Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Banica[V=]

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Banica[V=]

Mesaj Scris de Admin 21.08.06 10:40

Rezumarea primului mesaj :

Banica[V=] - Pagina 9 Images?q=tbn:ANd9GcSXn1Q41En85_BDgFP1BA6FpafEo3Gr5GkVJs5mXfLa0d4sNt3w0kVyZ4DC Andreea
Banica[V=] - Pagina 9 Images?q=tbn:ANd9GcQU4a0yuxq7Gk3gYguNVDo4gImbJ_8Beunb0H7sFDpXmjCB5G4M7ADpuXj9Stefan  Jr.
Banica[V=] - Pagina 9 Images?q=tbn:ANd9GcSjcEZ3v5h0dq3SSW0o2zCkX3XcXi86hyywDuyOFVOh6SkC_ByxgelHIQStefan  Sr.


Ultima editare efectuata de catre Admin in 11.03.15 9:35, editata de 61 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea Banica are colectie de apartamente

Mesaj Scris de Admin 09.04.07 19:06

Andreea Banica are colectie de apartamente
http://www.umbraonline.ro/monden24/24.htm
Vedeta detine impreuna cu iubitul sau doua vile la mare, plus cinci apartamente in Capitala
Plecata dintr-o casa modesta, in care s-a bucurat insa de toata dragostea parintilor, ambii decedati pe cand abia facea primii pasi in muzica, Andreea Banica a reusit sa adune o avere insemnata, de-a lungul carierei sale. Dupa ce a trecut peste momentul mortii tatalui, atunci cand a fost la un pas de a renunta definitiv sa mai urce pe scena, artista a ajuns sa se numere printre cele mai bogate vedete de la noi. Impreuna cu impresarul si logodnicul sau, Lucian, ea este proprietara a doua vile la tarmul marii, ambele cu un sistem sofisticat de supraveghere, pentru a nu permite intrarea unor intrusi nedoriti, si a cinci apartamente in Capitala, dintre care doua pe numele sau. Intentionez sa-mi mai iau o casa si in Dorobanti. O sa le inchiriez pe toate, a anuntat artista, care e dispusa sa dea inca 250.000 de euro pentru viitoarea achizit ie imobiliara. In prezent, ea locuieste, impreuna cu Lucian, intr-un luxos apartament din zona Tineretului. De asemenea, Andreea a schimbat nu mai putin de opt masini, automobilul sau preferat fiind un Audi Q7 negru, pe care si l-a luat anul trecut. Intrucat se plictises te foarte repede de masini, ea a renuntat la acesta, iar acum conduce un Mercedes C Classe, pe care, de asemenea, intentioneaza sa-l inlocuiasca in curand, cu un Touareg.
Cu fosta sa colega, intr-un club de noapte
In urma cu o saptamana, Andreea Banica s-a distrat de minune intr-un club de noapte, dansand pe unde a apucat, fara a tine cont de faptul ca poate starni pasiuni aprinse. Unul dintre barbatii care i-au dat tarcoale a fost si patronul localului. Doar ca, spre ghinionul lui, artista era insotita in Bamboo de logodnicul sau, Lucian. Si tot in respectiva locatie, Andreea a avut-o ca partenera de distractie pe Claudia, fosta sa colega din trupa Sexy.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea Banica face gratar in curte

Mesaj Scris de Admin 07.04.07 17:39

Andreea Banica face gratar in curte

Andreea Banica si iubitul ei, Lucian Mitrea, s-au gandit sa petreaca Invierea la malul marii, asa ca au plecat la Eforie, unde se vor intaln ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty ANDREEA, IN RITM DE TANGO

Mesaj Scris de Admin 03.04.07 10:50

ANDREEA, IN RITM DE TANGO Andreea Marin Banica a acceptat provocarea...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea Banica vrea permisul inainte de sarbatori

Mesaj Scris de Admin 31.03.07 19:48

Andreea Banica vrea permisul inainte de sarbatori

Dupa ce Andreei Banica i-a fost suspendat permisul pentru 90 de zile fiindca a condus cu 159 km/h, politistii au devenit mai ingaduitori si ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Stefan Banica jr. si trupa Holograf, cei mai scumpi cantaret

Mesaj Scris de Admin 31.03.07 19:41

Stefan Banica jr. si trupa Holograf, cei mai scumpi cantareti din Romania
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Informatorul Andreei Bănică

Mesaj Scris de Admin 30.03.07 18:13

Informatorul Andreei Bănică Andreea Bănică este în permanenţă la curent cu articolele din presa scrisă ce o au ca personaj principal.

Andreea are alături, de ani buni, o fană înfocată ce o ţine la curent cu toate articolele privitoare la ea apărute în presa de la noi. Indiferent dacă sunt articole mari cu solista în cauză, indiferent dacă sunt folosite doar poze cu solista sau dacă doar se face o precizare a numelui ei, Anca, pentru că aşa o cheamă pe domnişoara ce o ţine la curent pe Bănică asupra materialelor apărute, este la datorie. De fiecare dată o sună şi o informează. Andreea ne-a spus că acest lucru se întâmplă de foarte multă vreme, încă de pe vremea când îşi făcea apariţia în emisiuni ca „Feriţi-vă de măgăruş „ ori „Abracadabra“.

„Încă dinainte să fiu în Exxotic mi se întâmpla să mă sune şi să îmi spună: Vezi că în ziarul cutare, la pagina cutare, a apărut un articol despre tine! Mie îmi place foarte mult că ţine la mine într-atât de mult şi mă ţine la curent. Chiar vreau să-i mulţumesc, cu această ocazie. Vreau să vă spun că, atunci când mai am vreun concert în oraşul ei, adică în Cluj, vine la concerte şi îmi înmânează articolele cu mine. Vreau să vă spun că ea le are în dublu exemplar“, ne-a declarat solista.

Ori de câte ori a avut concerte prin Cluj, Anca a primit invitaţie din partea solistei şi a fost prezentă „la datorie“. Am întrebat-o pe Andreea dacă a stat vreodată la o cafea în compania fanului eu „numărul 1“. Se pare că nu, însă cu siguranţă faptul că primeşte o invitaţie personală din partea „idolului“ ei înseamnă mai mult pentru ea.

Probabil că, în alte ţări, comportamentul Ancăi ar aduce cu sine ordine de restrictţie din partea instanţei... „Nu e cazul meu. Mulţumesc lui Dumnezeu, n-am avut niciodată de-a face cu fani obsedaţi. Despre Anca nici nu se pune problema. Ea este doar o persoană foarte fidelă în preferinţe, iar eu consider că atitudinea ei este lăudabilă“, ne-a mai declarat Andreea. Am încercat să mai aflăm câte ceva despre fanul cântăreţei, dar mare lucru nu am reuşit. Ce vă mai putem spune despre ea e că are în jur de 24-25 de ani, iar ca fizic nu aduce nici pe departe cu Andreea, însă, după cum chiar „idolul“ ei afirmă, „aici e vorba de suflet, iar ea are un suflet foarte frumos. Mă bucur că asemenea oameni îmi sunt alături“.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea Bănică are de două zile şofer

Mesaj Scris de Admin 30.03.07 11:01

Andreea Bănică are de două zile şofer Andreea Bănică a primit bolidul Audi Q 7 în acelaşi timp cu Adina. Cântăreţele şi-au fă­cut amândouă comanda la Oradea, iar joi, fosta Blondy a intrat şi ea în posesia luxosului autoturism de culoare neagră. Din nefericire, încălcarea codului rutier a lăsat-o, în urmă cu două zile, fără carnet, fapt ce o privează pe o perioadă de 30 de zile de plăcerea de a-şi conduce "bijuteria". Se va mulţumi totuşi cu rolul de pasager. Andreea va plăti cu 500 de euro un şofer care o va conduce pretutindeni până va reintra în posesia preţiosului document pierdut din grabă şi neatenţie, pe un drum din provincie. Măsura a fost luată de Lucian, iubitul vedetei, care ar fi devenit din oficiu şoferul ei.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea, persiflată de administrator

Mesaj Scris de Admin 27.03.07 18:51

Andreea, persiflată de administratorUnii administratori nici nu se agită cånd vine vorba ca în „blocul lor“ să existe rău platnici. Alţii fac exces de zel, arătånd tuturor cine sunt respectivii. Andreea Bănică a avut de tras din cauza unui asemenea „Nea Vasile“, cu toate că nu avea nici o vină...

Viaţa de artist este destul de profitabilă, la un moment dat. Andreea Bănică a reuşit, acum ceva vreme, să-şi cumpere un apartament cu două camere, în zona Piaţa Alba- Iulia, pe care l-a închiriat de la bun început. Cu toate acestea, lucrurile nu au mers tocmai pe roze.

De ce spunem asta? Pentru că solista nu a locuit niciodată în apartamentul cu pricina, iar atunci când chiriaşă era o foarte bună prietenă a solistei, administratorul blocului a hotărât să „îndrepte“ lucrurile şi să facă public faptul că „artista, cântăreaţa şi prezentatoarea emisiunii „Folclorul contra-atacă“, de la Antena 1“, are o restanţă la întreţinere.

Toate acestea scrise mare şi frumos pe un panou separat de restul listei cu datornicii la întreţinere. Suma nu era, după spusele Andreei, una mare, ci maximum 200 RON. Gestul a fost imediat sesizat de artistă, care a cerut îndreptarea lucrurilor şi renunţarea la „evidenţierea“ pe tabel a numelui şi statutului său. Lucrurile s-au remediat, ulterior.

Cineva ne-a spus că, la vremea respectivă, administratorul ar fi povestit unei vânzătoare de la un magazin situat chiar lângă blocul în care Andreea are apartamentul că Lucian Mitrea, iubitul şi impresarul cântăreţei, s-ar fi deplasat personal pentru o conversaţie cu cel ce i-a persiflat iubita. Atâta tot, doar că era însoţit de încă două personaje. „Nu-i adevărat!“, ne-a infirmat Andreea râzând.

„De unde până unde a putut să spună una ca asta? Eu sunt cea care a vorbit cu administratorul. Vreau să repet: nu avea nici un drept să mă treacă pe mine pe un panou separat de restul lumii, cu datorii la întreţinere, atâtat timp cât nu am locuit niciodată acolo!“. E bine că am lămurit şi acest aspect.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Banica jr: 'Nu m-am sarutat cu Oana!'

Mesaj Scris de Admin 27.03.07 18:16

Banica jr: 'Nu m-am sarutat cu Oana!'
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Re: Banica[V=]

Mesaj Scris de Admin 25.03.07 10:22

Andreea Bãnicã castiga cel mai mult din concerte
Deşi onorariile cântãreţilor din România nu se comparã cu sumele fabuloase câştigate de starurile din Occident, putem vorbi totuşi de câţiva artişti de la noi, care trãiesc foarte bine din muzicã. Blondy, Voltaj, Ştefan Bãnicã Jr. şi Proconsul sunt doar câteva nume, care anul trecut au strâns din concerte sume cuprinse între 250.000 şi 550.000 de euro. Cel mai mare profit îl înregistreazã Andreea Bãnicã, lidera trupei Blondy. Trupã este mult spus, pentru cã, în realitate, ea cântã singurã. De aceea, Andreea este avantajatã de faptul cã nu trebuie sã-şi împartã banii cu nimeni. Sau aproape cu nimeni, fiindcã îşi plãteşte cele douã dansatoare care, cicã, fac parte din trupã. Solista nu trebuie sã mai dea banii pe impresar, pentru cã este îndrumatã de chiar iubitul ei, Lucian Mitrea. El primeşte între 15-50% din suma câştigatã într-un concert, însã totul rãmâne “în familie”. Deşi rãmâne cu cei mai mulţi bani în buzunar, Andreea nu cere mult pentru o cântare. Onorariul ei este de aproximativ 1.200 de euro, însã datoritã lui Lucian, ea are un numãr foarte mare de spectacole. Vara, pe litoral, blonda cântãreaţã are pânã la 5-6 concerte pe searã în teatrele de varã din staţiuni. Anul acesta, ea a bãtut recordul concertelor din noaptea de Revelion, susţinând 9 spectacole în localitãţi diferite. Astfel, Blondy a strâns într-o singurã noapte 22.500 de euro. Mai avea puţin şi-l ajungea pe Mihai Trãistariu care a câştigat mai mult datoritã unui concert în Grecia, unde a primit 21.000 de euro.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea Banica se marita cu impresarul ei.

Mesaj Scris de Admin 23.03.07 7:53

Andreea Banica se marita cu impresarul ei.

Satula sa tot vada ca alte vedete din lumea muzicii se casatoresc, Andreea Banica - Blondy s-a hotarit sa se marite, in sfirsit, cu Lucian Mitrea. De mai multi ani, blonda traieste o frumoasa poveste de iubire cu Lucian, impresarul ei. Tinind cont ca s-au hotarit de curind sa-si uneasca destinele, este posibil ca nunta s-o faca anul viitor, iar cununia civila intr-o luna, doua. Pentru nunta trebuie gasit restaurantul cu mult timp inainte, asa ca, ei nu cred ca vor gasi rapid un loc corespunzator exigentelor. Nu stim daca blonda ii va ...

Banica[V=] - Pagina 9 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty "Ştefan Bănică îi este mult superior Andreei Marin&quot

Mesaj Scris de Admin 20.03.07 16:36

"Ştefan Bănică îi este mult superior Andreei Marin"
Cuplurile formate din vedete reprezintă principala atracţie atat pentru public, cat şi pentru majoritatea celor implicaţi în show-biz. Asta deoarece, vorba proverbului, atunci cand sunt doi, puterea creşte. Iar, din acest punct de vedere, invidiile sau curiozităţile celor din jur cresc direct proporţional cu succesul de care respectivele vedete se bucură.
Psihologul Adrianei Bahmuţeanu, cel care a sfătuit-o pe aceasta să se împace cu Silviu Prigoană, este de părere că "Ştefan Bănică îi este cu mult superior Andreei Marin", după cum a afirmat într-un interviu acordat revistei "X Magazin". "Cred că este un cuplu artificial, pentru că au experienţe de viaţă diferite, vin din medii diferite - din cate ştiu eu - şi au activităţi culturale diferite. Bănică îi este mult superior Andreei. Reţineţi, nu-i ţin partea lui Bănică!", a spus psihologul, care, în afară de doamna Prigoană, a mai consiliat-o şi pe Adriana Trandafir, ajutand-o să depăşească anumite probleme din viaţa personală.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Fosta iubită a lui Ştefan Bănică jr, dorită în televiziune

Mesaj Scris de Admin 15.03.07 10:57

Fosta iubită a lui Ştefan Bănică jr, dorită în televiziuneBanica[V=] - Pagina 9 2050-105462-josDupă despărţirea de Ştefan Bănică junior, Camelia Constantinescu (foto), care va împlini 31 de ani în luna iulie a acestui an, a avut parte de un progres evident pe toate planurile. Dacă în vremea când era partenera de viaţă a artistului se mulţumea să stea acasă, să se ocupe de creşterea fiului lor, Radu Ştefan, şi să-şi aştepte iubitul, după separarea care a survenit în septembrie 2005, Camelia a început o nouă viaţă. Pe lângă faptul că s-a îndrăgostit în vara anului trecut de Alexandru Schally, un bărbat şarmant, de profesie medic stomatolog, tânăra s-a angajat la o agenţie de publicitate, unde este foarte apreciată şi îndrăgită de colegi pentru felul ei deschis de a fi. Recent, graţie deselor apariţii prin revistele mondene, Camelia a fost remarcată de şefii unei televiziuni, care ar dori-o ca moderator pentru o emisiune cu tentă socială.

Rămâne de văzut dacă şi Camelia va accepta propunerea! Dacă va fi de acord, ea are toate datele şi şansele de a deveni vedetă de televiziune.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Tras pe sfoara de organizatori, Banica jr face show pe banii

Mesaj Scris de Admin 09.03.07 18:15

Banica[V=] - Pagina 9 Arrow1 Tras pe sfoara de organizatori, Banica jr face show pe banii lui

09.03.2007 Unul dintre cel mai bine cotati artisti romani, Stefan Banica jr a fost pus, zilele trecute, intr-o situatie neplacuta. Contactat de un organizator de evenimente din Galati, pe nume Matei Mocanu, pentru a sustine un concert la Cluj, artistul si impresarul sau, Radu Groza, s-au trezit pusi in fata unui fapt cel putin jenant. Ca organizator al acestui eveniment, Mocanu ar fi trebuit sa se ocupe de toate pregatirile pentru spectacol, lucru pe care a omis insa sa-l faca. Amatorul s-a dovedit a fi un „tepar“, care s-a facut nevazut cand a venit vorba de sustinerea financiara a show-ului lui Banica. Pentru ca in Cluj au fost puse afise pentru promovarea evenimentului, anuntat sa aiba loc la Teatrul National si pentru ca au fost vandute in jur de 1.000 de bilete, Stefan a declarat ca nu va lipsi, totusi, de la concert, fiind de parere ca acest gest este unul de respect pentru public si, mai ales, pentru doamnele care au scos bani din buzunar pentru a-si vedea idolul: „Sunt asteptati sa vina in jur de o mie de oameni, nu concep sa nu ma prezint la concert. Este o dovada de respect pentru fanii mei si, mai ales, pentru ca ieri a fost 8 Martie, fata de doamnele care au platit sa vina sa ma vada“.

Il vom da in judecata
Radu Groza s-a declarat dezamagit de toata aceasta intamplare, dar a confirmat ca Banica jr va canta la Cluj, chiar daca asta inseamna sustinerea spectacolului din propriile resurse financiare: „Nu putem dezamagi toti oamenii care au cumparat deja atatea bilete ca sa-l vada pe Stefan“. In plus, Groza a mai spus ca intentioneaza sa-l actioneze in instanta pe neseriosul din Galati: „Mai mult ca sigur nu vom sta cu mainile in san. Il vom da in judecata“. Ieri, de 8 Martie, Banica jr le-a cantat fetelor din Otopeni, la Casa de Cultura, pe a carei scena artistul a mai urcat acum patru ani, concertul sau fiind un cadou al primarului din orasul de langa Bucuresti pentru toate doamnele si domnisoarele dornice sa auda live din gura lui Banica „Te iubesc, femeie“.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea are în plan 3 copii

Mesaj Scris de Admin 02.03.07 19:24

Andreea are în plan 3 copii
Îi place să fie pe scenă, dar şi în faţa camerelor de luat vederi. Andreei Bănică îi este greu să spună care din cele două ipostaze îi place mai mult. De aceea a ales să facă şi muzică, şi televiziune. Şi nici de viaţa personală nu a uitat. Iubeşte de 14 ani acelaşi bărbat, pe Lucian Mitrea, care e şi impresarul ei şi se gândeşte să facă cel puţin doi-trei copii. "Sau cât o vrea Dumnezeu", după cum spune chiar ea.
După ce a prezentat emisiuni de divertisment la Antena 1, unde l-a avut partener de platou pe Ionuţ Dolănescu, şi după ce a jucat în "Meseriaşii" de la PRO TV, Andreea revine pe micul ecran după 25 martie, la Romantica, unde vedeta va fi gazda unui show de divertisment cu mult diferit de ce a făcut până acum. "Romantica mi-a oferit o schimbare. Sincer, îmi propusesem deja să fac o modificare în plan profesional. Şi am primit un telefon... Banii nu au contat în alegerea mea. Mi-ar plăcea ca lumea să mă creadă. Deşi, sunt mulţi cârcotaşi... M-am hotărât să merg mai departe cu Romantica pentru că am mulţi prieteni acolo", mărturiseşte Andreea.
În ceea ce priveşte semnarea contractului cu postul condus de Teo Trandafir, Andreea nu a avut probleme. Şi asta din cauză că-l are aproape pe Lucian, iubitul şi impresarul ei. Cei doi formează un cuplu de 14 ani şi sunt foarte fericiţi aşa cum sunt. S-au săturat să-i întrebe lumea mereu de nuntă. Andreei chiar îi place să glumească pe tema asta: "Poate ne-am căsătorit şi-am vrut să ţin asta doar pentru mine". Cât despre copii, vedeta spune că-şi doreşte "vreo doi sau trei. Sau câţi o vrea Dumnezeu".
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea Bănică se teme de operaţiile estetice

Mesaj Scris de Admin 22.02.07 16:28

Andreea Bănică se teme de operaţiile estetice
În repetate rânduri s-a zvonit că Andreea Bănică ar avea implanturi cu silicon la sâni, însă cântăreaţa a dezminţit de fiecare dată. Mai mult decât atât, ea a afirmat că se teme foarte mult de operaţiile estetice, acesta fiind motivul pentru care nu ar recurge la acest gen de intervenţii chirurgicale. Andreea este foarte mulţumită de mărimea sânilor ei şi nu şi i-ar retuşa în niciun fel. Totuşi, dacă ar fi să-şi facă o operaţie estetică, ea a spus că şi-ar dori să aibă buzele mai mari. Dar are teamă de bisturiu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Banica ia 120.000 de euro din al III-lea .Dansez pentru tine

Mesaj Scris de Admin 16.02.07 16:12

Banica ia 120.000 de euro din al III-lea ..Dansez pentru tine..Stefan Banica si Iulia Vantur urmeaza a prezenta si cea de-a treia editie a show-ului „Dansez pentru tine“. Pentru aceasta, actorul va primi 120.000 de euro. Pe lista vedetelor ce ar putea intra in concurs se afla si Anca Neacsu si Mihai Leu.

Stefan Banica si Iulia Vantur urmeaza a prezenta si cea de-a treia editie a concursului „Dansez pentru tine“. Actorul s-a inteles, in principiu, cu conducerea Pro TV, suma pe care o va primi ridicandu-se la 120.000 de euro. Organizatorii vor stabili zilele acestea si care vor fi vedetele ce vor intra in competitie. Printre numele vehiculate se afla Anca Neacsu (ex - A.S.I.A.), cea care a inlocuit-o pe Andreea Banica in sitcomul „Meseriasii“, si fostul campion mondial de box Mihai Leu.

Dupa ce a ramas fara Vacanta Mare si La Bloc, ceea ce a adus, implicit, un rating mai mic, Pro TV pregateste o noua editie, cea de-a treia, a emisiunii „Dansez pentru tine“. Primul lucru pe care l-au facut producatorii show-ului a fost acela de a alege prezentatorii emisiunii, punandu-se astfel la masa tratativelor cu acestia. Alesi au fost tot Stefan Banica junior si Iulia Vantur (copia blonda a Andreei Marin), nimeni altii decat gazdele editiei precedente. Ca o vedeta care se respecta, actorul a avut anumite pretentii financiare. Siguri ca doar acesta ar putea asigura succesul viitoarei editii, organizatorii au facut din nou efortul de a-i oferi artistului ceea ce a cerut. Onorariul lui Banica va fi ceva mai mare ca la emisiunile precedente, el urmand a primi 120.000 de euro. Mai slab cotata decat sotul Andreei Marin, Iulia Vantur va incasa mult mai putin, cum era si firesc.

Se cauta vedete

Vedetele care vor intra in concurs vor fi stabilite zilele acestea. Pe lista se afla mai multi artisti, dar producatorii nu s-au decis inca pentru cine vor opta. Printre numele vehiculate sunt si cele ale Ancai Neacsu, fosta componenta a trupei A.S.I.A. care de curand a inlocuit-o in Meseriasii pe Andreea Banica, ajunsa in curtea lui Teo Trandafir, la Romantica.
La randul lor, vedetele urmeaza a-si negocia onorariul. La editia precedenta, cele mai mari sume le-au incasat, cum era si normal, finalistii, Smiley si Victor Slav, precum si Elena Gheorghe, care a ajuns si ea in show-ul de final. Pe emisiune insa, pe langa Elena si Smiley, la fel de bine platita (2.000 de dolari) a fost si Anda Adam. La polul opus s-au aflat fosta gimnasta Maria Olaru, si, surprinzator sau nu, chiar castigatorul editiei a doua, Victor Slav.

Emisiunea risca un debut cu... intarziere

Organizatorii celei de a treia editii au ca termen sa puna totul la punct data de 15 martie, atunci cand ar trebui sa debuteze emisiunea. Doar ca in acest moment exista riscul unei intarzieri a concursului. Pana in acest moment, nu au fost alese cazurile si implicit concurentii care sa intre in lupta pentru marele premiu pentru a-si indeplini visul. De vina ar fi insa si graba mare cu care Pro-ul a dorit sa aduca din nou pe sticla acest show, care sa creasca audienta, timpul pentru realizarea lui fiind destul de scurt.


Ana Maria Ivascu , Noris Cristian
http://www.gardianul.ro/2007/02/16/media_cultura-c20/banica_ia_120_000_de_euro_din_al_iii_lea_dansez_pentru_tine_-s90186.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Re: Banica[V=]

Mesaj Scris de Admin 14.02.07 20:45

Banica[V=] - Pagina 9 Main
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Omleta Andreei Bănică, la licitaţie

Mesaj Scris de Admin 14.02.07 13:04

Omleta Andreei Bănică, la licitaţie
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea Banica poarta bikini de culoarea pielii

Mesaj Scris de Admin 11.02.07 15:40

Andreea Banica poarta bikini de culoarea pielii



  • se banuieste ca adesea nu are nimic pe sub fusta
Andreea Banica este una dintre cele mai bine platite artiste de pe la noi. Arata bine, canta… bine, dar cel mai important e ca are un foarte mare succes la public. Lumea spune ca face playback. Dar nu conteaza decat ca blonda este chiar apreciata, nu neaparat de specialistii in domeniul muzicii, ci de fanii sai, adica barbatii amatori de artiste in fustite mini care arata mai mult decat ar trebui. Un asemenea “fan” a fotografiat-o pe Andreea Banica, Blondy, la un spectacol care a avut loc la Pitesti, de jos in sus, reusind sa o surprinda intr-un cadru care lasa loc de interpretari. Si uite asa, s-a ajuns sa se spuna ca frumoasa cantareata nu poarta lenjerie intima la concerte. Ceea ce nu este adevarat. Doar ca, Andreea Banica pune foarte mult pret pe aspectul exterior, abordand in concerte, tinute foarte sexy, cu fustite scurte si topuri decoltate. Tocmai de aceea, cantareata poarta cu aceste ocazii, lenjerie intima de culoarea pielii, care nu iese in evidenta daca fustele ei mini se ridica mai mult decat ar trebui. Sigur asta s-a intamplat si la concertul de la Pitesti. Si daca o intrebati pe Andreea de aceasta poveste, va va raspunde raspicat: “Si cand dorm port chiloti”. Ea a declarat ziarului Gardianul cu privire la acest incident: “Nu este adevarat, aveam chiloti pe mine, doar ca erau de culoarea bej. Nu as putea fi atat de inconstienta incat sa apar pe scena, in fata publicului, fara nimic pe sub fusta”. Cantareata a mai adaugat ca cel care i-a facut poza nu vrea decat sa-i denigreze imaginea.
http://www.actualitatea-romaneasca.ro/index.php?_init=art.view&art_key=12303&cat_load=MONDEN&archive=yes


Ultima editare efectuata de catre in 02.03.07 19:44, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Stefan Banica a cantat pentru Andreea Marin la petrecerea Eu

Mesaj Scris de Admin 10.02.07 12:10

Stefan Banica a cantat pentru Andreea Marin la petrecerea Europa FM

Stefan Banica jr si The Fifties au sustinut un show care a durat mai bine de doua ore, joi seara, la petrecerea Europa FM care a avut loc in Music Club. Prezenta Andreei Marin la concertul sotului sau nu a mirat pe nimeni, ea recidivand dupa ce a fost nelipsita de la spectacolele de Craciun ale artistului, sustinute de acesta la Sala Palatului. Actorul a dat semne ca s-a simtit cat se poate de bine. Pe o scena mult mai mica, el a cantat, a dansat, a improvizat si a povestit cu publicul, dar i-a facut si o dedicatie prezentatoarei Surprizelor. In timp ce rostea „o jumatate cu care toata viata sa traiesti“, artistul a privit-o in ochi pe Andreea Marin, semn ca melodia era un „cadou“ pentru ea. Cele doua ore de show total sustinut de artistii mai sus-mentionati au cuprins cele mai cunoscute hituri Beatles, plus cele mai mari hituri rock&roll ale tuturor timpurilor, dar si piesele de top ale lui Banica.

Music Club a fost plin ochi atat de fanii actorului, de fanii The Beatles (care cantau piesele cap-coada, cot la cot cu trupa de pe scena) si de ascultatorii Europa FM care nu au vrut sa piarda inca un concert din seria Ziua Artistului. „Europa FM ii multumeste din toata inima lui Stefan. Ne asteptam sa iasa bine, dar nu ne asteptam la mai bine de doua ore de concert in forta. A fost senzational“, a declarat George Zafiu de la Europa FM, prezentatorul si organizatorul spectacolului.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Andreea Banica renunta la Blondy

Mesaj Scris de Admin 29.01.07 17:52

Andreea Banica renunta la Blondy

29.01.2007 Un alt brand consacrat in industria muzicala de la noi este pe cale de a se destrama. Dupa despartirea de Cristina Rus, trupa „Blondy“ o va pierde si pe „veterana“ Andreea Banica. Mai precis, artista a anuntat ca in acest an a decis sa faca trecerea spre o noua etapa, cea de maturitate, in cariera sa. Aceasta se va realiza prin renuntarea la a mai canta sub numele „Blondy“. Ea va continua sa-si „rasfete“ fanii, dar sub titulatura de Andreea Banica. Mai mult, artista isi va forma o noua trupa, ea fiind deja in cautarea a trei dansatori si a doi instrumentisti. Este insa posibil ca cele doua dansatoare sa ramana in trupa. Iubitul si impresarul Andreei, Lucian Mitrea, va aduce in „Blondy“ alte fete, proiectul urmand a fi materializat in urmatorii doi ani.
http://www.gardianul.ro/2007/01/29/monden-c6/andreea_banica_renunta_la_blondy_-s89412.html


Ultima editare efectuata de catre in 02.03.07 19:44, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Port chiloti bej pe scena

Mesaj Scris de Admin 25.01.07 13:09

Port chiloti bej pe scena
Banuita ca ar aparea fara bikini in fata publicului, Andreea Banica lamureste misterul
25.01.2007 Si când dorm port chiloti
Desi i s-a dus faima ca ar aparea in concerte fara lenjerie intima, Andreea neaga aceste zvonuri: „Nu este adevarat, aveam chiloti pe mine, doar ca erau de culoare bej. Nu as putea fi atât de inconstienta incât sa apar pe scena, in fata publicului, fara nimic pe sub fusta. Eu si când dorm port chiloti“. Cântareata a mai adaugat ca cel care i-a facut aceasta poza nu vrea decât sa-i faca rau si sa-i denigreze imaginea: „Acel individ nu vrea decât sa-mi strice imaginea“.

Shopping la Madrid
Andreea a fost plecata, saptamâna aceasta, in Spania, unde a cântat pentru comunitatea de români, prezenti in numar mare s-o vada pe Blondy si pe dansatoarele ei: „A fost o senzatie unica, am cântat intr-o corrida si, când am intrat pe scena, era o multime de oameni veniti sa ne asculte“. Cântareata a fost insotita si de iubitul si impresarul ei, Lucian, dar si de formatia Akcent, impresariata tot de prietenul Andreei. Desi a avut mai multe spectacole, vedeta si-a gasit timp sa colinde si magazinele din Madrid, mai ales ca a nimerit perioada reducerilor: „De data asta am stat trei zile si ne-am plimbat, am facut shopping de ne-am saturat. Mi-am luat haine multe, pantofi, genti, parfumuri, tot ce mi-a placut“. Andreea spune ca a cheltuit multi bani, dar nu regreta, pentru ca a si câstigat in egala masura: „Muncesc foarte mult, asa ca imi permit sa-mi fac si eu capriciile când am timp de cumparaturi“.

Vacanta in Dubai
Aglomerata cu spectacole in perioada sarbatorilor, Andreea nu si-a facut timp pentru o vacanta romantica, doar pentru ea si Lucian, dar spera sa-si ia o pauza in luna februarie: „Suntem obositi de atâtea drumuri si abia asteptam un repaus“. Artista si iubitul ei s-au razgândit in privinta destinatiei de concediu: daca initial voiau sa mearga in Austria, la schi, ei au ales acum un loc exotic si luxos: „Am vrut sa plecam in Austria, dar vremea nu e buna pentru schi, e cald si e zapada artificiala“, ne-a declarat Lucian. Tocmai de aceea, cei doi s-au hotarât pentru Dubai: „Luna viitoare cred ca plecam in Dubai, la caldura“.

De când activeaza in show-business, Andreea Banica si-a construit o imagine sexy, cu alura de Playboy, revista pentru care a si pozat acum câtiva ani. Desi nu s-a sfiit, atunci, sa-si expuna trupul gol, spre deliciul publicului maculin devorator de astfel de pictoriale, artista incearca, de o vreme, sa scape de eticheta de „iepuras Playboy“, declarând, in mai multe rânduri, ca mizeaza pe muzica ei, si nu pe un fizic atragator: „Nu-mi doresc o imagine Playboy“. Asta nu inseamna ca Andreea nu pune pret pe aspectul exterior, abordând, in concerte, tinute cât mai sexy, cu fuste scurte si topuri decoltate. Tocmai de aceea, cântareata poarta, cu aceste ocazii, lenjerie intima de culoarea pielii, care nu iese in evidenta daca fustitele ei mini se ridica mai mult decât ar trebui. Asa a procedat si la un concert pe care l-a avut la Pitesti, unde un fan a fotografiat-o de jos in sus, reusind sa o surprinda intr-un cadru care lasa loc de interpretari.
http://www.gardianul.ro/2007/01/25/monden-c6/_port_chiloti_bej_pe_scena_-s89254.html


Ultima editare efectuata de catre in 02.03.07 19:43, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Stefan Banica s-a intors din Spania sa colinde prin tara cu

Mesaj Scris de Admin 22.01.07 12:17

Stefan Banica s-a intors din Spania sa colinde prin tara cu DJ Phantom

22.01.2007 Dupa o vacanta de aproximativ trei saptamani, in care si-au reincarcat bateriile pentru acest an, sotii Andreea Marin si Stefan Banica s-au intors in Romania. Ambii sunt pusi pe treaba, pentru a avea cel putin la fel de multe realizari ca in 2006, nu de alta, dar au de finisat si o vila impunatoare in zona Ramuri Tei, in care doresc sa se mute chiar de Paste. Astfel, Banica va incepe pregatirile la turneul national, pe care-l va intreprinde in aceasta primavara in tara, unde il va avea alaturi si pe DJ Phanton (celebrul Edy Schneider), cel care apare si intr-unul dintre videoclipurile romanului, cel al piesei „Toata lumea danseaza“, al treilea extras de pe ultimul album al artistului, „Duete“. Respectivul turneu nu este primul in care Banica este insotit de un alt artist celebru, in vara lui 2006 el avandu-l ca invitat pe A.G. Weinberger. In ceea ce o priveste pe Andreea Marin, aceasta isi va relua emisiunile in direct, dupa ce ultimele editii ale „Surprizelor“ ne-au delectat cu inregistrari
http://www.gardianul.ro/2007/01/22/monden-c6/stefan_banica_s_a_intors_din_spania_sa_colinde_prin_tara_cu_dj_phantom-s89153.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Salariul Andreei Banica e conditionat de ratingul de la Roma

Mesaj Scris de Admin 20.01.07 11:05

Salariul Andreei Banica e conditionat de ratingul de la Romantica

20.01.2007 Postul Romantica, ce apartine Trustului Realitatea Media, care este condus de Teo Trandafir, a anuntat joi seara “transferul“ Andreei Banica, pana nu demult la Pro TV. Artista a semnat contractul, urmand sa prezinte o emisiune de divertisment incepand cu luna martie. Ea va primi un salariu frumusel, de peste zece mii de euro, dar, pentru a-si lua toti banii, solista de la Blondy va trebui sa atinga un rating in jurul cifrei de 3, o misiune destul de dificila având in vedere ca postul respectiv este la inceput de drum. “Contractul meu cu Pro TV a expirat in luna decembrie. Au fost discutii pentru prelungirea acestuia, dar a venit si propunerea de la Romantica. Am considerat ca, pentru cariera mea o emisiune la acest post este mai importanta in acest moment. Imi doream de multa vreme o schimbare pe plan profesional. Am ales Romantica, pentru ca acolo sunt oameni valorosi, prieteni dragi mie, care mi-au dat sansa sa prezint o emisiune de divertisment, dar sa ma implic si in realizarea ei. Consider ca este un pas important pe care l-am facut, iar faptul ca o am pe Teo langa mine inseamna foarte mult. Cariera mea muzicala o sa reprezinte in continuare o prioritate pentru mine. Lunile care urmeaza vor fi aglomerate, pentru ca pregatesc si aici cateva schimbari“, a declarat vedeta. Altfel, Andreea Banica urmeaza sa plece in perioada urmatoare in Spania, unde va sustine si o serie de concerte.
Ana Maria Ivascu
http://www.gardianul.ro/2007/01/20/media_cultura-c20/salariul_andreei_banica_e_conditionat_de_ratingul_de_la_romantica-s89102.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 9 Empty Re: Banica[V=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum