Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Chiriac[v=]

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 25.02.06 19:38

Rezumarea primului mesaj :

Chiriac[v=] - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcRrqifz_-Bhk0i8pLP5nM6pYHOFx1tOndnxbN3JdJK53FigIZ4sy1PdKjoCorina
Chiriac[v=] - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcTVO08MvkC9sqaWQtjqADx44HFeX6PG7tOM2ADcf1tv4BID4-CvUleUAYkDorina
Chiriac[v=] - Pagina 2 Images?q=tbn:ANd9GcTNFAOrTbUTX43wYvoR-ATAkDjYqeQd9Nuate0AyZ5npjMQ6BxYxyRxzan_Bogdan


Ultima editare efectuata de catre Admin in 31.12.14 12:12, editata de 30 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 16.12.10 21:02

Corina Chiriac îşi întreţine vocea fumând „Carpaţi”


Ieri, la un eveniment monden, am aflat secretul inconfundabilei voci alto spre bas, care a făcut-... citeşte mai mult
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 07.12.10 16:50

Corina Chiriac - Nu am avut timp sa fac copii
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 28.10.10 8:14

Corina Chiriac, amor secret cu ...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 26.10.10 8:20

La multi ani! Corina Chiriac
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 25.10.10 10:03

Corina Chiriac: "Dacă arunci pe grătar o bucată de carne şi pregăteşti o salată de varză nu se numeşte că găteşti!"
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 11.10.10 14:53

Ovidiu Lipan Ţăndărică şi Corina Chiriac au făcut amor în faţa muncitorilor


Toboşarul Ovidiu Lipan Ţăndărică a decis să se „spovedească”, în exclusivitate ziarului „Naţional... citeşte mai mult
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 04.10.10 11:51

Corina Chiriac: "Abia m-am ridicat din pat! Aveam ameţeli şi febră"
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 23.09.10 13:16

Dorina Chiriac:
"S-a dus naibii speranţa de tot"
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 13.09.10 14:41

Bogdan Chiriac l-a împrumutat pe Vîntu cu 500.000 de euro
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 02.09.10 17:59

Corina Chiriac sare în ajutorul maneliştilor: "Mă deranjează că statul nu-i lasă în pace"
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 26.08.10 7:38

Corina Chiriac a cantat la puscarie
Show. Cantareata Corina Chiriac a participat ieri la un spectacol de binefacere pentru detinutii de la Peniten-ciarul Poarta Alba. Alaturi de ea au mai urcat pe scena penitenciarului interpreta de muzica populara Stela Trifan si actorul Florin Oprica. La spectacol au asistat 100 de persoane private
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 10.07.10 20:04

Corina Chiriac, în blugi la o gală a celebrităţilor
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Corina Chiriac era soţia perfectă, avea grijă să nu-mi lips

Mesaj Scris de Admin 22.04.10 8:06

„Corina Chiriac era soţia perfectă, avea grijă să nu-mi lipsească nimic”

Când s-au cunoscut, într-un restaurant din Los Angeles, Corina Chiriac avea 43 de ani, iar Virgil Anastasiu, 32. El...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Sorin Roşca Stănescu o curta pe Corina Chiriac

Mesaj Scris de Admin 15.03.10 14:10

Sorin Roşca Stănescu o curta pe Corina Chiriac

Gazetar cu state vechi, Sorin Roşca Stănescu şi-a deschis sufletul sâmbătă la...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Corina Chiriac – 40 de ani de carieră de succes

Mesaj Scris de Admin 24.02.10 17:46

Corina Chiriac – 40 de ani de carieră de succes



“Strada speranţei”, “Raţa”, “Inima, nu fii de piatra”, “Inima ta”, “Valurile Dunării” sunt doar câteva dintre piesele ce au încântat publicul de-a lungul celor 40 de ani de cariera pe care una dintre doamnele muzicii româneşti – Corina Chiriac - îi împlineşte în acest an.
Cântăreaţa, compozitoare, textieră, realizator şi prezentator de televiziune, actriţă (a absolvit IATC), Corina Chiriac a concertat recent pe scena Salii Palatului. Artista, care a schimbat numeroase ţinute vestimentare, majoritatea semnate de creatoarea Doina Levintza, a interpretat piese dragi publicului, care a umplut Sala Palatului, piese deja celebre, dar şi melodii noi incluse pe ultimul sau album, “O rochie de mireasa”. Un album de autor semnat de compozitorul Nicolae Caragia.
Invitaţi pe scenă şi în concert au fost Marcel Pavel, Cătălin Crişan, tinerele soliste Irina Popa (Trofeul Festivalului MAMAIA 2008) şi Loredana Ciobotaru (Locul I şi Premiul Special pentru Interpretare la Festivalul MAMAIA 2009), Bogdan Ioniţă, apoi actorul Horaţiu Mălăele, compozitorul Nicolae Caragia, Fanfara “Valahia”, Corul “Appasionatto”, Gelu Voicu şi Taraful “Lăutarii din Teleorman”, orchestra “Fantasy Band”şi un trio surpriză – Cătălin Josan (câştigătorul primei ediţii a emisiunii-concurs Megastar de la Prima TV.), Ivan Caragia (Premiul Societăţii Române de Radiodifuziune, Secţiunea Creaţie la Festivalul MAMAIA 2009 - “Te-am ales pe tine”) şi Pavel Alexandru Parfeni – Pasha (Trofeul Festivalului International de Muzica Uşoară “George Grigoriu”, Brăila, editia 2009 şi Premiul I la Festivalul MAMAIA 2009, Secţiunea Interpretare).
După un maraton muzical, actoricesc şi interpretativ care s-a prelungit până aproape de miezul nopţii, Corina Chiriac a fost, la final, “mireasă” preţ de un... cântec, purtând cu graţie o superba rochie de mireasă creată tot de Doina Levintza. Aceasta a interpretat piesa care a dat numele albumului lansat cu ocazia acestui concert – “O rochie de mireasă”. Singura surpriză de care Corina nici măcar nu a ştiut până la momentul spectacolului i-a fost pregătită de compozitorul Nicolae Caragia. Grup alcătuit ad-hoc din cei trei tineri, talentaţi şi laureaţi interpreti Cătălin Josan, Pasha şi Ivan Caragia au interpretat “Corina, Corina”, o piesa dedicată cântăreţei, compusă de Nicolae Caragia, pe versurile soţiei sale, textiera Dana Doroftei. Spectacolul s-a întins pe pe durată de peste trei ore şi datorită “întreruperilor” fanilor, care i-au oferit Corinei Chiriac zeci de buchete de flori. Vedeta a fost, din păcate, nevoită să scurteze programul cu 20 de minute şi să... sară peste alte două ţinute vestimentare superbe, doar pentru ca spectatorii să mai poată prindă ultimul metrou către casă.
Deşi a fost un concert epuizant şi chiar dacă repetase toată ziua, deşi a doua zi dis-de-dimineaţă trebuia să decoleze spre Cluj, pentru că în aceeaşi seară trebuia să prezinte “Balul OPEREI” şi a fost nevoită să urce pe scări 10 etaje, Corina Chiriac (nu se urcă niciodată în lift!), a ţinut să sărbătorească succesul ciocnind o cupă de şampanie cu cei mai dragi prieteni şi colaboratori ai săi. Aceştia o aşteptau la Restaurantul ALLHAMBRA, al Biancăi şi lui Marian Sârbu, solista şi liderul Trupei Exclussiv. Au fost prezenţi, printre alţii, compozitorul Nicolae Caragia, textiera Dana Dorofeti, Octavian Ursulescu şi “trio-ul surpriză” alcătuit din Cătălin, Pasha şi Ivan care i-au dedicat din nou artistei piesa “Corina, Corina”. După ce a savurat o doradă la gratar cu legume, Corina a părăsit petrecerea care a continuat în cinstea ei până în zori. Interpreta trebuia sa-si facă bagajul, nicidecum să se odihnească! Vineri dimineata avea avion cu destinatia Cluj unde, seara, a prezentat alături de jurnalistul clujean Rareş Bogdan, “BALUL OPEREI”, un eveniment anual devenit traditie. Interesant este faptul că, deşi iniţial pentru prezentarea Balului Operei din Cluj fusese propusă Adriana Bahmuţeanu, în urma unei petiţii semnate de clujenii revoltaţi, organizatorii au fost nevoiţi să renunţe la serviciile ei şi au apelat la Corina Chiriac. Corina Chiriac a susţinut şi un recital la “BALUL OPEREI”, alături de Linda şi Flavius Teodosiu.


[continuare]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Ati observat, desigur, ca de la o vreme incoace, e prezenta

Mesaj Scris de Admin 21.02.10 14:54

Ati observat, desigur, ca de la o vreme incoace, e prezenta mereu pe micul ecran. Si-ati observat si ca este in forma maxima. Ca arata trasnet. Explicatia este simpla: in muzica romaneasca se face dreptate. Valorile date uitarii se intorc in frunte, unde le este locul, sustinute cu fervoare de-acelasi public care nu le-a tradat niciodata. Pe 17 februarie, Corina are spectacol la Sala Palatului si tot acum, sub ninsorile iernii, se pregateste sa lanseze un nou album

Anii negri

- Reprezentati cu o stralucire care nu paleste deloc, "generatia de aur" a muzicii usoare romanesti. O generatie impinsa in umbra cu dinadins dupa '89, dar care iese, biruitor, la lumina. Prezenta din nou pe scenele muzicale si pe micul ecran, ati renascut si emanati o energie artistica de exceptie. Ce s-a-ntamplat? V-a iesit zana buna in drum?

- Nu pot sa va spun povestea "renasterii" mele, daca nu v-o relatez pe cea a "mortii". O voi face in pasi mari, dar deschis, cu umilinta unui om care a trecut prin clipe devastatoare. Povestea incepe in anii &#0 39;80. Inca de pe vremea aceea, existau voci care spuneau ca generatia noastra ar trebui sa lase locul celei tinere. Pe langa teroarea vremurilor comuniste, era o panica generala, ca oricand ti se poate lua totul. Pe mine m-a cuprins frica, iar la 38 de ani, cand eram in plina glorie, cand aratam senzational, cand eram in perfecta forma, am inceput sa clachez afectiv. Eu fac meseria asta numai si numai cu sufletul. O iubesc pana in ultima ei fibra, iubesc orice scena pe care am cantat, fie ea cat de mica. Imi ador publicul, el fiind singurul care nu m-a abandonat niciodata. Nu sunt un artist bogat, tocmai pentru ca am dat totul pentru relatia mea de iubire cu publicul si cu scena. Spun aceste lucruri ca sa se inteleaga cat de adanc m-a lovit presupusul meu esec, cat de tare m-am chircit in interiorul meu cand am crezut ca nu va mai fi nevoie de mine. Am intrat atunci in panica si umilinta artistului refuzat, care sunt ucigatoare. Ajungi sa te indoiesti de valoarea, de forta ta, e cumplit. Cand ti se spune ca ar fi cazul sa lasi locul tau altuia, si iar ti se spune, si ti se repeta, incepi sa crezi ca de fapt se sugereaza ca nu mai ai valoare. Din pacate, eu nu am inteles atunci ca locul unui artist nu poate fi luat de nimeni. NIMENI! Fiecare isi face locul lui de neinlocuit si e spatiu pentru fiecare. Nimeni nu-i poate lua locul lui Amza, lui Bibanu, cum nimeni nu-l va putea lua pe cel al lui Malaele, sau al Mirabelei Dauer sau al altora. Vai, nu am inteles asta atunci si am clacat. Am lasat tot si am plecat in America. Dar esecul a continuat la fel de cumplit: un maritis ratat, o emigrare pierduta.


M-am intors dupa sase ani, sa-mi ingrijesc parintii bolnavi. Nu eram bine deloc. Iar teama care ma impinsese catre alte lumi mi-a fost confirmata odata cu revenirea in tara: generatia mea era indepartata, o alta isi facuse loc brutal, prin orice mijloace. Doamne, m-am simtit mult mai rau decat in '88, cand plecasem, m-am simtit tolerata din mila. M-am imbolnavit si am cazut intr-o depresie totala, care a durat opt ani. Ma ingrasasem, aveam peste nouazeci de kilograme, toate ma dureau, nici macar sa ma retrag la tara, pe langa o manastire si sa cresc animale nu mi-a iesit. Eram in ultima faza de decadere umana... Asa ca am fugit iarasi, de data aceasta in Argentina, la o verisoara. Am plecat in 2005 pentru o saptamana si am stat sapte luni. Am inceput dietele de slabit, sportul, imi reveneam incet, incet. Ce m-a trezit la realitate, a fost revelatia descoperirii unui taram extraordinar. Argentina e o tara cu totul aparte, nimic din problemele lumii moderne nu se intalneste acolo. Este ca o Europa de acum cincizeci de ani, in care barbati galanti fac curte doamnelor, iar ele sunt dichisite, fara parada de frumusete si lux. Lumea aceea mi-a redeschis pofta de viata. Am terminat acolo o carte, mi-am recladit sufletul, mi-am recastigat increderea in forta mea de creator. Am revenit in Romania, cu ideea de a vinde tot si de a ma muta definitiv in Argentina. Dar... dar... Ajunsa aici, am acceptat totusi sa particip la un spectacol, cel pentru regretatul Dan Spataru. Eram cu treizeci de kilograme mai slaba, avem tot soarele argentinian in ochi, aveam sufletul plin de flori, iar din partea cealalta, dinspre public, am simtit-o pe ea, calda si inaltatoare: IUBIREA. Atunci am renascut! Si ca o recompensa din partea lui Dumnezeu, a napadit peste mine succesul pe care-l asteptam de atata vreme. M-am apucat de treaba, am primit oferta de emisiune de la National TV si, cel mai important, cant din nou.

O rochie de mireasa...

- Iar popasul acestui inceput de an 2010 este un disc nou. Albumul se numeste "O rochie de mireasa", titlu indraznet...




- (Rade) Nu este ceea ce sugerati. Este o simpla poveste inventata. Eu cred ca noi, oamenii, ramanem toata viata niste copii care au nevoie de povesti cu "a fost odata" ba, si mai mult, "a fost odata un print si o printesa". Asadar, albumul meu este o poveste, o poveste de iubire dintre un barbat si o femeie, o poveste despre toate ingredientele iubirii (pasiune, cearta, impacare, tandrete) si care se incheie cu o rochie de mireasa. Faptul ca albumul se termina cu o nunta a fost o idee de ultim moment, care m-a ajutat mult, pentru ca asa s-a inchegat totul, asa am gasit piesa reprezentativa pentru disc, asa am aflat titlul albumului. M-am gandit ca despre mirese canta numai si numai barbatii, eu nu stiu nici macar o melodie in care o femeie sa-si cante rochia de mireasa, sa exprime ea insasi, prin muzica, acest moment minunat, la care viseaza fiecare fata. Albumul meu este o poveste de care eu cred ca femeile au, in primul rand, nevoie.

- Cu cine ati colaborat la realizarea albumului?

- Am cautat si tot cautat compozitori, am tot incercat, dar nu prea eram multumita de nimic. Pana intr-o zi, cand am auzit la Medgidia o piesa care m-a fermecat. Era a unui basarabean, Nicolae Caragea. L-am cunoscut intre timp, am petrecut aproape o luna cu familia lui, i-am ascultat tot repertoriul si am inteles ca el este compozitorul pentru mine, in acest moment al carierei mele. Piesele au parfumul celor care m-au facut pe mine celebra, dar aduc in plus un aer proaspat, modern. Versurile? Sunt scrise de mine. Asadar, "O rochie de mireasa" e un album de autor, versurile sunt numai ale mele, muzica e numai a lui Nicolae Caragea, iar toata productia, absolut tot e finantat de mine. Am lucrat intreg anul 2009, am modificat, am adaptat note dupa cuvinte, metafore dupa acorduri, atmosfera, poveste... si a iesit un disc de cincisprezece piese, plus un respiro extraordinar - un solo de bass al lui Nicolae Caragea.

Un scorpion fericit

- Sunteti multumita de ceea ce a iesit?

- Sunt foarte, foarte incantata de ce-am realizat. Sunt sigura, sigura de tot, ca nu puteam face altceva mai bine. Ma simt exact cum ma simteam inainte de 1988, inainte de prima mea cadere. Eu sunt Scorpion, o zodie extrema de dificila. Scorpionii sunt perfectionisti, vor maximul de la ei insisi si daca nu reusesc, se retrag in vagauna lor si se otravesc cu propriul lor venin. Eu sunt acum un scorpion multumit si fericit. Dupa douazeci de ani, am iesit la soare.




- Si ati facut-o intr-un context favorabil, in care se simte un reviriment extraordinar al generatiei dumneavoastra, chiar si in randul publicului tanar. Umpleti salile, lumea va adora ca pe vremuri...

- Chiar crezi asta? Ce ma bucur, pentru ca asa simt si eu. Uite, am prieteni artisti care au in jur de treizeci de ani; ma sfatuiesc cu ei, ii ascult, imi dau seama ca nu avea cum sa le fie dor de melodiile de altadata, pentru ca nu au apucat acele vremuri. Dar totusi, ei le asculta cu placere, de pe CD-uri, de pe Internet. Iar pe mine, "generatia 30" ma intereseaza, pentru ca ea urneste aceasta tara, ei sunt Romania. E fantastic ca aceasta generatie este acum langa mine. Iar faptul ca publicul reumple salile de concerte ale Mirabelei si ale Angelei mi se pare o minune.

- De ce credeti ca o fac? Cum va explicati aceasta reintoarcere catre muzica melodioasa, sentimentala, de dragoste?

- Raspunsul nu e prea greu: nici Internetul, nici muzica actuala, nici literatura de azi nu mai ofera acea baza emotionala, afectiva, de care toti avem nevoie. Dovada ca oamenii nu functioneaza doar cu paine si circ sunt copiii. Bebelusii care instinctual isi lasa crestetele pe sanul mamei, care intind manutele catre o mangaiere. Omul are o nevoie nealterata pentru iubire, fara dragoste si afectiune nu putem trai. Motorul existentei noastre este o speranta romantica. Nevoia unei iubiri impartasite nu va putea fi niciodata ucisa in om, fie crizele cate-or fi.

Ingerul nevazut

- Aratati fabulos! Ati gasit o reteta miraculoasa de oprit timpul?




- As vrea sa spun ceva, ceva ce-mi doresc sa spun de mult si care n-as vrea sa sune deloc obraznic. Nu mai traim vremurile "balcanice", in care cei mai in varsta erau exclusi din societate. Acum, in Occident, pensionarii sunt intr-un perpetuu proces de specializare, de reprofilare, invata mereu meserii noi si isi gasesc tot timpul loc in viata societatii. Este un semn de evolutie, care sper sa prinda muguri si la noi. A fi eu aceea care demonstreaza ca se poate, ca traim intr-o era in care varsta nu mai e relevanta, ar fi una dintre marile realizari ale vietii mele. In primul rand, imi va da mie incredere ca fac bine ce fac, si apoi, as fi si pentru altii un model, o dovada ca tineretea noastra se ascunde in suflet. Eu cred sincer ca avem in noi o forta de supravietuire in sine. Doamnelor, domnilor, va spune cineva care a trecut prin cele mai negre depresii: trebuie sa supravietuim pentru noi insine! Aici sunt eu, Corina Chiriac, acum. Asa gandesc eu acum si Ii multumesc pentru asta lui Dumnezeu si preotilor care s-au rugat pentru mine. Ii multumesc cu toata fiinta mea duhovnicului meu, parintelui arhimandrit Arsenie Papacioc de la Techirghiol. Este si va ramane pentru mine steaua care ma conduce. El mi-a dat binecuvantarea sa ma intorc la muzica, el s-a rugat pentru mine, i-am plans la picioare: "Parinte, nu mai sunt utila", ii spuneam. M-a mangaiat, m-a alinat, mi-a dat putere si credinta. El este adevarul din spatele intregului meu succes de azi. Va multumesc, parinte, sunteti ingerul meu!


Foto: AGERPRES (5)

Concertul "O rochie de mireasa" va avea loc pe 18 februarie, ora 19.30, la Sala Palatului si va fi televizat de National TV. Corina Chiriac va canta melodii de pe noul album, dar si mult indragitele ei slagare. Va fi acompaniata de Fantasy Band si-i va avea ca invitati pe Marcel Pavel, Catalin Crisan, Bogdan Ionita, Nicolae Caragea, George Nicolescu, Horatiu Malaele, Fanfara Valahia din Giurgiu, Gelu Voicu si lautarii din Teleorman.

Citeste tot articolul
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Corina Chiriac: Am fost ameninţată că îmi vor smulge unghii

Mesaj Scris de Admin 10.02.10 12:01

Corina Chiriac: „Am fost ameninţată că îmi vor smulge unghiile”

Artista care făcea furori în România anilor ’80 a dezvăluit că a rămas în SUA cu ocazia unui turneu, de teamă...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Bahmu înlocuită de Corina Chiriac

Mesaj Scris de Admin 04.02.10 7:45

Bahmu înlocuită de Corina Chiriac
Adriana Bahmuţeanu nu va mai fi amfitrioana ediţiei din acest an a Balului Operei, care va avea loc pe 19 februarie, la Opera Română din Cluj-Napoca. Pe ultima sută de metri, organizatorul evenimentului, Matei Miko, impresarul Monicăi Columbeanu, a înlocuit-o pe moderatoarea de la
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Corina Chiriac: Pe vremea lui Ceausescu, ma lasam ciupita de

Mesaj Scris de Admin 05.01.10 13:37

Corina Chiriac: Pe vremea lui Ceausescu, ma lasam ciupita de fund pentru un pachet de unt! (2010-01-04 17:05)
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Corina Chiriac isi pregateste rochia de mireasa

Mesaj Scris de Admin 28.10.09 13:48

Corina Chiriac isi pregateste rochia de mireasa
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Corina Chiriac, la 60 de ani

Mesaj Scris de Admin 26.10.09 13:55

Corina Chiriac, la 60 de ani
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Corina Chiriac, somata sa isi plateasca datoria printr-un bi

Mesaj Scris de Admin 13.10.09 16:03

Corina Chiriac, somata sa isi plateasca datoria printr-un biletel lasat in usa (11:14)
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 28.06.09 20:45

Dorina Chiriac - "Trebuie sa gasim 40.000 de euro, pentru ca aventura noastra nebuna si superba sa poata rula in cinematografe". De la o vreme, prin Capitala circula un zvon cam bizar: o echipa de tineri actori, printre care te numeri, realizeaza un film fara bani si fara...

Citeste tot articolul
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Corina Chiriac . "Poate cineva sa-mi dovedeasca in vreun fel

Mesaj Scris de Admin 27.06.09 19:42

Corina Chiriac . "Poate cineva sa-mi dovedeasca in vreun fel ca Mos Craciun nu exista?". Fata cu ciucurasi. - Nici un eveniment nu coloreaza mai frumos amintirile copilariei ca venirea lui Mos Craciun. O mare bucurie, care lasa urme de aur.... - Povestea amintirilor mele de Craciun e ca o felie de t...

Citeste tot articolul
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Admin 20.06.09 21:03

Dorina Chiriac. "Traiam ca intr-un vis, sub un clopot de sticla". La 30 de ani, pare inca o copila si joaca roluri de adolescenta, desi a intrat demult in vara marilor impliniri: roluri de anvergura in teatru, roluri de exceptie in film (v-o amintiti in "Terminus paradis"?). Dar cum in meseria de acto...

Citeste tot articolul
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Chiriac[v=] - Pagina 2 Empty Re: Chiriac[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum