Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Budi[V=]

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Budi[V=]

Mesaj Scris de Admin 16.10.06 12:34

Rezumarea primului mesaj :

Budi[V=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcQm_m8vBfesfY1mp1Z3iYw30LmlKN2Tiv_GCsvwcUF-2c5vI9jGJtkVIwTania Budi-


Ultima editare efectuata de catre Admin in 08.12.14 19:20, editata de 34 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Budi[V=] - Pagina 3 Empty Gică Hagi, Tania Budi şi Jean Constantin, în campania „Salve

Mesaj Scris de Admin 23.02.08 19:52

Gică Hagi, Tania Budi şi Jean Constantin, în campania „Salvează un înger“
Fosta prezentatoare de televiziune Tania Budi, sprijinită de alte câteva personalităţi din Constanţa, începând cu antrenorul Gică Hagi, actorul Jean Constantin, soprana Daniela Vlădescu, directoarea Teatrului de Operă şi Balet „Oleg Danovsky“, sau primarul Radu Mazăre, derulează, la iniţiativa postului TV Neptun, o campanie de strângere de fonduri pentru ajutorarea copiilor bolnavi de cancer şi pentru reamenajarea secţiei de Pediatrie-Oncologie a spitalului judeţean.
[citeste]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Catalin Botezatu a vrut-o de nevasta pe Tania Budi

Mesaj Scris de Admin 12.02.08 19:02

Catalin Botezatu a vrut-o de nevasta pe Tania Budi

http://www.7plus.ro/?arhiva=12/02/2008&id=2106
Creatorul de moda Catalin Botezatu a avut mereu succes in cariera, iar prezentarile sale au fost apreciate. In viata personala, in schimb, lucrurile nu par sa evolueze la fel de bine. Designerul si-a dorit dintotdeauna o familie de care, insa, n-a avut parte. Multi au comentat despre orientarea lui sexuala, dar, din discretie, Botezatu nu a vorbit niciodata despre acest lucru si nu a recunoscut ca ar fi gay. El sustine ca are relatii cu femei si zeci de doamne pot depune marturie in acest sens. S-a vehiculat, la un moment dat, o poveste de iubire intre Botezatu si Tania Budi. Cei doi nu au vrut sa dialogheze pe aceasta tema, iar Catalin a si declarat, odata, ca parintii lui o voiau ca nora pe Tania, iar el s-a gindit chiar s-o ceara in casatorie. Nu a facut insa pasul si a ramas intr-o relatie de amicitie cu blonda. Pina la urma, poate isi ia inima in dinti si ii marturiseste Taniei ca o iubeste si vrea sa se insoare cu ea.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Tania Budi se imbraca de la Mini Prix

Mesaj Scris de Admin 24.12.07 17:33

Tania Budi se imbraca de la Mini Prix
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Pentru un arab, Tania Budi valoreaza trei camile

Mesaj Scris de Admin 23.07.07 12:30

Pentru un arab, Tania Budi valoreaza trei camile Dupa ce si-a deschis un club de mari fite in Constanta, a venit rindul unui magazin de lenjerie intima. Tania Budi, vedeta postului public de televiziune, aduce in România, de ceva vreme, desuuri sexy. Saptamina trecuta, Tania si-a inaugurat, cu mare tam-tam, noua locatie si are de gind sa-si deschida magazine in toata tara, nu numai la malul Marii Negre. Mai nou, de blonda s-a indragostit lulea un arab foarte bogat, pe care il cheama Marek. Acesta i-a promis "iubitei" ca, daca ii va acorda atentie, va da pe ea trei camile. Lucrul acesta a amuzat-o copios pe Tania, dar nu a cedat avansurilor amorezului si i-a spus, elegant, ca este ocupata atit cu businessul, cit si cu un barbat din viata ei. Asa ca Marek va trebui sa se consoleze si sa-si gaseasca o alta iubita. Ii sugeram sa mearga la ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Tania Budi nu-l vrea inapoi pe Lucian Sirb

Mesaj Scris de Admin 21.05.07 8:45

Tania Budi nu-l vrea inapoi pe Lucian Sirb In clipa in care s-a despartit de Tania Budi, prezentatorul unei emisiuni politice de la "Money channel", Lucian Sirb a promis ca o va uita, insa nu a reusit. A incercat sa-si gaseasca o alta iubita si sa se indragosteasca, dar de fiecare data s-a intors spasit la Tania. Intre timp, blonda a avut o relatie cu un englez, a curtat-o un arab foarte bogat, insa este tot singura. Nu ar mai vrea sa-l accepte pe fostul iubit in viata sa pentru simplul fapt ca acesta este foarte gelos si posesiv. Dar, amorezul a trecut la artileria grea si incearca s-o convinga prin orice modalitate pe Tania sa se intoarca la el si sa-i accepte iubirea. Pina in momentul de fata, vedeta de televiziune nu s-a decis daca sa-l ierte sau nu. Se gindeste ca mai sint si alti domni aratosi care o plac si ca ar putea sa fi ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Lucian Sirb o vrea inapoi pe Tania Budi.

Mesaj Scris de Admin 26.03.07 7:43

Lucian Sirb o vrea inapoi pe Tania Budi.

In ultima vreme, despre Tania Budi nu se mai aude mai nimic. Blonda din ograda televiziunii publice a facut multe victime de-a lungul timpului. A avut o poveste de iubire cu Dan Bittman, apoi a fost casatorita cu un englez. S-a scris si despre relatia ei cu Lucian Sirb, director de stiri la TVR. Acesta era, la rindul lui, amorezat de sexoasa blonda. Intre timp, Tania a disparut de pe micul ecran, o mai intilnesti rar la evenimentele mondene. Si-a deschis un restaurant de lux, in Constanta, alaturi de fratele ei, dar nu are, inca, un i ...

Budi[V=] - Pagina 3 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Tania Budi isi acuza colegii ca i-au furat un proiect tv

Mesaj Scris de Admin 10.02.07 12:11

Tania Budi isi acuza colegii ca i-au furat un proiect tv Desi mass-media de divertisment reprezinta un domeniu unde creativitatea primeaza, multi dintre angajatii din televiziuni stau destul de prost la capitolul imaginatie. De aceea, ei prefera sa fure, pur si simplu, ideile altora si sa se prezinte cu ele in fata sefilor ca si cum le-ar apartine. Dupa cascadorul Marian Chirvase, o alta vedeta are de-a face cu hotii de idei, lipsiti de moralitate, dar „dotati“ cu minti inguste, incapabile de inovatie. Cum in Romånia furtul intelectual a devenit deja o practica obisnuita, Tania Budi a ales sa uite de drepturile sale de autor.

Pe Tania Budi am revazut-o, dupa cativa ani de absenta de pe sticla, in serialul „La urgenta“, regizat de Andrei Zinca. Cu toate ca rolul Laurei, sotia doctorului Max Colibaba, nu a fost unul principal, blonda spune ca experienta de la TVR a fost una deosebita si ca s-a bucurat sa regaseasca pe platourile de filmare oameni de calitate: „N-am avut norocul unor replici care sa genereze prea multa actorie. Experienta a fost insa minunata. Sa lucrezi intr-un context exclusiv profesionist e vital pentru talentul si evolutia unui actor. M-am inteles excelent cu absolut toata lumea. Cu majoritatea ma stiam de foarte multi ani. Acum insa, am avut prilejul sa il cunosc si pe domnul Victor Rebengiuc, in care am descoperit si un om de mare statura, nu numai un actor care iti taie rasuflarea. Si pe Claudiu Istodor am avut marea bucurie sa-l cunosc personal tot acum, chiar daca noi am mai colaborat la emisiunea de teatru «Scena» de la TVR 1, in 2002. Cu Horatiu Malaele am avut un proiect acum cativa ani, dar, din motive tehnice, nu s-a putut realiza. Pacat, era vorba de o piesa de teatru extrem de fina“.

Au mai patit-o si altii
Si, pentru ca tot a revenit pe micile ecrane, Tania s-a gandit la un proiect de televiziune, legat de filme, pe care l-a prezentat, cu incredere, unui post TV. Daca initial producatorii postului i-au dat un raspuns negativ Taniei in privinta conceptului, un om din echipa de marketing l-a preluat, totusi, fara acordul vedetei, modificandu-l putin, dar pastrand, in mare, ideea de baza: „Am avut in decembrie un proiect de care ma indragostisem si pe care-l «inventasem», dar l-am prezentat fara sa-mi iau precautii, asa ca cineva a considerat sa-l faca altfel si, pur si simplu, a furat ideea, pe care, de altfel, o va si folosi“. Pentru a evita un conflict si cateva infatisari la tribunal, Tania a renuntat sa-si ceara drepturile de autor, desi ar putea actiona in instanta televiziunea respectiva: „Prietenii mei din bransa mi-au zis ca lucrurile astea se intampla des, asa ca asta e, nu e cazul de tiganeala“. Nu la fel a procedat un alt fost angajat al TVR, cascadorul Marian Chirvase. Acesta a realizat, cu ceva timp in urma, emisiunea „Reconstituire la secunda“. Dupa 11 editii insa, conducerea televiziunii publice l-a anuntat ca nu mai dispune de finante pentru continuarea proiectului. Cu toate astea, el a fost realizat, mai departe, dupa ideea autorului, insa fara a cere acordul lui. Ca urmare, cascadorul a dat in judecata Televiziunea Romana pentru furt intelectual, sustinand ca el este proprietarul conceptului.

Aparitii episodice in serial
Zvonuri despre realizarea unei a doua parti din „La urgenta“ circula destul de des in ultima vreme. Tot la categoria zvonuri intra si faptul ca Andrei Zinca nu va mai dirija continuarea serialului. Nici aparitia Taniei in serial nu este data ca sigura, avand in vedere intriga scenariului: „Cei care au urmarit «La urgenta» probabil stiu ca relatia Laurei, personajul meu, cu sotul ei, Max (Claudiu Istodor), nu statea deloc pe roze. Ba, mai mult, in ultimul episod, Laura l-a prins pe Max inseland-o, iar cum Laura este un caracter tare, demn si fara indoieli, va divorta... Asa ca aparitiile mele in seria a doua vor fi cel mult episodice, daca vor fi“, a declarat interpreta Laurei.

„Nu merg la fitness“
Cu toate ca se apropie de 40 de ani, Tania Budi face parte din vedetele care se mentin uluitor de bine, „de vina“ fiind mostenirea genetica, dar si un pic de efort din partea blondei: „Prietenele mele imi zic ca am un «model bun» si nu trebuie sa fac prea multe pentru a ma mentine. Si chiar nu fac. Nu merg la fitness, nici la cosmetica. Am o singura crema de fata, Avene, iar pe corp folosesc o crema cu vitamine, doar inainte de a merge la solar“.

In schimb, actrita este atenta la ce mananca si spune ca a cam renuntat la carne, carei tentatii ii cedeaza doar de cateva ori pe an: „Alimentatia este esentiala insa in a te mentine tanar. Pe scurt, fructe, legume, salate, totul cat se poate de negatit, iar carnea, PA! Asta nu inseamna ca de vreo doua ori pe an nu mai gust o sarma sau un mic“. Tania marturiseste ca pana acum nu s-a dat pe mana nici unui chirurg estetician, fiind de parere ca sportul este suficient pentru a corecta micile defecte: „Nu am facut nici o operatie estetica pana acum, iar dupa cum arata parintii mei, nici n-o sa am nevoie. O atitudine corespunzatoare personalitatii mele in continua evolutie va fi singura «operatie» necesara. Ceea ce ar fi de corectat la mine tine numai de sport“. Tocmai de asta, vedeta se va inscrie la cursuri de Pilates, program de sport in care are mare incredere: „Am de gand sa incep sa fac pilates. Nu exista ceva mai bun pentru intretinere“.

A fugit de casatorie
Desi are o relatie stabila cu un barbat care nu este persoana publica, Tania recunoaste ca nu s-a lasat dusa la altar pana acum, de teama riscului unui eventual esec: „Nu sunt casatorita, ce-i drept, am cam fugit de lucrul asta. Cand o s-o fac, as vrea s-o fac pe viata, iar pentru asta totul trebuie sa se aseze bine“. Tania a mai adaugat ca isi doreste copii, pe care ii va face la momentul ales de ea: „Imi doresc copii si o sa-i am. La timpul potrivit. De mine, nu de altii“.

„Telenovelele nu ma deranjeaza“
Dupa rolul din „La urgenta“, pentru Tania au venit si alte oferte: „Am doua propuneri, dintre care una extrem de interesanta. E vorba de un film, dar nu sunt in masura sa dau detalii acum“. Totodata, vedeta spune ca ar tenta-o un rol bun intr-o telenovela, desi scenariul productiilor de acest gen lasa de dorit: „Telenovelele nu ma deranjeaza. Nu sunt telespectatorul lor, decat din curiozitate sau pentru a vedea un anumit actor. Scenariul telenovelelor e, de obicei, destul de prostut si mi se pare normal, ei au un target foarte bine stabilit. Mi-a placut mult serialul «Lombarzilor 8». O poveste sensibila, bine legata, verosimila si cu actori senzationali. Un rol bun intr-o telenovela poate exista, fara indoiala. In orice mediu exista si personaje interesante. Intr-un rol din asta m-as vedea“.

„Nu ma «apuc de cåntat»“
Desi aparusera zvonuri cum ca ar avea intentia sa se lanseze in muzica, Tania le infirma, declarand ca muzica este pentru ea doar un hobby si ca sunt prea multi cei care nu isi dau seama ca n-au talent in acest domeniu, perseverand in zadar: „Nu pregatesc nici un album si nici macar cateva piese. De cantat, cant, am inregistrat ceva acum mai multi ani, a iesit foarte bine, dar consider lucrul asta doar o extensie a exprimarii mele. Sa fii cantareata e cu totul si cu totul alta meserie. Am un timbru ok si stau bine cu urechea muzicala, dar asta nu e suficient pentru «a te apuca de cantat». Iar cei care n-au nici atat, dar se apuca de cantat, e treaba lor... Pacat ca-s multi, dar au dreptul sa incerce“.

Petrecere in „Crush“cu Loredana
Pe 6 februarie, Tania Budi si-a sarbatorit ziua de nastere la un restaurant din Bucuresti: „Ziua mea a fost marti, am implinit 39 de ani. Cativa prieteni mi-au facut o surpriza si m-au scos la restaurant. Initiativa a fost a prietenelor mele de suflet, Corina, Alison si Beatrice“. Aceeasi gasca a pus la cale, pentru weekend-ul acesta, un party adevarat, la Constanta, unde va canta si excentrica Loredana: „Plecam la Constanta si vom sarbatori la Crush, clubul fratelui meu, Ionut, care a organizat totul, inclusiv concertul Loredanei cu Taraful Agurida. Un show Loredana cred ca nu poate fi egalat“. Iubitul Taniei o va lasa sa-si traga putin sufletul dupa atatea petreceri, iar apoi o va rasfata cu o excursie romantica in Orasul Indragostitilor: „Weekend-ul viitor, iubitul meu ma duce la Paris“.

Corina Stoica
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Tania Budi, curtata pe strune muzicale de un israelian.

Mesaj Scris de Admin 18.01.07 14:06

Tania Budi, curtata pe strune muzicale de un israelian.

De cind a debutat in televiziune, despre Tania Budi s-a spus mereu ca este o femeie frumoasa. Dupa blonda au oftat numerosi domni, mai mult sau mai putin celebri, au avut loc chiar si certuri pentru a-i cuceri inima. Cu toate acestea, de multa vreme, vedeta este singura. In momentul de fata, s-a indragostit de ea un israelian bogat, Cornelius. E drept ca e trecut bine de prima tinerete, dar e destul de aratos. I-a facut numeroase cadouri Taniei, a invitat-o in America, la Paris, dar fara nicio sansa de reusita. Vedeta din ograda Telev ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 26.03.07 7:44, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Camile pentru Tania Budi.

Mesaj Scris de Admin 20.11.06 8:23

Camile pentru Tania Budi.

Vedeta postului public de televiziune, Tania Budi, a facut multe victime la viata sa. Ultima iubire a blondei a fost Horia Sirb, unul dintre directorii din TVR. In momentul de fata, de Tania s-a indragostit, pina peste cap, Marek, un bogat om de afaceri arab. Amorezul are de gind sa o cumpere pe noua sa iubita in schimbul mai multor camile (obicei traditional in tara sa natala), fiind dispus sa plateasca oricit ca s-o poata avea alaturi pe vedeta. A invitat-o pe Tania la citeva localuri de lux, dar blonda nu i-a acceptat invitatia dec ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 26.03.07 7:44, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Budi[V=]

Mesaj Scris de Admin 16.10.06 12:34

Budi[V=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcQm_m8vBfesfY1mp1Z3iYw30LmlKN2Tiv_GCsvwcUF-2c5vI9jGJtkVIwTania Budi-


Ultima editare efectuata de catre Admin in 08.12.14 19:20, editata de 34 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Budi[V=] - Pagina 3 Empty Re: Budi[V=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum