Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Munteanu[v=]

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Munteanu[v=]

Mesaj Scris de Admin 31.08.06 9:15

Rezumarea primului mesaj :

Munteanu[v=] - Pagina 3 XJLpHoFAG6kBAyaO%2bUtQ&w=300&h=300&c=0&pid=1Diana
Munteanu[v=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcRmb42z59iFD559fFRdo0tmpvTCWd9vd6_OgjKWzTXGWQCAZD_MUSert8cNeculai
Munteanu[v=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcS6yFndsGknwzs67BUxIRmG84XwRKK8sr0JtbuamdeSBy-ofFQHD5knnT_TTitus
Munteanu[v=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcQeAqtlfn7DWWxHXQgk9q6wnBfkXaSvd-aSl-WfbB-6EDTcOpaCpCFysHpJAdrian
Munteanu[v=] - Pagina 3 Th?id=JN.9HWL2vIXpssZu68RQloGsg&w=188&h=144&c=7&rs=1&qlt=90&o=4&pid=1Marius


Ultima editare efectuata de catre Admin in 09.07.15 17:45, editata de 25 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty N.C. Munteanu în dosarele Securităţii

Mesaj Scris de Admin 01.05.07 17:58

N.C. Munteanu în dosarele Securităţii
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Re: Munteanu[v=]

Mesaj Scris de Admin 23.04.07 15:11

Diana Munteanu se abtine sa vorbeasca despre nunta

Dupa mai multe relatii esuate, cu fotbalisti, Diana Munteanu pare sa fi scapat de ghinion. Blonda si-a gasit in sfarsit jumatatea in persoan..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu ii poarta noroc lui Claudiu Niculescu

Mesaj Scris de Admin 20.04.07 17:32

Munteanu[v=] - Pagina 3 Bulb Diana Munteanu ii poarta noroc lui Claudiu Niculescu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu se mută la Antena 2

Mesaj Scris de Admin 16.04.07 20:41

Diana Munteanu se mută la Antena 2
Mult aşteptata nuntă, dorită atât de ea cât şi de viitorul ei soţ, Claudiu Niculescu, va avea loc la sfârşitul lunii iunie, la Palatul Snagov. Acum două săptămâni, înainte de sărbă toarea Paştelui, scriam într-un articol că rochia de mireasă a Dianei va fi semnată de Cătălin Botezatu, fapt declarat de acesta într-un interviu acordat cotidianului nostru. Ba chiar ne-a dat detalii şi despre stilul în care ar vrea să creeze rochia cu pricina.

„Nici nu cred că aţi vorbit personal cu Botezatu!“

Sunată şi intervievată în legătură cu rochia sa de mireasă, Diana Munteanu, a avut de spus că nu Cătălin Botezatu îi va semna ei rochia, ci altcineva, tot un binecunoscut creator de modă. „Nu ştiu de unde aţi scos voi asta, cum că Botezatu mi-ar face mie rochia de mireasă, pentru că nu este adevărat, şi nici nu cred că aţi vorbit personal cu el despre rochia mea.“ Nu a vrut să divulge însă numele creatorului care îi semna totuşi îmbrăcămintea pe care o va purta la nunta ei, spunând că va fi o surpriză. Tot la capitolul surprize, Diana a declarat că va fi una şi pe plan profesional, anunţând că în curând va începe să facă ceva cu totul inedit, o faţă a ei pe care nu am mai văzut-o până acum.

Conferinţă de presă

Poate că suntem noi grăbiţi în afirmaţii, dar presupunem că este vorba de emisiunea „Conferinţă de presă“, de pe Antena 2, la care deja s-a filmat un pilot, vinerea trecută. Treaba a mers, iniţial, „naşpa“, pentru că un invitat nu a putut veni, motiv pentru care producătorii au făcut apel la Adriana Bahmuţeanu. Nu au avut parte nici de prezenţa ei pe platourile de la Romexpo. În schimb, Silviu Prigoană a răspuns „prezent“ la invitaţie.

Ideea emisiunii este, în sine, destul de obişnuită: Diana, îmbrăcată într-o rochie de zile mari (sic!), creată de Irina Schrotter, după câte am înţeles, propune un subiect spre dezbatere şi încearcă să scoată tot ce se poate. Nu ni se pare mare lucru. Atâta tot că se merge pe ideea de „părerea jurnaliştilor“, destul de comună televiziunii cu pricina, dacă vizionăm un pic emisiunile sale. În cea moderată de viitoarea doamnă Niculescu au fost invitaţi 5 jurnaliş ti de pe segmentul monden. Au discutat, au glumit, au râs, şi totul mers ok. Sau aproape ok... Fiind pusă în postura de a modera o emisiune cu invitaţi, Diana a avut, probabil, trac. Cel puţin aşa ni s-a adus nouă la cunoştinţă. Mai exact, am fost informaţi că în afară de ceea ce i se spunea în cască, nu prea se implica în discuţii.

A avut trac

Mai cunoaştem noi un caz, în persoana Corinei Dănilă, prezentatoarea emisiunii Femeia conduce, difuzată pe Euforia Tv, dar o vom dezbate cu altă ocazie. După ce au terminat de filmat înregistrarea, invitaţii au mai rămas un pic la o şuetă. Ni s-a zvonit cum că domnul Prigoană ar fi avut o conversaţie despre o viitoare temă de emisiune legată de operaţiile estetice la femei (apropo, Silviu Prigoană este de acord cu aceste operaţii. După părerea dumnealui, femeile ce suferă din cauza mărimii sânilor sau orice altceva, nu o fac doar la modul fizic, ci şi psihic, drept pentru care o operaţie estetică este binevenită pentru o femeie mai puţin dotată.), şi că ar fi avut de făcut unele obiecţii la adresa sânilor Dianei Munteanu. Dat fiind că nu am crezut acest lucru, l-am sunat pe cel în cauză.

„Nu am discutat despre sânii Dianei Munteanu!“

„Astea sunt zvonuri, domnule. Nu mi-aş permite vreodată să vorbesc despre sânii unei femei, mai ales când o văd pentru prima oară în viaţa mea! Dacă aveaţi probe cu care să vă susţineţi afirmaţiile, era ceva, dar aşa... Nici nu este nevoie de un reportofon, credeţi-mă. Un simplu telefon mobil ar fi fost de ajuns pentru a înregistra o asemenea discuţie. Repet: nu am discutat despre sânii Dianei Munteanu. Eu nu aş discuta nici despre sânii neveste-mii. Şi cred că nici dumneavoastră nu aţi vorbi despre sânii unei domnişoare, mai ales într-o televiziune şi mai ales gândindu-vă că mai sunt şi jurnalişti prezenţi...“. Am sunat-o şi pe Diana. A negat, la rândul ei, tot ceea ce nouă ni s-a adus la cunoştinţă, ba chiar şi conversaţia despre operaţiile estetice, şi ne-a recomandat să nu mai credem tot ce se spune. Deocamdată nu încercăm să vă convingem asupra credibilităţii informaţiilor noastre, dar dacă se dovedesc a fi juste şi îndreptăţite, vom mai scrie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty "Legatura bolnavicioasa" care l-a salvat pe N.C. M

Mesaj Scris de Admin 13.04.07 18:27

"Legatura bolnavicioasa" care l-a salvat pe N.C. Munteanu
Celebrul comentator de la Europa Libera a avut, in anii '70, o relatie homosexuala cu un diplomat strain.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty N.C. Munteanu la 100%: confesiunile unui jurnalist liber

Mesaj Scris de Admin 11.04.07 12:19

N.C. Munteanu la 100%: confesiunile unui jurnalist liber


http://www.realitatea.net/54457_N-C--Munteanu-la-100prc---confesiunile-unui-jurnalist-liber-.html

Cu o orientare sexuală delict în timpul comunismului ("cocoaşa sa invizibilă", cu care a fost şantajat de Securitate) şi cu un dosar fals de turnător, biografia lui Neculai C. Munteanu a fost povestită de el însuşi, în dialogul difuzat marţi, la emisiunea "100%" de la Realitatea TV.

În discuţia cu Robert Turcescu, Munteanu a declarat că nu a fost turnător, nu a semnat angajament, nu a dat note informative semnate Călin şi nici nu a fost agent infiltrat la Radio "Europa Liberă".

În anul 1977, scrisorile trimise de N. C. Munteanu lui Nicolae Ceauşescu au făcut ca jurnalistul să suporte anchetarea şi bătaia "organelor" şi, în final, să redacteze o declaraţie de susţinere a regimului comunist.

Realizatorul de radio a mărturisit faptul că, în străinătate, a fost ameninţat în permanenţă, presiunile fiind atât la adresa familiei, cât şi la siguranţa proprie.

Dosarul de reţea alcătuit în 1974 şi dosarul de urmărit, din 1977, sunt cele două dosare pe care N. C. Munteanu le-a văzut şi pe care le are, la CNSAS. N. C. Munteanu a încercat să fugă din ţară, în timpul unei călătorii la Praga, în 1970, moment în care Securitatea a încercat racolarea lui, prin "vărul Costică".

"Am dat doar o caracterizare despre Tudor Vornicu, o analiză despre starea de spirit din presă şi o informare despre Aurel Mihailopol, despre care i-am şi spus, pentru că urma să plece cu o expoziţie în străinătate", a spus N. C. Munteanu.

"Când mi s-a întocmit dosarul de reţea, ca să devin turnător despre oamenii din Televiziunea Română, eu nu mai lucram de trei luni acolo, plecasem la revista Cinema", a mai declarat N. C. Munteanu.

Neculai C. Munteanu a lucrat, zece ani, ca jurnalist la postul de radio "Europa Liberă".
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu, acuzata ca-l hartuia pe Mutu

Mesaj Scris de Admin 09.04.07 19:36

Diana Munteanu, acuzata ca-l hartuia pe Mutu
Din acest motiv, viitoarea sotie a lui Claudiu Niculescu a avut interdictie de a mai intra un an de zile in Bamboo, unde patron e un amic de-al lui Adrian


Este cunoscut faptul ca, inainte de a fi implicata intr-o relatie serioasa cu dinamovistul Claudiu Niculescu, VJ-ita de la MTV, Diana Munteanu, a avut o idila de scurta durata cu Adrian Mutu, pe vremea cand acesta era divortat si necasatorit cu Consuelo. Frumoasa blonda pare a fi fost marcata destul de mult timp de aventura pe care a avut-o cu Briliantul, neputand sa-l uite usor pe acesta. Un client fidel al unui club de noapte ne-a dezvaluit ca Diana, acuzata ca-l hartuia pe Adrian, a avut interdict ie de a intra timp de un an de zile in Bamboo, local al carui patron este un italian, amic bun de-al lui Mutu. Informatia ne-a fost confirmata si de o persoana abilitata, chiar din interiorul clubului cu pricina. Pe marginea acestui subiect, Diana Munteanu a declarat: Eu nu am mai fost intr-un club cam de doi ani si nici nu am intentionat sa merg. Pentru vedeta de la MTV, capitolul Mutu pare acum a fi incheiat, mai ales ca ea se pregateste de casatorie, tot cu un fotbalist, Claudiu Niculescu. Dinamovistul a cerut-o de nevasta chiar de 8 martie, iar Diana a acceptat imediat, nunta urmand a avea loc la vara, la Palatul Snagov. Nasii celor doi vor fi Cristian Borcea si sotia sa. Ramane de vazut daca printre invitati se va afla si Adrian Mutu, bun prieten cu fotbalistii dinamovisti, el insusi evoluand in tinerete la clubul din Sos. Stefan cel Mare.
http://www.umbraonline.ro/monden31/31.htm
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana şi Claudiu, lună de miere înainte de nuntă

Mesaj Scris de Admin 30.03.07 16:37

Diana şi Claudiu, lună de miere înainte de nuntă
Căsătoria Dianei Munteanu cu Claudiu Niculescu are toate şansele să fie catelogată drept "nunta anului". Deşi pană acum ceva timp celor doi nu prea le făcea plăcere să vorbească despre relaţia lor, iată că, acum, în pragul nunţii, lucrurile s-au mai schimbat. Poate şi datorită faptului că este foarte entuziasmată, Diana nu se fereşte să ofere opiniei publice diverse detalii legate de acest eveniment important al vieţii sale. Singurul lucru despre care Diana nu doreşte să vorbească este rochia de mireasă şi asta pentru că doreşte să fie o surpriză pentru viitorul său soţ.
Deşi nu mai este foarte mult pană la oficializarea relaţiei lor, Diana şi Claudiu nu au apucat să pună la punct toate detaliile pentru nuntă. Cert este că viitoarea mireasă vă fi ajutată de naşa sa, soţia lui Cristi Borcea, dar şi de o companie specializată pentru organizarea unor astfel de evenimente. Referitor la luna de miere, Diana a spus că, din cauza programului încărcat al lui Claudiu, vor fi nevoiţi să-şi ia o scurtă vacanţă înainte de nuntă.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu - luna de miere la Paris.

Mesaj Scris de Admin 29.03.07 10:31

Diana Munteanu - luna de miere la Paris.

Balaia VJ-ita de la MTV, Diana Munteanu si fotbalistul de la Dinamo, Claudiu Niculescu, isi vor oficializa relatia in aceasta vara. Nunta este prognozata pentru luna iunie. Cei doi spun ca isi doresc foarte mult copii, fotbalistul mai avind din casatoria anterioara, un baiat si o fetita. In legatura cu destinatia unde si-ar dori sa-si consume luna de miere, blonda ne-a declarat ca prefera Parisul, orasul indragostitilor. Despre viata alaturi de un fotbalist, Diana ne-a spus: ``Este frumoasa, nu e cum spun altii. Nu am renuntat la abso ...

Munteanu[v=] - Pagina 3 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu, pregătită să devină mamă

Mesaj Scris de Admin 28.03.07 17:36

Diana Munteanu, pregătită să devină mamă
Diana Munteanu este foarte fericită şi abia aşteaptă ca în luna iunie să-şi oficializeze relaţia cu Claudiu Niculescu. Apropiindu-se de varsta de 30 de ani, VJ-iţa îşi doreşte foarte mult să devină mamă, ea îndrăgind foarte mult copiii, în general. Din acest motiv s-a ataşat destul de mult şi de cei doi băieţi ai iubitului său, cu care ea s-a întalnit de mai multe ori. Diana se declară pregătită să devină mamă, declarand, în acest sens, că, atunci cand va vrea Dumnezeu, ea şi Claudiu vor avea şi un copil. De fapt, ea îşi doreşte să-i dăruiască lui Claudiu mai mulţi copii.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu se declara mascota lui Claudiu Niculescu

Mesaj Scris de Admin 26.03.07 17:47

Diana Munteanu se declara mascota lui Claudiu Niculescu
Unul dintre cele mai frumoase cupluri din showbizz, Diana Munteanu si Claudiu Niculescu, se ocupa in..
Citeste toata stirea
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu propune schimbări de look în muzică

Mesaj Scris de Admin 24.03.07 19:56

Diana Munteanu propune schimbări de look în muzică Nu ştim dacă aveţi idee, dar Diana Munteanu, VJ-iţa de la MTV şi, mai nou, logodnica lui Claudiu Niculescu, atacantul de la Dinamo, nu a ajuns să prezinte ştirile din industria muzicală „după ureche“, cum s-ar spune. Ea se trage dintr-o familie de muzicieni, tatăl ei fiind dirijor la Opera din Braşov, iar mama, mezzosoprană în cadrul aceleiaşi instituţii. Am fost curioşi asupra unui aspect: a mai primit până în prezent propuneri de a începe o carieră muzicală?

„Am mai primit câteva oferte, dar nu leam dat curs. Eu am mai cântat, la un moment dat, la „Şcoala Vedetelor“, dar treaba asta se ştie. Nu vreau să cânt. La felul în care se desfăşoară lucrurile în industria noastră muzicală, cred că înţelegi de ce am reţineri atât de mari...“, ne-a spus Diana.

După părerea sa, un lucru bun pe care trupele şi soliştii l-ar putea face în muzică ar fi o schimbare de look. „Nu vreau să dau nume, dar există o grămadă de artişti de la noi al căror aspect lasă de dorit. Unii se îmbracă chiar urât şi o schimbare de look le-ar fi cât se poate de benefică. Nu este doar pă- rerea mea. Asta o tot spun şi stiliştii, de multă vreme. Din punct de vedere muzical, părerea mea este că lucrurile au evoluat în bine. Există din ce în ce mai multe melodii bune, ce merită să fie promovate, iar compozitorii au început să facă piese care se apropie destul de mult de nivelul celor din afară. E un lucru bun. Dacă s-ar îngriji un pic mai mult de aspectul lor exterior, ar fi şi mai bine“, a mai declarat ea. Am cerut o idee de look pentru o trupă de rock, de exemplu. Diana a râs...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Claudiu Niculescu si Dan Petrescu vor sa faca nunta in aceea

Mesaj Scris de Admin 19.03.07 7:09

Claudiu Niculescu si Dan Petrescu vor sa faca nunta in aceeasi zi.

Munteanu[v=] - Pagina 3 C249d47518c16f42ea9bf0d0745546df_claudiu%20niculescu
In viata fotbalistilor din Romגnia vor avea loc, in acest an, citeva nunti. Claudiu Niculescu a anuntat, deja, ca se va casatori cu DJ-ista de la MTV, Diana Munteanu, in iunie. Un alt bun prieten de-al sau, Dan Petrescu, vrea sa-si uneasca destinul cu noua lui iubita, Adriana Stan, care este manechin. Atit Claudiu Niculescu, cit si Dan Petrescu s-au gindit ca n-ar fi rau sa-si faca nunta in aceeasi zi. Ramine de vazut daca vor gasi si solutiile optime pentru a-si realiza proiectul. La nunta lui Niculescu, nas va fi Cristian Borcea. Da ...

Munteanu[v=] - Pagina 3 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Claudiu Niculescu si Diana Munteanu se casatoresc la Snagov

Mesaj Scris de Admin 14.03.07 10:25

Claudiu Niculescu si Diana Munteanu se casatoresc la Snagov
Desi sunt un cuplu care a incercat din rasputeri sa pastreze discretia in privinta relatiei lor, Claudiu Niculescu si Diana Munteanu se afla, de ceva timp, in atentia presei mondene, cu subiecte legate mai putin de povestea lor de dragoste si mai mult de scandalul iscat de fosta sotie a dinamovistului, Lidia Niculescu. Cand multi se asteptau ca aceasta poveste urata sa-i dezbine, iata ca intreg taraboiul mediatic din jurul acestui subiect nu numai ca nu i-a despartit pe Diana si Claudiu, ci mai mult, se pare ca le-a intarit legatura. Cei doi vor face nunta in vara acestui an, la Palatul Snagov, sub “patronajul” spiritual al sotilor Borcea.

Fara indoiala, unul dintre scandalurile mondene ale anului va fi desemnat cel care ii are ca protagonisti pe fotbalistul Claudiu Niculescu si fosta lui sotie, Lidia. Fiind logodnica dinamovistului, nici prezentatoarea de la MTV, Diana Munteanu, nu a scapat neimplicata in toata aceasta poveste. De vina pare a fi antipatia „fostei“ fata de „actuala“. Chiar Niculescu a declarat, in cadrul emisiunii „Nasul“ de la B1 TV, ca este convins ca acesta reprezinta adevaratul motiv al tuturor acuzelor si jignirilor aduse de Lidia la adresa fotbalistului si a logodnicei sale: „Marele ei stres este ca eu am o relatie cu Diana. Totul se intampla din cauza ca nu o suporta pe prietena mea si gandul ca cei doi copii sa stea cu noi“. De altfel, Lidia a declarat, intr-un interviu recent, ca o invita pe Diana sa-si faca proprii copii daca si-i doreste, excluzand astfel ideea de a-i ceda lui Niculescu pe Alex (Cool si Rebecca (4). In plus, avocatul lui Claudiu, Cristian Sarbu, cel care l-a aparat si pe Adrian Iovan, in cazul „Primaverii“, a facut dovada acestei afirmatii, citand din actiunea introdusa de Lidia in instanta, in care aceasta spunea ca i se pare dureros sa-si vada fostul sot in presa mondena, fericit cu Diana.

Inelul poarta sufletul lui Claudiu

Spre durerea Lidiei, aceasta va trebui sa mai suporte mult si bine articole despre Claudiu si Diana, intrucat cei doi se pregatesc de nunta. Chiar de Ziua Femeii, Claudiu i-a facut iubitei sale poate cel mai frumos cadou, cerand-o de sotie cu un inel din aur alb, cu diamant: „Eu nu acordam mare importanta zilei de 8 Martie, dar acum a capatat o semnificatie aparte“, ne-a marturisit Diana. Vedeta a mai adaugat ca a fost luata prin surprindere, cu toate ca iubitul ei i-a dezvaluit ca planuia de ceva vreme sa faca acest pas: „A fost un gest neasteptat, o adevarata surpriza. El spune ca avea de gand sa ma ceara de sotie de mai mult timp, dar eu nu mi-am dat seama de planurile lui“. Diana a primit bijuteria in-tr-un cadru romantic si a spus imediat «Da»: „Nu am stat pe ganduri, am fost foarte fericita sa primesc inelul“. Prezentatoarea de la MTV recunoaste ca nu se omoara dupa bijuterii, dar spune ca va purta cu mare drag inelul primit de la Claudiu: „Eu nu prea port bijuterii, dar voi purta acest inel mereu, pentru ca e de la Claudiu. Stiu ca e sufletul lui acolo si asta inseamna enorm“, ne-a declarat emotionata Diana. Cei doi indragostiti nu au stabilit inca o data exacta, dar cert este ca nunta va avea loc in vara acestui an, la Palatul Snagov: „Trebuie sa vedem exact ce date sunt disponibile pentru cei de la Snagov si atunci vom hotari“. Nasii vor fi Cristi Borcea, directorul executiv al echipei Dinamo, si sotia lui, Mihaela.

Fosta sotie ii cere trei miliarde pe an

Claudiu Niculescu este de parere ca fosta sa sotie este influentata de cineva in toate actiunile sale: „Este cineva in spatele ei, care o invata sa faca rau“. Fotbalistul a trait sub acelasi acoperis cu Lidia timp de opt ani si sunt despartiti de trei ani si jumatate, dar au divortat oficial pe 22 martie, anul trecut. Sportivul s-a declarat mirat de comportamentul Lidiei, declarand ca, dupa divort, au avut o relatie civilizata, pana in clipa in care Lidia i-a trimis citatia cu cererea de marire a pensiei alimentare: „Probabil a vazut ca imi merge mai bine in fotbal si s-a gandit ca am venituri mai mari“. Interesant insa, Lidia isi motiveaza pretentia prin „cresterea costului gazelor si a echipamentului sportiv pentru copii“. Claudiu a adaugat, sprijinit de avocatul sau, ca o data cu pronuntarea divortului, el si Lidia au convenit impreuna ca pensia alimentara pentru cei doi copii sa fie de 2.000 de dolari, marturisind ca nu il deranjeaza sa plateasca orice suma, atata timp cat aceasta acopera cheltuieli legate strict de copii, nu de Lidia si actualul sau prieten, Gabi Vasile. De altfel, suma pe care Lidia Niculescu o pretinde pentru cresterea copiilor se ridica la 70.000 de euro pe an, semn ca Alex si Rebecca, de 8 si respectiv 4 ani, s-au apucat deja de cumparaturi serioase la varsta lor... „Fosta nevasta a lui Claudiu cere o treime din venitul anual al acestuia“, ne-a declarat Cristian Sarbu. Nici Alexandra Dinu nu-i cere mult lui Mutu: ea a solicitat in instanta 40.000 de euro pe luna.

Sarbu cu fotbalistii, Draghici cu nevestele lor

Avocatul Sarbu a mai spus ca Lidia Niculescu l-a santajat sentimental pe fostul sau sot in mai multe randuri, amenintan-du-l ca, daca nu plateste suma ceruta de ea in instanta, nu-si va mai vedea copiii. La fel, Lidia i-ar fi propus lui Claudiu un pact, prin care ea ar renunta la tot procesul, daca el ar fi de acord sa semneze un act, consimtind sa nu-si mai vada copiii. Niculescu a declarat insa ca incheierea unui astfel de aranjament este exclus si ca este dureros pentru el ca nu poate avea o relatie normala cu Alex si Rebecca. Acelasi avocat a dezvaluit ca se va implica si in cazul Mutu, ce cuprinde doua procese, la fel ca in cazul Niculescu: unul in care Alexandra Dinu cere marirea pensiei alimentare pentru Mario, baietelul ei si al lui Adrian Mutu, si altul in care fotbalistul de la Fiorentina solicita custodia copilului. Sarbu se va lupta in instanta, de partea lui Mutu, cu actuala sa „prietena“, Alice Draghici, avocata Lidiei Niculescu, nimeni alta decat aparatoarea Alexandrei Dinu: „Abia astept sa ne revedem in instanta, in ambele procese!“, i-a transmis Sarbu lui Alice Draghici.
http://www.gardianul.ro/2007/03/14/monden-c6/claudiu_niculescu_si_diana_munteanu_se_casatoresc_la_snagov-s91472.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Pe Diana Munteanu nu o deranjeaza scandalul cu fosta sotie a

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 18:17

Pe Diana Munteanu nu o deranjeaza scandalul cu fosta sotie a lui Niculescu Intalnirile la tribunal dintre Claudiu Niculescu si fosta lui sotie, Lidia, au generat un adevarat scandal mediatic, intretinut, ce-i drept, mai mult de mama copiilor fotbalistului, care nu s-a sfiit sa faca declaratii jignitoare la adresa fostului sot, dar si la adresa actualei iubite a acestuia, Diana Munteanu. Cu toate astea, VJ-ita de la MTV da dovada de un calm iesit din comun, refuzand sa-i raspunda Lidiei in aceeasi maniera si adaugand ca aceasta poveste urata nu ii afecteaza relatia cu Claudiu.

Daca divortul lui Niculescu de Lidia s-a desfasurat fara prea mult taraboi, se pare ca mult mai multa rezonanta o au celelalte doua procese, acela intentat de Lidia, prin care aceasta cere marirea pensiei alimentare pentru cei doi copii, si cel de-al doilea, intentat de Claudiu, prin care el cere custodia Rebecai (4) si a lui Denis(Cool. Cea care i-a fost sotie dinamovistului vreme de opt ani si-a motivat solicitarea declarand ca, de la data divortului ei de Claudiu, in martie anul trecut, fotbalistului i s-au marit veniturile, asa incat considera normal ca cei doi copii pe care ii au impreuna sa primeasca mai multi bani. Drept riposta, Claudiu a apelat la serviciile unui avocat, pentru a cere custodia copiilor. Infatisarile in instanta s-au lasat cu acuzatii de adulter, atat din partea lui Claudiu, cat si din partea Lidiei, care a sustinut ca fotbalistul a inselat-o cu Madalina Manole si cu mai multe femei, printre care si una dintre cumnatele sale. In plus, ea a facut, in mai multe randuri, acuzatii jignitoare la adresa fostului sot, dar si a iubitei lui, Diana Munteanu.

Diana refuza razboiul

Cu toate ca declaratiile Lidiei din cadrul mai multor interviuri ar fi ridicat tensiunea oricui, prezentatoarea de la MTV da dovada de un calm incredibil, refuzand sa-i ofere Lidiei vreo replica: „Nu am de gand sa ma lansez in declaratii. La urma urmei, nici nu ma priveste pe mine toata povestea asta. Este treaba lor si ei doi trebuie sa rezolve aceasta problema“. Referitor la unul dintre interviurile recente acordate de Lidia, in care aceasta afirma ca cei doi copii ai lui Claudiu se uita la toate meciurile de fotbal, numai la Dinamo, nu, Diana este de parere ca atitudinea fostei sotii a lui Niculescu vorbeste de la sine: „Cred ca cititorii si telespectatorii isi dau seama singuri care este, de fapt, caracterul ei“. In schimb, blonda a marturisit ca intreg scandalul iscat de cele doua procese nu ii afecteaza relatia pe care o are cu Claudiu: „Noi avem o relatie stabila si nu ne lasam afectati de acest scandal“. Diana si Claudiu locuiesc de multa vreme sub acelasi acoperis si, in functie de cum le permite programul, isi petrec mult timp impreuna: „Stam in acelasi apartament de mult si incercam sa fim amandoi cat mai mult timp“.

O sa treaca si asta

Diana e constienta de amploarea pe care a luat-o, in ultima vreme, scandalul dintre iubitul ei si Lidia Niculescu, dar crede ca este doar o chestiune de moment, care va fi data uitarii: „Asa se intampla in astfel de cazuri, dar toate trec. Va trece si asta, lumea o sa uite“. De 1 Martie, Claudiu a pastrat traditia, facandu-i cadou iubitei sale un martisor si un buchet de trandafiri: „Am primit un martisor, ca asa e traditia, si un buchet mare de trandafiri“. In ce priveste proiectele profesionale, Diana a declarat ca ramane in continuare la postul de muzica ce a consacrat-o, desi a avut oferte din partea mai multor televiziuni: „Nu am dat curs nici unei propuneri, pentru ca nu mi-am dorit sa plec doar asa, de dragul unei schimbari. Sunt de cinci ani la MTV si, daca voi face un pas inspre altceva, ma voi gandi foarte bine inainte“.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu, cam ghinionista

Mesaj Scris de Admin 25.02.07 10:00


Diana Munteanu, cam ghinionista

Multa lume a auzit sau a citit despre relatia, deja oficiala, a vedetei MTV Diana Munteanu cu fotbalistul Dinamo Claudiu Niculescu. Revista “Story” informeaza ca, de putin timp, acesta i-a daruit iubitei un inel de logodna si a cerut-o în casatorie, dar ca deocamdata cuplul nu a stabilit data nuntii. Unul din motive ar fi programul încarcat din vara al echipei Dinamo, însa mai exista altul, se pare ca ceva mai serios. Claudiu a mai fost casatorit, cu Lidia Niculescu, împreuna cu care are doi copii. De curând, aceasta ar fi cerut o pensie alimentara foarte mare (de ordinul a zeci de mii de euro) pentru Rebecca Alexia (4 ani) si Denis Alexandru (8 ani), deschizând proces în instanta. Avocatul fotbalistului în acest proces este Dan Nastrut, cel care l-a aparat si pe Adrian Iovan, sotul Romanitei, în procesul cu familia Balanel. Abia dupa ce dinamovistul va iesi din aceste ape tulburi , Claudiu si Diana îsi vor oficializa relatia în fata ofiterului starii civile si a preotului. Oricum, cu dictonul care le place, “Noi împotriva tuturor”, au ceva sanse de reusita împreuna. (L. I.)
http://www.independent-al.ro/content/view/1117/47/1/2/
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Claudiu Niculescu s-a logodit cu Diana Munteanu.

Mesaj Scris de Admin 24.02.07 7:53

Claudiu Niculescu s-a logodit cu Diana Munteanu.

Chiar daca se afla in plin proces de divort cu sotia sa, fotbalistul Claudiu Niculescu este mai indragostit ca niciodata de DJ-ista Diana Munteanu. Se pare ca s-au si logodit, zilele trecute, la o minastire din apropierea Bucurestiului. Blonda a primit inelul de logodna, aur cu briliante, locuiesc impreuna si-l sprijina pe iubitul ei in tot ceea ce face si in divortul cu sotia sa, Lidia. Exista doi copii in acest joc, iar prezentatoarea de la MTV incearca din rasputeri sa fie o buna mama vitrega. Cu toate acestea, intre cele doua feme ...



continuare


Ultima editare efectuata de catre Admin in 28.10.11 17:29, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana şi Claudiu s-au mutat împreună

Mesaj Scris de Admin 22.02.07 16:25

Diana şi Claudiu s-au mutat împreună


Diana Munteanu şi Claudiu Niculescu, unul dintre cele mai controversate cupluri ale momentului, trăiesc de ceva timp o frumoasă poveste de dragoste. De curând, cei doi au luat decizia de a locui împreună, iar de câteva săptămâni împart aceeaşi locuinţă.

Cei doi au luat această decizie în această perioadă, cand Claudiu are probleme destul de mari cu fosta soţie, care cere în instanţă o pensie alimentară mult mai mare pentru cei doi copii ai lor. "Atat eu cât şi Claudiu avem o viaţă agitată şi, din dorinţa de a petrece mai mult timp alături unul de celălalt, am considerat că această perioadă reprezintă momentul oportun pentru a face acest pas de a ne muta împreună", a declarat Diana Munteanu, Vj-iţa MTV.
De-a lungul timpului, relaţia Dianei cu fotbalistul s-a cimentat pas cu pas, şi iată că cei doi s-au hotărat acum să se mute împreună, semn că relaţia este din ce în ce mai serioasă. Nu numai că se afişează fără nicio restricţie, dar Diana şi Claudiu au fost recent la Braşov, la părinţii ei. Mai mult decat atat, prezentatoarea MTV îşi ia din ce în ce mai în serios rolul de mamă vitregă pentru copiii lui Claudiu, ea fiind surprinsă în magazine cumpărând hăinuţe pentru aceştia.
Referitor la acest aspect, Lidia, fosta soţie a fotbalistului, are destul de multe de comentat. "Dacă Diana vrea să fie mamă, să îşi facă singură copiii", după cum aceasta a afirmat recent. În plus, ea este foarte nemulţumită de faptul că fostul său soţ şi-a neglijat întotdeauna copiii. Însă acum, având în vedere schimbările care s-au petrecut în viaţa lui, este foarte posibil ca el să aibă şi alţi copii, de data aceasta cu Diana. Dar poate mai întâi va urma nunta...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu vrea emisiune de divertisment

Mesaj Scris de Admin 22.01.07 10:58

Diana Munteanu vrea emisiune de divertisment
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu il duce pe Claudiu la parinti

Mesaj Scris de Admin 23.12.06 13:07

Diana Munteanu il duce pe Claudiu la parinti

23.12.2006 Diana Munteanu va merge impreuna cu iubitul ei, Claudiu Niculescu, la parintii ei, la Brasov: „O sa mergem la ai mei, la munte, pentru ca e frumos, e zapada si noua ne place iarna“. VJ-ita de la MTV spune ca va cumpara cadourile pentru apropiati pe ultima suta de metri: „Nici nu m-am gandit macar ce sa cumpar, o sa ma hotarasc la fata locului“. Cat despre dorintele sale de Craciun, Diana ne-a declarat: „Nu-mi doresc nimic in mod special, decat sanatate“.

Daruri spirituale
Alessandra Stoicescu spune ca acest Craciun va purta o semnificatie aparte pentru ea si iubitul sau, Valentin, pentru ca este posibil sa-l petreaca in casa pe care spera sa o termine, in curand, de finisat: „Nu plecam din Bucuresti, pentru ca ne-am dori sa facem Craciunul in casa noua“. Cadourile pe care prezentatoarea Observatorului de la Antena 1 le-a pregatit pentru familie sunt mai degraba de suflet: „Vor fi mai spirituale, in ton cu sarbatoarea. Am cumparat in mod special bijuterii pentru ai mei“. Oana Cuzino ne-a spus ca, in principiu, va petrece Craciunul in Capitala, asta in cazul in care sotul ei nu ii pregateste vreo surpriza: „L-am auzit pe sotul meu vorbind cu niste prieteni si aranjand un miniconcediu la munte, cu ocazia Craciunului. Probabil imi face vreo surpriza“. Prezentatoarea de la ProTv a cumparat pentru fetita ei dulciuri si haine noi, iar pentru sotul ei ne-a declarat ca este inca in cautari: „Vreau sa-i iau ceva special de Craciun sotului meu, de aceea ma hotarasc mai greu“.
http://www.gardianul.ro/2006/12/23/monden-c6/diana_munteanu_il_duce_pe_claudiu_la_parinti-s88328.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu si Claudiu Niculescu sau „cui pe cu

Mesaj Scris de Admin 12.12.06 5:48

Diana Munteanu si Claudiu Niculescu sau „cui pe cui se scoate“ - (12-12-2006)
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu si Claudiu Niculescu nu se despart

Mesaj Scris de Admin 21.11.06 7:46

Diana Munteanu si Claudiu Niculescu nu se despart - (21-11-2006)
Relatia dintre VJ-ita MTV-ului Diana Munteanu si atacantul dinamovist Claudiu Niculescu a fost intens mediatizata in presa ultimelor luni. Motivul, trecutul dubios al fotbalistului, ii da batai de cap si acum actualei sale iubite
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Relatia Dianei Munteanu cu Claudiu Niculescu scirtiie!

Mesaj Scris de Admin 17.11.06 7:29

Relatia Dianei Munteanu cu Claudiu Niculescu scirtiie!

Blonda bronzata de la MTV, Diana Munteanu, a inceput sa descopere neajunsurile concubinajului cu un fotbalist. Ceea ce o deranjeaza cel mai mult sint activitatile de tip obligatie pe care Claudiu a inceput sa i le impuna din ce in ce mai des: mersul la meciuri si cit mai putina vinturare inutila prin magazine. Orgolioasa Diana nu prea este dispusa sa-si sacrifice capriciile care ii aduc fericirea si, de aceea, certurile au devenit destul de frecvente. Cu toate acestea, la orizont nu se intrevede inca o despartire vijelioasa, rumenita ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 19.03.07 7:12, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu l-a potolit pe Niculescu

Mesaj Scris de Admin 03.11.06 8:11

Diana Munteanu l-a potolit pe Niculescu
Atacantul echipei Dinamo, Claudiu Niculescu, si-a lasat in urma trecutul tumultuos si s-a asezat la casa lui. De cand este iubitul VJ-itei Diana Munteanu, varful lui Dinamo s-a linistit si, mai mult decat atat, da mare randament pe teren. Nu stim ce „tratament“ ii aplica frumoasa vedeta MTV, dar un lucru este clar, Claudiu se „misca“ din ce in ce mai bine „in iarba“, marcand gol dupa gol
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Diana Munteanu face dese vizite la ginecolog

Mesaj Scris de Admin 20.10.06 7:08

Diana Munteanu face dese vizite la ginecolog
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Munteanu[v=] - Pagina 3 Empty Re: Munteanu[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum