Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Adam/Slav[v=]

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Adam/Slav[v=]

Mesaj Scris de Admin 17.08.06 14:42

Rezumarea primului mesaj :

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcTAsZW6SB_3po0O2bQT40AuMd7yy7ue40jxVLNSara4yOk0sk0nPDlK9vlzAnda
Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcTzkOdnPaqQkzC-OZd2neZRkxIUoLkqMKhtMr1xDeQiidRpQwpgNnhlj1kVictor
Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcTtt77HInfAlLBPLuf7msnndKjosc5i7TLn2u9cmbuOtPTM8bN8PD0PLq0Sergiu


Ultima editare efectuata de catre Admin in 19.04.15 17:59, editata de 61 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam l-a dus pe Victor Slav la nunta

Mesaj Scris de Admin 29.08.07 14:24

Anda Adam l-a dus pe Victor Slav la nunta

Anda Adam a mers, in weekend, la Turnu Severin impreuna cu iubitul, Victor Slav, si mama sa, fiind invitata de onoare la o nunta, unde a sus..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty O noua candidata /Sex Bomb Gardianul/, cåntareata

Mesaj Scris de Admin 21.08.07 13:39

O noua candidata /Sex Bomb Gardianul/, cåntareata Anda Adam

Candidata aleasa astazi de noi pentru titlul de „Sex Bomb Gardianul“ este cantareata Anda Adam. A devenit cunoscuta alaturi de t..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Victor Slav si-a luxat piciorul la dans

Mesaj Scris de Admin 05.07.07 19:18

Victor Slav si-a luxat piciorul la dans
Prezent la Sibiu alaturi de caravana "Dansez pentru tine", Victor Slav a reusit "performanta" de a-si luxa glezna dreapta in timp ce dansa alaturi de concurentii sositi la preselectie.

Din gasca vedetelor prezente la Sibiu au mai facut parte Dana Rogoz, Anda Adam, Mihai Petre si Edi Stancu.

El a declarat ca valsul vienez este genul de dans care "i-a pus capac".

"S-a intamplat foarte repede, eu dansam cu Anda, apoi am invitat-o la dans pe Dana si, dintr-o data, ne-am impiedicat si am cazut amandoi pe piciorul meu.

Tot incidentul asta mi-a amintit de saptamanile cand ma antrenam la Dansez pentru tine, de cat de greu era sa ajungi sa faci un dans perfect si cate ore de munca implica asta.

Acum sunt bine, imi pare insa rau ca nu am putut dansa mai mult alaturi de concurenti", a spus Victor. Dupa Sibiu, caravana emisiunii "Dansez pentru tine" va reveni la Bucuresti, unde se vor inchide preselectiile din aceasta vara, in zilele de 10 iulie, 12 si respectiv 13 iulie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam a renuntat la unghiile false in favoarea dansului

Mesaj Scris de Admin 23.06.07 15:49

Anda Adam a renuntat la unghiile false in favoarea dansului

Anda Adam a pus lacatul la usile celor doua saloane de frumusete, pentru care aloca foarte mult timp, in favoarea unei scoli de dans, ce se ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam are ADN de ziarist. Minte in fiecare zi

Mesaj Scris de Admin 16.06.07 19:01

Anda Adam are ADN de ziarist. Minte in fiecare zi

Dupa o vacanta in America, impreuna cu Victor Slav, Anda Adam se pregateste pentru lansarea in Europa. Printre altele, artista ne-a marturis..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam a renuntat la coaforDin cauza programului extrem d

Mesaj Scris de Admin 12.06.07 17:32

Anda Adam a renuntat la coafor
Din cauza programului extrem de incarcat pe care il are in ultima perioada, Anda [...]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam şi Victor Slav s-au îndrăgostit de New York

Mesaj Scris de Admin 04.06.07 16:49

Anda Adam şi Victor Slav s-au îndrăgostit de New York

Chiar dacă s-a zvonit că prezentatorul meteo Victor Slav s-ar fi săturat de fiţele de vedetă ale cântăreţei şi s-ar fi decis să rupă relaţia, cei doi s-au întors zilele trecute din America, unde au petrecut fericiţi prima vacanţă de când sunt împreună.

Cu această ocazie, Anda Adam şi-a vizitat mama

Amândoi simţeau nevoia unei vacanţe încă de pe vremea când erau concurenţi la “Dansez pentru tine”, dar niciunul nu a avut timp de concediu până în urmă cu două săptămâni.
“Ne-am gândit să îmbinăm utilul cu plăcutul şi am ales să mergem în America, la New York. Eu îmi doream să ajung în America, iar Anda îşi dorea să o vadă pe mama ei. Într-o zi ne-am decis să facem marele pas şi să ne luăm câteva zile libere”, a spus prezentatorul rubricii “Vremea” de la Pro TV. Anda şi Victor s-au acomodat imediat cu diferenţa de fus orar.
Chiar dacă în Bucureşti amândoi sunt dependenţi de maşinile proprii, în vacanţă cei doi îndrăgostiţi s-au bucurat din plin de beneficiile mersului cu metroul.
“New York-ul este uriaş şi am avut noroc că mama Andei stă foarte aproape de Manhattan. În rest, am mers numai cu metroul şi autobuzul. Ne-am simţit excelent cu metroul, mai ales că nu te bagă nimeni în seamă, n-am auzit niciun comentariu şi nicio bârfă.
În ţară e mai dificil să faci acest lucru, dar ne declarăm mulţumiţi că am avut parte de câteva zile de linişte, fără să ne ferim din cauză că ar exista paparazzi pe urmele noastre”, a relatat Victor.


Departe de paparazzii

New York-ul este uriaş şi am avut noroc că mama Andei stă foarte aproape de Manhattan. În rest, am mers numai cu metroul şi autobuzul. Ne-am simţit excelent cu metroul, mai ales că nu te bagă nimeni în seamă, n-am auzit niciun comentariu şi nicio bârfă. În ţară e mai dificil să faci acest lucru, dar ne declarăm mulţumiţi că am avut parte de câteva zile de linişte, fără să ne ferim din cauză că ar exista paparazzi pe urmele noastre. Victor Slav





Vizită şi în Las Vegas

După câteva zile petrecute la New York, au plecat, având-o alături pe mama cântăreţei, spre Las Vegas. “N-ai cum să te plictiseşti în Las Vegas! N-am mai văzut nicăieri altundeva atât de multă lumină ca acolo. Din avion priveliştea oraşului este absolut incredibilă! Iar hotelurile sunt fabuloase, nu cred că există vreunul sub cinci stele. Te impresionează prin cu totul altceva!” - a afirmat Victor.





Specialităţile culinare au constituit atracţia locurilor vizitate

Între vizitele în Time Square, Empire State Building, la Statuia Libertăţii şi în multe - multe magazine, Anda şi Victor nu au ocolit niciuna dintre specialităţile culinare pe care New York-ul sau Las Vegas-ul le puteau oferi. Cei doi au încercat o mulţime de specialităţi, de la cele mai rafinate salate, din cele mai celebre restaurante, până la hot-dog-ul de pe stradă. “Hot-dog-ul american are cu totul alt gust decât cel de la noi. E un fel de combinaţie între crenvurşt şi cârnat, parcă şi culoarea e alta”, a povestit Victor Slav. Deşi ţine foarte tare la dietă, cântăreaţa nu a putut rezista tentaţiei de a gusta din delicioasele preparate culinare. Întorşi în ţară, Anda şi Victor au planuri mari în ceea ce priveşte cariera lor. Mai mult decât atât, vedetele speră ca relaţia lor să nu aibă de suferit din cauza cârcotaşilor care scriu despre ei lucruri mai puţin verosimile. “Avem o relaţie foarte bună cu ziariştii, însă uneori ei nu înţeleg faptul că vrem şi noi să avem parte de puţină intimitate şi că nu dorim să ne spălăm rufele în public, aşa cum fac alţii. În rest, nu avem nicio problemă şi trăim aşa cum vrem”, a declarat artista. Se pare că vara aceasta va fi plină de concerte pentru Anda Adam, cântăreaţa fiind invitată la mai multe evenimente ce se vor organiza pe litoral în sezonul estival 2007.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam si Victor Slav, aproape de despartire

Mesaj Scris de Admin 01.06.07 12:36

Anda Adam si Victor Slav, aproape de despartire Nu mai e un secret pentru nimeni ca Anda Adam si Victor Slav nu se mai inteleg la fel de bine ca la inceputul relatiei. Povestea lor de iubire a inceput la editia de anul trecut a emisiunii "Dansez pentru tine". Intre timp, s-au mutat impreuna, au declarat ca se iubesc, dar, din pacate, acum au aparut disensiunile. Cei doi indragostiti se cearta mai tot timpul, iar prietenii lor dau ca iminenta o despartire. Scorpia in aceasta relatie este solista care-l pune mereu la punct pe baiatul de la "meteo". Ii vorbeste urit, il trateaza de sus, iar la unele dintre concertele sale, fitele sint invers proportionale cu talentul. Are impresia ca Victor este un fel de sluga a ei, careia trebuie sa-i ceara tot ce-i trece ei prin gind. Deseori, vedeta suporta cu stoicism isteriile iubitei, dar a inceput ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Una de-a noastră, una de-a lor: Anda Adam vs Beyoncé

Mesaj Scris de Admin 29.05.07 7:48

Una de-a noastră, una de-a lor: Anda Adam vs Beyoncé Cântăreaţa Anda Adam a început să intre în lumina reflectoarelor la vârsta de 16 ani, când a interpretat, alături de RACLA, hitul „Nu mă uita“. Anda a rămas mereu în atenţia publicului şi a presei, atât pentru cariera sa în muzică, cåt şi pentru anumite scene din viaţa personală. A fost remarcată rapid de cei care aveau un cuvânt de spus în domeniul muzical. Nu demult, solista a reuşit să pună pe picioare propria afacere, un salon de coafură şi manichiură. Dar nu a renunţat nici la cariera muzicală, bineînţeles, căci ce rost are să ai bani, dacă nu apari la televizor? Pentru o perioadă de doi ani, Anda a ieşit din lumina reflectoarelor. La scurt timp însă, a realizat că fără muzică nu este împlinită. Aşa că a trecut din nou la muncă. Foarte exigentă cu ea însăşi, Anda a muncit din greu, a repetat, a reluat lecţiile de canto şi a petrecut ore în şir în studioul de înregistrări. După mai bine de un an, solista se declară mulţumită de noul său album. Acesta conţine 10 piese, iar stilul abordat este nou pentru România, raggae style. „Confidential“, abumul în cauză, nu a făcut însă cine ştie ce ravagii în topurile muzicale. Rubiconda de 27 de ani s-a declarat deseori nemulţumită de corpul său, motiv pentru care a apelat la nenumărate cure de slăbire de tot soiul. A participat în diverse emisiuni, în care spunea că nu mănâncă mai nimic. Cu toate acestea, a apărut de câteva ori pe coperţile revistei „Playboy“ şi înainte, şi după ce şi-a pus silicoane. În momentul de faţă, Anda Adam este cuplată cu Victor Slav, prezentatorul meteo de la Pro TV, şi a declarat că s-au mutat împreună.

Beyoncé Giselle Knowles s-a lansat în 1998 în trupa Destiny’s Child, cu ajutorul lui Wyclef Jean. La 16 ani avea toată lumea la picioare, cucerind topurile internaţionale, lansând hit după hit. În 2002, s-a gândit că n-ar fi rău să-şi creeze şi o carieră solo şi a semnat cu iubitul ei de-atunci, Jay-z, producţia şi interpretarea hitului anului, „Crazy in Love“, melodie de pe albumul „Dangerously In Love“. Şi, pentru că un artist adevărat cântă, dansează şi joacă în filme, Beyoncé s-a prezentat la câteva castinguri, câştigând roluri în filmele „Goldmember“, „Pantera roz“ sau „Dreamgirls“. Şi-a creat propria ei linie vestimentară, dar nu sunt multe femei care pot purta hainele sale, căci acestea sunt foarte mari. Ea a declarat că nu face haine pentru slăbănoage şi că este de părere că o femeie adevărată are peste 60 de kilograme. Îi place ca, atunci când este acasă, să fie cât mai naturală, adică nemachiată, cu părul neîntins cu placa şi desculţă. Spune că nu se simte sexy decât aşa. „Este exact opusul a ceea ce sunt eu pe scenă. Eu am o vedere demodată a senzualităţii, cred că o femeie este cu atât mai sexy, cu cât este mai naturală. Frumuseţea nu constă într-o faţă de păpuşă de porţelan, neapărat. Ci vine din interior, din personalitatea pe care o degaji“, a ţinut Beyoncé să precizeze.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Topul vedetelor retusate

Mesaj Scris de Admin 25.04.07 8:42

Topul vedetelor retusate Operatiile estetice au devenit de citiva ani o moda printre vedetele autohtone. Nemultumite sau complexate de aspectul lor fizic, doamnele din show-biz si-au luat inima in dinti si au apelat la bisturiu. Fie ca si-au modelat nasul, au eliminat excesul de grasime de pe burta, coapse, solduri sau si-au ``umflat`` sinii cu silicon, foarte putine au recunoscut interventiile suferite. Cu toate ca operatia de infrumusetare necesita o perioada de refacere si implica dureri destul de mari, fetele s-au bombardat cu calmante si au suportat cu brio suferinta. Ce nu face baba pentru frumusete? Trebuie sa mai specificam ca infrumusetarea are si ea un pret piperat, o simpla marire de bust necesitind minim 2500 de euro. Cintareata Anda Adam este posesoarea unui corp de invidiat. Bineinteles ca este rezul ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam, intre Victor Slav si Richmond Bachia

Mesaj Scris de Admin 21.04.07 9:45

Anda Adam, intre Victor Slav si Richmond Bachia
http://www.umbraonline.ro/paparazzi19/19.htm
Anda Adam pare a avea o predilectie in a-si alege barbatii cu care sa-si imparta timpul liber chiar de la show-urile tv la care participa
Anda Adam pare a avea o predilectie in a-si alege barbatii cu care sa-si imparta timpul liber chiar de la show-urile tv la care participa. Artista petrece o parte a timpului sau liber nu doar cu iubitul ei, Victor Slav, pe care l-a cunoscut la Dansez pentru tine, ci si cu fostul coregraf al lui Doctor Alban, Richmond Bachia. Cu acesta din urma, vedeta s-a imprietenit la o alta emisiuneconcurs, Dance Star, difuzata de postul MTV, cei doi facand parte din juriul care a desemnat castigatorul, alaturi de Anna Lesko si de impresarul si coregraful trupei Flamingo Boys, Cornel Pasat. Simpatia pe care si-o poarta i-a facut probabil sa devina si aliati, ei avand un cuvant de spus si insistand in desemnarea unui anume invingator si eliminarea altora mai talentati. Ei bine, in urma cu cateva zile, Anda si Richmond au fost surprinsi de paparazzi sapta- manalului Umbra in timpul unei intalniri. Cei doi au ramas impreuna, dupa ce s-au despartit de un alt insotitor cu care au discutat in strada. Cantareata tot incerca sa-i explice ceva coregrafului, la un moment dat facandu-i un semn amical, pe mana. De mentionat ca, de ceva timp, cantareata ia lectii de dans chiar de la Bachia.
Dupa despartirea de Richmond, l-a preluat pe Victor
Dupa ce s-a despartit de Richmond, Anda s-a indreptat spre o alta intalnire. Undeva, tot in strada, o astepta iubitul sau, Victor Slav, prezentatorul rubricii Meteo de la PRO TV. Artista a sosit la fata locului cu jeep-ul pe care-l conduce, facand apoi pe soferul pentru castigatorul editiei precedente a concursului Dansez pentru tine. Cei doi amorezi erau asortati la imbracaminte, ambii purtand treninguri si adidasi. Inainte de a ajunge la intalnire, Anda Adam a ignorat un cersetor, care a venit langa masina sa in timp ce se afla la un semafor.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Victor Slav a prezentat-o pe Anda Adam parintilor

Mesaj Scris de Admin 19.04.07 10:56

Victor Slav a prezentat-o pe Anda Adam parintilor In ultima vreme, Anda Adam si Victor Slav isi declara peste tot iubirea. Cei doi sint impreuna de la editia trecuta a emisiunii "Dansez pentru tine", s-au mutat deja intr-un apartament spatios, au afaceri, iar baiatul de la Meteo este foarte tandru cu iubita. Anda il considera pe partenerul sau de viata sufletul ei pereche si ii apreciaza sensibilitatea si inteligenta, dar si faptul ca are grija de ea. La rindul sau, Victor spune ca iubita sa este o fata deosebita. Solista l-a prezentat deja mamei sale, iar aceasta il place foarte tare si il suna mai des decit pe Anda. Asta n-o deranjeaza pe solista, ci dimpotriva. Nici vedeta PRO TV nu s-a lasat mai prejos si a prezentat-o parintilor, care au indragit-o pe loc. Nu ar fi exclus ca, in viitorul apropiat, sa auzim de o nunta, mai ales ca se ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam, Delia şi Cream carcotesc!

Mesaj Scris de Admin 13.04.07 11:50

Anda Adam, Delia şi Cream carcotesc!
Pe data de 15 aprilie, începand cu ora 14.00, circul se îmbină cu prestaţiile live în parcul Herăstrău, în cadrul evenimentului "Carcoteca", cu ocazia aniversării a 14 ani de Pro FM. La acest eveniment, spectatorii sunt cei care vor primi cadouri din partea organizatorilor! Mai mult decat atat, Simplu, Anda Adam (foto), Delia, Mateo, Connect-R, Alex, Cream şi Andreea Bălan vor fi cei care vor încălzi atmosfera pentru toţi cei prezenţi. Scamatorii, jocul Super Titi live, dansatori profesionişti şi clovni sunt doar cateva dintre surprizele pe care aniversaţii le-au pregătit pentru cei care vor veni la ziua lor. Întreaga petrecere va dura pană la ora 20.00, însă e posibil ca distracţia să se prelungească.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam nu mai suporta gelozia lui Victor Slav.

Mesaj Scris de Admin 29.03.07 10:16

Anda Adam nu mai suporta gelozia lui Victor Slav.

De cind au devenit un cuplu, Anda Adam si baiatul de la meteo, Victor Slav, au inceput sa iasa la tot felul de evenimente mondene. Cei doi se iubesc la nebunie, iar vedeta PRO TV sustine ca Anda e femeia pe care si-a dorit-o tot timpul linga el. Dar asta nu-l impiedica sa fie gelos si sa-i reproseze iubitei orice lucru i se pare lui mai ciudat. Brunetul nu suporta ca solista sa vorbeasca cu un barbat la manifestarile mondene si o cearta daca vede ca dialogheaza cu cite un amic sau coleg de breasla. La inceput, cintareata a fost incint ...

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda l-a cucerit pe Victor cand a fost eliminată din concurs

Mesaj Scris de Admin 06.03.07 13:30

Anda l-a cucerit pe Victor cand a fost eliminată din concurs
Deşi sunt împreună de patru luni, Anda Adam şi Victor Slav abia acum s-au hotărat să facă publică relaţia lor. Asta în contextul în care toată lumea ştia că au o relaţie, chiar de acum aproximativ patru luni.
După spusele lor, scanteia s-a aprins în momentul în care Anda a fost eliminată din concurs. "Am ieşit prima dată împreună după ce Anda şi Bursuc au fost eliminaţi din competiţie. Era foarte tristă, obosită şi accidentată, iar eu am simţit pur şi simplu că vreau să o susţin şi să-i fiu aproape", a spus Victor. La randul ei, Anda a mărturisit că "Victor e un om minunat pentru care am ajuns să simt ceva ce nu am crezut că pot simţi".
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam nu mai vrea să se ascundă

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 7:44

Anda Adam nu mai vrea să se ascundă
Cântăreaţa şi prezentatorul rubricii Meteo de la Pro Tv s-au străduit destul de mult să-şi ascundă idila, declarând de nenumărate ori că sunt doar buni prieteni. Acum, după 4 luni de când sunt împreună, Anda Adam şi Victor Slav au decis să-şi facă publică relaţia.

Anda Adam şi Victor Slav s-au cunoscut pe platourile de filmare de la Buftea, când au concurat la emisiunea "Dansez pentru tine". Scânteia s-a aprins în momentul în care Anda a fost eliminată din concurs. "Am ieşit prima dată împreună după ce Anda şi Bursuc au fost eliminaţi din competiţie. Era foarte tristă, obosită şi accidentată, iar eu am simţit pur şi simplu că vreau să o susţin şi să-i fiu aproape", spune prezentatorul de la Pro Tv.

Cu toate că Anda a fost cea care a dorit ca relaţia lor să fie ţinută departe de ochii lumii, iată că tot ea a decis că a venit momentul să-şi declare public dragostea: "Amândoi ne-am dat seama că sentimentele pe care le avem sunt sincere şi foarte puternice. Suntem foarte îndrăgostiţi, nu e o toană pentru nici unul dintre noi, ne este foarte bine împreună şi nu avem nici un motiv să ne ascundem.

Victor e un om minunat pentru care am ajuns să simt ceva ce nu am crezut că pot simţi", mărturiseşte Anda Adam. "Dacă mi-ar spune cineva că nu suntem compatibili aş râde rău", spune la rândul lui vedeta PRO TV.


Anda, fără coafeza de top


Adriana Ciulu (foto medalion dreapta) a fost timp de trei ani stilista Andei şi omul de bază în afacerea vedetei. Ea s-a ocupat în mod special de coafura cântăreţei (foto medalion stânga), care îi era şefă, dar a "aranjat" mai multe vedete, ceea ce i-a adus o faimă printre acestea. Cu banii câştigaţi în Bucureşti, Adriana şi-a deschis propria afacere în Bănie. "Mă gândeam de mult să fac bani pentru mine. Nu se compară cu ce câştigam în Capitală, dar e vorba de propriul buzunar.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Victor Slav o face geloasa pe Anda Adam

Mesaj Scris de Admin 03.03.07 17:23

Victor Slav o face geloasa pe Anda AdamDe 1 si 8 Martie, angajatii de la MediaPro s-au gândit sa-si fidelizeze fanele, fie ele pensionare sau tinerele care urmaresc telenovelele „Acasa“, impartindu-le flori si cadouri pe strada, in cadrul unei campanii care se cheama „Flower –Powered by ProFM“. Alexandru Papadopol, Dan Bordeianu, Cabral, baietii de la Alb Negru, Cornel Ilie de la Vank, DJ Escu si George Vintila vor fi gentlemani cu toate reprezentantele sexului frumos care le vor aparea in cale. Printre cei care isi vor face iubita geloasa, fericindu-le pe domnisoare nu numai cu atentii materiale, ci si cu imbratisari se afla si Victor Slav, care prezinta vremea la ProTV, devenit mai cunoscut de când a participat la „Dansez pentru tine“, dar mai ales de când a devenit iubitul Andei Adam.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam spala rufele in public

Mesaj Scris de Admin 19.02.07 13:52

Anda Adam spala rufele in public

19.02.2007 Adam/Slav[v=] - Pagina 6 90305_pic Artistii autohtoni care activeaza in domeniul muzicii vad in MTV nu doar un post prin intermediul caruia piesele lor ajung la public, ci si un loc numai bun pentru distractii. Dupa „Dance Star“, o emisiune moderata de VJ-ita Diana Munteanu, Anda Adam a fost prezenta in studioul MTV si in cadrul productiei „Total Request Live“, care se pare ca a prins la publicul tanar, datorita prezentei in fata camerelor a numeroase vedete, dar mai ales datorita caracterului interactiv al show-ului. Daca membrii trupei Parazitii au participat la un campionat de darts alaturi de trei membri ai publicului prezenti in platou, Andreea Banica a gatit in direct o omleta, degustata apoi de toti participantii si propusa, chiar, spre a fi scoasa la licitatie. Anda Adam a fost provocata sa-si expuna talentul de gospodina si a spalat rufe cu mana, spre amuzamentul invitatilor. Interpreta se pregateste de lansarea pe piata internationala: casa de discuri de care apartine i-a facilitat un contract cu parteneri francezi, pentru promovarea celor mai reusite piese ale Andei in Europa. Prima dintre acestea va fi varianta in engleza a melodiei „Selecta“. Nici Delia Matache nu se lasa mai prejos: cantareata viseaza la glorie macar europeana, daca nu mondiala, asa incat cea mai noua piesa a ei, „Listen Up“, a fost scrisa in engleza, tocmai pentru a fi mai accesibila publicului peste hotare.
http://www.gardianul.ro/2007/02/19/monden-c6/anda_adam_spala_rufele_in_public-s90305.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam regretă că s-a tatuat

Mesaj Scris de Admin 14.02.07 13:00

Anda Adam regretă că s-a tatuat
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam, cucerita de o vedeta PRO TV?

Mesaj Scris de Admin 11.02.07 15:39

Anda Adam, cucerita de o vedeta PRO TV?
Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Anda%20adamPana de curand, se spunea ca Anda Adam , cantareata de R&b, se va marita cu Bogdan, un baiat cu care are o relatie de mai multi ani. Chiar a si primit inelul de logodna. Iar nunta se spune ca a fost stabilita sa se faca in Bucuresti, alaturi de cativa prieteni si familie. Doar ca, Anda a fost vazuta intr-un club, tinandu-se de mana nu cu logodnicul ei, ci cu Victor Slav, simpaticul prezentator de la Pro Tv. Cei doi s-au cunoscut in timpul filmarilor de la emisiunea “Dansez pentru tine”. Si se spunea inca de atunci ca ar fi ceva intre cele doua vedete. Numai ca, atat Anda, cat si Victor au negat relatia, ce-i drept, nu foarte vehement. Totusi, nu se stie sigur daca cei doi sunt impreuna sau nu. Cert e ca Anda va trebui sa aleaga pe unul dintre cei doi.
http://www.actualitatea-romaneasca.ro/index.php?_init=art.view&art_key=12304&cat_load=MONDEN&archive=yes
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Victor Slav gateste pentru Anda Adam.

Mesaj Scris de Admin 29.01.07 11:16

Victor Slav gateste pentru Anda Adam.

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 A87c8b1b3c1000c47d17e9b715a3a387_22-23%20anda%20adam
De cind a devenit iubita lui Victor Slav, solista Anda Adam se lauda peste tot ca acesta este cel mai important barbat din viata ei de pina acum. Vedeta ce patroneaza un salon de coafura crede ca nu intimplator l-a cunoscut pe Victor si pina sa fie impreuna nu stia ca poti simti asa ceva. Il considera sufletul ei pereche si sint nedespartiti de cind au devenit un cuplu. Si baiatul de la Meteo pare sa impartaseasca aceleasi sentimente pentru Anda, invitind-o in oras la diverse localuri, sau, alteori, pregatind chiar el cina pentru amin ...continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam a semnat contractul cu francezii

Mesaj Scris de Admin 27.01.07 11:26

Anda Adam a semnat contractul cu francezii

27.01.2007 Adam/Slav[v=] - Pagina 6 89365_pic O abonata permanenta a celui care are impertinenta de a se proclama „micul Mozart“, alias „compozitorul“ Marius Moga, Anda Adam are planuri indraznete pentru 2007. Dupa succesul pe care l-a avut in Romania cu albumul „Confidential“, cantareata s-a pregatit serios pentru lansarea in Europa: „Am discutat problema asta cu casa de discuri cu care colaborez, Roton, si prin ei am inceput negocierile cu partenerii lor francezi“. Avand un bun exemplu in persoana lui Mihai Traistariu, care a semnat deja contracte cu 12 case de discuri din strainatate, Anda isi doreste si ea promovare in afara granitelor: „E important pentru un artist sa se faca cunoscut unui public cat mai larg, de aceea fac tot ce e necesar pentru a-mi lansa piesele si in alte tari“. Dupa discutiile avute cu reprezentantii casei de discuri franceze, Anda a semnat deja contractul si urmeaza sa lanseze primul single, „Selecta“, inregistrat insa in limba engleza, pentru un sound mai comercial. Din cauza concertelor de sarbatori si a pregatirilor pe care le presupune lansarea in Franta, artista spune ca nu a avut timp sa-si ia o vacanta: „As vrea sa plec macar cateva zile undeva, dar am spectacole si acum, in Bucuresti si in alte orase. Nici nu cred ca voi pleca undeva prea curand“. In paralel, Anda a inceput lucrul la un nou album, mizand tot pe colaborarea cu Moga: „Lucrez tot cu Marius. Cel mai important pentru mine acum este sa vad albumul gata si sa-mi aud piesele la posturile de radio frantuzesti“.

Persevereaza in afaceri
Pe langa muzica, Anda si-a gasit timp sa-si investeasca banii castigati in doua saloane de frumusete, deschise sub numele „by Anda Adam“, unde pare sa se coafeze mai mult ea, inainte de concerte, decat clientele, intrucat unul dintre ele a dat faliment. De aceea, cantareata a pornit pe alte cai, urmand sa-si deschida, in curand, o scoala de dans, impreuna cu niste coregrafi germani: „Intotdeauna m-a pasionat dansul, asa ca de ce nu?“, a spus artista.

Corina Stoica
http://www.gardianul.ro/2007/01/27/monden-c6/anda_adam_a_semnat_contractul_cu_francezii-s89365.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam, tandreţuri în public cu Victor Slav

Mesaj Scris de Admin 27.01.07 10:57

Anda Adam, tandreţuri în public cu Victor Slav
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda va dansa ca Janet Jackson

Mesaj Scris de Admin 25.01.07 8:05

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Re9351563701eb1cc03eced6a75d416033240bf2c06foto1 Anda va dansa ca Janet Jackson

Anda Adam se pregateste sa intre in studio pentru un nou album. Dupa ce a primit discul de aur din partea casei sale de productie si este pe punctul sa-l "incaseze" si pe cel de platina, cantareata vrea sa socheze cu viitorul material. Tocmai de aceea a batut palma cu o echipa de coregrafi germani care au colaborat in trecut cu Mariah Carey, Janet Jackson si Sarah ...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Anda Adam l-a dorit pe Victor Slav cu disperare

Mesaj Scris de Admin 13.01.07 17:50

Anda Adam l-a dorit pe Victor Slav cu disperare

13.01.2007 Adam/Slav[v=] - Pagina 6 88876_pic Inca o poveste de dragoste mareste numarul de cupluri care s-au nascut in „curtea“ MediaPro, mai precis pe platourile de filmare ale studiourilor din Buftea. Idila a carei poveste am aflat-o este cea dintre Anda Adam si Victor Slav, prezentatorul rubricii „Meteo“ de la Pro Tv. Momentul in care s-a banuit ca intre cei doi ar fi ceva mai mult decat o amicitie coincidea cu filmarile ce aveau loc pentru editia a doua a emisiunii-concurs „Dansez pentru tine“. Desi Anda Adam s-a straduit din greu sa ascunda proaspata sa relatie, dand tot felul de dezmintiri si negand atunci cand era intervievata de presa, evidenta lucrurilor a facut-o sa recunoasca in cele din urma ca sunt impreuna. Daca primul impact al vestii ca Anda Adam are un nou iubit a venit gratie unor fotografii de tip paparazzi aparute intr-o revista de specialitate, povestea cuplajului celor doi a ramas ascunsa undeva in spatele usilor inchise ale studiourilor Buftea. Cum politica de secretomanie, devenita lege in casa trustului PRO, ne incita sa aflam ce se petrece pe acolo. Am „sapat“ un pic, dar a meritat. Intr-un final am reusit sa aflam cum au ajuns cei doi sa se iubeasca.

Anda a avut initiativa
Ei bine, cea care a avut initiativa a fost cantareata. Unii cu siguranta si-ar fi inchipuit ca lucrurile au stat altfel si ca Victor Slav ar fi un Don Juan. Nu s-a intamplat deloc asa. Prezentatorului de soare, vant si ploaie, nici nu i-a trecut prin cap vreodata ca ar putea sa ajunga sa puna mana pe unul dintre cele mai mediatizate posterioare din Romania. Ba, mai mult, Victor era atat de absorbit de pasii de dans si de coregrafia pe care trebuia sa o repete cu partenera sa, incat nici nu avea ochi sa observe ca diva incerca sa-i capteze atentia, plimbandu-si „portbagajul“ cat se poate de des prin fata sa. Cum prima arma, probabil cea mai utilizata si eficienta din arsenalul de cucerire pe care aceasta il poseda, a dat gres, Anda a trebuit sa incerce sa faca mai mult pentru a fi remarcata de „absentul“ brunet.

A trebuit sa «se bage in seama»
Aici a intervenit marea problema. Cantareata s-a vazut pusa in postura de a agata un barbat care nu o“remarca“. Lucrul asta a pus-o pe „cuceritoare“ intr-o postura destul de dificila. Biata fata nu a avut ce face si a trebuit sa incerce sa „se dea“ la el cat se poate de discret, dar in asa fel incat acesta sa inteleaga. Ori pe Victor nu-l interesa, ori Anda nu se pricepea deloc la asa ceva. Una din doua, pentru ca altfel situatia nu ar fi ajuns sa degenereze intr-una aproape penibila pentru indragostita noastra. De fapt, lucrurile stateau pe undeva pe la mijloc, iar aceasta situatie a facut cateva saptamani deliciul barfelor tuturor celor care participau la celebra emisiune-concurs. Acestia au putut fi martorii unor scene desprinse parca din filmele mute. Toata lumea a putut sa observe cum Anda depunea tot efortul pentru a-l face pe Victor sa priceapa. A inceput prin a se apropia de el si sa poarte discutii despre banalitati cotidiene. A reusit. Urmatorul pas au fost atingeri discrete de genul: „Pardon, ca m-am lovit de tine si te-am atins cu sanii“. Aici lucrurile s-au impotmolit.

O reduta greu de cucerit
Victor o ignora in continuare, iar Anda nu intelegea de ce, asa ca a insistat si a tot insistat pana cand toata lumea si-a dat seama ce se petrece. Barfele deja circulau in spatele ei: „Iar se da Anda la Victor, ce-o mai face azi?“. Artista noastra nu vedea decat un singur lucru si nu auzea nimic, deh... asa este cand esti indragostit. Vedeta a „transpirat“ serios facand tot felul de eforturi, de la schimbat coafurile si adusul „la promenada“ a celor mai sexi haine aflate in dressing-ul sau pana la fataitul penibil in jurul „meteorologului“, incat toti cei prezenti la respectivele scene incepusera sa creada ca Anda danseaza in jurul lui Victor un dans amerindian aducator de ploaie. Tot acest efort al vedetei a fost cauzat de un cu totul alt motiv decat „absenteismul“ brunetului. De fapt, Victoras, cel care i-a furat inima cantaretei doar prin simpla lui prezenta, se facea ca ploua.

Si-a vazut visul cu ochii
Motivele pentru care acesta nu o baga in seama erau bine intemeiate si in nici un caz ca iar fi displacut o aventura cu interpreta de hit-uri. Acesta era deja „combinat“. Mai mult, prietena sa avea reputatia de a fi o „rea de gura data dracului“, cum se spune prin popor. Despre prietena de atunci (actuala abandonata) a previzionistului meteo stim ca se numeste Carmen si se ocupa cu plasarea de dansatoare de animatie prin cluburi. In timp ce Anda se agita de n-avea aer, pentru Victor totul era doar o problema de decizie: daca „sa dea vrabia din mana pentru cioara de pe gard“. S-a decis in cele din urma cand Anda Adam a luat intiativa finala si directa de a-l conduce cu masina personala acasa la el pe Vlad. Probabil ca la convins cand, din greseala, o fi cautat schimbatorul de viteza putin mai in dreapta. Prin ce a trebuit sa treaca biata fata! Asta este. Unii barbati se decid mai greu. In cazul Andei, asediul a durat vreo trei saptamani. Este de apreciat perseverenta cantaretei, care a dovedit ca poate atunci cand vrea. L-a cucerit. Acum ramane de vazut daca relatia lor va dura. Deocamdata, pe strada Andei pare sa fie cat mai mult soare, iar asta e normal, doar acum are pile direct cu Vremea.
http://www.gardianul.ro/2007/01/13/monden-c6/anda_adam_l_a_dorit_pe_victor_slav_cu_disperare-s88876.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Adam/Slav[v=] - Pagina 6 Empty Re: Adam/Slav[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum