Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Badescu[v=]

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Badescu[v=]

Mesaj Scris de Admin 25.08.06 11:14

Rezumarea primului mesaj :

Badescu[v=] - Pagina 6 Th?&id=OIP.M795c9d97d4ea26e11c48410c09386cdco1&w=300&h=300&c=0&pid=1Ramona
Badescu[v=] - Pagina 6 Th?&id=OIP.M1714f2e0077dc4aede16f2621c7c1c56o1&w=300&h=300&c=0&pid=1Cezar


Ultima editare efectuata de catre Admin in 04.08.15 13:12, editata de 50 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Badescu[v=] - Pagina 6 Empty RAMONA BADESCU, IN AUDIENTA LA PAPA

Mesaj Scris de Admin 20.11.07 14:20

RAMONA BADESCU, IN AUDIENTA LA PAPA


Deranjata de modul in care italienii ii trateaza acum pe romani, Ramona Badescu face presiuni la Vatican pentru a redeschide o biserica ortodoxa la Roma si planuieste organizarea unui festival pentru promovarea valorilor romanesti.. »»»
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu isi deschide agentie imobiliara

Mesaj Scris de Admin 15.11.07 18:04

Ramona Badescu isi deschide agentie imobiliara
Este clar ca Ramona Badescu a prins gustul afacerilor. Domnisoara, cunoscuta mai mult in Italia decit in România, intentioneaza sa se ocupe de un nou business. Dupa ce si-a deschis un restaurant de lux, in Herastrau, vedeta vrea o agentie imobiliara. Nu doreste sa-l aiba ca asociat pe sotul ei, ci sa se ocupe singura de afacere, mai ales ca este una profitabila, care ii poate aduce mari cistiguri. Bruneta sustine in fata prietenilor ca are abilitatile unui bun afacerist si va dovedi ca agentia va deveni, curind, notabila. In ceea ce priveste relatia cu Ricardo, ea doreste o oficializare a relatiei, anul viitor, cind va avea loc nunta.


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu isi transporta patrupedul in geanta Louis Vui

Mesaj Scris de Admin 01.11.07 13:58

Ramona Badescu isi transporta patrupedul in geanta Louis Vuitton Prezentatoarea emisiunii "Noaptea erorilor", Ramona Badescu, este insotita la tot pasul de catelusa Hera. Vedeta isi transporta pretiosul patruped intr-o geanta de fite, Louis Vuitton, care costa citeva mii bune de euro. In timp ce stapina isi indeplineste constiincioasa treaba pe platourile de filmare, Hera sta linistita in geanta, de unde iese doar la ordinul Ramonei. Trebuie precizat ca, desi are doar doi ani, caniche-ul vedetei s-a plimbat in respectiva "cusca" prin diverse capitale ale lumii, fiind obisnuita atit cu avionul, cit si cu masina. Indiferent de destinatie, Ramona cara pe linga cosmeticele de care e dependenta si o trusa speciala de infrumusetare pentru patruped. Vedeta investeste sume consistente in intretinerea catelusei, pe care o duce frecvent atit la coafor, cit si la ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu se casatoreste

Mesaj Scris de Admin 23.10.07 14:02

Ramona Badescu se casatoreste Nunta In februarie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Bădescu, jignită de italieni pentru că i-a apărat pe

Mesaj Scris de Admin 10.10.07 18:02

Ramona Bădescu, jignită de italieni pentru că i-a apărat pe români

Devenită celebră in „Cizmă" pentru apariţiile in mai multe seriale de succes, Ramona Bădescu a rămas, in ciuda celebrităţii, aproape de poporul român. Din păcate pentru actriţă, acest lucru avea să se intoarcă impotriva ei, presa peninsulară sancţionând-o prompt şi extrem de jignitor.
Totul a inceput in timpul unei emisiuni televizate. Invitată la „Porta a Porta", Ramona a luat apărarea comunităţii româneşti din Italia. Actriţa a incercat să explice că românii cinstiţi se delimitează de anumite fapte josnice ale conaţionalilor ei. „Inainte să devin faimoasă, in ochii italienilor eram o altă fată frumoasă, din Est, care părea uşor de cucerit. Ca şi cum am fi stigmatizaţi, suntem percepuţi ca persoane imorale. Acestea sunt prejudecăţi care imi amintesc de cele pe care le aveau americanii despre voi, după cel de-al Doilea Război Mondial. Toţi eraţi mafioţi", a fost „pledoaria" Ramonei in apărarea românilor din Italia.
Din nefericire pentru ea, in studioul respectivei emisiuni a fost prezent şi fiul celor doi bătrâni ucişi in celebrul jaf de lângă Veneţia, pus la cale, printre alţii, şi de un român. Neputându-se apăra in faţa argumentelor acestuia, Ramona s-a văzut criticată in termeni duri de presa italiană. Peninsularii au taxat-o pe româncă pentru vestimentaţia aleasă pentru emisiune - show considerat in „Cizmă" serios -, dar şi pentru relaţia „specială" pe care o are cu Clemente Mastella, ministrul Justiţiei din Italia, relaţie pe care Ramona a invocat-o in apărarea ei. „De partea românilor: Ramona Bădescu. Sânii pe afară, picioarele superexpuse pe inălţimea ei de 1,80 m. La un moment dat, doamna in cauză a afirmat că vorbeşte foarte des cu ministrul Justiţiei, Mastella. A, da?! De ce, mă rog, Bădescu (Internetul o defineşte drept o showgirl, iar pozele sunt toate foarte sexy) vorbeşte foarte des cu ministrul Justiţiei? Poate că la Roma acesta e conceptul de integrare europeană. Starleta şi ministrul", a notat cotidianul Il Gazzetttino. Deh, aşa se intâmplă când incerci să muşti mâna care te hrăneşte... (Antena 3) citeste
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty 'Si eu am romani in casa'

Mesaj Scris de Admin 06.10.07 11:08

'Si eu am romani in casa'

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=188714


Una dintre cele mai cunoscute romance din Italia este, fara indoiala, Ramona Badescu. Ea a luat atitudine impotriva valului de respingere a romanilor ce se inregistreaza la ora actuala in Italia. 'Eu sunt mandra ca sunt romanca. Am inclusiv o familie de romani care ma ajuta la ingrijirea casei. Oameni in care am toata increderea', a declarat vedeta pentru Libertatea.
Cand a raspuns la telefon, se afla in Florenta, dar subiectul a 'prins-o' imediat. Ramona Badescu, superba cantareata stabilita in Italia de 17 ani, a devenit un fel de simbol al Romaniei in tara care, acum, pare asediata de valul urias de emigranti romani ce ajung pe prima pagina a ziarelor, mai ales prin actele violente in care sunt implicati.
'Saptamana trecuta am fost invitata la o emisiune faimoasa in Italia, "Porta a Porta", pe postul Rai Uno, unde s-a dezbatut problema romanilor de aici si atitudinea ostila a localnicilor impotriva lor. Am incercat sa explic foarte clar ca nu trebuie generalizat, ca in Italia traiesc peste 1,2 milioane de romani, iar marea lor majoritate sunt oameni care muncesc cinstit si din greu'.

Ramona e si membra de onoare in Partidul Identitatea Romanilor. 'Este primul partid al romanilor din Italia. A fost infiintat anul trecut si e condus de avocatul Giancarlo Germani, care e casatorit cu o romanca si e indragostit de tara noastra'. Ramona marturiseste ca dupa aparitia in emisiunea de la Rai Uno a primit peste 2.000 de mail-uri, inclusiv de la italieni revoltati de atitudinea propriilor concetateni la adresa romanilor.
Vedeta e mandra de nationalitatea sa

'Multi spuneau ca le e rusine ca sunt italieni vazand cum se incearca defaimarea romanilor. Chiar multe cunostinte de-ale mele, italieni, mi-au spus asta. Prietena mea, contesa Antonella Martini, are in casa, in serviciul ei, 11 romani. Mi-a spus ca pentru toti ar da scris ca sunt oameni cinstiti si de onoare. De altfel, chiar vreau sa fac o lista cu prieteni si amici italieni care au angajati romani, pentru a o depune ca marturie despre felul onorabil in care muncesc si se comporta acestia. Chiar si eu am o familie din Moldova, sot si sotie, care ma ajuta la treburile casei si in care am toata increderea. Problema e ca italienii chiar au nevoie de acesti oameni, de acesti emigranti, cum sunt romanii, care sa faca munca pe care ei n-o mai fac'.
Vrea o intalnire cu noul Patriarh

Ramona Badescu a marturisit ca si-ar dori o intalnire si cu noul Patriarh al Bisericii Ortodoxe Romane, PF Daniel. 'De ceva vreme, din motive birocratice, cea mai importanta biserica ortodoxa romaneasca din Roma este inchisa. Mi-ar placea sa il pot intalni pe noul Patriarh, despre care am auzit numai lucruri bune si sa il rog sa faca ceva in acest sens. Eu cred ca, indiferent de ce poarta in suflet, fiecare om devine mai bun atunci cand intra intr-o biserica, atunci cand se apropie, fie si doar pentru cateva clipe, de Dumnezeu', a spus artista.
Romanca in coma dupa ce a ars de vie

O romanca de etnie rroma se afla in coma la un spital din Roma, dupa ce miercuri noapte a suferit arsuri grave pe 90% din suprafata corpului. Se pare ca cineva a incercat sa o omoare. Desi baraca era cuprinsa de flacari cand au ajuns pompierii, romanca de 42 de ani, aflata in stare grava, le-a spus ca cineva a inchis-o acolo si i-a dat foc. Principalul suspect este chiar sotul femeii.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Nunta intr-un palat din nordul Italiei

Mesaj Scris de Admin 26.09.07 20:28

Nunta intr-un palat din nordul Italiei In viata Ramonei Badescu au existat intotdeauna barbati frumosi si cu bani. A reusit si in plan profesional sa fie cunoscuta in Italia, nu numai in Romגnia, si sa fie inconjurata de adevarati Adonisi. Mai nou, bruneta din Craiova este iubita lui Ricardo Piccionetti, care este businessman si face parte din cei mai bogati oameni din Italia. Viitorul barbat al divei intentioneaza sa construiasca un centru comercial imens in Roma. Si Ramona se implica in acest proiect sfatuindu-l pe iubit ce branduri sa aleaga pentru magazinele din mall. Vedeta a mai fost cuplata cu un conte, dar s-a despartit de acesta si, de citiva ani, traieste o frumoasa poveste de iubire alaturi de italianul cel aratos. A primit, anul trecut, inelul de logodna, cererea in casatorie si urmeaza nunta mare. Barbatul din viat ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu, premiata pentru un rol de musical

Mesaj Scris de Admin 22.09.07 18:04

Ramona Badescu, premiata pentru un rol de musical
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Bădescu şi-a deschis azil

Mesaj Scris de Admin 31.07.07 17:24

Ramona Bădescu şi-a deschis azil
Frumoasa actriţă ce i-a fermecat pe italieni s-a lansat serios în afaceri în România. După ce şi-a deschis un restaurant în Bucureşti, acum a pus bazele unui azil de bătrâni în casa părintească din Craiova.

Craiovenii mai cu stare, care îşi doresc o viaţă liniştită la bătrâneţe, pot alege acum să meargă într-un azil de cinci stele. Aşezământul va fi deschis chiar în buricul oraşului de Ramona Bădescu şi de fratele ei.

Pe lângă cele două camere, a câte 20 de metri pătraţi, azilul denumit Casa "Phoenix", are amenajat un club de vară în grădina ce înconjoară casa cu multă, multă verdeaţă. "Aici pot desfăşura tot felul de activităţi relaxante, cum ar fi grădinăritul, şahul sau pot viziona un film», ne-a spus fratele Ramonei, Călin Bădescu.

În Casa "Phoenix" sunt disponibile, deocamdată, cinci locuri. Terapia ocupaţională include şi alte activităţi mai puţin obişnuite în acest gen de instituţii de îngrijire a celor vârstnici. Pentru bătrâneii mai aventuroşi vor fi organizate excursii în ţară şi în străinătate.

Proprietar în acte al Casei "Phoenix", de pe strada Brestei, nr. 44, e fratele Ramonei Bădescu, Călin. Medic de profesie, acesta ne-a mărturisit că, de fapt, contribuţia esenţială îi aparţine surorii sale, stabilite în Italia.

Ramona a fost cea care a văzut acolo acest gen de case pentru bătrâni şi l-a convins pe Călin să înfiinţeze un centru. "Am vrut să facem ceva util şi plăcut. Nu aş fi reuşit fără Ramona. Ea a fost cea care m-a invitat în străinătate, unde am văzut ce înseamnă o astfel de instituţie".

Imobilul, unde celebra craioveancă şi-a petrecut copilăria, chiar are un farmec anume. Până anul viitor, familia Bădescu speră să finalizeze şi etajul vilei, pentru a mări numărul chiriaşilor.

Ramona spune că şi-a dorit să dea frâu liber spontaneităţii locatarilor, după modelul caselor de bătrâni din Europa de Vest, unde pensionarii îşi trăiesc la maximum ultimii ani din viaţă: "Oamenii se distrează acolo indiferent de vârstă.

Bătrânii, în special, duc o viaţă lipsită de griji şi plină de evenimente plăcute. La noi, pensionarea e considerată greşit capătul drumului", a spus vedeta.

Are şi o terasă în Herăstrău



De curând, Ramona şi-a deschis în Parcul Herăstrău din Bucureşti restaurantul Isoletta, cu specific italienesc. A investit aici peste 600 de mii de euro, creând un ambient extrem de rafinat. La inaugurarea localului, Ramona a avut oaspeţi din lumea mondenă şi artistică. Nu au lipsit, evident, soţii Columbeanu!

15 milioane pe lună ca să stai în camera «Smarald»
Fraţii Bădescu au ales pentru încăperi culori şi nume optimiste. Cei care vor fi cazaţi în camera «Trandafirului»sau «Smaraldului» şi se vor distra în clubul din camera «Senină» vor trebui să scoată din buzunar între 1.500 şi 2.000 de lei, pe lună.

Bătrânii vor beneficia de hrană caldă, la alegerea lor, de asistenţă medicală, îngrijire calificată şi terapie ocupaţională.
Citeste articolul...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Bădescu vrea în America!

Mesaj Scris de Admin 12.07.07 9:10

Ramona Bădescu vrea în America!

Film, muzică, teatru, politică, publicitate, afaceri, acţiuni de binefacere. Ramona Bădescu face de toate şi îşi aduce proiectele din Italia şi în România.


Jurnalul Naţional: Cine sau ce te-aduce în România?
Ramona Bădescu: Vreau să reiau legăturile cu ţara. Am redeschis un mod de colaborare cu România şi mă bucur că acum fac lucruri pe care mi le-am dorit dintotdeauna.


Jurnalul Naţional: Pe unde ai mai jucat?
Ramona Bădescu:Recent am avut premiera la “Unchiul din America 2”. Apoi voi începe un film scris de Fernando Celli, o coproducţie italo-română, care tratează viaţa soldatului Peter Pan. Eu voi interpreta rolul mamei soldatului. Din septembrie voi începe un musical intitulat “Le magie de Moulin Rouge”. Va fi un spectacol fascinant, cu scene uimitoare, cu 40 de artişti.


Jurnalul Naţional: Mai cânţi?
Ramona Bădescu:Bineînţeles. Am făcut de curând o melodie împreună cu Ovidiu Komornik, o piesă de dragoste care are şi un videoclip. Drepturile de autor le-am donat pentru un disc ale cărui vânzări să fie în beneficiul persoanelor care suferă de cancer. Am semnat o campanie de publicitate pentru toată zona Milano şi sensibilizez persoanele să vină să se îngrijească împotriva cancerului.


Jurnalul Naţional: Care mai este “politica” ta?
Ramona Bădescu:Politica mea este să vorbesc despre ţara mea. Pe de altă parte, încerc să aduc oameni importanţi care să investească aici. De exemplu, am adus-o de curând în România pe Simona Rosato, cu faimoasele ei bijuterii. Imaginea sa în lume este Demi Moore, iar eu sunt imaginea ei în Italia.


Jurnalul Naţional: Ai plecat din ţară de 17 ani. Ce îţi doreşti acum?
Ramona Bădescu:Sunt fericită că m-am stabilit în Italia, dar sper să nu fie cel mai înalt punct în care am ajuns. Vreau să fie un punct de trecere, pentru că visul meu acum este America. Mi-ar plăcea foarte mult această lume nouă şi deja am câteva proiecte în Statele Unite.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Bădescu, răsfăţata familiei

Mesaj Scris de Admin 08.07.07 15:16

Ramona Bădescu, răsfăţata familiei
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu si-a deschis restaurant

Mesaj Scris de Admin 23.06.07 10:29

Ramona Badescu si-a deschis restaurant Ramona Badescu este, de citeva zile, patroana unui local de lux cu specific mediteranean. Deschiderea restaurantului Isoletta, ce a avut loc joi seara, a atras numeroase personalitati din showbizul românesc, dar si din domeniul afacerilor. Imbracata provocator, vedeta a reusit sa fie o amfitrioana desavirsita si crede ca localul sau va fi printre cele mai frecventate de lumea buna a Bucurestiului. Melek Amet, Nora Balanica, Irinel si Monica Columbeanu, Catalin Botezatu, intr-un costum alb impecabil, Mihai Albu, Corina Chiriac, au fost doar citeva din personalitatile prezente la eveniment. Petrecerea a durat pina la 5 dimineata, iar Ramona a interpretat citeva cintece in limba italiana. Iubitul ei nu a fost prezent, fiind ocupat cu afaceri, in Italia. In schimb, parintii ei au insotit-o, ca ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu a acceptat sa nu ramâna insarcinata pâna in 2

Mesaj Scris de Admin 21.06.07 20:42

Ramona Badescu a acceptat sa nu ramâna insarcinata pâna in 2008

Frumoasa Ramona Badescu, românca devenita o celebritate în showbiz-ul italian, nu poate ramâne insarcinata pâna in luna martie a anului viitor. Aceasta impunere face parte dintr-un contract pe care vedeta l-a incheiat cu producatorii musicalului „La Magie de Moulin Rouge”, si in care Ramona va avea un rol destul de important.

Spectacolul, care se filmeaza in aceasta perioada, este realizat dupa productia hollywoodiana „Moulin Rouge”, în care actrita Nicole Kidman a detinut rolul principal. Chiar daca, prin noul contract, Ramona Badescu trebuie sa fie foarte atenta pentru a nu ramâne insarcinata pe perioada filmarilor, actrita si-a pus semnatura pe contract. Producatorii italieni au explicat aceasta clauza inedita prin faptul ca românca trebuie sa se dedice angajamentului luat si sa fie în forma maxima pe toata perioada turneului, ce se va incheia, cel mai probabil, în luna martie a anului 2008. Din punctul sau de vedere, Badescu nu pare a fi afectata de acest impediment, declarând ca menirea ei pe aceasta lume nu este aceea de a deveni mama, ci de a încânta publicul.
Ramona Badescu are, de ceva timp, o relatie extrem de serioasa cu Ricardo Piccionetti, un om de afaceri italian.

...continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Bădescu mănâncă sarmalele cu usturoi

Mesaj Scris de Admin 19.06.07 9:29

Ramona Bădescu mănâncă sarmalele cu usturoi

Ramona Bădescu a recunoscut că ori de câte ori vine în ţară, în vizită la Craiova, locul de unde sunt părinţii ei, mănâncă pe nesăturate sarmale cu usturoi. Frumoasa olteancă se menţine în formă doar datorită sportului, ea declarându-se o gurmandă convinsă.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Bădescu, pizzar-şef

Mesaj Scris de Admin 18.06.07 16:54

Ramona Bădescu, pizzar-şef

Actriţa Ramona Bădescu, românca care a făcut carieră în televiziune şi publicitate în Italia, îşi va deschide un restaurant în România. Invitată în emisiunea Mihaelei Rădulescu de la Antena 1, actriţa a declarat că, săptămâna viitoare, va inaugura „Isoletto“, restaurant cu specific italienesc, amplasat în Parcul Herăstrău. Vedeta Antenei 1, Mihaela Rădulescu va fi invitată de onoare la deschiderea noii locaţii, a căror preparate vor fi pregătite de bucătari italieni, maeştrii gastronomi care deţin secretul bucătăriei italiene. Rămâne de văzut cât de des va cina Cătălin Botezatu, designerul învinuit că a căzut în mrejele Ramonei, în localul acesteia.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu si-a aratat sanul la Snagov

Mesaj Scris de Admin 10.06.07 16:06

Ramona Badescu si-a aratat sanul la Snagov

http://www.umbraonline.ro/paparazzi35/35.htm


Vedeta, care a petrecut toata noaptea in compania lui Botezatu, s-a aflat in centrul atentiei prin decolteul care-i mai scapa din cand in cand
Devine din ce in ce mai clar ca plaiurile mioritice incep sa fie interesante pentru Ramona Badescu. Sa se datoreze asta faptului ca am intrat si noi in UE si ca, implicit, au inceput sa creasca remuneratiile in show-biz? Cert este ca actrita noastra atat de bine internationalizata in Italia, mai ales prin cariera pe care a facut-o ca prezentatoare de televiziune, dar si ca fotomodel, a decis sa fie mai prezenta in lumea mondena a tarii sale de origine. Chiar daca s-ar putea spune ca actrita se indreapta usor spre apusul carierei, tinand cont ca a trecut binisor de 30 de ani, aceasta este inca admirata din plin de catre barbati. Poate ca acesta este si motivul pentru care Ramona Badescu pare a fi acum o celibatara convinsa. Diva isi tine fanii intr-un adevarat suspans ori de cate ori se zvoneste ca vreo relatie de-a ei tinde spre casatorie. Ultima sa aparitie de senzatie in lumea mondena a avut loc la botezul si aniversarea anului, organizate de Columbeni, unde s-a prezentat la bratul lui Catalin Botezatu. Ca prezenta, cei doi au facut un adevarat cuplu al rafinamentului si elegantei. In afara de lovitura de imagine, pe care trebuie sa recunoastem ca au dat-o, acestia nu au parut sa aiba ceva de impartit. Din comportamentul lor, nimic nu da vreun indiciu ca ar fi vorba de o idila intre ei, cu toate ca actrita se afla la cel putin a doua noapte pierduta in compania creatorului de moda. Bote a fost mai tot timpul ocupat cu mobilul, in timp ce se aflau la masa, si nu a avut ochi sa remarce ca partenera sa era cam mult in atentia chelnerului, datorita decolteului care lasa sa se vada un pic din varful de iceberg al sanului drept. Probabil ca nici Ramona nu a remarcat ocheadele nevinovate ale acestuia. Mai mult ca sigur faptul in sine nu ar fi o ipostaza jenanta, daca luam in calcul ca romanca a avut si cateva pictoriale nud in revistele de gen din Italia. Nu o vom acuza de rea intentie, ca pe Janet Jackson la Super Bowl-ul american, dar ceva, ceva tot pare a fi….

Umbla fara sutien
Dupa cum se imbraca, s-ar parea ca Ramona vizeaza vreun milionar sarma de pe la noi si nu mai pare interesata de cei tip canelone, care se afla prin Cizma. Departe de noi gandul sa criticam felul in care se imbraca, dar nici nu putem sa nu remarcam iesirile in décor ale butoanelor bustului sau. Prezenta la evenimentul publicitar care a marcat alegerea sa ca imagine a liniei de bijuterii Rosato, actrita a punctat decolteul rochiei prin lipsa sutienului. Ramane de vazut care milionar autohton se va agata in sanii Ramonei Badescu.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu, o vedeta cu fite si fara bun simt

Mesaj Scris de Admin 28.05.07 10:18

Ramona Badescu, o vedeta cu fite si fara bun simt Pentru multe vedete faptul ca au ajuns sa fie recunoscute si in strainatate, nu numai in tara, le fac sa se considere unice. Uita de unde au plecat si se comporta ca niste staruri internationale. Este si cazul Ramonei Badescu, celebra acum in Italia, care, invitata sa fie imaginea bijuteriilor Rosato, la un eveniment de lansare, vineri seara, a intirziat doua ore. Petrecerea anuntata pentru ora 20.00, la Clubul Bamboo, a inceput la ora 22.00 pentru simplul fapt ca vedeta si-a permis sa nu ajunga la timp si sa tina audienta in asteptare. Imbracata elegant, cu fitele de rigoare, insotita de parintii ei, Ramona si-a facut la un moment dat aparitia. A urcat pe podium, a vorbit despre bijuterii, s-a lasat pozata, cu gesturile false, a zimbit la toata lumea, de parca era o diva hollywoodiana. N ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu a esuat la Gigi Becali

Mesaj Scris de Admin 15.04.07 18:36

Ramona Badescu a esuat la Gigi Becali
http://www.umbraonline.ro/sport97/97.htm
Patronul Stelei a dezvaluit ca, dupa ce i-a dat de inteles vedetei stabilite in Italia ca nu are prea multe sanse sa stabileasca o relatie cu el, aceasta a inteles si a disparut in ceata, fara a mai pomeni ceva de infiintarea unei filiale a PNG in Cizma

Zina Dumitrescu a dezvaluit, cu putin timp in urma, pentru ContraATAC, ca Gigi Becali a fost mare crai in tinerete si ca manechinele sale erau topite dupa el. Finantatorul din Pipera a dezvaluit insa de curand ca nici acum, la 49 de ani, nu si-a pierdut sarmul, prezentand in continuare interes pentru vedetele feminine. Uite, este una care imi tot trimite SMS-uri din astea, amoroase. Mi-a trimis o data, de doua ori. Pana la urma, am sunat-o si i-am zis sa ma lase in pace si sa- si caute un barbat care nu este familist convins. Nu e o femeie oarecare, e vedeta de televiziune, a declarat Gigi Becali, refuzand insa sa faca public si numele admiratoarei sale.
Sunt atrase de bani
Patronul Stelei a lasat de inteles, pentru ContraATAC, ca diva care si-ar fi dorit o relatie mai stransa cu el ar fi chiar Ramona Badescu, prezentatoarea tv stabilita in Italia, care l-a vizitat la palat cu putin timp in urma, pentru a-i propune infiintarea unei filiale a PNG in Cizma. A venit Ramona Ba- descu la mine si, dupa ce i-am dat de inteles ca nu ma intereseaza oferta ei, a disparut complet. N-a mai dat nici un semn nici in ceea ce priveste infiin- tarea unei filiale a PNG in Italia. Eu n-am nevoie de vedete feminine nici in partid, unde primesc, si asa rar, doar femei puternice, a spus Gigi. Finantatorul Stelei s-a aratat chiar deranjat de subiectul tentatiilor feminine care i s-au ivit: Pe mine nu ma intereseaza curvasaria. Eu am ajuns la o varsta, am pornit- o pe un drum in care familia este sfanta si nu ma abat de la el. Oricum, stiu ca si femeile care vin la mine, la fel ca multi oameni, vor tot bani.
Imi dau viata pentru familie!
Gigi Becali este recunoscut drept o persoana care pune pe primul plan familia, asta desi in tinerete era recunoscut ca un crai. Sotia, Luminita, si cele trei fete, Teodora, Alexandra si Cristina, reprezinta totul pentru Gigi, acesta recunoscand ca, desi nu le poate aloca prea mult timp, acestea sunt foarte importante pentru el. La noi, la aromani, femeile nu se baga in treburile barbatilor, dar si barbatii trebuie sa isi dea viata pentru familie. Daca nevasta mea imi cere luna de pe cer, i-o aduc, spunea patronul Stelei in urma cu putin timp.
Il plac, dar nu fizic
Dupa ce Gigi a marturisit public ca a fost asaltat cu mesaje amoroase de catre o vedeta feminina, apropiatii finantatorului din Pipera au incercat sa afle de la acesta numele divei care il curteaza. Becali a refuzat categoric sa dezvaluie identitatea admiratoarei sale, astfel ca au inceput speculat iile pe aceasta tema. Printre posibilele vedete tv indragostite de seful PNG figura si Rocsana Marcu , fosta prezentatoare a rubricii Meteo de la Prima TV, care a recunoscut, pentru ContraATAC, faptul ca il admira pe Gigi Becali. Eu una recunosc ca il plac pe Gigi Becali, dar nu fizic. Il admir ca om pentru taria de care da dovada si-mi place enorm cand spune: ŤIo, razboinicul luminii...ť. Dar nu l-am sunat si nu i-am trimis mesaje niciodata. Nu mi-as permite sa fac asa ceva, a declarat Rocsana Marcu.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Bădescu, tristeţe şi succes în carieră

Mesaj Scris de Admin 10.03.07 12:15

Ramona Bădescu, tristeţe şi succes în carieră
Cu trei săptămâni înainte de a muri, Şerban Georgescu a compus, special pentru Ramona, piesa cu titlul „La cer" Şerban Georgescu a compus până în ultimele zile de viaţă, pentru că muzica a fost întotdeauna marea sa dragoste, singura care nu i-a adus nicio dezamăgire, ci numai bucurie. Şi mult succes. Piesa sa, intitulată premonitoriu "La cer", a fost scrisă în urmă cu aproape trei săptămâni şi a fost creată special pentru Ramona Bădescu.
Pentru că solista nu se afla în ţară, dar pentru că el o ascultase cântând într-o emisiune de televiziune (la Euforia TV) şi i s-a părut că vocea ei "merge" pe stilul său componistic, Şerban Georgescu s-a grăbit să trimită melodia prin e-mail, pe mp3, în Italia. Rămăsese doar ca Ramona să o asculte, să considere că i se potriveşte şi să dorească să o includă pe viitorul său album care va fi produs de Ovo Music, casa de producţie a lui Ovidiu Komornyk.
Din păcate, totul a rămas la faza de intenţie, pentru că cei doi, compozitor şi solistă, n-au apucat să se vadă în scurtele vizite pe care craioveanca, stabilită de 17 ani în Italia, le-a făcut la Bucureşti. De fiecare dată, ea a venit cu un scop precis, iar programul a fost atât de încărcat încât nu a apucat să se vadă cu Şerban Georgescu.
A fost la ambele emisiuni ale Andreei Marin ("Sub alt chip" şi "Surprize, surprize", unde şi-a lansat videoclipul), a fost în tratative cu o televiziune pentru a deveni moderatoarea unei noi emisiuni, a dat interviuri şi… după maximum 48 de ore petrecute la Bucureşti a decolat spre Roma. Întâlnirea urma să aibă loc la viitoarea vizită a Ramonei în ţară. Ea nu va mai avea loc… Vestea dispariţiei compozitorului care o aprecia ca voce a prins-o pe Ramona la un eveniment româno-italian. Luni, 5 martie, la ora la care lumea muzicală românească era şocată de moartea lui Şerban Georgescu, solista era invitata de onoare a inaugurării unui centru din Napoli destinat expunerii produselor micilor industriaşi italieni care intenţionează să vină în România. Alături de ambasadorul Italiei în România, Daniele Mancini, Ramona a tăiat panglica noului centru şi a asistat la o prezentare de modă, dar a fost în permanenţă sub influenţa tristei veşti primite de la prietenii din ţară…
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona e din nou cântăreaţă

Mesaj Scris de Admin 07.03.07 9:43

Ramona e din nou cântăreaţă

Sătulă să mai aştepte un rol într-un film la Hollywood, românca Ramona Bădescu a decis să revină pe scena muzicală. Starleta vrea să dea lovitura în maniera trupei O-Zone, lansând în Italia o piesă cu versuri în limba română.

Una dintre cele mai frumoase femei din show-bizz-ul italian, Ramona Bădescu, nu a scăpat nici ea netaxată de trecerea timpului. În ciuda faptului că afişează o formă fizică de invidiat, românca nu mai este la fel de solicitată ca pe vremuri de producătorii tv sau de film care preferă starlete mai tinere pe micul ecran. În aceste condiţii, bruneta în vârstă de 38 de ani a decis să atace piaţa pe culoarul muzical. Ramona a revenit la statutul de cântăreaţă, lansând cu ajutorul compozitorului Ovidiu Komornyic prima sa melodie în limba română în Italia.

De mai bine de o săptămână, piesa "De dragoste", cea care dă de altfel şi titlul albumului, este difuzată pe Radio Italia Uno, post cu acoperire naţională. La această melodie, Ramona a filmat şi videoclipul, care urmează să apară pe posturile tv din România în următoarele trei săptămâni.
Clipul a fost realizat în regia lui Petre Năstase, la un conac din Bucureşti. "Ramona are o voce foarte bună, chiar dacă nu a mai cântat de multă vreme. Stilul muzical va fi un pop cu influenţe latino, care cred eu că i se potriveşte foarte bine", ne-a spus Ovidiu Komornyic.
Face naveta de dragul iubitului

Pentru că piesele le va înregistra la Bucureşti, Ramona va fi nevoită, o perioadă, să facă naveta România-Italia. Motivul pentru care vedeta ţine morţiş să se întoarcă la Roma este iubitul ei, omul de afaceri Ricardo Piccionetti.
http://www.averea.ro/articole/ramona-e-din-nou-cantareata/20410
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Bădescu se face de râs la evenimente

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 20:55

Ramona Bădescu se face de râs la evenimente
Proaspăt reîntoarsă în ţară, Ramona Bădescu face tot posibilul să fie remarcat acest lucru, participând la diferite evenimente mondene. Sâmbătă seara, în cadrul unei prezentări de modă a creatoarei Nora Bălănică, la localul Gazeta, aceasta şi-a făcut apariţia într-un stil demn de covorul roşu, doar că acesta lipsea cu desăvârşire. De cum a intrat, a încercat să atragă atenţia prin orice mijloace. Iniţial, a vrut să salute lumea, încercând să se bage în seamă cu fiecare om prezent în parte.

Nu a avut foarte mare succes cu poveştile despre planurile carierei ei spuse pe la colţuri şi a adoptat un alt mod de a face circ. Vorbea cu voce foarte tare, râdea zgomotos, se dădea în stambă, încerca să se facă remarcată prin orice mijloc. Când a văzut că nu are prea mare succes în a atrage atenţia lumii prezente, s-a retras într-un colţ, împreună cu prietena ei, care o însoţise la eveniment. La plecare, cele două doamne, tocmai întoarse din Italia, erau agitate din nou.

http://www.atac-online.ro/monden_27/
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 20:52

Ramona Badescu
Ramona Badescu a dansat samba o noapte intreaga
POPULARITATE. Cunoscuta vedeta de televiziune de origine romana, Ramona Badescu, este una dintre cele mai populare prezente la festivalurile de tot felul din Italia, fie ca tematica este legata de muzica, dans sau chiar vin.
Bruneta a fost, zilele trecute, "nasa" celei de a sasea editii a Festivalului italian de samba care s-a desfasurat, anul acesta, in oraselul Martinsicuro. In seara de gala a avut loc o parada a carelor alegorice, noua la numar, care au defilat pe strazile centrale. Fiecare car va purta un nume sugestiv, printre care amintim: carul "Politicienilor", cel al "Mondialelor de fotbal", carul "Coridei" sau cel al lui "Zorro". Incoronata oficial "regina festivalului", romanca a dansat o noapte intreaga pe ritmuri fierbinti de samba si a prezentat mai multe trupe muzicale italiene. Ramona Badescu este una dintre cele mai solicitate vedete din Italia pentru prezentari de spectacole, festivaluri sau concursuri de frumusete.
Ema Lazar
http://www.averea.ro/wiev.php?id=3503&id_sectiune=9
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu imbraca rochii de 15.000 de euro.

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 6:24

Ramona Badescu imbraca rochii de 15.000 de euro.

In primul ei videoclip produs in România, Ramona Badescu imbraca sase rochii al caror pret total este de 15.000 euro. Informatia ne-a fost furnizata de Ovidiu Komornyik, producatorul videoclipului si albumului "De dragoste", album care, la rindul sau, a avut un deviz de 15.000 euro. "Nu, nu sint rochii din Italia, sint creatii semnate Catalin Botezatu. Nu ma pricep sa va spun de ce sint atit de scumpe, am inteles ca materialele sint foarte rare si unele au insertii cu pietre pretioase. Si textele sint integral in limba româna, si nu ...



continuare


Ultima editare efectuata de catre Admin in 16.06.11 9:44, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Ramona Badescu si Petre Condrat, impreuna 24 de ore

Mesaj Scris de Admin 05.02.07 12:53

Ramona Badescu si Petre Condrat, impreuna 24 de ore
Oana Georgescu
Sosita in Romania pentru a onora o serie de invitatii la cateva emisiuni TV si pentru a participa la mai multe filmari si sedinte foto, Ramona Badescu a apelat la regizorul Petre Nastase pentru a filma videclip-ul piesei “De dragoste”, pe versuri si muzica de Ovidiu Komornyik. O productie care a depasit bugetul initial de 15.000 de euro. Piesa are doua variante, una in limba romana si una in italiana, Badescu[v=] - Pagina 6 Detalii_arrow
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty O zi şi o noapte cu Ramona Bădescu

Mesaj Scris de Admin 03.02.07 11:46

O zi şi o noapte cu Ramona Bădescu
Pe o piaţă suprasaturată de videoclipuri realizate după scenarii dintre cele mai ingenioase, Ramona Bădescu a apelat la
citeste...


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 6:28, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Badescu[v=] - Pagina 6 Empty Re: Badescu[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum