Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Nalbaru/Bucur[v=]

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Nalbaru/Bucur[v=]

Mesaj Scris de Admin 17.08.06 19:11

Rezumarea primului mesaj :

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcQzzHcJsr7QDvUWFNgvlDgxVRVWOlBPQcLnYd5rwN1C2dw-2OxlN0XfrRFcDana  Nalbaru
Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcSqUtt_-9dU7CPkfPsAcKIcXIge02vxZkKdk2ar6OIbx-jPhSgHUAWGSgViorica
Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcRMGxI2pAbraBDYNEGhGj9kLj9WaDHf5l71RFi-5G6pkZ0yqib7tHhzz6kDragos


Ultima editare efectuata de catre Admin in 31.03.15 12:24, editata de 35 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nălbaru mai vrea un copil

Mesaj Scris de Admin 23.05.07 9:45

Dana Nălbaru mai vrea un copil În urmă cu doi ani, solista Dana Nălbaru şi actorul Dragoş Bucur se cununau într-un cadru restrâns, într-o bisericuţă din localitatea Moeciu de Sus. După doi ani, mai exact pe 12 ianuarie 2007, se năştea Sofia, fetiţa celor doi. În luna mai, Dana şi Dragoş îşi botezau fetiţa în aceeaşi biserică unde şi-au unit destinele. În prezent, proaspăta mămică se simte excelent în noua postură şi ar fi dispusă chiar să-i facă un frăţior Sofiei.

ATAC : Câte ore dormi pe noapte, de când eşti mămică?
Dana Nălbaru: Acum dorm la fel ca înainte de a naşte pentru că Sofia are acelaşi program ca şi noi. Se trezeşte pentru o jumătate de oră, în jur de 6 dimineaţa, şi apoi adoarme din nou până pe la 8. În primele două luni mă trezeam mai des, dar n-am simţit asta niciodată ca fiind o povară.

Sofia are calităţi pentru o carieră în muzică? Dacă se va dovedi „tare“ în octave, o vei încuraja?
(râde): Habar n-am dacă are sau nu calităţi muzicale. Am mai spus şi în alte interviuri că, orice ar alege când va fi mare, o vom susţine.

Ce meserie crezi că e mai solicitantă? Cea de actor sau cea de solist?
Cred că fiecare te solicită la fel de mult. Diferenţa e că un cântăreţ este mai mult pe drumuri decât un actor.

Cât timp vei sta în „postnatal“?
Tot restul vieţii... Mereu o să fiu mămica ei, mereu o să am grijă de ea, indiferent de vârstă... Dacă te referi la carieră mea, pot să-ţi spun că anul acesta voi scoate pe piaţă un material nou, sper în toamna aceasta.

Presupunând că te vei reapuca de cântat, în viitorul apropiat, în grija cui o vei lăsa pe Sofia? În grija unei bone sau în grija bunicilor?
Sper să nu fiu nevoită să apelez la o bonă. Nu-mi place deloc ideea de a sta departe de Sofia. Deocamdată ne descurcăm singuri şi, din când în când cu ajutorul bunicelor (mama mea şi a lui Dragoş).

Există o melodie pe care o preferă sau pe care adoarme?
Are câteva CD-uri pe care le ascultă din prima zi. Nu-mi dau seama dacă preferă vreo melodie din toate pe care le are.

Îţi este greu să stai departe de muzică?
Nu sunt deloc departe de muzică. N-am fost niciodată. Faptul că n-am mai apărut ca înainte nu înseamnă decât că priorităţile din viaţa mea s-au schimbat, în niciun caz că muzica a dispărut din ea.

Ţi s-a propus până acum să joci în piese de teatru sau să activezi în filme? În aceeaşi ordine de idei, ai activa vreodată într-un music-hall?
Mi s-a propus să joc în filme. Am şi jucat într-unul care, din câte am auzit, va apărea anul ăsta, însă nu ştiu dacă voi repeta experienţa. Cred că-mi place mai mult muzica. Cât despre music-hall... ar fi o experienţă interesantă şi cred că aş accepta provocarea.

Consideri România o ţară potrivită pentru afirmarea la justa valoare a copilului tău?
Bineînţeles.

Ce nu ai face niciodată în viaţa ta?
N-aş face multe. De exemplu, n-aş pune în pericol relaţia mea cu Dragoş sau siguranţa familiei mele pentru o ambiţie personală.

Te-ai împrietenit cu celelalte mămici, de când ieşi prin parc cu fetiţa?
„Împrietenit“ e cam mult spus. Mi-am făcut câteva cunoştinţe...

Revenind un pic la viaţa profesională, i-ai propus până acum lui Dragoş să interpreteze un cântec alături de tine?

Ha, ha... asta ar fi o glumă bună. Ne distrăm acasă amândoi, dar sunt sigură că preferă să rămână între noi talentul lui muzical.

Ce părere ai despre politica zilelor noastre?

N-am nicio părere. Recunosc că nu mă pricep la politică. Îi las pe alţii să se priceapă.

Ţi s-a întâmplat vreodată ca în timp ce rulează emisiunea de pe Realitatea, Sofia să îl recunoască pe „tati“ la televizor?
E mult prea mică.

E adevărat ce se spune despre relaţia dintre fete şi taţi? Dar despre soacre?
Nu cred că există o regulă universal valabilă. De exemplu, eu am o soacră minunată. Relaţia dintre Sofia şi Dragoş abia acum se dezvoltă, dar, dacă mă întrebi pe mine, cred că va fi una absolut deosebită, bazată pe încredere, respect şi iubire.

Experienţa sarcinii ţi-a schimbat felul de percepţie a muzicii?
Nu ştiu dacă experienţa sarcinii a schimbat viziunea asupra a ceea ce vreau să fac în continuare sau faptul că am avut timp să mă gândesc foarte bine. Cert este că, după naştere, mi-a fost mai clar ca niciodată ce am de făcut.

Ce nume îi vei da viitorului frăţior al Sofiei?
Nu ştim. Să vedem dacă va fi băiat...

Ce ţi-au urat Mihai şi Florin când au aflat că eşti însărcinată?

Nimic. Ce să-mi ureze?

HI-Q te-au invitat la aniversarea a 10 ani de activitate?
M-a sunat cineva de la un alt ziar, să mă întrebe acelaşi lucru acum câteva săptămâni. Înţeleg deci că există o curiozitate legată de subiectul ăsta, chiar dacă, pentru mine, e epuizat de foarte mult timp. Nu, nu m-au sunat.

Ai prezenta o emisiune tv dedicată mămicilor?
Depinde de format.

Ce fac băieţii care te acompaniază acum, cât timp eşti ocupată?
Din câte ştiu, doi dintre ei sunt cu Paula Seling acum (respect!). Ceilalţi doi cântă cu HI-Q chiar dacă înainte îi înjurau în toate felurile... Mă amuză să văd cum unii nu au deloc respect pentru propria persoană.

Ce părere ai de Eurovisionul de anul acesta? Dar de premiile MTV desfăşurate la Sibiu?
N-am văzut premiile MTV pentru că eram la botezul Sofiei. Eurovisionul l-am urmărit... Mi-a plăcut mai mult anul trecut.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nalbaru vrea sa-si construiasca o casa

Mesaj Scris de Admin 29.04.07 13:52

Dana Nalbaru vrea sa-si construiasca o casa
http://www.actualitatea-romaneasca.ro/index.php?_init=art.view&art_key=13790&cat_load=MONDEN&archive=yes
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nălbaru vrea să revină "pe sticlă"

Mesaj Scris de Admin 26.04.07 16:54

Dana Nălbaru vrea să revină "pe sticlă"
Înainte să nască, Dana nu era foarte sigură dacă îşi va relansa sau nu cariera muzicală. Acum, că fetiţa ei, Sofia, are deja cateva luni şi a fost şi botezată, Dana s-a gandit că nu ar fi rău să se gandească puţin şi la cariera sa. Astfel, avand în vedere că este o persoană extrem de activă, ea lucrează, în prezent, la un nou album în acelaşi stil pop-rock cu care s-a şi lansat în cariera solo, pe care speră să îl lanseze în această vară. Mai mult decat atat, soţia lui Dragoş Bucur vrea să se întoarcă şi în televiziune. Deşi a avut cateva oferte pană acum, ea a fost nevoită să le refuze, pentru a se putea ocupa cat mai bine de Sofia. Însă Dana este optimistă şi este sigură că ofertele nu vor întarzia să apară.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nalbaru si-a facut botez

Mesaj Scris de Admin 25.04.07 13:20

Dana Nalbaru si-a facut botez marfa la Bran

Zilele trecute, fosta membra a trupei Hi-Q Dana Nalbaru si prezentatorul emisiunii „Marfa“ de la Realitatea tv, Dragos Bucur s-a ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Nu se mai inghesuie lumea la microfon ca acum 5 ani

Mesaj Scris de Admin 23.04.07 17:18

Nu se mai inghesuie lumea la microfon ca acum 5 ani

E considerat unul dintre cei mai buni tineri actori de film ai momentului, dar si unul dintre cei mai profesionisti. Il amuza ca oamenii il felicita pentru cat de inteligent e, desi nu el scrie scenariul emisiunii "Marfa".Spre deosebire de alti colegi, e si om de afaceri. Are o agentie de casting si un bar, "Frame", in Piata Romana. Ai jucat de curand in scurtmetrajul "Apa" (in regia lui Constantin Popescu). Lucrezi la alt film...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nalbaru isi boteaza fetita la Bran

Mesaj Scris de Admin 18.04.07 9:37

Dana Nalbaru isi boteaza fetita la Bran Fosta componenta a trupei Hi-Q, Dana Nalbaru, se pregateste sa-si crestineze fiica. Dupa modelul cununiei civile desfasurata, in urma cu doi ani, in mare secret la Brasov, Dana Nalbaru si sotul sau, actorul Dragos Bucur, vor ca si botezul micutei Sofia sa aiba loc in familie. `Vom face botezul la Bran, in acelasi loc in care am facut si nunta. Am tinut mult ca Sofia sa fie botezata la aceeasi biserica in care ne-am casatorit noi si sa ne fie alaturi familiile si prietenii nostri. Nimic fastuos, un cadru plin de caldura, la munte, la o stina, linga cei dragi.`- ne-a dezvaluit tinara mamica. Ceremonia va avea loc la 21 aprilie, nasa micutei fiind Luminita, o foarte buna prietena a Danei. Despre Sofia, ne-a spus ca este un copil cuminte, iar despre Dragos ca se implica foarte mult in crester ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nălbaru se mută la Baloteşti

Mesaj Scris de Admin 12.04.07 10:32

Dana Nălbaru se mută la Baloteşti
De cand s-au căsătorit, şi, mai ales, de cand a venit pe lume şi fetiţa lor, Sofia, Dana Nălbăru şi soţul ei, Dragoş Bucur, şi-au schimbat viaţa complet, dar fără să aibă nici un regret în această privinţă. "Meseria" de părinţi le vine ca o mănuşă şi, momentan, nu au întampinat nici o dificultate în creşterea Sofiei. Mai mult decat atat, ei nici măcar nu şi-au luat o bonă. Viaţa de familie i-a cuprins atat de mult, încat cei doi plănuiesc ca în viitrul apropiat să renunţe la apartamentul în care locuiesc momentan şi să-şi construiască o casă la Baloteşti. Referitor tot la planuri, Dana şi Dragoş intenţionează să devină încă o dată părinţi, însă nu acum, ci peste doi-trei ani.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dragoş Bucur se bagă în imobiliare

Mesaj Scris de Admin 26.03.07 18:41

Dragoş Bucur se bagă în imobiliare
http://www.atac-online.ro/monden_27/
Pentru că barul îi merge, pentru că agenţia îi merge şi pentru că emisiunea pe care o prezintă nu îi ocupă foarte mult timp, Dragoş îşi deschide şi o firmă de imobiliare. De fapt, este impropriu spus „îşi deschide“, deoarece el nu va face altceva decât să figureze în acte ca acţionar, iar un prieten, cel care a venit cu propunerea, va munci un piculeţ mai mult. De altfel, asta şi doreşte Bucur, pentru că vrea să petreacă 24 de ore din 24 alături de fiica sa, Sofia.

Când am conversat cu el, era la o plimbare în parc, alături de familie şi câţiva prieteni francezi. Şi pentru că orice părinte se topeşte când vine vorba de copil, nici Dragoş nu s-a dovedit a fi excepţie de la regulă. Atâta tot că nu a vrut să ne dea prea multe detalii despre copilul său. Cu toate acestea, tonul i s-a schimbat şi chiar era uşor melancolic. Actorul prevede o creştere a numărului membrilor familiei, dar nu în viitorul apropiat, ci peste vreun an sau doi.

Pe plan profesional, Dragoş ne-a mărturisit că va activa în trei filme de lungmetraj, sub regia lui Constantin Popescu şi Napoleon Helmis, dar lucrurile nefiind concretizate, deocamdată, a preferat să se rezume la atât. Ne-a invitat, în schimb, la premiera filmului realizat de Cristina Ionescu, „După ea“ (nu ştie sigur dacă acesta va fi titlul sub care va apărea pe marile ecrane), unde are un rol principal şi unde o vom putea vedea şi pe soţia sa, Dana.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Nălbaru vrea să mai slăbească încă opt kilograme

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 17:42

Nălbaru vrea să mai slăbească încă opt kilograme
În mai puţin de două luni, de cand a născut, Dana Nălbaru a reuşit să dea jos aproximativ 15 kilograme dintre cele pe care le-a acumulat în timpul sarcinii, ea spunand că acest lucru nu i-a fost deloc greu. Numai că ar vrea să mai slăbească încă opt, pentru a ajunge la silueta de dinainte să rămană însărcinată. Iar acestea sunt mai greu de dat jos. În acest sens, Dana plănuieşte să meargă la sala de fitness, deşi nu este tocmai indicat, avand în vedere că a născut prin cezariană. Numai că efortul pe care îl va depune la sala în perioada următoare va fi unul destul de uşor, cu exerciţii uşoare, de întreţinere.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nălbaru îşi botează fiica în aprilie

Mesaj Scris de Admin 26.02.07 16:40

Dana Nălbaru îşi botează fiica în aprilie


Cuplul Nălbaru-Bucur îşi va boteza fetiţa, pe nume Sofia, pe data de 21 aprilie, într-o bisericuţă din Bran, acesta fiind şi locul în care cei doi s-au cununat religios. La fel ca şi la nuntă, ei vor opta pentru o ceremonie discretă, la care nu vor fi decât foarte puţini invitaţi, respectiv câteva rude şi prieteni foarte buni. Naşa micuţei Sofia va fi o prietenă foarte apropiată a Danei, pe nume Claudia.
Cei doi părinţi au grijă singuri de fiica lor, nedorind să-şi ia o bonă. La început, când a născut, Dana a fost ajutată de mama ei, însă acum ea şi cu Dragoş se ocupă îndeaproape de creşterea micuţei. Sunt fericiţi să îi facă baie, să o schimbe şi să se joace tot timpul cu ea.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nabaru si DragoS Bucur si-au ales nasi de pe Internet

Mesaj Scris de Admin 24.02.07 10:44

Dana Nabaru si DragoS Bucur si-au ales nasi de pe Internet
Se lanseaza filmul care i-a adus impreuna
24.02.2007 Dana Nalbaru si Dragos Bucur formeaza unul dintre cele mai discrete cupluri din show-biz: el, actor cunoscut din filme ca “Marfa si banii” sau “Furia” si realizator al emisiunii “Marfa” de la Realitatea TV, ea, fosta iubita a lui Calin Goia de la Voltaj si fosta solista a trupei HI-Q, pe care a parasit-o in urma cu patru ani. S-au indragostit, precum multe cupluri celebre la Hollywood, pe platourile de filmare la pelicula “Dupa ea”, ce urmeaza sa aiba premiera in aceasta primavara.

Filmarile au inceput in iulie 2005 si pana in luna august a aceluiasi an s-a pus la punct nu doar proiectul cinematografic, ci si relatia dintre Dragos si Dana, care aveau sa se casatoreasca putin mai tarziu: „Relatia noastra era atunci pur colegiala, desi s-a dovedit ca in viata a devenit altceva. Nu e o poveste iesita din comun. Ne-am cunoscut acolo, ne-am placut mult, iar restul a venit natural“, spune Dana. Intre timp, daca rodul muncii lor s-a lasat asteptat pe marile ecrane, cel al dragostei dintre ei s-a nascut deja, Dana aducand pe lume, acum o luna si jumatate, o fetita numita Sofia.

Mi s-a parut greu sa par o actrita buna
„Dupa ea“ este regizat de Cristina Ionescu si ii are in distributie, pe langa Dana Nalbaru si Dragos Bucur, pe Victor Rebengiuc si pe iubita politicianului Cristian Boureanu, Valentina Pelinel. Filmul urmareste povestea unui barbat tanar, cu o viata de familie fericita, care ajunge sa traiasca o obsesie pentru o necunoscuta pe care o vede intr-o cabina telefonica. Dana Nalbaru joaca un rol secundar, intruchipand un agent de publicitate. Desi personajul ei nu a fost unul principal, artista marturiseste ca a depus ceva eforturi pentru a-i da viata: „N-a fost usor, dar nu a fost nici greu, a fost cu siguranta ceva inedit. Eu mai filmasem in videoclipuri, dar nu se compara cu un film, desi si intr-un videoclip ai un rol. Usor mi s-a parut sa invat textul, greu mi s-a parut sa par o actrita buna. Trebuie sa ai talent pentru a fi un actor bun“. Acum, ca si-a facut debutul in actorie, Dana a mai adaugat ca nu ar refuza alte roluri, daca i s-ar propune, dar ca, in prezent, este preocupata de cariera sa muzicala: „Deja m-am acomodat la programul Sofiei, iar din martie o sa intru in studioul de inregistrari. Pentru acest nou album am colaborat cu Cornel de la Vank si avem gata o piesa. Va fi un stil mai soft din punct de vedere al mesajului transmis, in ton cu ceea ce simt acum, de cand sunt mamica“.

Sofia imi seamana
Intrebata cum li s-a schimbat viata de cand o au pe Sofia, Dana a raspuns ca totul i se pare nou: „Este o mare schimbare, totul e nou pentru noi. Aparitia ei ne-a implinit enorm“. Schimbarea au resimtit-o mai ales ca au hotarat sa isi creasca singuri copilul, fara a apela la o bona: „Nu am luat nici o dadaca, suntem fericiti sa ne ocupam noi de ea. A fost mama la noi, atunci cand a nascut, dar a plecat“, ne-a declarat Dana. Dragos si-a intrat in atributiile de tatic inca din primele zile de viata ale fetitei: „Ma ajuta la toate, ii face baie, o schimba, cu toate ca munceste mult si vine obosit“. Micuta a mostenit mai degraba trasaturile Danei, dupa cum spune cantareata: „Sofia imi seamana, este blonda, cu ochi albasti, dar are gurita lui Dragos„.

Botez la Bran
Dana si Dragos au stabilit deja data exacta a botezului fetitei lor, care va avea loc la Bran, in aceeasi biserica unde proaspetii parinti s-au cununat: „O vom boteza pe Sofia pe 21 aprilie, intr-o biserica micuta, care are pentru noi o semnificatie aparte, caci acolo ne-am cununat“. Nasa micutei Sofia va fi cea mai buna prietena a Danei, pe care a cunoscut-o prin intermediul Internetului: „Luminita va fi nasa. Era o fana de-a mea si ne-am cunoscut pe Internet. Mi-a devenit apoi cea mai buna prietena“. Ceremonia va fi una la fel de restransa si discreta ca si nunta Danei cu Dragos: „O sa avem invitati cativa prieteni buni si familiile noastre“.

Nu avem ce sa ne spunem
Inainte sa devina cunoscuta pe plan national, HI-Q era o trupa locala, care canta mai ales pe la balurile bobocilor din liceele brasovene. Formatia a inceput apoi sa aiba succes, lansand piese care au avut, la vremea aceea, mare priza la public. Cu toate astea, Dana a ales sa plece din HI-Q si sa cante solo, iar acum spune ca nu regreta pasul facut: „Nu-mi pare rau deloc ca am plecat din HI-Q. A fost o alegere buna, care a dus la maturizarea mea pe toate planurile“.

Intre timp, relatiile dintre Dana si fostii sai colegi s-au racit din ce in ce mai mult: „Au trecut patru ani de cand am ales o cariera solo. Vorbim foarte rar, pentru ca nu prea avem ce sa ne spunem. Fiecare are viata lui“, ne-a declarat sotia lui Dragos Bucur. In schimb, Dana a marturisit ca s-a bucurat foarte mult cand Mihai a sunat-o sa o felicite de ziua ei de nastere: „Am stat de vorba cu Mihai o jumatate de ora. M-am bucurat mult cand m-a sunat de ziua mea“. Pe de alta parte, celalalt fost coleg, Florin, nu i-a telefonat Danei nici macar cand a aflat ca aceasta a nascut.

Corina Stoica
http://www.gardianul.ro/2007/02/24/monden-c6/dana_nabaru_si_dragos_bucur_si_au_ales_nasi_de_pe_internet-s90592.html


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 17:50, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nălbaru vrea ca fiica ei să fie "rebelă"

Mesaj Scris de Admin 20.02.07 16:07

Dana Nălbaru vrea ca fiica ei să fie "rebelă"

Cantăreaţa a născut în luna ianuarie o fetiţă pe care o va boteza Sofia şi se declară o mamă foarte fericită. Fiica ei nu-i creează nici un fel de probleme, iar schimbatul scutecelor este pentru Dana, un gest foarte natural.

Ca orice mamă, şi Dana i-a cumpărat fiicei sale numeroase hăinuţe, dar numai pantalonaşi şi bluziţe. Cantăreaţa a spus că nu-şi doreşte ca Sofia să arate ca o fetiţă obişnuită, îmbrăcată cu rochiţe, fustiţe şi pamponaşe. Ea a adăugat că îşi doreşte un copil rebel, care să-i moştenească personalitatea ei nonconformistă, de artist. Dana se descurcă minunat în rolul de mamă, ea neavand nici un fel de probleme în ceea ce priveşte creşterea copilului. Mai mult decat atat, cantăreaţa a afirmat că schimbatul scutecelor este un gest perfect natural şi i se pare imposibil ca o mamă să nu se descurce în această privinţă. Despre botezul fiicei sale, Dana a spus că acesta va avea loc peste cateva luni, iar naşa micuţei va fi o prietenă de-a sa.
Atat Dana cat şi Dragoş Bucur, soţul ei, îşi mai doresc încă un copil. Dar nu se grăbesc prea tare în acest sens şi preferă să mai aştepte vreo doi-trei ani pană să-i mai ofere Sofiei un frăţior sau o surioară.
Referitor la cariera sa muzicală, Dana are planuri destul de îndrăzneţe. Dacă acum cateva luni prefera să nu se pronunţe în privinţa aceasta, cantăreaţa a spus că luna viitoare va intra în studioul de înregistrări şi va începe să lucreze la noul său album. În paralel, pentru că este o persoană foarte activă şi nu-i place să stea degeaba, Dana îl ajută pe soţul său la compania lui de producţie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty DANA NALBARU NE FACE CUNOSTINTA CU FIICA SA, SOFIA!

Mesaj Scris de Admin 15.02.07 13:25

DANA NALBARU NE FACE CUNOSTINTA CU FIICA SA, SOFIA!

Pe cand visa ca toate melodiile sale sa devina hituri, Dana Nalbaru nu stia ca viata ii va rezerva surprize si mai mari. Astfel, dupa ce a cunoscut succesul pe scenele si micile ecrane din intreaga tara, alaturi de fostii sai colegi de trupa de la HI-Q, Mihai si Florin, dupa ce au devenit imaginea unei cunoscute firme de motociclete si au fost gazdele unora dintre cele mai importante emisiuni dedicate, in special, tinerilor, Dana Nalbaru si-a luat "Zborul", devenind simplu Dana. Ei bine, surprizele si provocarile abia apoi au inceput sa apara, artista casatorindu-se cu actorul Dragos Bucur si, recent, devnind mama Sofiei. Despre aceste momente unice din viata sa am stat si noi de vorba cu Dana.

Un an si jumatate de schimbari

In mod cert, putem spune ca in ultima perioada de timp, viata Danei Nalbaru s-a schimbat foarte mult, iar venirea pe lume a micutei Sofia a fost o intregire a visului sau. "E greu sa descriu in cuvinte sentimentul pe care il incerc atunci cand ma gandesc la ultimul an si jumatate din viata mea. E minunat sa am o familie, ca ii am pe Sofia si pe Dragos. Ei sunt tot ce mi-am dorit, asa ca «a fi mama» este un vis devenit realitate. Eu si Sofia suntem foarte bine, invatam una de la alta in fiecare zi. Taticul e si el foarte fericit alaturi de noi", ne-a marturisit Dana Nalbaru. Cei doi proaspeti parinti nu au ales intamplator numele pentru micuta lor. "Seminificatia sa ne-a placut foarte mult. Sofia inseamna «intelepciune». Totusi, ar trebui sa specific faptul ca, cu ani in urma, ma gandeam ca daca vreodata voi avea o fetita, ii voi pune numele Sofia. I-am spus lui Dragos, iar lui i-a placut si asa a ramas", a povestit artista. Venirea pe lume a unui copil schimba foarte mult situatia, acest lucru intamplandu-se si in viata personala a Danei, nimic ne mai fiind la fel ca inainte. In ceea ce priveste planul profesional, cantareata a marturisit ca se va lamuri despre eventualele schimbari aparute imediat ce va incepe din nou lucrul, fapt ce se va intampla cat de curand. Oricum, cel mai mult ea isi doreste ca Sofia sa fie sanatoasa si fericita, fiind decisa sa ii respecte toate alegerile pe care le va face, oricare ar fi ele.

Nu regreta sacrificiile facute
In ceea ce priveste activitatea sa profesionala, Dana Nalbaru, in mod cert, stie ce inseamna sa fii pe primele locuri, avand o cariera dorita de multi dintre tinerii aspiranti la titlul de vedeta. In acest sens, interlocutoarea noastra crede ca "oricine a reusit sa-si construiasca o cariera a facut sacrificii. Si eu am facut, dar nu regret nimic. Ar fi o prostie sa regret lucruri pe care nu le mai pot schimba. Pot, cel putin, sa invat din greselile mele si sa nu le mai repet". O data cu despartirea de HI-Q, in 2002, cunoscuta cantareata a abordat stilul rock-ului alternativ, avand parte de o formatie in totalitate instrumentala si de concerte 100% live. A scos pe piata doua albume si patru videoclipuri ale caror piese au si devenit hit-uri. In acelasi timp, ea a devenit si moderatorul unei emisiuni pentru tinerele talente, dar a inceput sa cocheteze si cu cinematografia, jucand alaturi de nume mari in productia "Dupa ea". Anul trecut, Dana a scos doua melodii, una pentru un serial TV si una ca si tema muzicala a unui film. Totusi, artista maturiseste ca "muzica este mai aproape de sufletul meu asa ca voi continua cu ea. Am inceput de cateva zile sa lucrez la un nou album. Sunt la inceput, asa ca nu stiu cat va dura pana cand voi lansa un nou material. In ceea ce priveste o cariera peste hotare... nu stiu. Niciodata nu stii incotro ti se pot indrepta pasii".

Sport pe perioada sarcinii
Probabil ca sunteti de acord cand spun ca Dana Nalbaru a fost dintotdeauna o femeie atragatoare. Ea stie ca aspectul fizic este foarte important nu doar in showbiz-ul romanesc, ci pretutindeni. Astfel, artista a incercat mereu sa isi mentina o silueta de invidiat, fapt usor de remarcat si in prezent. Cum a reusit? "Perioada sarcinii este una in care se produc mari schimbari fizice si, daca nu esti atenta, raman urme. Pana in luna a saptea de sarcina, cand inca ma mai puteam misca normal, am facut sport (fitness) si, pana la sfarsitul sarcinii, am incercat sa nu exagerez cu dulciurile, sa nu mananc peste noapte, sa ma odihnesc bine si sa imi hidratez pielea. Toate astea au dat rezultate. Se implineste o luna de cand am nascut si am «pierdut» deja 13 kilograme. In curand voi putea reincepe antrenamentele la sala si sper ca in doua luni voi reveni la formele dinainte de a ramane insarcinata", spune cantareata. Ca oricaruia dintre noi, Danei ii plac micile placeri ale vietii, fapt pentru care le ureaza brasovenilor sa se bucure de zapada care a mai ramas, ei lipsindu-i foarte mult. In spatele scenei, ea este la fel ca noi toti. "Sunt un om absolut obisnuit. Tot timpul am spus asta si nu m-am ferit niciodata sa recunosc faptul ca fac lucruri la fel ca toti ceilalti din jurul meu. Aparitia mea la televizor este singurul lucru care ma deosebeste de majoritatea. Am o familie, gatesc, spal, duc gunoiul, merg la film la mall, ies cu prietenele mele la cafenea si... cant. Asta e meseria mea si acest gen de munca te aduce uneori la televizor", a incheiat sincer Dana Nalbaru.



Ultima editare efectuata de catre Admin in 04.06.11 21:16, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dragos Bucur, un actor... Marfa!

Mesaj Scris de Admin 02.02.07 12:59

Dragos Bucur, un actor... Marfa!
Larisa Ionescu
- Dragos Bucur, cum ti-a venit ideea emisiunii „Marfa” la Realitatea Tv? - Nu mi-a venit mie. Din cate stiu, ideea apartine producatorului emisiunii, Ana Maria Caia, eu fiind initial doar un invitat. Treptat lucrurile au mai evoluat si emisiunea a devenit rezultatul unei munci de echipa. Joi, 1 februarie, implinim 100 de editii si o sa puteti vedea echipa “marfa” in toata splendoarea ei! - Intentionezi Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Detalii_arrow


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 17:48, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nalbaru isi rasfata bebelusa cintindu-i din repertoriul

Mesaj Scris de Admin 30.01.07 15:25

Dana Nalbaru isi rasfata bebelusa cintindu-i din repertoriul propriu.

De cind au devenit parinti, Dana Nalbaru si Dragos Bucur se intrec sa-si alinte fetita in fel si chip: i-au amenajat o camera ultimul racnet, i-au cumparat un patut special, pe care l-au impodobit cu tot felul de jucarii haioase, dar tot nu se indura sa o lase singura, asa ca micuta doarme cu ei. Dana ii cinta in fiecare zi, ca sa adoarma, cite o melodie de-a sa. In schimb, actorul a filmat cu harnicie si are deja o intreaga arhiva cu imagini despre micuta, de cind s-a nascut si pina acum. Solista nu se gindeste, deocamdata, sa revin ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 17:47, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nalbaru a nascut o fetita.

Mesaj Scris de Admin 13.01.07 13:26

Dana Nalbaru a nascut o fetita.

Ieri dupa-amiaza solista Dana Nalbaru a nascut prin cezariana o fetita in greutate de 2,700 kg. Evenimentul a avut loc la o clinica particulara din Bucuresti. Fetita cuplului Dana Nalbaru-Dragos Bucur a obtinut nota10 la scorul Apgar, ceea ce ne indreptateste sa credem ca este un copil frumos si sanatos. Tatal fetitei si sotul Danei Nalbaru, actorul Dragos Bucur, ne-a declarat telefonic: "Am avut emotii, normal, ca orice parinte in devenire. Dar acum m-am linistit", a conchis el, la patru ore de la producerea acestui "miracol" din via ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 17:47, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nalbaru ii va darui o fetita lui Dragos Bucur.

Mesaj Scris de Admin 27.12.06 16:26

Dana Nalbaru ii va darui o fetita lui Dragos Bucur.

In ultima vreme, Dana Nalbaru a cam disparut din lumea showbiz-ului. Cintareata s-a maritat, in urma cu un an, cu actorul Dragos Bucur, iar in luna ianuarie va deveni mamica. Acest rol o prinde bine pe vedeta, chiar daca, la inceput, a avut o sarcina foarte grea. Acum se simte bine, merge de citeva ori pe saptamina la gimnastica si se ocupa de agentia lor de casting, impreuna cu sotul ei. Cei doi nu s-au gindit inca la un nume pentru copil, vor sa fie o alegere spontana. Cert este ca va fi o fetita, iar Dragos de-abia asteapta sa-si i ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 17:46, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Gravida in luna a opta, Dana Nalbaru merge zilnic la sala -

Mesaj Scris de Admin 05.12.06 17:20

Gravida in luna a opta, Dana Nalbaru merge zilnic la sala - (05-12-2006)
Fosta componenta a trupei HIQ, Dana Nalbaru s-a intretinut pe toata perioada sarcinii. Desi s-a simtit foarte rau in primele trei luni, cantareata a facut sport pana in luna a opta
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Astazi e ziua ta... Dana Nalbaru

Mesaj Scris de Admin 23.10.06 8:18

Astazi e ziua ta... Dana Nalbaru


In 1997 a intrat in trupa Hi-Q alaturi de Mihai si Florin. Din 1999, timp de trei ani, a prezentat la Antena 1 emisiunea "Hai-Q noi" alaturi de colegii sai. In 2003 a parasit trupa, iar un an mai tarziu, in februarie 2004, a debutat solo, denumindu-se simplu "Dana". Astazi, Dana Nalbaru implineste 30 de ani.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Dana Nalbaru s-a pozat cu Madonna si Tom Jones

Mesaj Scris de Admin 02.10.06 20:07

Dana Nalbaru s-a pozat cu Madonna si Tom Jones
Dana Nalbaru si iubitul ei, Calin Goia, au facut de curand o vizita mai lunga in Marea Britanie pentru a-l cunoaste pe nepotul solistului de la Voltaj. Joseph Calin Steward are doar o luna si este fiul Monicai, sora mai mare a lui Calin Goia. Datorita proaspatului membru al familiei, Dana si Calin au ramas in Londra mai mult de o saptamana. Cu acest prilej s-au mai rupt din cand in cand de familie si au vizitat cele mai interesante locuri ale capitalei britanice. Cei doi au ajuns si la Muzeul Statuilor de Ceara unde Dana a vrut neaparat o fotografie cu Madonna si inca una cu Tom Jones. Calin s-a fotografiat si el cu actrita sa favorita, Julia Roberts, dar si cu Morgan Freeman si cu Nicolas Cage. Inainte de a se intoarce in tara, cei doi indragostiti au facut un ocol turistic prin Danemarca si Suedia.
Dana Nalbaru s-a pozat cu Madonna si Tom Jones


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 17:45, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Nalbaru/Bucur[v=]

Mesaj Scris de Admin 17.08.06 19:11

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcQzzHcJsr7QDvUWFNgvlDgxVRVWOlBPQcLnYd5rwN1C2dw-2OxlN0XfrRFcDana  Nalbaru
Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcSqUtt_-9dU7CPkfPsAcKIcXIge02vxZkKdk2ar6OIbx-jPhSgHUAWGSgViorica
Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcRMGxI2pAbraBDYNEGhGj9kLj9WaDHf5l71RFi-5G6pkZ0yqib7tHhzz6kDragos


Ultima editare efectuata de catre Admin in 31.03.15 12:24, editata de 35 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Nalbaru/Bucur[v=] - Pagina 5 Empty Re: Nalbaru/Bucur[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum