Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Patruleasa/Vandici[v=]

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Patruleasa/Vandici[v=]

Mesaj Scris de Admin 21.08.06 17:13

Rezumarea primului mesaj :

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcQ3xANoVf6IJTiXD9cIguLtfnWyiIZjyHRMrSwuzoBshMfUkByNaJJA6UwIlinca Vandici
Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcQWDBEcHmfHS10zTq2bgyMMXVAPsIiGpsrxnjyzmYf73j-8XCafKyYUVgSimona Pătruleasa


Ultima editare efectuata de catre Admin in 12.03.15 17:48, editata de 61 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Simona Pătruleasa şi--a vândut casa ca să--şi ia maşină

Mesaj Scris de Admin 16.11.07 13:57

Simona Pătruleasa şi--a vândut casa ca să--şi ia maşină

Se poate spune despre Simona Pătruleasa că este o vedetă plină de fiţe. Cel puţin aşa susţin colegii ei din Antena 1, care sunt nemulţumiţi de comportamentul de divă al brunetei. Pătruleasa noastră se consideră un fel de star internaţional care are slugi şi-şi tratează colegii cu superioritate. Este geloasă pe noua sa colegă de prezentare, Crina Abrudan, şi nu-şi ascunde deloc animozitatea faţă de aceasta.

Nu o suportă pe Crina Abrudan


Simona se consideră cea mai frumoasă şi deşteaptă, dar uită un lucru: că nu a alergat decât după acei domni cu bani mulţi. În momentul de faţă, este împreună cu Sabin Ivanov, un domn ce se ocupă cu tot felul de business-uri şi care mai are un frate, Bogdan, îndrăgostit tot de o vedetă de televiziune. Acesta este în mare amor cu Ilinca Vandici, ce are o emisiune, la Kanal D. De altfel, cele două „cumnate” nu se înţeleg deloc bine, iar cea care este mai rea e nimeni alta decât Simona. Ca să pună mâna pe Ivanov, şi-a vândut casa şi a cumpărat o maşină de ultimă generaţie. După ce a făcut această prostie, s-a prezentat cu arme şi bagaje la uşa iubitului, care a fost nevoit s-o primească în casa lui. Ne întrebă m ce se va întâmpla dacă se va certa cu acesta, mai ales că este ştiut faptul că Ivanov are o slăbiciune pentru fetele care apar pe la televizor, iar ei se ceartă destul de des.

Dacă va continua cu ifosele, va rămâne singură


Atunci, Simona noastră va trebui rapid să-şi găsească un iubit potent din punct de vedere financiar şi care să fie atât de îndrăgostit încât să nu o vadă cât de interesată de portofelul lui este. Îşi doreşte să se mărite cu un asemenea nabab, care să-i satisfacă orice capriciu, dar până în prezent nu a găsit pe nici unul să-l păcălească. Dacă va continua cu acelaşi comportament de starletă dâmbovi- ţeană, e clar că aceşti domni vor fugi de ea şi nu vor dori decât aventuri pasagere. Aş- teptăm acea clipă în care Simona să devină mireasă şi, mai ales, să aibă un bărbat cu multe conturi în bancă. După cum stau lucrurile, e clar că vom mai avea de aşteptat mult şi bine.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Leo de la Strehaia a pus ochii pe Simona Patruleasa

Mesaj Scris de Admin 02.11.07 20:58

Leo de la Strehaia a pus ochii pe Simona Patruleasa Este cert ca Leo de la Strehaia prefera vedetele feminine si apeleaza la tot felul de tertipuri pentru a le intra in gratii. S-a vorbit ca Leo ar fi avut aventuri cu Cristina Spatar, Nicoleta Luciu, Yasmine s.a. In ultima vreme, au aparut informatii ca ar avea intentii serioase cu blonda Yasmine. Insa, acum, i-a picat cu tronc, nici mai mult, nici mai putin, decit Simona Patruleasa. Prezentatoarea stirilor sportive de la Antena 1 este preferata de omul de afaceri care tot incearca s-o cucereasca. Nu-i pasa ca are o relatie, ii tot trimite mesaje de iubire. I-a promis si o casa, prin diversi amici, daca il va accepta in viata ei. Pina acum nu a primit niciun raspuns, dar ii sugeram sa nu dispere, nu de alta, dar se stie ca bruneta este innebunita dupa barbatii cu bani. Daca insista, cin ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici vrea sa intre in politica

Mesaj Scris de Admin 01.11.07 16:37

Ilinca Vandici vrea sa intre in politica Prezentatoarea emisiunii "Bulevard", Ilinca Vandici, s-a cam saturat de mondenitati. Desi are numai 21 de ani, vedeta de la Kanal D isi doreste o emisiune de dezbateri politice si chiar o cariera pe scena politica româneasca. In acest sens, bruneta a facut deja un demers, care nu s-a soldat, deocamdata, cu rezultatele asteptate. "Eu am fost cea care am facut primul pas. M-am indreptat catre un om politic foarte cunoscut si mi-am exprimat dorinta de a face parte din partidul respectiv. Dinsul a fost foarte receptiv, i-a placut ideea. A ramas ca ne auzim la telefon, ca ne intilnim, s-a intimplat si lucrul asta, insa nu s-a definitivat cu un act, cu o intilnire cu toti membrii" - ne-a marturisit Vandici. Vedeta nu vrea sa-si inceapa noua cariera acceptind functii aberante, dupa parerea ei. ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici, o mireasă cu gândul la carieră

Mesaj Scris de Admin 29.10.07 16:00

Ilinca Vandici, o mireasă cu gândul la carieră
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Simona Pătruleasa, iubita lui Chivu?

Mesaj Scris de Admin 16.10.07 16:53

Simona Pătruleasa, iubita lui Chivu?
Încurcătură între iubite! Presa italiană a scris un articol despre relaţia fotbalistului Cristi Chivu cu Adelina Elisei şi a publicat poza Simonei Pătruleasa. Se pare că jurnaliştii de la „Controcampo” le-au cam ...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Pasiunea vietii mele? Sunt invatatoare.

Mesaj Scris de Admin 14.10.07 16:28

Pasiunea vietii mele? Sunt invatatoare.
http://www.formula-as.ro/reviste_787__177__simona-patruleasa.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Simona Patruleasa, geloasape Ramona Badescu

Mesaj Scris de Admin 30.09.07 8:26

Simona Patruleasa, geloasape Ramona Badescu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Simona Patruleasa nu se teme de bisturiu

Mesaj Scris de Admin 26.09.07 20:23

Simona Patruleasa nu se teme de bisturiu Prezentatoarea stirilor sportive de la Antena 1, Simona Patruleasa, continua sa fie in topul preferintelor barbatilor, in ciuda faptului ca a refuzat constant sa pozeze nud. Desemnata cea mai sexy femeie din lume, chiar in aceasta vara de o revista autohtona, bruneta a declarat ca acest lucru a fost o surpriza chiar si pentru ea, intrucit are deja o virsta: 33 de ani. La Antena 2, in cadrul emisiunii "Conferinta de presa", bruneta a marturisit ca nu va poza niciodata complet dezbracata, indiferent de cit de mare ar fi suma care i s-ar oferi pentru acest serviciu. Recent, ea a refuzat o astfel de propunere, desi era pentru o cauza umanitara. Simona si-a motivat decizia afirmind ca este pudica si ca i-ar fi rusine de parinti. Din acelasi motiv, nu si-a anuntat tatal cind a realizat pictor ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty PATRULEASA DA SENZATII TARI

Mesaj Scris de Admin 22.09.07 18:45

PATRULEASA DA SENZATII TARI
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici, manechin

Mesaj Scris de Admin 15.09.07 10:44

Ilinca Vandici, manechin
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici a fost /pedagog de şcoală nouă/

Mesaj Scris de Admin 27.08.07 8:17

Ilinca Vandici a fost „pedagog de şcoală nouă“

Mi-ar plăcea să joc într-o telenovelă, însă probabil faptul că am doar 21 de ani, iar pentru astfel de seriale se caută femei trecute prin viaţă, cu vârsta de până în 30 de ani, ar putea fi un impediment. Până acum, nu am fost «solicitată », nici pentru film, nici pentru seriale tv, astfel că nu pot să dovedesc regizorilor că sunt aptă să interpretez roluri“. Asta ne-a spus Ilinca Vandici, blonda prezentatoare a emisiunii „Bulevard“ de pe Kanal D. Întrucât am deschis un subiect „sensibil“, am mai aflat despre Vandici că are experienţa necesară pentru platourile de filmare.

Nu foarte multă lume ştie că „blonda de la Kanal“ a interpretat în „tinereţile sale“ mai multe roluri în piese de teatru. Un rol care i-a rămas întipărit în memorie a fost cel al pedagogului din schiţa lui Caragiale, „Un pedagog de şcoală nouă“. Pe noi ne-a mirat treaba asta, cu atât mai mult cu cât puteam jura că a interpretat rolul vreunei „mămici“ dornice să îşi vadă fiul „eminent“. Sau, dacă ar fi să ne adaptăm zilelor noastre, să îşi vadă fiul „Eminem“. „Asta îmi place cel mai mult la actorie: trebuie să te transpui în pielea personajelor şi să îţi dai silinţa să interpretezi cât mai bine. Cred că aş putea da randament, cu atât mai mult cu cât chiar îmi place să fiu pe platou. Dacă mi s-ar propune să joc vreun rol, chiar cred că aş uimi asistenţa. E drept că nu mă imaginez activând în cine ştie ce telenovelă sau film mediocre. Am şi eu standardele mele, totuşi“, ne-a declarat râzând Ilinca.

Pe de altă parte, se pare că viaţa de la „Kanal“ îi prieşte. După spusele ei şi după statisticile arătate, postul, care pâ- nă la sfârşitul primăverii avea rezultate dezastruoase la capitolul „rating“, a început să se mai „ridice“ un pic în topul preferinţ elor. Cel puţin perioada estivală a fost de bun augur pentru turci. Probabil că vom vedea schimbări destul de consistente în grila de toamnă, în special în privinţa emisiunilor destinate sexului slab. Emisiunea Ilincăi a început să se bucure de auditoriu, iar treaba asta se simte. Din păcate, tocmai acum, când lucrurile încep să meargă, câteva persoane din „staff“ doresc să părăsească echipa... Nu vă întrebaţi de unde ştim. Pur şi simplu suntem bine informaţi.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici se vrea Madonna

Mesaj Scris de Admin 04.08.07 21:41

Ilinca Vandici se vrea Madonna

Ilinca Vandici, prezentatoarea emisiunii Bulevard de la Kanal D, declara ca i-ar placea sa fie Madonna macar pentru o zi: „Daca as put..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Simona Pătruleasa şi-a vândut locuinţa pentru o maşină

Mesaj Scris de Admin 03.08.07 7:05

Simona Pătruleasa şi-a vândut locuinţa pentru o maşină

Nu ştim alte ştiriste sportive cum sunt (prin alte ţări, desigur), însă la noi e cât se poate de clară situaţia: Mercedesul ocupă un loc de cinste în topul preferinţelor acestora, în materie de maşini „de fâţe“. Cel puţin asta a arătat „vedeta“ Antenei 1, Simona Pătruleasa, care şi-a achiziţionat de curând un bolid cu însemnele mărcii menţionate.

Faptul că a dat mai bine de 30.000 de euro pentru o „limuzinoaie“ ar fi fost trecut cu vederea dacă nu am fi fost contaminaţi cu microbul intitulat „curiozitate“, ce ne-a îndemnat să aflăm de unde naiba are ştirista atâtea „lovele“. Iată ce am aflat: se pare că la mijloc este o invidie pur feminină ce a împins-o să-şi vândă apartamentul cu două camere ce îl deţinea în zona Vitan, pentru a purcede la achiziţionarea unui autovehicul Mercedes.

S-a mutat cu iubitul (!?!)
De unde până unde atâta invidie? Ei, bine, se prea poate să ştiţi anume că Pătruleasa este „combinată“ de ceva vreme cu un „prosper om de afaceri“, pe nume Sabin Ivanof. Cât de prosper este personajul în cauză, nu prea ştim, mai ales că umblă vorba prin târg cum că s-a ales cu un dosar de evaziune în urma nenumăratelor sale „perspective de multiplicat banii“... în fine, Sabin are un frate, pe nume Bogdan, care este „cuplat“ cu blonda postului Kanal D, Ilinca Vandici. Cum, de curând, Ilinca se plimba prin Bucureşti la bordul unui BMW seria 1, Pătruleasa a decis că situaţia nu poate rămâne astfel. Întrucât Sabin nu prea este caracterizat de o „dare de mână“ ieşită din comun, iar cum ştirista nu prea are multe alternative în privinţa „sponsorilor“, alternativa de moment (probabil că unică, de altfel), a fost să îşi vândă apartamentul.

O mişcare tare neinspirată, mai ales în aceste vremuri de restrişte, dar cine suntem noi să judecăm acest aspect? Nu ştim câţi bani i-au intrat în cont în urma „tranzacţiei“, însă ştim cu siguranţă că, vreme de câteva zile, Patruleasa a stat tristă şi înlăcrimată, din cauza maşinii pe care a „desemnat-o“ să o plimbe „prin oraş“. Ce s-a întâmplat, mai exact: în clipa în care s-a văzut cu „arginţii“ în buzunar, antenista s-a „teleportat“ la una dintre reprezentanţele Mercedes, unde a comandat una bucată automobil de fâţe, la preţ de VIP. Mai mult ca sigur că, dacă ar fi ştiut dinainte ce înseamnă acest preferenţial, ar fi ales varianta „doar cu aer condiţionat“, întrucât costul final al maşinii a fost cu mult peste aşteptările sale. Pe undeva la 30 şi mai bine de mii de euro. Să recapitulă m: a vândut apartamentul, a comandat maşina la preţ de „jmecher“, a plâns un pic din cauza costului ridicat şi... gata! Prin A n t e n a umblă vorba că Pătruleasa, alteori o persoană exagerat de lăudăroasa, nu prea deschide subiectul „Mercedes“ afară de situaţiile excepţionale când cineva vrea să o întristeze şi să îi aducă aminte cam ce fel de „afacere“ a făcut...

Maşina de VIP, preţ pe măsură
Chiar şi atunci, Simona explica celor curioşi că autovehiculul este cumpărat de iubitul ei, Ivanof. Ei bine, întrebat despre veridicitatea acestor vorbe, „afaceristul“ a declarat că maşina cu pricina este cumpărată „pe banii“ ei, el neavând niciun amestec... Sunteţi curioşi, probabil, unde va pune capul pe pernă Patruleasa...

Ei, bine, întotdeauna ar putea exista alternativă unui Mercedes deosebit de fiţos, însă Pătruleasa propagă altă veste: cică s-a mutat cu al ei Sabin, într-un apartament situat pe undeva prin zona Şoseaua Nordului.

Nu prea există multe persoane dispuse să bage mâna în foc că la mijloc nu e vorba, de fapt, de o auto (Şic!) - invitaţie în apartamentul „bibicului“ ei, dar până la proba contrarie, o să ne prefacem şi noi că luăm de bună această informaţie... Oricum, putem afirma un lucru: s-a răzbunat pe Ilinca! La mai mare!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Simona Pătruleasa e Miss Europa

Mesaj Scris de Admin 01.08.07 7:17

Simona Pătruleasa e Miss Europa
http://www.gandul.info/planeta-media/simona-patruleasa-e-miss-europa.html?3939;868943
Prezentatoarea ştirilor sportive de la Antena 1, Simona Pătruleasa, filmează zilele acestea pentru noul film cu comisarul Moldovan, „Supra­vie­ţuitorul”, în regia lui Sergiu Nico­laescu.Cu toate că serviciul îi lasă puţin timp liber, Simona a acceptat cu bucurie oferta lui Nicolaescu, regizor pe care îl admiră de foarte mulţi ani. Parte din scenele cu personajul ei, Miss Europa, s-au filmat la Teatrul Odeon, iar Pătruleasa a fost fascinată de puterea de muncă a echipei, mai ales că filmările, care au durat şi 12-14 ore, au avut loc în cele mai caniculare zile ale anului: „Nu-mi vine să plec de pe platou nici atunci când nu filmez eu! Loredana m-a uluit pur şi simplu cu forma ei fizică impresionantă, cu cât de bine arată şi cât de repede îşi intră în rol!
Chiar şi după ore de muncă, în clipa în care începe filmarea, ea cântă şi dansează cu aceeaşi energie ca la început. Vladimir Găitan e un om de excepţie, o persoană minunată, care m-a ajutat enorm să mă acomodez cu atmosfera şi ritmul de lucru de pe pla­tou, iar Sergiu Nicolaescu… îmi depă­şeşte toate aşteptările. Îşi conduce echipa cu mână de fier, dar este deosebit de amabil, iar mie mi-a arătat o înţelegere deosebită când a fost necesar să «fug» pentru o jumătate de oră, pentru a lua cina cu Julio Iglesias, domnul Lazarov şi colegele mele, Crina Abrudan şi Dana Săvuică. Încă de mică am avut două mari visuri: să-l întâlnesc pe Julio Iglesias şi să le cumpăr o maşină părinţilor mei. Acum mi le-am împlinit pe amândouă, iar rolul din «Supravieţuitorul» e un bonus”.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Simona Pătruleasa a fost aleasă cea mai sexy femeie din lume

Mesaj Scris de Admin 06.07.07 19:47

Simona Pătruleasa a fost aleasă cea mai sexy femeie din lume
Concluzia celor de la revista FHM a fost faptul ca romanilor nu le plac femeile casatorite. Vedtete precum Monica Columbeanu, Nicoleta Luciu sau Andreea Raicu au cazut mult in cea de-a opta editie a topului "Cele mai sexy 100 de femei din lume".

Daca in 2006, in varful clasamentului se afla Monica Columbeanu, 2007 o aduce in fata pe Simona Patruleasa. Ea este urmata in preferintele romanilor de Jessica Alba (locul 2), Scarlett Johansson (3), Catrinel Menghia (4) si Carmen Electra (5).

Pe locul 100 se afla actrita de origine mexicana Salma Hayek, iar Nicoleta Luciu se pare ca nu mai are nici un efect asupra publicului masculin, situandu-se abia pe pozitia 88, fiind devansata de blonde celebre ca Iulia Vantur (locul 74), Andreea Spataru (46), Andreea Banica (30) si Cristina Rus (29).

Andreea Marin a iesit din fanteziile romanilor, iar dedeta Romantica, Oana zavoranu, s-a clasat pe locul 35.

Momentan, Simona Patruleasa se afla in doliu. In urma cu o luna, bunicul vedetei, Marin Patruleasa, a fost gasit spanzurat in curtea casei din Topoloveni. Batranul, in varsta de 71 de ani, era bolnav de epilepsie si si-a luat viata ca sa scape de suferinta.

... continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty » Patruleasa are dese caderi de calciu din cauza l

Mesaj Scris de Admin 01.07.07 16:07

Patruleasa are dese caderi de calciu din cauza lipsei de sex

Cam de fiecare data cand la Antena 1 este chemata Salvarea, angajatii stiu despre cine este vorba… Iar are nevoie de ingrijiri Simona Patruleasa, intuiesc acestia fara a sta pe ganduri. Asta pentru ca niciodata ambulanta nu a venit la postul din Baneasa ca in cei doi ani de cand prezentatoarea de la pupitrul stirilor sportive lucreaza acolo. Desi la locul de munca este cunoscuta ca fiind o clienta fidela a medicilor de pe Salvare, Patruleasa le-a dat ceva emotii colegilor sai in urma cu cateva saptamani. Vedetei Antenei 1 i s-a facut rau, punand starea sa pe seama oboselii si a unei crize de calciu. Vazand ca prezentatoarea stirilor sportive nu-si revine, acestia au chemat ambulanta. Consultata de doctorul care a facut deplasarea, Simona s-a plans printre altele ca nu are o viata sexuala regulata. Lucru surprinzator totusi daca avem in vedere ca aceasta are o relatie stabila de ceva timp cu Sabin Ivanof. E drept, cei doi nu locuiesc momentan impreuna, dar ne indoim ca iubitul sau nu-si face datoria langa o femeie ca Patruleasa. In urma cu ceva timp, Simona a fost protagonista unui moment amuzant. La Revansa Starurilor aceasta a imbracat rochia primita cu trena in fata, netinand cont de sfaturile colegilor, care au atentionat-o ca respectivul obiect vestimentar se poarta altfel. In alta ordine de idei, se pare ca Patruleasa nu este prea incantata de faptul ca festivalul de la Callatis va fi prezentat de Adelina Elisei, care a fost preferata in locul sau.

Dupa ce a asteptat in zadar sa primeasca Peugeot-ul pe care si l-a dorit in urma cu un an, Simona tanjeste acum dupa un autoturism marca Bentley, ca acela pe care-l conduce Lili Sandu. Doar ca vedeta are un pic de ghinion… Pana in prezent, ea nu a gasit barbatul care sa urmeze exemplul elvetianului de la care Lili a primit masina.

Drama in familie
La inceputul acestei luni, un ziar local din Pites ti a anuntat ca bunicul vedetei Antenei 1, Marin Patruleasa, de 71 de ani, din Topoloveni, s-a sinucis, intrucat nu a mai putut suporta suferinta provocata de boala. In timp ce sotia sa era plecata la dentist, pensionarul diagnosticat cu epilepsie s-a spanzurat cu un streang in curtea casei sale, de suportul metalic al unui leagan. Vecinii au fost cei care au sesizat Politia, dupa ce au descoperit trupul neinsufletit al acestuia.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici i-a restituit darurile fostului iubit

Mesaj Scris de Admin 22.06.07 15:31

Ilinca Vandici i-a restituit darurile fostului iubit

Pentru vedeta de la Kanal D, Ilinca Vandici, relatia cu Bogdan Ivanov pare a fi una destul de nabadaioasa. Blonda s-a certat si s-a impacat de mai multe ori cu iubitul, si-au adus acuzatii in presa, iar dupa aceea au afisat in fata tuturor o relatie trainica si patimasa. Insa nu a fost decit un foc de paie, cei doi s-au certat din nou, iar Ilinca este hotarita acum sa nu-l mai ierte pe amorez. Noua disensiune dintre ei a facut-o pe blondina sa se gindeasca mai mult ce fel de om are linga ea. Acum, iubitul o asalteaza cu sute de mesaj ...

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici vrea să se plimbe în Egipt pe cămile

Mesaj Scris de Admin 19.06.07 9:47

Ilinca Vandici vrea să se plimbe în Egipt pe cămile


A vizitat multe locuri care i-au rămas în amintire, din ţară, dar şi de peste hotare, şi speră ca şi în această vară să aibă posibilitatea de a cuceri şi alte destinaţii cel puţin la fel de incitante precum cele de până acum.

Nu ştie încă dacă în această vară o să aibă concediu, însă povesteşte că, în general, se hotărăşte de pe o lună pe alta unde o să meargă. “Ador să plec în concediu, să mă plimb şi să cunosc locuri frumoase. Pentru această vară, nu am plănuit nimic sigur. Dacă nu o să am concediu, o să merg cât mai des în weekend-uri cu maşina la mare. Îmi place să stau în Mamaia. Camerele sunt frumoase, deşi sunt prea multe fiţe şi paparazzi în zonă”, a declarat Ilinca.

S-a bronzat la Monte Carlo

Blonda îşi aminteşte cu mare plăcere de vacanţele de vară şi de fiecare loc pe care l-a vizitat. Anul trecut a fost la Monte Carlo, în 2005 în Turcia şi acum trei ani la Cannes. În străinătate e de multe ori mai ieftin şi mai convenabil decât în România. “În concediu, departe de casă, reuşeşti să te deconectezi mai bine. Vara, tot Bucureştiul se mută la mare şi nu poţi să te desprinzi de mediu şi de oameni. Anul trecut, la Monte Carlo, am stat la hotelul Columbus, într-o zonă nu foarte centrală. A fost foarte frumos, am stat toată ziua la piscină şi m-am bronzat. Pe deasupra am văzut o groază de maşini de lux”, a precizat Ilinca. În urmă cu trei ani, la Cannes, a fost la pregătirile pentru circuitul de Formula 1. A văzut cum puneau parapeţii şi cum făceau ture de probă pe pistă. Nu poate să facă o comparaţie cu recent organizata cursă din Bucureşti, pentru că n-a avut timp să meargă la ea: “Am vizitat foarte multe locuri până în prezent, însă cel mai mult mi-a plăcut Turcia, unde sunt locuri speciale. Mi-aş dori să mă întorc atunci când o să am posibilitatea, fiindcă aici am avut parte de momente frumoase, de o vacanţă de vis.

Am vizitat foarte multe locuri până în prezent, însă cel mai mult mi-a plăcut în Turcia, unde sunt locuri speciale. Mi-aş dori să mă întorc atunci când o să am posibilitatea, fiindcă aici am avut parte de momente frumoase, de o vacanţă de vis.
Ilinca Vandici






A luat Premiul Presei la un concurs de miss

Ilinca Vandici a fost model şi a participat la câteva concursuri de frumuseţe. După ce a câştigat Miss Bihor, a mers pentru prima dată la Bucureşti şi i-a plăcut la nebunie oraşul (acum a ajuns să nu-l mai suporte). Le-a spus părinţilor ei că vrea să se mute, aşa că la 17 ani s-a instalat la o mătuşă din capitală, unde a şi terminat liceul. A participat la Model of the Universe 2004, unde a luat un premiu din partea B1 TV şi Premiul Presei. A primit un contract de colaborare pe un an şi a ajuns să prezinte rubrica Meteo. De când era mică şi-a dorit să apară la televizor şi în filme. Tatăl ei a avut încredere în ea să o lase să plece de acasă de la 17 ani. Când a vorbit cu el săptămâna trecută şi l-a întrebat cum de a acţionat astfel, el i-a spus: “Eram sigur că n-o să reuşeşti, dar am vrut să te convingi pe pielea ta!” Acum, când lucrează în televiziune, nu mai vede cu aceiaşi ochi acest lucru. Îi place în continuare ce face, dar nu i se mai pare un domeniu atât de strălucitor.




Trebuie să vezi New York-ul măcar o dată în viaţă

Când vine vorba de vacanţă, Ilinca spune că ar vrea să meargă în Egipt. O fascinează faptul că în deşert sunt temperaturi de 50 - 60 grade şi, totuşi, trebuie să stai înfofolit până în gât. Vrea să meargă prin deşert pe cămilă, să vadă piramidele şi Sfinxul. Şi New York-ul este o destinaţie la care vedeta de la Kanal D râvneşte: “Trebuie să vezi New York-ul măcar o dată în viaţă. Mi-aş dori ca în viitor să merg în Egipt. Despre acest ţinut am foarte multe informaţii interesante şi sunt foarte curioasă. Mi se pare palpitant să mergi pe cămilă.” Prezentatoarea nu a uitat nici vacanţele petrecute la bunici. Când era mică, mergea cu părinţii la mare sau prin România. Când a dat capacitatea, tatăl ei i-a făcut cadou o excursie de o lună în Germania. A stat la un verişor în oraşul Risa. A fost prima dată când a fost în străinătate.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici, lăsată baltă de invitaţi

Mesaj Scris de Admin 19.06.07 9:30

Ilinca Vandici, lăsată baltă de invitaţi
Prezentatoarea emisiunii "Bulevard" de la Kanal D şi-a sărbătorit sâmbătă seară, cei 21 de ani împliniţi săptămâna trecută, într-un club din Capitală. Deşi, la petrecere au fost invitate numeroase vedete, acestea nu s-au sinchisit să-şi facă apariţia, astfel că Ilinca a trebuit să se mulţumească doar cu prezenţa prietenilor.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici a primit inelul de logodna

Mesaj Scris de Admin 02.06.07 5:45

Ilinca Vandici a primit inelul de logodna De ceva vreme, Ilinca Vandici, blonda de la Kanal D, traieste o poveste de iubire cu Bogdan Ivanov. S-au certat si s-au impacat de mai multe ori, amorezul i-a trimis chiar flori Iuliei Vintur, la PRO TV, dar Ilinca a sters totul cu buretele si a avut incredere in iubit. Mai nou, ea spune ca sint nedespartiti si ca e cu adevarat indragostita de el. In ceea ce priveste unele articole din presa, in care se spune ca el ar insela-o, Ilinca spune ca sint rautatile unor circotasi. Mai nou, pe holurile televiziunii, se birfeste mult despre relatia dintre blondina si fratele mai mic al lui Sabin Ivanov, iubitul Simonei Patruleasa. Zilele trecute, vedeta a primit inelul de logodna, care este din aur alb. Evenimentul s-a petrecut la un restaurant din Herastrau, unde iubitul o invitase la o cina roman ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Star flash: Patruleasa, la simulare

Mesaj Scris de Admin 19.05.07 13:36

Star flash: Patruleasa, la simulare Femei de Formula 1.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Simona Patruleasa umbla cu proxeneti

Mesaj Scris de Admin 21.04.07 9:58

Simona Patruleasa umbla cu proxeneti
http://www.umbraonline.ro/credeti-sau-nu15/15.htm
Vedeta este foarte cunoscuta intr-o cafenea din Capitala frecventata de persoane destul de dubioase, cu care intra in contact Vedeta este foarte cunoscuta intr-o cafenea din Capitala frecventata de persoane destul de dubioase, cu care intra in contact
Pe langa faptul ca a lucrat intr-un cazinou, tinand companie clientilor, ne-a parvenit o alta informatie ce o are in primplan pe vedeta Antenei 1, Simona Patruleasa. De data aceasta actiunea se muta intr-o alta locatie, tot cu iz de distract ie, intr-o cafenea cu nume de oras italienesc. Pe acolo, spun gurile rele, cea desemnata cel mai sexy star tv pe anul 2006 isi petrece o mare parte din timpul sau liber. Simona a fost prezenta inca de la lansare si a reusit sa devina micuta printesa a localului respectiv. Doar este vedeta, iar asocierea cu un nume ca al sau nu poate aduce decat beneficii… Iar serviciile au fost reciproce. Patruleasa a fost, la randul sau, la o prezentare in numele unui boss al cafenelei. Intr-un timp foarte scurt, ea a devenit cunoscuta de toti clientii fideli de acolo, chiar daca o parte dintre acestia sunt cunoscuti prin zona, spun carcotasii, ca fiind proxeneti. Barbatii respectivi nu se sfiesc sa recunoasca, in lipsa prezentatoarei de la pupitrul stirilor sportive, ca aceasta le este o buna prietena. Mandria e a lor… Cui nu i-ar placea sa se laude ca are de-a face cu o femeie frumoasa, basca si vedeta? Doar in lumea interlopa este considerata o fala sa ai cunostinte printre persoanele publice. Cum Simona este absolventa a Facultatii de Drept, e posibil, zicem noi, ca intalnirile dintre parti sa fi avut loc doar in scopul unei consilieri cu sfaturi avocatesti. Doar nu ne putem inchipui ca Patruleasa este atat de naiva incat habar n-are cu cine sta de vorba la un pahar… [/size][size=9]Oficial, Simona Patruleasa este prietena omului de afaceri Sabin Ivanof. Desi relatia lor dateaza de ceva timp, iubitul vedetei nu se grabeste sa faca pasul si sa o ceara in casatorie. Mai mult, spun apropiatii, acestuia nici macar nu-i trece prin cap sa-i puna pe deget inelul de logodna. In plus, cei doi nu locuiesc impreuna, fiecare avand libertate de… actiune.

Una dintre marile pasiuni ale prezentatoarei stirilor sportive de la Antena 1 este calaritul. Simona este chiar un pic dezamagita ca nu poate practica acest sport mai des, din cauza timpului care nu-i permite. Cum ea isi doreste inca de mica sa detina un cal numai al sau, probabil ca odata ce-l va primi nu se va dezlipi de el. Nu-i nici un dubiu, Simonei ii place sa fie pe cai mari tot timpul.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici: "Sunt prea multe uscaciuni in show-bizz

Mesaj Scris de Admin 18.04.07 20:36

Ilinca Vandici: "Sunt prea multe uscaciuni in show-bizz"
E blonda, frumoasa, ati vazut-o in pictoriale sexy, nu multe ce-i drept, vine din Banat si are grija sa-i tina la curent pe telespectatorii postului Kanal D cu ultimele vesti de pe "Bulevard"-ul show-bizz-ului romanesc. Desi are doar 20 de ani, Ilinca Vandici spune ca, daca ar fi dupa ea, ar face curatenie cu buldozerul in spatiul vedetelor din Romania.

Pana nu demult, show-bizz-ul autohton era dominat autoritar de moldovence. Practic, toate numele grele din show-bizz vin din Moldova. Tu ataci dinspre Banat. E nasoala lupta asta cu moldovencele?
Ilinca Vandici:
Din punctul meu de vedere nu exista o "lupta". Fiecare isi are locul sau. Este adevarat ca in munca pe care o intreprindem multe lucruri se aseamana, dar asta nu inseamna ca ne batem pentru acelasi post sau show. Faptul ca, de exemplu, Mihaela Radulescu este din Moldova, nu mi-a atras foarte mult atentia. Imi place cum se descurca, imi place atitudinea ei dar si implicarea 100% in tot ceea ce isi propune! Este adevarat ca majoritatea femeilor de succes din show-bizz-ul autohton vin din partea de est a tarii. Sper sa rup sirul acestora si in cativa ani sa ma numar si eu printre ele, indiferent din ce parte a tarii as veni. Sunt foarte mandra ca sunt ardeleanca. O spun cu toata modestia, ardelenii sunt oamenii minunati din toate punctele de vedere.

Desi ai doar 20 de ani, multi ar putea jura ca te stiu de-o viata. Nu a trecut cam repede cariera asta de televiziune peste tine? Nu stiu, parca ieri ne spuneai daca ploua sau nu...
Ilinca Vandici:
Asta e ideea. Cariera in televiziune nu a trecut peste mine, ci face parte din mine, incercam sa ne maturizam impreuna. Inca mai consider ca ma aflu la inceput in ceea ce se numeste televiziune, in ceea ce se numeste viata! Mai am foarte multe lucruri de invatat si de deslusit. Faptul ca am 20 de ani, in curand 21, si ca pana acum am incercat sa fac ceva in televiziune si cu viata mea, zic eu bine si treptat, nu poate decat sa ma bucure. Sper insa ca lumea din jurul meu sa vada acest lucru si sa aprecieze la un moment dat ceea ce am facut. Hai sa spunem ca pana acum mi-am gasit o ocupatie si nu-mi omor timpul cu probleme de genul: "cu ce ma imbrac duminica asta la Mall, ce farduri imi mai cumpar", etc... Totusi, nu cred ca am ajuns peste noapte mare "vedeta". Am muncit mult si in timp, m-am dedicat in totalitate acestei cariere pe care vreau sa o dezvolt la cote maxime. Au trecut deja 3 ani si ceva de cand fac asta, iar daca ce am facut pana acum a fost bine, inseamna ca mi se potriveste si ma descurc cat de cat, zic eu.

Odata cu intrarea ta in scena publica, au aparut automat si pictorialele sexy. La acest capitol, unul e proaspat, la-ndemana oricui, fix la chioscurile de ziare. De fiecare data ma roade intrebarea: oare de ce trebuie sa se dezbrace vedetele feminine? Cu ce va ajuta chestia asta?
Ilinca Vandici:
Dupa cum stii, nu am facut niciodata pictoriale vulgare sau in abundenta. Nu stiu de ce femeile trebuie sa se dezbrace. Probabil ca lumea doreste acest lucru, si atunci trebuie sa tii cont si de parerea lor. Pentru mine, FHM a fost o experienta grozava din care am invatat multe lucruri. Pozele sunt sexy si atat! Mai este nevoie si de asa ceva din cand in cand. Am fost ofertata acum mai mult timp si de o alta revista mult mai controversata si am refuzat, tocmai pentru ca nu sunt de parere ca printr-un astfel de pictorial te poti face cunoscuta, placuta si cu atat mai putin apreciata. Am vrut sa fac ceva din punct de vedere profesional intai de toate, iar apoi sa fac si pasul acesta de a poza in FHM. Mai mult de atat, deocamdata, nu veti vedea.

Nu te enerveazi sa auzi vorbe de genul "cine-i aia mah?"... raspuns: "blonda aia tare din FHM. Are niste craci beton"? Pe mine m-ar scoate din sarite... Adica, nu zic, ce-i frumos ii place si lui Dumnezeu, dar in cazurile astea cariera conteaza mai putin.
Ilinca Vandici:
Nu, cariera este pentru mine intotdeauna pe primul loc. Daca realizezi un astfel de pictorial, nu te adresezi persoanelor de mai sus. Este clar ca si acestia vor "beneficia" dar asta inseamna 10% din cei care te privesc. Important este, dupa ce are loc dialogul de mai sus, ca cei doi sa fie interesati sa vada si emisiunea si poate maine vor aprecia si altceva in afara de "craci", eliminand astfel aspectul fizic.

Stii, tocmai ma uitam pe pictorial si realizam ca prima data cand ne-am vazut, habar n-avem cine esti. Nu erai machiata... puteai trece linistita pe langa mine fara sa banuiesc ceva. Ti se intampla des? Cred ca si paparazzi au probleme din cauza asta nu?
Ilinca Vandici:
Sau fara sa te sperii (rade)... Imi place sa umblu nemachiata in timpul liber tocmai pentru a-mi proteja tenul. Este posibil sa ma fi vazut de mai multe ori in aceasta ipostaza. Si paparazzii, de cate ori mi-au facut poze, la fel eram. Totusi, sunt una dintre persoanele pe care machiajul nu le schimba, transforma radical.Este adevarat, ma maturizeaza, dar atat!

Ca tot am ajuns in zona asta "modena" (ma scoate din minti termenul asta), hai sa aruncam o privire pe "bulevard"-ul celebritatilor autohtone. Nu ti se pare ca nu a mai fost curatat cam de mult?
Ilinca Vandici:
Spuneam si in alte interviuri, este cam aglomerat, de aceea noi, cei de la Bulevard, nu vom duce niciodata lipsa de subiecte. Pentru mine este important ca cele care sunt intr-adevar vedete sunt putine si se stiu. Tocmai ele sunt foarte simple si la locul lor, in schimb ciupercile aparute dupa ploaie... Nu prea poti ajunge la ele. Sunt foarte importante... Ne confruntam cu asta des, dar, asta e show-bizz-ul si doar noi, privitorii, am lasat sa se intample asta.

Te-am intrebat, pentru ca zilnic aflu din ziare nume de care nu am auzit in viata mea. In general, oameni care nu prea fac nimic. Singurul lor atuu este ca au bani la tata... Cum comentezi chestia asta: celebritatea obtinuta fara sa faci nimic?
Ilinca Vandici:
E o chestiune de moment, de pe urma careia nu vei ramane cu nimic. Nu vei avea implinire sufleteasca si satisfactia unui lucru realizat de tine, la care ai muncit mult...

Pentru o tanara in plina formare profesionala, se poate spune ca apari destul de mult prin presa. Din pacate, nu prea sunt stiri de bine. De unde apar corvoadele astea? E clar ca exita milioane de bisericute si invidii. Te afecteaza?
Ilinca Vandici:
Ma afectau la un moment dat, acum insa nu ma mai afecteaza. Le citesc sau aflu de articolele respective si chiar ma amuz foarte tare de ce lucruri noi aflu despre mine! Oricum cata vreme esti comentat inseamna ca existi!

Uite, in ultimele zile s-au scris 3 chestii despre tine: 1 – ca i-ai dat papucii iubitului tau, 2- ca Adrian Enache te bombardeaza cu sms-uri si 3 – ca iti cam place viteza. Ce e adevarat din toate chestiile astea?
Ilinca Vandici:
Nimic! (rade) Vezi? Nu m-am despartit de iubitul meu, cu Adrian am o relatie de amicitie si colegialitate, nici vorba de iubiri si sms-uri si nici nu-mi place viteza. Dincontra, ma feresc cat de mult pot de pericole. Apropo... S-a scris ca am luat permisul de conducere. Nu l-am luat! Am picat la proba practica.

Citeam undeva ca pana la 27 de ani nu ai de gand sa-ti faci o familie. Atat de mult? Cariera, cariera, dar chiar asa pe uscat?
Ilinca Vandici:
Niciodata sa nu spui niciodata, nu-mi propun niste chestii care nici macar nu tin 100% de mine! Nu stiu ce se va intampla, poate imi ioi dori un copil mai mult decat cariera. Nu stiu ce se va intampla!

Daca ar fi sa schimbi ceva in zona asta mondena, ai intra cu buldozerul sau preferi chirurgia plastica?
Ilinca Vandici:
Cu buldozerul! Padure fara uscaciuni nu exista dar, nici chiar atatea! Sunt prea multe uscaciuni in show-bizz-ul romanesc.

Inca ceva: de ce Mihaela Radulescu si nu Andreea Marin?
Ilinca Vandici:
Mi-a intrat mai mult la inima, ma regasesc in ceea ce a facut si face Mihaela! Pe Andreea o apreciez mult si atat!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Ilinca Vandici se muta in apartamentul lui Bogdan Ivanof

Mesaj Scris de Admin 18.04.07 8:30

Ilinca Vandici se muta in apartamentul lui Bogdan Ivanof Prezentatoarea emisiunii `Bulevard`, difuzata la Kanal D se pregateste de o noua schimbare. Nu este vorba de una profesionala, ci doar de domiciliu. Apetisanta blonda s-a hotarit sa convietuiasca in acelasi apartament cu iubitul ei, Bogdan Ivanov. Din cauza programului incarcat de ambele parti, tinerii ajunsesera sa petreaca destul de putin timp impreuna. Acesta era si motivul micilor neintelegeri ivite intre ei. In cele din urma, Bogdan a luat initiativa de a locui impreuna. A achizitionat un apartament spatios in zona Herastrau. "Ne mutam impreuna in circa trei-patru saptamini. El a cumparat un apartament si acum ne ocupam de ultimele finisaje. Sint pasionata de design interior si m-am ocupat, in special, de decorarea sufrageriei"- ne-a declarat Vandici. Pina in prezent, tinara nu a pr ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Bizarele obiceiuri amoroase ale Simonei Pătruleasa

Mesaj Scris de Admin 17.04.07 18:01

Bizarele obiceiuri amoroase ale Simonei Pătruleasa
Ştirile sportive nu vor mai putea fi niciodată la fel de când vâlceanca s-a „băgat pe filieră“. Chiar mă întrebam, când mă uitam la vreun meci de fotbal, cum de mai poate Niculescu, de exemplu, să alerge pe teren ştiind că, din clipă în clipă, numele îi poate fi interpretat de către domnişoara despre care vorbesc.

Cum ar suna „Niculé“, în loc de Niculescu? Odată cu acest exemplu, stau şi mă gândesc cum se poate ca „Eufré“-ul... pardon, Eufratul să nu-şi fi schimbat cursul firesc şi să nu fi inundat populaţia mesopotamiană în clipa în care a fost redenumit de Pătruleasa când aceasta a „prestat“ în faţa camerei de luat vederi, pentru postul de prezentatoare.

„Eufré“-ul dubios

Şi fiindcă tot suntem la capitolul curiozităţi, simt cum se mai ridică un semn de întrebare deasupra capului meu: oare câte kilograme o avea statul Chile? Nu de alta, dar din moment ce a fost citit exact aşa cum se scrie, tot de ştirista Antenei 1, recte „Kile“, deja încep să-mi dau seama că aveam o părere eronată vizavi de pronunţ iile specifice fiecărui stat în parte... În fine... Voi reuşi să trec şi peste acest aspect, mai ales că mintea omenească este astfel construită încât să mai şi uite. Lucru sesizabil, de altfel, şi la „vedeta“ pe care o analizăm astăzi. După părerea mea, Simona uită oarecum intenţionat diverse lucruri...

A dispărut coada de bărbaţi


Cu ceva vreme în urmă, într-un interviu din cadrul unei reviste destul de populară în rândul cititorilor, Pătruleasa afirma, cu o siguranţă ce m-a pus pe gânduri, că dacă ar vrea să aleagă un bărbat, s-ar duce liniştită la uşa casei sale şi ar lua unul, la întâmplare, dintr-un nesfârşit şir format din masculi de succes, ce stau încolonaţi ca la armată, cu pieptul înainte, sperând că vor putea să o farmece şi să îi dea de înţeles că există şi ei pe lume. Doar pentru ea. Ei bine, din câte mi s-a mai adus la cunoştinţă, treburile stau tocmai pe dos. Bunăoară, tocmai acum, când ar vrea şi ea o maşină cu care să se plimbe prin Bucureşti, s-a evaporat coada subit. Neplă cut, nu?

O întrebare retorică: unde este acel Peugeot 406, neapărat negru şi neapărat cu piele roşie în interior, pe care l-a comandat anul trecut, în februarie? Că noi nu l-am văzut... Din câte am mai auzit (şi vă asigur că am auzit destule!), Pătruleasa este nemulţumită de faptul că omul alături de care convieţuieşte este avar şi chiar e nemulţumită că nu găseşte şi ea unul mai darnic.

Nici actualul iubit al Nicoletei Luciu, Zsolt Csergo, alături de care a stat o perioadă, nu era, în opinia sa, un om cu dare de mână, după cum îi spunea, la un moment dat, altei prezentatoare, colegă cu ea... Nici Adrian Sârbu, despre care Pătruleasa afirma că o caută telefonic destul de des, nu este dispus să o ia sub tutelă... Ce să-i faci?

Câteodată, viaţa asta este plină de neprevăzut. Exact ca în cazul patronului de la Café Milano, despre care ştirista a avut o impresie iniţială cum că ar fi un om discret şi care acum se laudă pe unde apucă despre relaţia sa cu Simona. Tristeţe mare pe strada prezentatoarei noastre iubite...

120 de SMS-uri într-o zi

Dacă analizez un pic lucrurile, ceea ce şi fac, îndrăznesc să îi dăm câteva sfaturi celei despre care discutăm în numărul de azi: NICIODATĂ nu ar trebui să îi „atragă atenţia“ unui bărbat cu mai mult de 4 SMS-uri zilnic. Există riscul ca cel în cauză să se înspăimânte şi să îşi instituie inconştient unele idei eronate despre ea. În cazul Simonei, peste 120 de mesaje zilnic, dar dintralea scrise capcoadă, nu aşa, oricum, sunt cam multe... Şi nu este ok să suni de 90 de ori un bărbat, în 40 de minute. Asta o susţin cu mâna pe inimă! Încă ceva: e bine să fii sincer/ sinceră în orice împrejurare.

Nu trebuie să povesteşti în stânga şi în dreapta cât de frumos ai petrecut (naiba ştie unde...) cu iubitul, de Ziua Îndrăgostiţilor, fără să te asiguri de susţinerea acestuia. Spre informaţia Simonei, Sabin era în pregătiri pentru ziua mamei sale, născută pe 15 februarie, deci în niciun caz nu putea să se dedice unor escapade alături de iubită. Asta aşa, ca fapt divers...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Patruleasa/Vandici[v=] - Pagina 6 Empty Re: Patruleasa/Vandici[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum