Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Vantur[v=]

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Vantur[v=]

Mesaj Scris de Admin 31.01.07 11:10

Rezumarea primului mesaj :

Vantur[v=] - Pagina 4 Images?q=tbn:ANd9GcQAQLjZSPkkb1s-WElkjma550kTGpNhDa8lQi6hsSMDdVCB7W_cAYZFzfCyIulia


Ultima editare efectuata de catre Admin in 10.04.15 8:34, editata de 31 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Vantur[v=] - Pagina 4 Empty De dragul lui Moga, Iulia Vintur nu mai poarta tocuri

Mesaj Scris de Admin 20.03.08 19:49

De dragul lui Moga, Iulia Vintur nu mai poarta tocuri
http://www.7plus.ro/?arhiva=20/03/2008&id=3711
Vazind ca toata lumea o ironizeaza ca este mai inalta decit iubitul ei, Marius Moga, vedeta de la PRO TV, Iulia Vintur, nu mai vrea sa poarte incaltaminte cu tocuri decit la momente speciale. Prezentatoarea emisiunii "Dansez pentru tine" a renuntat la tocuri de dragul "Micului Mozart", iar acesta este nevoit sa poarte pantofi cu platforma. Iubindu-l foarte mult, Iulia este dispusa sa faca si anumite sacrificii de dragul lui. Din ce in ce mai mult se aud zvonuri despre oficializarea relatiei, dar cei doi nu vor sa comenteze pe aceasta tema. Revenind la incaltaminte, nu stim cite perechi de pantofi are blonda acasa, dar e posibil sa fie multe, asa ca poate sa-si deschida un magazin de profil.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vântur nu se mai simte ameninţată

Mesaj Scris de Admin 14.03.08 16:22

Iulia Vântur nu se mai simte ameninţată
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vintur vrea ca Marius Moga sa-i cinte la nunta

Mesaj Scris de Admin 26.02.08 19:53

Iulia Vintur vrea ca Marius Moga sa-i cinte la nunta
http://www.7plus.ro/?arhiva=26/02/2008&id=2850
Ca o vedeta ce se respecta, Iulia Vintur vrea o nunta grandioasa. Blonda doreste ca petrecerea sa aiba loc intr-un palat, astfel incit sa se simta ca o printesa in acea zi speciala. Se zvoneste, prin tirg, ca Marius Moga a cerut-o in casatorie pe blonda, iar inelul de logodna i l-a dat, recent, in cadrul unei cine romantice. Nunta, sustin amici de-ai celor doi indragostiti, ar putea avea loc anul acesta, iar vedeta PRO TV ia in calcul Palatul Snagov, cel al Parlamentului, dar si Palatul Bragadiru. Ramine de vazut unde va gasi un loc liber pentru a-si duce la indeplinire visul. O alta dorinta a Iuliei este aceea ca "Micul Mozart", alaturi de Morandi, sa cinte la nunta. Muzicianului i-a placut ideea si i-a promis iubitei sale un recital pe cinste.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vantur a fost cucerita de Moga cu ... Indragostitii pa

Mesaj Scris de Admin 14.02.08 16:27

Iulia Vantur a fost cucerita de Moga cu ...
Indragostitii pastreaza cu sfintenie in memorie clipa in care s-au cunoscut. Zi de [...]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty IULIA VâNTUR: Fericită alături de Micul Mozart

Mesaj Scris de Admin 08.02.08 11:44

IULIA VâNTUR: Fericită alături de Micul Mozart
Ne amuzăm când aflpăm de prin ziare că ne-am despărţit
http://www.editie.ro/mod.php?mod=stiri&idstire=56059
Controversatul cuplu este intens mediatizat, mai ales că aproape toate publicaţiile susţin că prezentatoarea de la Pro TV a ajuns vedetă abia în momentul în care a fost deconspirată povestea de dragoste dintre ea şi Moga.

Recent, Iulia a spus că a cunoscut celebritatea prin forţe proprii, după ce a trecut la pupitrul ştirilor Pro TV, apoi ca prezentatoare a showului “Dansez pentru tine”, alături de Ştefan Bănică Jr. “Nu consider că dacă se scrie mereu de mine şi de Marius şi ni se asociază adeseori numele este neapărat o ştampilă. La fel se scrie şi despre el. E ca o localizare, nu poţi repeta un nume la infinit într-un articol, trebuie să găseşti şi altfel de apelative. Românii, şi nu numai, m-au cunoscut înainte, de la ştiri şi de la «Dansez pentru tine». Nu am apărut din senin în media şi m-am lansat drept iubita lui Moga. Mi-am făcut cunoscut numele datorită asocierii cu iubitul meu. Atunci când ai două nume dintr-un foc pe prima pagină, e normal să atragi şi mai mult atenţia”, a afirmat vedeta. Cu toate că la început au ţinut secrete sentimentele ce-i unesc, Marius şi Iulia au fost surprinşi în repetate rânduri arătându-şi iubirea, fiind nevoiţi, într-un final, să declare public că trăiesc o poveste de dragoste.

Supărată pe presa de scandal

“Dacă aş apărea singură, revistele de gen ar trebui să scrie doar despre activitatea mea profesională, or asta deja nu mai e can-can, aşa că fiecare îşi dă cu presupusul, îşi imaginează cum e relaţia mea cu Marius, mai ales că noi nu am vrut să ne expunem foarte mult, dorind să evităm bârfele şi zvonurile ce ne-ar putea afecta relaţia”, a adăugat Iulia. Supărată, totuşi, că a fost intens atacată şi comentată relaţia lor, prezentatoarea a hotărât că în următoarea perioadă nu va mai face dezvăluiri despre viaţa personală a sa şi a iubitului ei, deşi realizează că a fi persoană publică presupune multe responsabilităţi: “Povestea noastră şi ceea ce trăim noi vrem să rămână pentru noi. Deja, când intervine altcineva, nu mai există intimitate. Ne-am obişnuit cu articolele inventate, nu ne mai afectează! Încercăm să nu ne mai lăsăm intimidaţi de presiunile mediatice. Ne amuzăm împreună când aflăm de prin ziare că ne-am despărţit, că relaţia e pe ducă sau că ne înşelăm ori că deja ne pregătim de nuntă. Avem o viaţă palpitantă, dacă e să ne luăm după reviste, însă noi, în realitate, trăim frumos, decent şi foarte liniştit.”

Păstrez viaţa privată doar pentru mine

Cu toate că îşi dă seama că televiziunea presupune imagine şi expunere, vedeta nu a ştiut la ce se înhamă de la început. “Am văzut ce se întâmplă în această lume, dar nu mi-am închipuit că unii au atât de multă imaginaţie. Am încercat să nu mă expun foarte mult, să păstrez viaţa privată doar pentru mine. Nu sunt o abonată a evenimentelor mondene şi nu merg în locuri expuse. Îmi este, uneori ciudă când văd că sunt cuplată cu diverse persoane din show-biz”, a precizat Iulia.

Povestea noastră şi ceea ce simţim şi trăim noi vrem să rămână pentru noi. Deja, când intervine altcineva, nu mai există intimitate. Ne-am obişnuit cu articolele inventate, imaginate, nu ne mai afectează! Încercăm să nu ne mai lăsăm intimidaţi de presiunile mediatice. Ne amuzăm împreună când aflăm de prin ziare că ne-am despărţit, că relaţia e pe ducă sau că ne înşelăm ori că deja ne pregătim de nuntă. Iulia Vântur




A simţit nevoia de schimbare

Blonda spune despre ea că e un om care a visat frumos şi a luptat pentru tot ceea ce şi-a dorit. Şi a vrut mereu mai mult, a muncit, s-a pregătit şi a ştiut să-şi clădească pas cu pas o viaţă frumoasă. Vrea să evolueze şi ştie că mai are multe de învăţat şi asta face în fiecare zi: învaţă, iubeşte şi îi respectă pe cei din jur. Una dintre bârfele ce au făcut din Iulia subiect de interes are legătură cu momentul în care aceasta şi-a pus silicoane. Prezentatoarea de la “Dansez pentru tine” a mărturisit că şi-a dorit această operaţie, deoarece simţea nevoia unei schimbări şi voia ca starea ei psihică să fie una mai bună. Totodată, frumoasa blondă a dezvăluit faptul că Marius Moga a fost cel care a căutat informaţiile necesare pe internet şi a analizat riscurile la care se expune dacă face acest pas.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vintur ii impune lui Moga cu ce soliste sa colaboreze

Mesaj Scris de Admin 07.02.08 18:58

Iulia Vintur ii impune lui Moga cu ce soliste sa colaboreze

De cind este impreuna cu Marius Moga, vedeta PRO TV, Iulia Vintur, este mereu pe prima pagina a ziarelor. Blonda e amorezata de "Micul Mozart" si nu conteaza ca toata lumea ride de diferenta de 20 cm dintre ei. Nu o intereseaza ca e mai inalta decit el si sustine ca e barbatul ideal pentru ea. Desigur, Iulia are si pretentii de la partenerul de viata. I-a sugerat cum sa se imbrace, sa fie mai elegant si sa renunte la vesnicele tricouri si blugi. Pina aici, nimic nou, numai ca ea insasi abordeaza un stil vestimentar nepotrivit, ce o face sa para o persoana in virsta. Dorind sa-l tina sub papuc pe compozitor, i-a interzis sa vorbeasca si sa colaboreze fara acordul ei cu anumite soliste. Probabil a apucat-o gelozia, din moment ce i-a impus muzicianului asemenea restrictii. Culmea ironiei ar fi ca Moga sa si tina cont de ideile Iuliei si sa nu mai colaboreze cu nicio vedeta, pe motiv ca o deranjeaza pe iubita sa.


Vantur[v=] - Pagina 4 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vântur iese cu Flipper în lume

Mesaj Scris de Admin 28.01.08 16:17

Iulia Vântur iese cu Flipper în lume

Dacă Nicoleta Luciu şi-a achiziţionat, în urmă cu câteva săptămâni, o frumoasă maşină roşie, ce o face să se simtă minunat şi să fie în centrul atenţiei, nici Iulia Vântur nu se lasă mai prejos. Blonda este, de câteva zile, posesoarea unui superb Chevrolet negru.

Prezentatoarea emisiunii “Dansez pentru tine” şi a Ştirilor Pro TV din weekend are în ultimul timp un dor nebun de ducă. Vedeta îşi face de fiecare dată când are timp liber un plan de excursie. Şi asta pentru că ea are un nou partener de drum, un superb Chevrolet Captiva Sport. Blonda a cucerit deja drumurile din România cu noul ei autoturism, alături de prietenii ei, cu care a făcut o excursie la munte. “Totul se vede altfel de la înălţime! Întotdeauna mi-au plăcut maşinile mari, spaţioase, ce-mi oferă siguranţă, dar şi posibilitatea de a-mi lua prietenii în drumeţii. Chiar am fost uimită în miniexcursia noastră, pentru că drumul nu mi s-a părut deloc obositor, deşi erau condiţii de iarnă. Trebuie să recunosc faptul că sunt foarte mândră de maşinuţa mea şi sper să-mi fie alături mult timp de acum încolo, mai ales că mi-am propus să colind ţara în lung şi în lat”, a adăugat Iulia. Pentru că a fost dragoste la prima vedere, vedeta i-a şi găsit autoturismului său un nume: “I-am spus din prima Black Flipper, pentru că are forme frumoase, inteligenţa unui delfin şi culoarea eleganţei. Maşina o să fie una dintre cele mai bune prietene ale mele, în special pentru că o să petrec destul de mult timp în ea. Va fi a doua casă pentru mine. Aici voi avea tot ce am nevoie la drum lung, dar sper să mă ajute şi zilnic, în traficul infernal din capitală.” În afară de maşină, blonda a făcut o investiţie importantă şi în ceea ce priveşte garderoba sa. Surse din anturajul vedetei susţin că aceasta a petrecut, de la începutul anului, nenumărate ore la saloanele de înfrumuseţare, acordând o atenţie deosebită frumuseţii sale. Iulia a precizat în mai multe emisiuni că, indiferent de costurile pentru întreţinerea sa, nu se va abate de la nicio dorinţă dacă aceasta o va ajuta să arate cum îşi doreşte.



Iulia, dată la o parte de Andreea Marin

Blonda se arată mulţumită de viaţa sa, însă, în ceea ce priveşte “Dansez pentru tine”, situaţia este incertă, mai ales că, în ultima perioadă, au apărut diverse zvonuri, potrivit cărora locul acesteia ar putea fi luat de Andreea Marin, pentru a împărţi platoul împreună cu soţul său. Iulia Vântur a infirmat acest lucru şi a menţionat că şi în următorul sezon va intra în fiecare seară de vineri, în casele telespectatorilor, la braţul lui Ştefan Bănică Jr.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vintur i-a comandat costum Armani lui Moga

Mesaj Scris de Admin 14.12.07 11:36

Iulia Vintur i-a comandat costum Armani lui Moga
Ambitioasa, Iulia Vintur vrea sa aiba linga ea un barbat elegant, asa ca vedeta PRO TV s-a pus pe treaba si i-a comandat iubitului sau un costum Armani. S-a saturat ea sa para o doamna, iar el un mic golanas si a vorbit cu o prietena, a consultat mai multe cataloage si a ales toaleta mult dorita pentru Marius Moga. De altfel, "Micul Mozart" nu iese din cuvintul blondei si se imbraca asa cum doreste ea. Cel putin o asculta din punct de vedere vestimentar si crede ca ea are gust. Noi ii spunem ca nu prea, tinind cont de faptul ca la toate manifestarile mondene se imbraca ca o doamna de 80 de ani. Iulia il vrea pe compozitor cit mai stilat si considera ca un Armani nu poate decit sa-i puna in evidenta calitatile de Don Juan. Asteptam, de ce nu, sa-l vedem pe muzician comandindu-si la marii de ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vantur si Marius Moga certuri in Paradis

Mesaj Scris de Admin 03.12.07 18:57

Iulia Vantur si Marius Moga certuri in Paradis
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vântur, împinsă de Marius Moga pe masa de operaţie

Mesaj Scris de Admin 27.10.07 10:47

Iulia Vântur, împinsă de Marius Moga pe masa de operaţie
Iulia Vântur vine în emisiunea Oanei Cuzino, “Ce se întâmplă, doctore?”, ce se va difuza astăzi, de la 17.15, la Pro TV, pentru a vorbi deschis despre operaţia de mărire a bustului pe care şi-a făcut-o de curând şi va prezenta în exclusivitate detaliile acestei intervenţii chirurgicale.

Marius Moga va fi şi el prezent în showul de sâmbătă, alături de iubita lui, care dezvăluie că acesta a sprijinit-o şi a fost alături de ea pe tot parcursul perioadei respective. Prezentatoarea de la “Dansez pentru tine”, emisiune difuzată de Pro TV în fiecare vineri, de la 20.30, mărturiseşte că şi-a dorit operaţia pentru că simţea nevoia unei schimbări şi pentru ca starea ei psihică să fie una mai bună. Iulia mărturiseşte că Marius a fost cel care a căutat toate informaţiile necesare pe internet şi a analizat toate riscurile la care se supunea făcând acest pas. În ciuda faptului că se împarte între ştirile Pro TV, showul “Dansez pentru tine” şi viaţa personală, Iulia găseşte resursele necesare pentru a fi tot timpul plină de energie. În ediţia din această sâmbătă a emisiunii “Ce se întâmplă, doctore?” sunt invitaţi şi băieţii de la Akcent, care vor degusta cu poftă pastele gătite de Marius Moga sub atenta îndrumare a Iuliei. Sorin vorbeşte despre pasiunea sa pentru fotografie şi mărturiseşte că visul lui este să îşi deschidă o expoziţie cu pozele făcute de el.

Andreea Antonescu, colaborare cu Class

Andreea Antonescu aduce în premieră - tot în showul “Ce se întâmplă, doctore?” - noul ei videoclip şi va vorbi despre relansarea sa pe piaţa muzicală, despre colaborarea cu formaţia Class şi despre modalitatea prin care îşi alege ţinutele de scenă. Oana Cuzino îl are ca invitat şi pe Alin Oprea, care va prezenta formula actuală a trupei Talisman şi va interpreta cel mai recent single, “Fără tine”, iar Liliana Ştefan, autoarea “Cutiuţelor Muzicale”, vine cu un nou proiect muzical
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vantur: "Nu am devenit celebra datorita asocierii

Mesaj Scris de Admin 18.10.07 13:47

Iulia Vantur: "Nu am devenit celebra datorita asocierii cu iubitul meu"
In doi ani, de cand activeaza in echipa de la Pro TV, Iulia Vantur a reusit sa creasca rapid, ea fiind apreciata mai ales pentru prestatia sa de la "Dansez pentru tine". Asa cum era de asteptat, in cei doi ani, Iulia a fost "cuplata" cu mai multi barbati, iar acum, cand este iubita lui Marius Moga, este o tinta constanta a publicatiilor mondene, relatia lor fiind disecata din toate unghiurile posibile.

Or stirea potrivit careia blonda de la "Dansez pentru tine" si-a pus silicoane, a pus capac, aparand imediat in toata presa.

Acum, cu doua zile inainte de inceperea noului sezon de "Dansez pentru tine", am stat de vorba cu Iulia Vantur, atat despre show, dar si despre relatia ei cu Marius Moga.

Iulia Vantur:
"Dansez pentru tine" ii asteapta pe telespectatori sa fie alaturi de concurenti, sa-i sustina si sa voteze concurentii preferati, cu povestile de viata care au ajuns la inima lor, i-au sensibilizat.

Si de data aceasta avem 8 oameni obisnuiti, hotarati sa lupte alaturi de 8 vedete pentru a-si implini visul, pentru a aduce putina fericire in sufletele celor dragi, pe care viata i-a pus la grele incercari.

Vom duce un nou vis spre implinire, viata cuiva se va schimba la finalul acestei emisiuni, de fapt, viata tuturor concurentilor.

Este foarte frumos sa asisti la schimbarea unui destin. Va fi un show captivant, cei de acasa vor lua parte la toate trairile, emotiile, temerile si bucuriile concurentilor care lupta pe ringul de dans.

Va fi ca un reality show in care telespectatorii sunt implicati, pentru ca ei vor decide cine isi va implini visul.

Am adus doua stiluri de dans noi - dans tiganesc si charleston si vom savura coregrafii inedite, spectaculoase. Avem multe de daruit...

Iulia Vantur:
"Dansez pentru tine" nu este doar un show. Este locul in care oamenii traiesc, se implica cu adevarat, lupta pentru visul lor.

Pe platoul de filmare exista emotie, pasiune, teama, incredere, dragoste, fericire, tristete si asta trece bariera camerelor de luat vederi.

Cei de acasa pot simti sinceritatea, naturaletea, suferinta oamenilor, pot trai aceleasi emotii odata cu concurentii, ca si cum ar fi langa ei.

Cred ca emisiunea are succes si va avea in continuare datorita caracterului ei social. Oamenii traiesc alaturi de oameni, plang, rad si lupta impreuna.

Nimic nu e mai frumos decat sa daruiesti cuiva o clipa de fericire...si totul datorita dansului.

Iulia Vantur:
Iulia Vantur este un om care a visat frumos si a luptat pentru visele sale. Si-a dorit mereu mai mult, a muncit, s-a pregatit si a stiut sa-si cladeasca pas cu pas o viata frumoasa.

Este un om care isi doreste sa evolueze si care stie ca mai are multe de invatat si asta face in fiecare zi...invata, iubeste si ii respecta pe cei din jur.

Iulia Vantur:
Sincer, am vazut ce se intampla in aceasta lumea mondena, dar nu mi-am inchipuit ca unii au atat de multa imaginatie si pot inventa tot felul de povesti care, de multe ori, nu au nici un sambure de adevar.

Am incercat sa nu ma expun foarte mult, sa pastrez viata privata doar pentru mine. Nu sunt o abonata a evenimentelor mondene si nu merg in locuri foarte expuse, tocmai pentru ca nu-mi doresc sa fiu prezenta in paginile revistelor de cancan.

E de ajuns ca oamenii sa ma vada la tv ca sa stie cine sunt si cum sunt. Imi doresc sa fiu apreciata pentru munca pe care o fac, nu pentru altceva.

Iulia Vantur: Chiar nu am dat importanta si nu o consider o stampila. La fel se scrie si despre el, e ca un fel de localizare, nu poti repeta un nume la infinit intr-un articol, trebuie sa gasesti si altfel de apelative.

Oamenii m-au cunoscut inainte, de la stiri si de la "Dansez pentru tine". Nu am aparut din senin drept...iubita lui Moga. Nu mi-am facut cunoscut numele datorita asocierii cu iubitul meu.


Iulia Vantur:
Atunci cand ai doua nume dintr-un foc, pe prima pagina, este normal sa atragi si mai mult atentia.

Daca as aparea singura, revistele de gen ar trebui sa scrie doar despre activitatea mea profesionala, ori asta deja nu mai e can-can, asa ca fiecare isi da cu presupusul, isi imagineaza cum e relatia mea cu Marius, mai ales ca noi nu am vrut sa ne expunem foarte mult.

Povestea noastra, ceea ce simtim si traim noi, vream sa ramana pentru noi. Deja cand intervine altcineva, nu mai exista intimitate.

Ne-am obisnuit cu articolele inventate, imaginate, nu ne mai afecteaza. Ne amuzam impreuna cand aflam de prin ziare ca ne-am despartit, ca relatia e pe duca, ca ne inselam sau ca deja ne pregatim de nunta. Avem o viata palpitanta, daca e sa ne luam dupa reviste.

Iulia Vantur: Multumesc! Am mai spus-o: nu sufeream de un complex major, dar am facut asta pentru mine, pentru a ma simti mai bine.

Nu m-am ascuns niciodata, nu e o mare schimbare, se vede si in poze, am facut acest lucru doar pentru psihicul meu, pentru linistea mea, ar fi trebuit sa fie un lucru intim, ori acum nu mai e, pentru ca a aparut in toate ziarele.

Iulia Vantur:
"Dansez pentru tine" va rezista atata timp cat oamenii vor fi capabili sa daruiasca, sa iubeasca si imi doresc sa implinim si mai multe vise.

E un proiect care aduce multa bucurie, atat mie cat si celor din jur. E ca un dar tot ce se intampla acum, vreau sa traiesc clipa, nu sa-mi imaginez viata fara un lucru atat de frumos.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vântur: Mi-am pus silicoane!

Mesaj Scris de Admin 08.10.07 8:21

Iulia Vântur:Mi-am pus silicoane!
http://www.click.ro/Vedete/iulia-vantur-mi-am-pus-silicoane
Iubita lui Marius Moga a decis să se afişeze în faţa publicului cu o nouă înfăţişare, în cel de-al patrulea sezon al emisiunii “Dansez pentru tine”, ce va începe la data de 19 octombrie. În mare secret, la începutul lunii august, Iulia Vântur a mers la clinica din Bacău a medicului Constantin Stan, unde şi-a făcut operaţia de mărire de sâni, care a costat-o aproximativ 3.000 de euro.
Pentru că orice femeie îşi doreşte mai mult decât ceea ce are deja, şi Iulia Vântur s-a gândit că nişte forme ceva mai voluptuoase i‑ar aduce un plus de imagine. Astfel că vedeta PRO TV, deşi nu avea sâni chiar foarte mici, s-a gândit să apeleze la implanturile cu silicon, pentru a avea un bust mai voluminos, asemenea multor colege de‑ale sale de pe micul ecran.
Timp de două luni, Iulia a preferat să lase loc speculaţiilor în ceea ce priveşte dimensiunea sânilor săi, decât să recunoască, încă de la început, că a apelat la chirurgia estetică. Totuşi, ea s-a hotărât, în sfârşit, să confirme zvonurile legate de presupusa intervenţie chirurgicală:
“Este adevărat. Nu aveam un complex foarte mare legat de acest subiect, dar am considerat că vreau să fac asta pentru a mă simţi şi mai bine. Nu regret nici o secundă că am făcut acest pas şi nu am de ce să mă ascund, am făcut-o pentru mine şi pentru confortul meu psihic, pentru nimeni altcineva”, a declarat Iulia, pentru “PRO TV Magazin”.
Întrebat la filmările pentru emisiunea ”Conferinţa de presă” dacă el a fost cel care a sponsorizat operaţia Iuliei, Marius Moga s-a abţinut să comenteze acest aspect. “Ce face Iulia este treaba noastră”, a spus compozitorul, care nici măcar nu a confirmat că Iulia şi-a făcut o astfel de operaţia estetică.
Potrivit zvonurilor, vedeta PRO TV mai are şi alte complexe legate de aspectul său fizic: ea este nemulţumită de faptul că are braţele cam groase, din cauză că, în vremea adolescenţei, a practicat timp de câţiva ani voleiul.
Marius Moga a dus-o în vacanţă în SUA
Maris şi Iulia au fost recent într-o scurtă vacanţă în America, ţară pe care vedeta PRO TV îşi dorea foarte mult să o viziteze. Cei doi au făcut un adevărat maraton între New York, Las Vegas şi Los Angeles, unde s-au relaxat, s-au distrat şi şi-au achiziţionat numeroase suveniruri. În luna iulie, cei doi au fost împreună la Veneţia, unde, în timpul unei plimbări cu gondola, Marius i-a dăruit Iuliei un inel. Vedeta PRO TV neagă faptul că inelul primit ar fi unul de logodnă.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vintur si Marius Moga se cearta tot mai des

Mesaj Scris de Admin 22.09.07 19:14

Iulia Vintur si Marius Moga se cearta tot mai des In clipa in care au devenit un cuplu, Iulia Vintur si Marius Moga au uimit pe toata lumea. Nimeni nu credea in relatia dintre o prezentatoare tv inalta si eleganta si un muzician miniatural, obisnuit sa poarte blugi si sa aiba pe cap vesnica sapca ce l-a facut celebru. Ea este mai inalta decit el cu 20 de centimetri, dar "micul Mozart" nu a parut sa tina cont de aceasta si a declarat tuturor ca e mai indragostit ca niciodata. S-a vehiculat ideea ca relatia lor ar fi fost numai de dragul imaginii si ca n-ar exista o adevarata poveste de iubire intre ei. Au aparut pe la diferite evenimente mondene, au jucat perfect rolul de indragostiti, marturisind, cui vrea sa-i creada, ca nu pot trai unul fara altul. A invitat-o pe Iulia sa-i vada parintii, la Alba Iulia, iar prietenii vorbeau deja de o ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vantur, sponsorizata de Moga

Mesaj Scris de Admin 26.08.07 13:23

Iulia Vantur, sponsorizata de Moga

In asteptarea unei noi editii a show-ului Dansez pentru tine, Iulia Vantur a facut o imbuna- tatire considerabila a imaginii sale. Dupa ce, in urma cu ceva timp, s-a operat la ochi pentru corectarea unei miopii, prezentatoarea a intrat de curand in randul vedetelor cu silicoane. Interventia chirurgicala a avut loc la clinica din Bacau. Se pare ca personajul care si-a dorit aceasta schimbare a fost chiar iubitul sau, compozitorul Marius Moga. Mai mult, se vorbeste ca micutul Mozart este cel care a suportat costurile acestei operat ii, care s-au ridicat la aproximativ 3.000 de euro. Cu siguranta, noii sani ai Iuliei Vantur o vor ajuta pe aceasta sa se afirme si pe plan muzical. Cand ai o astfel de imagine si, in plus, pe Marius Moga alaturi, parca este imposibil sa nu razbesti in show-biz. Mai ales ca vedeta tv si-a manifestat intentiile de a scoate un album.
Iubit generos
Mai mult, Marius Moga se dovedeste a fi un iubit cat se poate de generos. Doar castiga bani frumosi din compozitiile sale, artistii stand la coada pentru a beneficia de serviciile lui. Tot el a fost cel care a suportat si cheltuielile vacantei petrecute impreuna cu Iulia Vantur, la Venet ia. El i-a facut toate poftele vedetei, netinand cont ca i s-a subtiat portofelul. Asta in ciuda faptului ca si Iulia a cas- tigat bani frumosi din cele doua editii ale show-ului Dansez pentru tine. Cu siguranta insa ca vedeta se va revansa...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vintur cara bagajele lui Moga

Mesaj Scris de Admin 20.08.07 17:34

Iulia Vintur cara bagajele lui Moga Este cert ca vedeta PRO TV, Iulia Vintur, si Marius Moga sint un cuplu atipic. Ea este o femeie frumoasa, sexy, eleganta, in timp ce el este rebelul ce se considera un geniu al muzicii. Nu spunem ca nu are talent, mai ales ca piesele sale sint foarte cautate de solistii din România. In ultima vreme, "Micul Mozart" are un comportament cel putin bizar fata de iubita sa: cind ies in oras, blonda devine hamal de lux pentru compozitor. Cara sacosele la cumparaturi, iar la autoservire (bar, cafenea) ea cumpara tot, inclusiv cafeaua pe care i-o aduce "la nas " infumuratului muzician. Probabil ca, in acele clipe, Moga se gindeste la o noua compozitie si cum sa ia banii unui solist, sau soliste, pe o creatie a sa. Ea e o doamna iar el un mic golanas cu ai sai blugi si sapca legendara! Pe linga dife ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vântur trăieşte o iubire frumoasă

Mesaj Scris de Admin 06.08.07 18:37

Iulia Vântur trăieşte o iubire frumoasă


Frumoasa prezentatoare de televiziune Iulia Vântur a declarat pentru revista Acasă Magazin, că relaţia pe care o are cu Marius Moga este bazată pe o iubire intensă, asemeni unui dans Passo Doble. "M-a cucerit cu sinceritatea lui inocentă, cu puterea de a spune lucrurilor pe nume. Marius are umor şi poftă de viaţă, este o persoană sensibilă, care ştie să aprecieze lucrurile cu adevărat importante(...) Îmi oferă atenţia de care am nevoie, este un băiat bine crescut, îi place să râdă, să se bucure de viaţă şi ştie să facă viaţa mai frumoasă. Marius este un om inteligent(...) M-a cucerit cu sinceritatea şi umorul lui, de fapt, cu inteligenţa.
Privitor la speculaţiile din ultima perioadă, legate de inelul de logodnă, Iulia a spus că a primit un inel de la Marius, dar nu un inel de logodnă.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty O zi din viata Iuliei Vantur

Mesaj Scris de Admin 13.07.07 22:09

O zi din viata Iuliei Vantur

Ziua de duminica va fi una plina pentru telespectatorii postului Acasa. Mihaela Tatu va dezvalui cele mai frumoase si interesante momente pe care le-a petecut alaturi de Iulia Vantur.
Emisiunea "De 3X femeie" este gata sa aduca pe micile ecrane o zi din viata Iuliei Vantur. Mihaela Tatu a petrecut alaturi de indragita vedeta o intreaga zi, incepand cu momentul suparator al diminetii,pana la seara linistitaoare si placuta pe care a petrrecut-o alaturi de iubitul ei.

Iulia i-a aratat Mihaelei casa in care locuieste, sifonierul plin cu rochiile de vara, colectia de balerini si cutia de bijuterii pe care a confectionat-o chiar ea.

Mihaela si Iulia au vorbit despre diete, despre toate cele necesare unei femei ca sa se mentina in forma si despre diferite tratamente de infrumusetare.

Apoi Mihaela a insotit-o pe Iulia la locul de munca si la preselectia concursului "Dansez pentru tine". Cele doua si-au petrecut dupa-amiaza intr-un salon de infrumusetare, unde au experimentat cateva tratamente faciale.

Odata cu venirea serii, "fetele" s-au indreptat spre studioul de inregistrari al iubitului Iuliei – Marius Moga.

Cei doi indragostiti au vorbiit despre cum s-au cunoscut si despre povestea lor de iubire. Asadar, duminica pregatiti-va sa petreceti o zi cu Iulia Vantur.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vintur il cere pe Moga de la parintii lui

Mesaj Scris de Admin 09.07.07 7:50

Iulia Vintur il cere pe Moga de la parintii lui Povestea de dragoste dintre Marius Moga si Iulia Vintur continua, iar cei doi au ginduri serioase. Prezenti la decernarea Premiilor VIP, compozitorul si Iulia s-au comportat foarte tandru unul cu altul. Imediat dupa ce a luat premiul, Moga a plecat impreuna cu iubita lui la Bucuresti. Cum se iubesc foarte tare, prietenii lor dau ca sigura o casatorie intre cei doi. Se pare ca, zilele acestea, blonda va merge la Alba Iulia, de unde este iubitul ei, ca sa-l ceara, mai in gluma, mai in serios, de sot. Si Adriana Bahmuteanu l-a petit pe Silviu Prigoana de la mama-soacra, asa ca vedeta de la PRO TV este a doua care incearca sa-l cucereasca pe barbatul iubit, "luindu-l" de la parinti. Asteptam sa vedem daca va urma o nunta cu tot tacimul si daca mirele va purta costum sau vesnicii lui blugi cu t ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vantur: Cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe ca

Mesaj Scris de Admin 30.06.07 20:55

Iulia Vantur: Cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care am primit-o a fo

Iulia Vantur spune ca cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care a primit-o de la iubitul ei, Marius Moga, a fost o privire. Nici seren..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty MOGA SI VANTUR, LA NUNTA

Mesaj Scris de Admin 06.06.07 15:30

MOGA SI VANTUR, LA NUNTA Compozitorul Marius Moga si iubita lui, stirista...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vantur a dansat pe cel mai vechi vas de război din Eur

Mesaj Scris de Admin 06.06.07 14:24

Iulia Vantur a dansat pe cel mai vechi vas de război din Europa





După ce a trecut pe la Bacău, caravana "Dansez pentru tine", aflată în căutarea noilor concurenţi pentru ediţia din toamnă a emisiunii, a ajuns luni la Tulcea. Aici, Iulia Vantur a urcat pe cel mai vechi vas de război cu propulsie de abur din Europa.
Dacă în primul oraş caravana a adus dansul în stradă, la Tulcea, după cum era de aşteptat, acesta s-a mutat pe apă. Aflată la prima sa vizită la preselecţia "Dansez pentru tine", Iulia Vantur a fost însoţită de Adrian Tapciuc, baletul emisiunii şi trupa XXL cu Radu Rupiţă în frunte pe cel mai vechi vas de război cu propulsie pe abur din Europa. Adus la Tulcea de mai bine de patru ani, vasul, care datează din 1883, s-a tranformat în ring de dans, informează postul de televiziune.
Alexandra Tomescu şi Ionuţ Pavăl i-au însoţit şi ei şi au dezvăluit celor prezenţi secretele dansului învăţate în show. Faleza oraşului de la Dunăre s-a umplut de oameni dornici să danseze cu vedetele emisiunii şi să se înscrie în concurs. Încantată de primirea tulcenilor, Iulia Vantur vrea să poată fi alături de caravana "Dansez pentru tine" în cat mai multe dintre oraşele pe care aceasta le va străbate.
Tulcea s-a remarcat şi prin multitudinea de etnii de la preselecţie: greci, turci, tătari, aromani, lipoveni, rromi şi ruşi. Toţi au adus pe ring o parte din cultura lor şi cele mai frumoase dansuri tradiţionale pentru a cuceri juriul format din Dana Rogoz, Edi Stancu şi Mihai Petre. Coregraful Edi Stancu s-a declarat cucerit de reprezentaţii, în timp ce Mihai Petre a încercat să "fure" paşi specifici acestor dansuri.
Şi pentru că la Tulcea caravana s-a intersectat cu turneul "Toată lumea dansează", seara s-a încheiat cu un concert marca Ştefan Bănică Jr.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty » Iulia Vantur si Marius Moga, iubire de fatada

Mesaj Scris de Admin 15.05.07 21:30

Iulia Vantur si Marius Moga, iubire de fatada

Vedeta tv a acceptat combinatia pentru a salva imaginea sifonata pe care o dobandise compozitorul, primind, la schimb, lansarea sa gratuita in muzica
Idila dintre Iulia Vantur si Marius Moga i-a surprins, la vremea la care aceasta a fost facuta publica, pana si pe apropiati. Pentru compozitor insa, asocierea cu vedeta tv a venit intr-un moment delicat, mai exact atunci cand toata lumea musca din el pe tema plagiatului de la finala nationala a concursului pentru Eurovision.
Dupa cum se stie in cercurile avizate, tanarul compozitor este un mic mogul in lumea showbiz-ului, controland prin relatiile sale atat clanul DJ-ilor de radio, cat si intrarile pe sticla. A fi in gratiile lui sau a te numara fie si printre prietenii prietenilor sai este un pas care asigura un salt imens, daca esti interesat de o cariera in muzica. Cand toti credeau ca steaua micului Mozart va pali un pic, acesta a contracarat cu o lovitura de imagine, menita sa indrepte atentia media spre o alta poveste. Ce putea sa-l scoata din gura presei mai usor decat un cuplaj amoros? Miscarea a fost una de succes si a avut efectul scontat. Cum multe vedete faceau coada la usa compozitorului pentru o melodie, Iulia Vantur a facut o intelegere cu ravnitul autor de hituri. Cei doi si-au construit rapid o poveste de dragoste, menita sa le fie benefica.
Clauzele contractuale
Prezentatoarea se va alege cu un album si sustinerea acestuia intr-o cariera muzicala, in timp ce Moga a reusit sa indeparteze atentia de la esecul cu Dracula my love, care, daca mai ramanea mult in colimatorul publicului, i-ar fi afectat serios cariera profesionala. Altfel, Marius a mai dobandit si faima de Don Juan, in detrimentul altor curtezani ai frumoasei prezentatoare, care nu s-au prins despre ce este vorba. Semne ale faptului ca povestea este cusuta cu ata alba provin din analiza antecedentelor amoroase ale celor doi. Micul Mozart a avut numai iubite oficiale brunete, iar preferintele Iuliei pareau a fi barbati mai maturi, daca luam spre analiza fosta sa relatie cu Dan Bittman.
Un album de 12 piese, cadou pentru vedeta tv
Ceea ce ramane cu certitudine in afara speculatiilor sunt faptele. Iulia a primit deocamdata o melodie pe care a cantat-o deja in premiera la Dansez pentru tine, urmand ca in viitorul apropiat sa stranga, prin bunavointa iubitului sau genial, un album de vreo 12 piese. Gurile rele spun ca parte din aceasta intelegere a facut si promovarea evidenta a lui Morandi, care a fost periat si sustinut pe fata de Iulia si de membrii juriului de la Dansez pentru tine. Ramane de vazut daca sarada acestui cuplu va inceta cand conturile vor fi incheiate. Cei doi isi vad de-ale lor in ceea ce priveste asazisa viata sentimentala. In realitate, fiecare are libertatea de a se vedea cu cine vrea, important fiind doar sa pozeze cand e necesar. Cu siguranta vom asista la transformarea iubirii dintre cele doua vedete, intr-o relatie fructuoasa de colaborare si prietenie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Iulia Vintur debuteaza ca dansatoare si cintareata

Mesaj Scris de Admin 04.05.07 8:39

Iulia Vintur debuteaza ca dansatoare si cintareata La editia speciala din aceasta seara a emisiunii "Dansez pentru tine" (Pro TV), prezentatoarea Iulia Vintur ne ofera un bonus, aparind intr-o ipostaza insolita. Va dansa, intr-o secventa de musical, alaturi de trupa de balet a emisiunii si va cinta, in prima auditie, o piesa compusa de iubitul ei, Marius Moga. Vedetele aplaudate in ultimul sezon al competitiei "Dansez pentru tine", Laura Cosoi, Adrian Tapciuc si Corina Ungureanu vor face pereche pe ringul de dans cu parteneri aflati in scaune pe rotile, pentru a ajuta copiii cu dizabilitati, adapostiti in trei Case de tip familial, aflate in grija Fundatiei Motivation. Se anunta o editie deosebit de emotionanta, dar si cu multe surprize!


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Prima cearta intre Iulia Vintur si Marius Moga

Mesaj Scris de Admin 07.04.07 9:51

Prima cearta intre Iulia Vintur si Marius Moga In momentul in care s-au cuplat, Iulia Vintur si Marius Moga au uimit pe toata lumea. Nimeni nu vede o relatie de lunga durata intre cei doi amorezi. In primul rind, pentru ca nu se potrivesc fizic, ea fiind mai inalta cu 20 de centimetri decit "Micul Mozart" si facind parte din lumi diferite. Blonda, a spus unor prieteni ca si-ar dori o logodna cu muzicianul, dar ca ii e teama sa se gindeasca serios la acest lucru. Cind toata lumea credea ca iubirea lor este perfecta, s-au certat. Astfel, a avut loc prima discutie, serile trecute, dintre cei doi indragostiti pe motiv de gelozie. Moga ar fi deranjat de felul in care iubita sa il priveste pe Stefan Banica Jr la emisiunea "Dansez pentru tine". Vedeta, i-a reprosat la rindul ei compozitorului ca nu prea mai are timp pentru ea si ca intr-o rel ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Re: Vantur[v=]

Mesaj Scris de Admin 10.03.07 12:13

Iulia Vântur: "Dansez oriunde... şi la coadă la pâine"Iulia Vântur este noua stea a Pro TV-ului, dar şi a lumii vedetelor autohtone. Atuurile ei principale, care o propulsează în fruntea unui top al frumoaselor patriei, sunt naturaleţea, zâmbetul dulce-naiv, modestia şi capacitatea de a relaţiona imediat cu cei din jur. Primăvara lui 2007 o găseşte pe Iulia îndrăgostită, fericită şi "prinsă" nu doar cu ştirile, ci şi cu pregătirea pentru al doilea sezon al emisiunii "Dansez pentru tine". - Din nou la „Dansez pentru tine"! Ce a însemnat pentru tine această experienţă?
- Acest show a fost cel mai frumos dar pe care îl puteam primi şi m-am bucurat din tot sufletul de el. "Dansez pentru tine" a fost şi este un pas înainte, o evoluţie pentru mine, ca jurnalist, dar mai ales ca om. Am primit o lecţie de viaţă, am învăţat foarte multe de la oameni simpli, pe care îi admir pentru că au o putere fantastică de a se lupta cu destinul, cu încercările lui. Este extraordinar să cunoşti astfel de oameni şi să ai şansa de a-i ajuta, poate chiar să le salvezi viaţa, asa cum s-a întâmplat în cazul mamei lui Ionuţ Pavel.
- Cât de greu este să treci de la ştiri la divertisment?
- Mă bucur că le pot face pe amândouă, mai ales pentru că n-aş fi vrut să renunţ la ştiri. Ele reprezintă prima mea dragoste, sunt "părinţii" care m-au crescut şi m-au făcut mare. Mă bucur că încerc şi altceva, că am ocazia să arăt că pot mai mult decât atât.
Mă simt foarte bine, mai bine decât atât nu cred că se poate, mai ales că am primit această veste bună nefiind nevoită să renunţ la nimic pentru asta.
- Ai cochetat vreodată cu dansul?
- Da, dansez de când eram mică. Dansul, ritmul sunt în mine, le simt prin vene. Am luat şi lecţii de dans, dar, din păcate, nu am făcut performanţă, deşi mi-ar fi plăcut. Sunt norocoasă, acum am ocazia să aprofundez, să învăţ mai multe stiluri de dans. Dansul înseamnă viaţă. Ţi-ai ascultat vreodată bătăile inimii cu atenţie? De acolo vin ritmul, muzica, dansul care înseamnă bucurie, dezlănţuire, pasiune, atitudine. E ca o autocaracterizare fără cuvinte, când dansezi eşti Tu, dezgolit de toate inhibiţiile, complexele, grijile. Încă din vremea când am învăţat să mă ţin copăcel, cum se spune, dansez, şi sper să o fac până mor, în cârjă la 80 de ani. Ştiu, sunt optimistă, ăsta e defectul meu! Dansez oriunde aud muzică: la volan (sper să nu citească domnii poliţişti), prin casă, la petreceri, nu mă pot abţine să nu dansez sau măcar să ţin ritmul, când aştept la rând la... pâine. Mi-aş dori să mă antrenez alături de concurenţii, să învăţ cât mai multe, mai ales că în emisiune sunt cei mai buni coregrafi din ţară. Mereu m-am uitat fascinată la concursurile de dans şi admiram mişcările spectaculoase ale dansatorilor. Mi-am dorit de mică să fiu ca ei şi, dacă am vreun regret în viaţă, atunci acela este că nu m-am apucat de dans profesionist.
- Te implici emoţional în concurs, ai preferinţe printre concurenţi?
- Îmi este imposibil să nu mă implic emoţional. Concurenţii sunt oameni deosebiţi, cu poveşti impresionante, care au suferit şi au învăţat să se lupte cu viaţa, sunt oameni cu suflet mare, care se sacrifică pentru cei dragi lor. Eu îi admir în primul rând pentru puterea de care dau dovadă, sunt un exemplu, mi-au dat o lecţie de viaţă. I-am cunoscut, le-am ascultat poveştile, le-am văzut suferinţa, le-am cunoscut familiile, prietenii, aproape toată viaţa şi e normal să mă ataşez de ei. Odată ce şi-au deschis sufletul în faţa mea şi au avut încredere să-mi povestească toată viaţa, mi-au devenit prieteni. Nu am preferinţe, toţi sunt la fel pentru mine, nişte învingători.
- Ce te-a cucerit la Marius (Moga - n.r.), bărbatul alături de care trăieşti acum o poveste de iubire?
- De la emisiune ni s-a tras… Pe durata ei s-au legat multe prietenii şi aşa s-a întâmplat şi în cazul nostru, pentru că noi am fost mai întâi prieteni, ne-am cunoscut mai bine, aşa ne-am descoperit şi am ajuns să fim împreună, să formăm un cuplu. M-a cucerit în primul rând cu tandreţea şi cu sinceritatea lui.
- Cum ţi se pare viaţa la Bucureşti faţă de Iaşi?
- Orice schimbare aduce o nouă provocare! Iar mie îmi plac provocările. Nu mi-a fost foarte greu, pentru că am venit cu entuziasm şi dorinţa de a face mai mult, iar Bucureştiul îmi oferă spaţiul de care am nevoie. Îmi lipsesc părinţii, prietenii, colegii din Iaşi, dar, când mi se face foarte dor, fug repede şi-i văd. În plus, aveam dinainte prieteni în Bucureşti şi am reuşit să-mi fac şi alţii noi. În general, mă adaptez destul de uşor la orice mediu - doar sunt jurnalist! -, iar acum pot spune că Bucureştiul m-a adoptat şi mă simt ca acasă. Dar… Iaşiul este şi va rămâne oraşul cu multe amintiri dragi sufletului meu. E parte din mine, acolo sunt cele mai dragi persoane… Cei apropiaţi mă primesc cu aceeaşi căldură, dar cu mai mult dor, iar majoritatea ieşenilor mă întâmpină, de cele mai multe ori, cu un zâmbet. E frumos să te întorci acasă!
- Dintre toate stilurile de dans din concurs, care îţi place cel mai mult?
- Mie îmi plac mult muzica şi dansul sud-american, latino, dar iubesc şi tangoul. Pe primul loc cred că e salsa.
- Cât de greu este să fii partenera de prezentare a unui actor, care are pregătire special pentru divertisment?
- Ştefan este un profesionist în tot ce face. E un artist adevărat. Parcă s-a născut pe scenă. Încerc să învăţ de la el cât mai multe. Îl admir pentru că se implică foarte mult în această emisiune, pune suflet. Poate că de aceea ne înţelegem foarte bine. Suntem cam pe aceeaşi lungime de undă, există comunicare şi respect, ceea ce e foarte important. Nu-l cunoşteam pe Ştefan până să intru în acest proiect, dar îl apreciam ca artist. Îmi place foarte mult de el, pentru că ştie să facă oamenii să se simtă bine, chiar şi atunci când îşi impune punctul de vedere are un stil haios, glumeţ, care te face să îl asculţi cu plăcere.


Ultima editare efectuata de catre Admin in 17.08.10 8:25, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vantur[v=] - Pagina 4 Empty Re: Vantur[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum