Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Barladeanu[V=]

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Barladeanu[V=]

Mesaj Scris de Admin 20.08.06 15:46

Rezumarea primului mesaj :

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcRX7jHXy-H4Wh2ET9o2y9l_ZGekUjXZ2Ld0DouokdA18qoz3qMfMonica
Barladeanu[V=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcSmFAjfzPjEZDkAAB-yQLYZSSxk1pX5KAfg7HqkUFqx_ludKSiAvgIon
Barladeanu[V=] - Pagina 3 9k=Lavinia
Barladeanu[V=] - Pagina 3 ZAlexandru


Ultima editare efectuata de catre Admin in 15.06.15 8:05, editata de 48 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Birladeanu, film cu Peter O'Toole

Mesaj Scris de Admin 12.01.08 20:25

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Bul_albastruMonica Birladeanu, film cu Peter O'Toole
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Re: Barladeanu[V=]

Mesaj Scris de Admin 22.12.07 8:08

Barladeanu[V=] - Pagina 3 33731_homepic
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Rol principal pentru Monica Bârlădeanu

Mesaj Scris de Admin 21.12.07 9:02

Rol principal pentru Monica Bârlădeanu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Bârlădeanu şi-a serbat ziua în România

Mesaj Scris de Admin 18.12.07 17:49

Monica Dean, cum este cunoscută pe platourile de filmare de la Hoolywood, sau Monica Bârlădeanu, după cum o ştie toată lumea în România, a împlinit 29 de ani pe 12 decembrie. Iubita omului de afaceri Bobby Păunescu a venit să-şi serbeze aniversarea la Bucureşti. De altfel, ea profită de fiecare ocazie pentru a reveni pe plaiurile mioritice. Monica Bârlădeanu a ţinut neapărat să petreacă alături de prieteni şi de familie. Pentru anul viitor, când va schimba prefixul, Monica promite o petrecere mare, de unde nu vor lipsi nici amicii din România, nici cei din SUA. Vedeta însă nu s-a decis în privinţa locului petrecerii, mai precis a ţării, ori SUA, ori România. Dar, slavă Domnului, mai are timp…

Monica Bârlădeanu şi-a serbat ziua în România
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Birladeanu face ravagii pe Internet

Mesaj Scris de Admin 09.11.07 21:34

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Stire_hpMonica Birladeanu face ravagii pe Internet

Joi a fost o zi in care mandria nationala s-a mai ridicat putin. Pe cel mai popular site pe Internet in care poate fi admirata crema "femeilor focoase" (http: http://dailyfox.com), vedeta zilei, un fel de "Fata de la pagina 5" pe plan global, a fost... Monica Birladeanu. Prezenta sexoasei vedete pe prima pagina a site-ului - performanta pentru care apetisanta prezentatoare de televiziune probabil ca n-a clintit nici un deget - se datoreaza celor ce ingrijesc locatia. Un text publicat pe site da de inteles ca sunt selectate cele mai frumoase fotografii cu femei de pe mapamond. Monica ramane pe site toata aceasta saptamana, alaturi de fetele din zilele precedente.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Barladeanu, cel mai important artist al Iasului!

Mesaj Scris de Admin 03.11.07 17:00

Monica Barladeanu, cel mai important artist al Iasului!

Fotomodelul a fost nominalizat cel mai des de adolescentii ieseni la aceasta categorie, in cadrul unui sondaj. Doar un adolescent din cinci calca pe la teatru. Mai mult de o treime dintre tineri nu au trecut vreodata printr-o galerie de arta.

Tinerii ieseni vor fi informati cu privire la fenomenele culturale locale. Fundatia Culturala Timpul a initiat un proiect in acest sens denumit "Culturmedia".

Proiectul se adreseaza tinerilor de liceu cu virsta intre 15 si 19 ani si are o finantare de la Primarie de 36.000 lei, la un buget total de 62.000 lei. In total, 3.200 de tineri vor fi educati pentru a participa la viata culturala a municipiului. "Este un proiect care promoveaza patrimoniul cultural in rindul tinerilor. Felicit intreaga echipa. Imi pare rau ca eu, cind eram la liceu, nu am avut parte de un astfel de proiect. De aceea, il vom sustine in totalitate", a declarat primarul Gheorghe Nichita.

Prin "Culturmedia", actori, scriitori sau artisti de la Filarmonica se vor intilni cu tinerii pentru a le oferi detalii despre activitatea lor.

In cadrul aceluiasi proiect a fost realizat si un barometru de consum cultural in rindul tinerilor cu virste intre 15 si 18 ani. Au fost chestionati 1.100 de tineri de la opt licee din Iasi. "S-a observat ca mai mult de jumatate dintre tineri sint foarte interesati sau interesati de evenimentele culturale, dar foarte putin merg la teatru, expozitii de arta sau lansari de carte", a precizat Valentin Ples, coinitiator al proiectului.

Astfel, aproape 80% dintre tineri spun ca merg rar sau foarte rar la teatru, iar 10% nu merg deloc. In cazul expozitiilor de arta, 0,5% dintre tineri merg o data pe saptamina, 6,6% o data pe luna, 25,4% rar, 29% foarte rar, iar 35,6% nu merg deloc.

Peste 63% dintre tineri au declarat ca nu merg niciodata la concerte de jazz. "Au fost intrebati si care sint artistii ieseni de care au auzit. Peste 26% dintre tineri nu au putut nominaliza pe nimeni, iar 45% au nominalizat un artist. In ordinea aparitiilor au fost nominalizati Monica Barladeanu, Daniel Buzdugan, Cristian Mungiu, Andreea Marin. Totodata, 70% dintre tineri au spus ca ar fi interesati sa cunoasca artistii ieseni", a afirmat Ples.

Un alt proiect promovat de Fundatia Timpul se numeste "Primul Vot" si este destinat tot tinerilor. "Ne propunem trei etape. Va fi o campanie de informare a tinerilor cu privire la doctrinele politice, la partidele politice, administratia locala. Apoi, se va face o campanie electorala simulata. A treia etapa va fi o zi destinata alegerilor", a completat Carmen Gradeanu, coordonator de proiecte in cadrul Fundatiei Culturale Timpul.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty MONICA BÂRLĂDEANU VIOLATĂ cu dublură

Mesaj Scris de Admin 18.09.07 11:11

MONICA BÂRLĂDEANU VIOLATĂ cu dublură

Ar trebui să ne credeţi pe cuvânt când vă mărturisim că de la noi aflaţi evenimentele înainte să se petreacă! Iată ce am aflat, în exclusivitate, despre viitoarea producţie cinematografică în care va apărea Monica Bârlădeanu: scenariul filmului menţionează o scenă de viol.

Filmările vor începe la începutul lui octombrie, şi se va filma preponderent în Bucureşti. Una dintre locaţii, după câte am fost înştiinţaţi, este clubul Bamboo, unde se va filma chiar la piscină. Nu ştim foarte multe detalii despre scenele ce vor fi trase acolo, însă ideea de piscină, cu Monica Bârlădeanu prin preajmă, aţâţă un pic spiritele, nu?

Va avea dublură!
Scenariul este destul de... violent, după părerea noastră. După câte vă spuneam, la un moment dat există o scenă în care Monica Bârlădeanu este violată şi i se taie din păr.
Din fericire pentru actriţă, echipa de casting a tratat cu o dublură care să interpreteze acest rol. Suntem convinşi că Monicăi nu i-ar fi convenit să îşi piardă podoaba capilară, motiv pentru care treaba aceasta cu dublura pică numai bine. Pe de altă parte, am auzit câteva zvonuri conform cărora persoana ce va accepta sexul forţat este oarecum nemulţumită de banii pe care îi încasează pentru această scenă. Nu prea credem că este adevărat, totuşi
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Barladeanu lasa bacsisuri grase libanezilor

Mesaj Scris de Admin 04.09.07 12:59

Monica Barladeanu lasa bacsisuri grase libanezilor

Multi ar crede ca, la silueta ei, Monica Bârladeanu s-ar hrani numai cu salata si fructe de padure, ei bine, lucrurile nu stau chiar a..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Barladeanu s-a incalzit cu un catel de plus

Mesaj Scris de Admin 01.09.07 12:25

Monica Barladeanu s-a incalzit cu un catel de plus

Monica Barladeanu a fost amfitrioana unei petreceri date de Volksbank Romania acum doua seri, unde s-au celebrat sapte ani de cand compania ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Barladeanu: "Casatoria nu este pe lista noastra.

Mesaj Scris de Admin 29.08.07 9:30

Monica Barladeanu: "Casatoria nu este pe lista noastra...

In numarul din septembrie al revistei The One, Monica Barladeanu vorbeste despre cariera sa la Hollywood, despre secretul frumusetii sale, dar si despre casatorie.

La acest capitol, vedeta spune ca inca nu a sosit momentul sa spuna "Da!".
"Simt ca mai sunt inca lucruri de facut inainte sa spunem "Da!" in fata lumii si, in plus, casatoria nu e pe lista noastra de urgente", spune Monica Barladeanu (Dean) despre casatorie.

In timpul sedintei foto, actrita a marturisit ca in acest moment se pregateste sa joace in doua productii cinematografice de la Hollywood, adaugand insa ca nu ar refuza noi oferte venite din tara.

Printre rolurile importante din cariera sa de actrita se numara cele din: "Moartea domnului Lazarescu", "Lost" si "Nip/Tuck".
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty BARLADEANU, CEA MAI SEXY ACTRITA DE DUPA '89

Mesaj Scris de Admin 14.08.07 10:28

BARLADEANU, CEA MAI SEXY ACTRITA DE DUPA '89

http://www.ziarulcn.com/category/TV_ShowBiz/


Intr-un top al celor mai frumoase actrite romance de dupa '89, realizat de publicatia electronica cinemagia.ro, Monica Barladeanu, Dean pentru americani, se afla pe prima pozitie cu cele mai multe voturi obtinute de la cinefili.

Dupa modelul clasamentelor hollywoodiene, doritorii si-au exprimat parerile pe site-ul revistei si cu privire la cea mai fierbinte scena din filmul romanesc de dupa revolutie, au optat pentru cea mai inspirata injuratura pe care au auzit-o intr-o pelicula regizata de un roman si au votat cea mai tare replica dintr-o productie cinematografica de dupa 1989.

SANII NICOLETEI, DETRONATI


Astfel, Monica Barladeanu conduce detasat, inainte de inchiderea votului, in fata unor rivale ca Nicoleta Luciu, Maria Dinulescu (Vocea Inimii, California Dreamin'), Daniela Nane, Anca Turcasiu sau Olimpia Olari (Azucena) in topul celor mai sexy actrite de dupa '89. Pe de alta parte, partida de amor dintre actrita Maria Dinulescu si actorul Jamie Elman din pelicula California Dreamin' a regretatului regizor Cristian Nemescu este considerata mai incitanta decat secventa din Azucena, in care Nicoleta Luciu isi arata celebrii sani pe marele ecran si decat mangaierile dintre Maria Popistasu si Ioana Barbu in filmul "Legaturi bolnavicioase".

FUCK USA, NATO SI BILL CLINTON

La sectiunea cele mai tari replici din filme s-a remarcat pana in acest moment cu aproape 300 de voturi o zisa din California Dreamin' care ar fi putut concura cu succes si la cea mai tare injuratura: "Fuck USA, Fuck NATO, Fuck Bill Clinton si p'aia de la Bucuresti. Asta e gara mea!". Replica este urmata in top de vorbele rostite de Gheorghe Dinica in Filantropica: "Mana care nu spune o poveste, nu primeste pomana!". Pe locul trei s-a remarcat filmul lui Corneliu Porumboiu, A fost sau n-a fost?, cu replica "Am facut si noi revolutie cum am putut". In clasament se afla si o replica din Moartea domnului Lazarescu: "Asta il duci la Filaret, operat repede si salvat, ca sa poata dupa aia sa moara acasa de cancer".

CAMPIONI LA INJURATURI

Bineinteles, la capitolul injuraturi, filmele romanesti se pot lauda cu formulari dintre cele mai originale. Pe primul loc se afla filmul Asfalt Tango cu memorabila: "Vede-ti-as ochii aceia beliti in sicriu si pe nevasta-ta facuta posta in cimitir. Ptiu, hai sictir, umflatu' dracu". Remarcata a fost si pelicula Hartia va fi albastra in regia lui Radu Muntean pentru, "nu-s arab boule, sunt din Berceni", dar si filmele "Balanta" si "Terminus Paradis", pentru o serie de injuraturi pe care le puteti aprofunda pe site.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Bârladeanu, vecina de strada cu Paris Hilton

Mesaj Scris de Admin 03.07.07 20:43

Monica Bârladeanu, vecina de strada cu Paris Hilton



Românca Monica Bârladeanu, alias Monica Dean pentru americani, a devenit vecina cu rasfatata si controversata starleta Paris Hilton. Nu ca asta ar fi un motiv de mândrie pentru frumoasa moldoveanca, intrucât, din luxoasa vila in care locuieste, Monica a avut ocazia sa auda galagioasele petreceri date de celebra mostenitoare a lantului hotelier Hilton. Momentan, românca, in vârsta de 29 de ani, isi are domiciliul in West Hollywood, pe King^s Road, aleasa de iubitul ei, Bobby Paunescu. Bârladeanu a jucat deja in câteva productii americane si a calcat de doua ori pe covorul rosu de la Cannes. „Vinovat” de aceasta ascensiune poate fi si actualul ei agent, Darryl Marshak, cel care s-a ocupat de destinele artistice ale celebrului Leonardo DiCaprio.
...continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Barladeanu, detronata din topul femeilor fatale

Mesaj Scris de Admin 17.06.07 18:02

Monica Barladeanu, detronata din topul femeilor fatale

Monica Barladeanu s-a aflat pentru cateva zile in Romania, ea neratand ocazia de a participa la lansarea primei carti a prietenei sale bune, Mihaela Radulescu. Actrita a renuntat la imaginea de femeie fatala cu care s-a impus si la Hollywood, surprinzand prin noul sau look, care o dezavantaja, punandu-i in umbra stralucirea de altadata, cu care si-a obisnuit fanii. Fosta prezentatoare a scutit un drum la un salon de infrumusetare, preferand sa apara in public cu parul strans la spate, ca o fata obisnuita. Nici tinuta aleasa nu a fost prea inspirata, chiar daca hainele purtate erau de firma si de calitate, avand in vedere ca Monicai i se potrivea mult mai bine stilul elegant. Sa fi fost de vina absenta lui Bobby Paunescu, iubitul vedetei, care i-a taiat actritei din elanul de a arata bine pe care-l are o femeie de talia sa cand se afla in fata oglinzii? Sau oare vedetei nu-i mai prieste America?
A avut sofer si un Rover la dispozitie
Pe perioada sejurului sau in Romania, Monica a fost tratata cum se cuvine. Iubitul acesteia, Bobby Paunescu, a avut grija ca acesteia sa nu-i lipseasca nimic. Pentru a o scuti de vreun eventual incident in trafic, actrita a avut la dispozitie un jeep marca Range Rover, in pachet fiind inclus si un sofer profesionist, care i-a stat tot timpul la dispozitie. Ca loc de cazare, Monica a ales hotelul Intercontinental, care apartine fratilor Paunescu. Ea a locuit la etajul opt, intr-un apartament, beneficiind de cele mai bune servicii. Actrita a fost ocupata cu diverse evenimente pe toata perioada sejurului, participand nu doar la lansarea cartii Mihaelei Radulescu, ci si la Premiile Pantene sau la taierea motului baietelului Nadiei Comaneci.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty MONICA BÂRLĂDEANU: Nu-mi pasă ce cred oamenii despre ţinuta

Mesaj Scris de Admin 15.06.07 11:33

MONICA BÂRLĂDEANU: „Nu-mi pasă ce cred oamenii despre ţinuta mea“

Monica Bârlădeanu, alias Monica Dean, pe numele ei hollywoodian, a adăugat încă un premiu pentru frumuseţe în portofoliul său. Este vorba despre premiul pentru „Stil de coafură“.

În trecut, Bârlădeanu a mai spus că a câştigat titlul pentru „stil feminin de vedetă“. Cu toate acestea, frumoasa brunetă spune că nu pune prea mult accent pe felul în care o văd ceilalţi: „Nu îmi pasă ce spune lumea referitor la felul cum mă îmbrac. Nu sunt întotdeauna super-aranjată, sunt zile când ies doar într-un tricou alb şi jeanşi. Este adevărat însă că nu am avut niciodată un stil neglijent de a mă îmbrăca“. Întrebată ce părere are despre „distincţia“ acordată, Monica a spus: „Normal că mă simt flatată de felul în care mă văd oamenii, iar premiul îmi gâdilă orgoliul, cred că oricare femeie vrea să creadă că arată bine“.

Actriţa, care de doi ani activează la Hollywood spune că nu întotdeauna îi iese bine o combinaţie de haine. Sunt momente când dă greş cu o alegere de ţinută necorespunzătoare locului sau evenimentului în sine. Cu toate acestea, ea declară că se ocupă o mare echipă de stilişti de imaginea sa. Unul dintre prietenii ei cei mai buni este creatorul de modă Răzvan Ciobanu, care a sfătuit-o de multe ori în privinţa alegerilor ei vestimentare. „Eu sunt doar un consumator de modă, nu sunt nici stilist, nici creator, deci trebuie să fiu sfătuită. De cele mai multe ori o face Răzvan Ciobanu, în care am mare încredere“, a mai spus vedeta.

Cât despre planurile sale de viitor, Bârlădeanu spune că nu îi place cuvântul „plan“. „Sunt o persoană foarte superstiţioasă şi prefer să nu vorbesc despre ce voi face. Pot să vă spun în schimb că lucrez la un proiect drag, pentru care voi filma la sfârşitul anului acesta şi care va apărea anul viitor“. Monica discută şi despre diferenţ a dintre cinematografia românească şi cea americană. „Trăind pentru a muri“ este un film care o are în distribuţ ie pe Bârlădeanu, şi care a fost filmat acum trei ani. Cu toate acestea, abia acum rulează în cinematografe. „Decalajul este foarte mare între filmare şi apariţie, în cazul cinematografiei române, ceea ce este foarte grav. La Hollywood, lucrurile stau mult altfel, la doar câteva săptămâni după montaj, filmul intră în cinematografe“, a mai spus actriţa care nu se consideră atotştiutoare într-ale filmului. „Toată viaţa ai de învăţat, eu personal cred că voi studia mereu, pentru că este un domeniu în care tot timpul apare ceva nou“, spune Monica Bârlădeanu cu privire la calităţile ei de actriţă.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Bârlădeanu, hotărâtă să-şi continue cariera la Hollyw

Mesaj Scris de Admin 02.06.07 11:40

Monica Bârlădeanu, hotărâtă să-şi continue cariera la Hollywood
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Barladeanu ar vrea sa joace alaturi de Isabelle Hupp

Mesaj Scris de Admin 02.06.07 5:54

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Bulb Monica Barladeanu ar vrea sa joace alaturi de Isabelle Huppert
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Birladeanu, laudata de profesoara

Mesaj Scris de Admin 01.06.07 21:29

Birladeanu, laudata de profesoara
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica învaţă să mimeze orgasmul

Mesaj Scris de Admin 01.06.07 17:56

Monica învaţă să mimeze orgasmul Un nume cu rezonanţă la Hollywood, Ivana Chubbuck, şi-a lansat ieri, în România, cartea "Puterea Actorului", o adevărată biblie a vedetelor din cinematografie. Printre studenţii ei s-au numărat şi Monica Bârlădeanu, care recunoaşte că Ivana a ajutat-o să filmeze cât mai credibil scenele de sex, pe care le-a abordat cu ceva inhibiţii.

Cariera actoricească a Monicăi Bârlădeanu începe să prindă contur, iar un rol important în formarea acesteia a avut-o profesoara Ivana Chubbuck, un adevărat mentor pentru vedetele din cinematografie. Jim Carrey, Brad Pitt, Halle Berry, Elisabeth Shue, Jessica Biel, Gerard Butler, sunt doar câteva nume mari, care au învăţat meserie de la "profa de actorie". Pe lista elevilor celebri poate fi adăugată şi românca Monica Bârlădeanu, care a avut privilegiul să-şi şlefuiască talentul cu ajutorul Ivanei. "Căutarea unui profesor de actorie la Hollywood este un lucru foarte complicat, pentru că ei nu îşi fac publicitate. Eu am auzit despre Ivana, i-am cumpărat cartea, iar după ce am aprofundat metoda Chubbuck am primit rolul din serialul Lost", povesteşte Monica. Comparată de Irina Margareta Nistor cu "un Freud feminin", Ivana Chubbuck a acordat în cartea sa o atenţie sporită sexualităţii, instinctelor primare, seducţiei, orgasmului, dar şi transpunerii acestor trăiri, în filme.

Sfaturile Ivanei i-au prins de minune şi Monicăi Bârlădeanu, viitoarea soţie a magnatului Bobby Păunescu, aceasta recunoscând că a întâmpinat probleme la filmarea scenelor de dragoste, considerate întotdeauna cele mai difice. "Ivana Chubbuck a fost dură cu mine, dar în sensul pozitiv. Am avut momente când puteam să renunţ, dar am ales să continuu. Ea mi-a dat o forţă extraordinară. M-a învăţat să privesc în interiorul meu şi să descopăr lucruri minunate", a declarat vedeta, cunoscută la Hollywood cu numele de Monica Dean. Cartea a fost lansată ieri în prezenţa Irinei Margareta Nistor, criticului Alex Leo Şerban, Lianei Stanciu, Radu Moraru şi Mihaelei Rădulescu, care a participat în calitate de jurnalist al Antenei 1. În librăriile din România volumul Ivanei va putea fi găsit începând cu luna iulie, când va mai avea încă o lansare.
Are premieră în România
De astăzi, frumoasa brunetă poate fi văzută şi pe marile noastre ecrane,în producţia americană "Living & Dying". Filmul, în care Monica interpretează rolul detectivului Lascar, are un buget estimat la un milion de euro şi este regizat de Jon Keeyes. Alături de frumoasa româncă, din
distribuţie mai fac parte actorii: Edward Furlong, Michael Madsen. Premiera este programată în cinematografele Hollywood Multi-plex şi Movieplex.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Bârladeanu, nunta secolului alaturi de Bobby Paunescu

Mesaj Scris de Admin 29.05.07 20:41

Monica Bârladeanu, nunta secolului alaturi de Bobby Paunescu
http://www.ultima-ora.ro/articles.php?action=toArticle&article_id=2699

Sase ani de iubire, pasiune si de asteptare, alaturi de iubit, vor avea un final fericit pentru frumoasa Monica Bârladeanu. Vedeta românca este pregatita sa devina sotia lui Bobby Paunescu, considerat promotorul si „creatorul” celei care, astazi, este angajata in mai multe proiecte de film, la Hollywood.

Potrivit presei centrale, care citeaza mai multe surse din anturajul vedetei, Bobby Paunescu a cerut-o in casatorie pe Monica si, din câte se pare, aceasta a si acceptat. „Ritualul” cererii s-a desfasurat in cel mai clasic si romantic mod cu putinta: o cina romantica, inelul si discursul rostit de Paunescu, in genunchi, la lumina lumânarilor. Decizia milionarului in euro a venit pe fondul unei alte nunti neasteptate, ai caror protagonisti au fost Ion Ion Tiriac si Maria Marinescu. Posesor de avere mostenita, in valoare de 750 de milioane de euro, Bobby Paunescu(directorul postului B1 TV si producatorul celebrei pelicule „Moartea domnului Lazarescu”, in care Monica a avut un rol principal) si logodnica lui, Monica Bârladeanu, nu au stabilit datele concrete ale nuntii, insa cu siguranta evenimentul va avea loc in prezenta mai multor staruri de la Hollywood.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Birladeanu, vedeta la Oscarurile Frumusetii

Mesaj Scris de Admin 24.05.07 7:46

Monica Birladeanu, vedeta la Oscarurile Frumusetii Oscarurile de frumusete au ajuns la a sasea editie, iar Monica Birladeanu a fost vedeta serii. Alaturi de alte VIP-uri, actrita ce a cunoscut consacrarea la Hollywood a obtinut Premiul Stil Feminin de Vedeta. Monica a venit special, pentru o zi, in Bucuresti, ca sa ia acest premiu si a plecat imediat in America, unde lucreaza la o noua productie cinematografica. Cel care a insotit-o a fost bunul ei prieten, Razvan Ciobanu, care i-a creat numeroase rochii pina in momentul de fata. Iubitul ei, Bobby Paunescu, a felicitat-o la telefon si i-a oferit dupa gala o cina romantica la restaurantul lui. Gala Pantene Beauty Awards a avut loc la Teatrul National si a reusit sa-i determine pe cei din lumea modei sa-si lase orgoliile la o parte si sa se bucure de manifestare. Atmosfera de sarbatoare cu m ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Una de-a noastră, una de-a lor: Monica Bârlădeanu vs. Monica

Mesaj Scris de Admin 17.05.07 17:53

Una de-a noastră, una de-a lor: Monica Bârlădeanu vs. Monica Belucci
Ambele actriţe celebre, ambele brunete focoase, ambele provin din Europa mai mult sau mai puţin Centrală, în cazul nostru. Monica Bârlădeanu a avut de mică vise măreţe. Ieşeanca s-a hotărât să se mute la Bucureşti pentru a urma o carieră în modeling şi, ulterior, în televiziune. La un moment dat, când a fost convinsă că a făcut tot ce se putea face în România, a spus, „de ce nu Hollywood?“ Zis şi făcut: şi-a pregătit bagajele pentru un drum lung către Cetatea Filmului. Dar să nu vă imaginaţi că a locuit în garsoniere sau a strâns cureaua îmbucând pe apucate în bistro-uri în drumul ei spre celebritate. Ba, din contră, iubitul multimilionar, Bobby Păunescu i-a aranjat o „bursă de specialitate“ şi s-a ocupat şi de şederea iubitei sale la un complex hotelier de multe stele.

Drumul Bârlădencei spre succesul mondial a fost scurt rău, în doar şase luni, ea primind primele roluri în pelicule importante, sau în seriale de audienţă maximă, de genul „Lost“. Cu toate acestea noi ne-o aducem aminte pe Monica din emisiunile sale de pe B1 TV, într-o postură mai mult decorativă, chiar şi atunci când era gazda unei emisiuni. Pentru că nu dădea bine numele de Bârlădeanu în distribuţiile americane, românca a ales numele de Monica Dean pentru genericele filmelor.

Ceva mai celebra Monica Belucci a avut un traseu asemănător al carierei sale. Model şi ea, a fost remarcată la o şedinţă foto de către un producător, iar de aici încolo, este ca-n basme. Italianca de 42 de ani a început cariera de model doar pentru a se putea întreţine în Facultatea de Drept pe care o urma. Sa căsătorit cu Vincent Cassel, alături de care a jucat în mai multe pelicule printre care şi „Frăţia Lupilor“.

Cu toate că au fost dese speculaţii cu privire la viaţa sa sentimentală, Belucci susţine că a fost mereu o femeie cuminte, iar „înşelatul nu este pasiunea ei“. Printre reprezentaţiile cu care a intrat în lumea vedetelor, se numără şi părţile a doua şi a treia din „Matrix“, „Malena“, în care a avut rolul principal, sau „Patimile lui Christos“, a lui Mel Gibson, în care a jucat alături de a noastră Maia Morgenstern. În 2004, în timpul sarcinii cu fiica ei, Monica a pozat goală în Vanity Fair ca un protest adus legilor italiene de a da voie numai cuplurilor căsătorite să facă fertilizare în vitro.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Razvan Ciobanu ii face rochia de mireasa Monicai Birladeanu

Mesaj Scris de Admin 12.05.07 13:11

Razvan Ciobanu ii face rochia de mireasa Monicai Birladeanu In ultima vreme, creatorul de moda Razvan Ciobanu nu si-a ascuns relatia de prietenie cu Monica Birladeanu. Designerul i-a facut tot felul de rochii, pe care actrita le-a purtat cu mindrie in strainatate, dar si in România, la premiere de film si la diferite evenimente mondene. Se aude prin tirg, ca n-ar fi exclus ca Monica sa se casatoreasca, in curind, cu Bobby Paunescu astfel incit creatorul s-a gindit sa-i faca si rochia de mireasa. Pe cei doi ii leaga o frumoasa prietenie, iar Monica il suna deseori pe Razvan si ii povesteste despre filmarile din Occident, dar si lucruri care o preocupa in viata personala. In timp, relatia lor s-a dovedit a fi una speciala, iar Razvan vrea ca toaleta din ziua nuntii sa fie una cu totul speciala si sexy. Daca va avea loc nunta cu pricina, este cert ca ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Barladeanu, ceruta de nevasta

Mesaj Scris de Admin 21.04.07 9:51

Monica Barladeanu, ceruta de nevasta
http://www.umbraonline.ro/monden58/58.htm
Actrita de la Hollywood si Bobby Paunescu se pregatesc sa se casatoreasca in acest an
Dupa o relatie de cativa ani, fara certuri majore sau despartiri, Monica Barladeanu si iubitul sau, Bobby Paunescu, se pregatesc sa faca pasul cel mare. Romanca plecata din Iasi si ajunsa vedeta tocmai in patria filmului, la Hollywood, a fost ceruta de sotie, intr-un cadru romantic, de cel alaturi de care traieste o frumoasa poveste de dragoste, ce s-a extins si peste Ocean, odata cu plecarea cuplului in America. Monica si-a vazut visul cu ochii, acela de a razbi in viata si de a deveni actrita in SUA. Bobby nu a lasat-o singura, inchiriind o superba vila la Los Angeles, acolo unde, in cea mai mare parte a timpului, locuieste cu iubita sa. Cererea in casatorie a fost urmata si de o minipetrecere, la care au participat prietenii lor apropiati. Monica si Bobby nu au stabilit inca data evenimentului, care insa urmeaza a avea loc in acest an. Dupa cum se stie, una dintre primele iubiri ale lui Bobby Paunescu, Maria Marinescu, cea care spunea despre viitorul sot al actritei ca era barbatul cu care se potrivea cel mai bine, s-a cununat civil, in aceasta luna, cu Ion Ion Tiriac.
Parteneri si in afaceri
Monica si iubitul sau sunt parteneri si in afaceri. Cei doi, impreuna cu regizorul Cristi Puiu, au inaugurat anul trecut un local de lux din capitala, Mandragora, o investitie ce le aduce un venit frumusel. Vedeta si Bobby Paunescu au si o casa de productie de film, fondata in mai 2004. Primul proiect a fost realizarea filmelor din seria intitulata 6 povesti la marginea Bucurestiului. In 2005, Mandragora a realizat in timp record filmul Moartea domnului Lazarescu, pelicula care s-a bucurat de un succes international fara precedent pentru o productie romaneasca, avand-o pe Monica in rol principal. La acea vreme, s-a vorbit ca aceasta ar fi primit mai multe roluri tocmai datorita relatiei pe care o are cu Bobby Paunescu. Monica Dean, cum este cunoscuta ca actrita, a dovedit insa ca poate razbi si peste hotare, unde ajutorul iubitului sau practic nu a contat.
Era adepta stilului rock
Monica se numara printre vedetele din Romania cu o evolutie rapida. Fata din liceu adepta a stilului rock, mai precis a gecilor si a pantalonilor de piele, tunsa scurt, a devenit odata cu transferul sau de la Iasi la Bucuresti una dintre cele mai dorite femei din Romania. Emisiunea La Strada, pe care a prezentat-o la B1TV inainte de a face pasul spre America, i-a oferit practic ocazia realizarii visului sau, dar si a descoperirii de sine, dupa ce anterior lucrase ca asistent de marketing la Editura Polirom.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Un rol nou, la Hollywood, pentru Monica

Mesaj Scris de Admin 27.03.07 7:52

Un rol nou, la Hollywood, pentru Monica

Actrita romanca Monica Dean (fosta Barladeanu) a mai pus mana pe un rol bun la Hollywood. Ea a fost selectata pentru serialul Nip/Tuck care va fi difuzat la inceputul lunii septembrie si in care va juca alaturi de Larry Hagman, cunoscut publicului pentru cunoscutul sau rol JR, din serialul american al anilor ‘80, Dallas.
Monica si Larry vor aparea in sezonul 4 in episoadele 1 si 2, care vor fi difuzate pe 9, respectiv, 12 septembrie, in luna septembrie pe postul de televiziune din tara AXN, scrie Atac. Monica va interpreta o femeie fatala, pe nume Jennifer. Filmarile se desfasoara la studiourile Paramount din L.A. Serialul a fost lansat in SUA, in 2003, si are ca subiect lumea chirurgiei estetice, care, dincolo de trupuri perfecte, implica bani, putere, sex si mult sange. Nip/Tuck a obtinut recunoasterea mondiala castigand numeroase premii, printre care Globul de Aur pentru cel mai bun serial de televiziune in 2005. (A. SAVA)
http://www.actualitatea-romaneasca.ro/index.php?_init=art.view&art_key=9058&cat_load=MONDEN&archive=yes
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Monica Bârlădeanu, pe afiş la Hollywood

Mesaj Scris de Admin 27.03.07 7:49

Monica Bârlădeanu, pe afiş la Hollywood
Actriţa Monica Bârlădeanu, alias Monica Dean, a reuşit performanţa de a apărea pe afişul filmului "Living& Dying", alături de protagoniştii Michael Madsen şi Edward Furlong. Cu toate că are un rol secundar, detectivul Lascăr, românca a fost creditată, în premieră, de producători să promoveze pelicula împreună cu vedetele.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Barladeanu[V=] - Pagina 3 Empty Re: Barladeanu[V=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum