Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Ferentz[v=]

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ferentz[v=]

Mesaj Scris de Admin 05.09.06 10:04

Rezumarea primului mesaj :

Ferentz[v=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcRMrdH7psc_sRFZkqoYtqO2sWmcBTp5ErVG_m1HelI1_tMYr3lSO712YIiIAnamaria


Ultima editare efectuata de catre Admin in 06.02.15 19:25, editata de 29 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferentz: „Nu e la Gabriela inelul meu”. Ştie ea ce

Mesaj Scris de Admin 13.03.08 18:52

Anamaria Ferentz: „Nu e la Gabriela inelul meu”. Ştie ea ce ştie!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana-Maria Ferentz e vegetariană

Mesaj Scris de Admin 10.03.08 18:30

Ana-Maria Ferentz e vegetariană
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferentz vrea master în State

Mesaj Scris de Admin 01.03.08 15:43

Ana Maria Ferentz vrea master în State
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferentz a fost desfigurată. La un pas de moarte

Mesaj Scris de Admin 22.02.08 15:08

Anamaria Ferentz a fost desfigurată. La un pas de moarte
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferentz, la un pas de moarte din cauza unei alergii

Mesaj Scris de Admin 12.02.08 16:45

Anamaria Ferentz, la un pas de moarte din cauza unei alergii
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferentz vrea casă nouă

Mesaj Scris de Admin 11.02.08 17:05

Ana Maria Ferentz vrea casă nouă
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty `Ma deranjeaza ca Ana Maria Ferent are tupeul sa se amestece

Mesaj Scris de Admin 08.02.08 18:59

`Ma deranjeaza ca Ana Maria Ferent are tupeul sa se amestece in viata mea`
Vestea ca Gabriela Cristea si Marcel Toader, fostul sot al Anei Maria Ferent, sint un cuplu, a uimit si a deranjat pe toata lumea. Multi si-au dat cu parerea, ca o femeie frumoasa ca vedeta de la Kanal D nu se poate uita la un barbat ca Marcel Toader, care arata bine, dar e cunoscut pentru firea lui violenta. Cea care prezinta emisiunea "Nora pentru mama" a fost surprinsa, serile trecute, de catre paparazzi, alaturi de Marcel. Cei doi au iesit impreuna la un restaurant, purtindu-se tandru unul cu altul. Au inceput speculatiile, dar si sfaturile Anei Maria Ferent catre Gabriela. Aceasta i-a sugerat brunetei sa aiba grija cu amorezul care a avut patru casatorii la activ si obisnuieste sa-si articuleze sotiile. Cintareata o sfatuia pe Gabriela sa renunte la povestea de iubire cu acesta, pentru ca, la un moment dat, o va rani si, in mod sigur, va minca bataie. Sa nu uitam ca Ana Maria a fost casatorita cu omul de afaceri si crede ca este indreptatita sa-si dea acum cu parerea, avind o experienta de neuitat. De altfel, despre amorez se stie ca e un om violent, cel putin asa sustin femeile din viata sa, iar Gabriela ar avea de suferit. Insa, cea care stie ce are de facut este vedeta de la Kanal D, care se considera majora si responsabila de faptele ei si ne-a marturisit ca nu priveste pe nimeni viata ei personala.
Nu are nevoie sa fie sfatuita cu cine sa iasa
"Ce m-a deranjat pe mine au fost sfaturile Anei Maria Ferent. Cine i le-a cerut? Nu am nevoie sa-mi spuna cu cine sa ies si, mai ales, sa-mi dea sfaturi privind ceea ce trebuie sa fac. Nu inteleg cine-i da dreptul sa se amestece si sa vorbeasca despre viata altcuiva. Emisiunea mea are rating foarte bun si asta ma multumeste extraordinar. Am realizari despre care se vorbeste, iar ce spune Ana Maria Ferent sint doar vorbe fara sens si rautati. Ma deranjeaza ca are tupeul sa se amestece in viata mea privata. In ceea ce priveste relatia cu Marcel, nu ne-am comportat ca doi iubiti, iar pozele aparute in presa pot fi interpretate. Nu traiesc, deocamdata, o poveste de iubire cu acesta, ne cunoastem de cinci ani, sintem amici. Daca va fi sa fie mai mult, voi vedea, dar asta nu priveste pe nimeni. Nu cred ca am facut rau nimanui, incit sa fiu mediatizata atit de mult. Am alte treburi de facut decit sa stau sa ascult lamentarile unei femei cu probleme". De altfel, Gabriela a avut o relatie cu un om de afaceri grec, care s-a terminat de curind. Nu a vrut sa vorbeasca despre acest lucru, iar povestea de iubire cu Marcel Toader nici n-a negat-o, dar nici nu a recunoscut ca ar fi iubiti. Vom vedea daca cei doi vor fi un cuplu sau Gabriela va gasi intelepciunea sa stea departe de barbatul care este atit de contestat de toate femeile din viata lui. Dar daca il iubeste, e alegerea ei.



continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferenţ renunţă la religia ortodoxă

Mesaj Scris de Admin 28.01.08 19:24

Anamaria Ferenţ renunţă la religia ortodoxă
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferenţ a avut un tată vitreg beţiv

Mesaj Scris de Admin 14.01.08 17:07

Ana Maria Ferenţ a avut un tată vitreg beţiv Dintre Antenele alea, la care din când în când mă mai uit, recunosc, nu fără o oarecare strângere de curea, Antena 2 face cel mai bine la purgaţia intelectului. Populată de vedetuţe mai ceva ca balta de broaşte, Antena 2 are totuşi şi câteva emisiuni bunicele. Printre ele, „Conferinţa de presă” se strecoară pe sub uşa notorietăţii, precum scrisorica de amor în poşeţica unei jupânese gravide din Caracal. Are avantajul de a avea un format relativ digerabil şi două motoare cu reacţie la erecţia de presă. Sau cu erecţie la reacţiile de presă. Cum vreţi să o luaţi, că de vărsat tot nu se varsă. Prezentatoare de emisiune, că moderatoare nu pot să-i spun, că nu moderează încă nimic, e Diana Munteanu, actualmente Niculescu, o doamnă care a pus nişte kile prin locurile mai moi în perioada în care nu ne-am văzut. La emisiune vin tot felul de vedetuţe adunate de prin oborul de presă să spună ele, dragă, sau fă, fată, cum e cu viaţa, cu epilatul la sub braţ şi cu problema artei şi culturii în spaţiul postmodernist şi uşor clasicizant la colţuri. Vedeta de sâmbătă seara a fost Ana Maria Ferenţ, despre care am să povestesc acum în acest spaţiu.

Tocătorii de vedete

Invitaţii emisiunii sunt mai tot timpul aceiaşi, recrutaţi dintre jurnaliştii care adună găinaţul ştirilor din coteţul cu găini al lumii mondene. Zice o insuficientă la minte că şi-a cumpărat maşină de tocat carne cu cristale Swarovski, gata, apare pe prima pagină în ziare. Face pipi la colţ un băieţel de milionar, gata şi pozele de paparazzi. Asta e presa. În emisiune, jurnaliştii toacă de obicei ficatul vedetelor, îl călesc bine cu ceapă şi îl pun uşurel în suc propriu ca să se macereze. Vedetele încearcă să cotească cu căruţa ideilor prin hambarul vorbelor, dar nu prea au loc, pentru că ziariştii proşti nu sunt (mai ales Mirela Dinică) şi îţi spun şi ce ai visat la trei zile după ce te-ai născut.

Ana Maria e tangentă la limba română şi paralelă cu logica

Fată modestuţă la minte, dar cu vino-ncoa’ dacă ai portofel bazat, Ana Maria a pătruns în lumea cu sclipici direct din Moldova natală. A aterizat la librăria Cărtureşti pe post de vânzătoare şi, în loc să nimerească în patul lui Patapievici ca să-i povestească el cum e cu comunismul insidios infiltrat în gândirea de stânga, a nimerit prin alte paturi de unde i s-a tras celebritatea. Cu cacofonii scăpate printre buze, în ritmul în care scapă flatulaţii un purceluş hrănit două luni cu fasole, Ana Maria a demonstrat nu numai că gramatica limbii române şi sintaxa sunt mai de nepătruns decât misterele eleusiace, dar şi că trebuie să ai mare tupeu la târtiţă să ieşi „pe sticlă” atunci când nu ştii să legi cu aţă trei cuvinte.

Cultură de şcoala populară cu cacofonii mentale

Umflându-se, cu poticneli gramaticale, în penele nesimţirii, Ana Maria a pus boticul umed la ţâşnitoarea inteligenţei şi a grăit cu porumb uscat „Eu am dreptul să am păreri, deoarece am studii… Adică Şcoala Populară de Artă şi fac acum şi Facultatea de Muzică”. Făi, fetiţă moldoveancă agramată. „Facultatea de Muzică” aia a ta se numeşte Conservator şi acolo e student Marcel Pavel. „Facultatea de muzică” aia a ta e poate la Bamboo şi prin discotecile alea unde îţi zbaţi tu picioruşele tale splendide şi uşor crăcănate. Cât despre Şcoala Populară de Artă, aia pe care ai absolvit-o tu, poţi să te ştergi liniştită cu diploma pe care o ai de la ei, după ce ai făcut pipilică prin WC-urile cluburilor de fiţe, că nu valoareză nici cât o hârtie de şters ochelarii. Una peste alta, ca în filmele alea cu fetiţe XXX, Ana Maria s-a poticnit timp de aproape o oră în cuvinte şi în logică, nereuşind să convingă că are minte mai multă decât o găină ouătoare.

Ce crede Ana Maria despre lume şi viaţă

Cel mai important lucru pe care l-am aflat de la Ana Maria e că a avut o copilărie nefericită, dominată de un tată vitreg beţiv, că a cântat pe nişte dealuri fără microfon şi că va scoate un album de muzică peste ani, probabil când vom da cu toţii nas în nas cu Cei Patru Cavaleri ai Apocalipsei. În rest, fiţe şi figuri de restaurante de provincie şi petreceri private cu şmecheri de prin industria zootehnică.


Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferenţ, oripilată de bibelouri

Mesaj Scris de Admin 21.12.07 11:37

Anamaria Ferenţ, oripilată de bibelouri

Dacă majoritatea oamenilor sunt oripilaţi de gândaci, şerpi şi alte astfel de vieţuitoare, dezgustătoare după cum spun unii, Anamaria Ferenţ este oripilată de bibelouri: „Nu suport bibelourile sub nicio formă. Mi se par urâte şi lipsite de orice fel de utilitate. Mama avea casa plină de astfel de „ornamente” şi le-am aruncat pe toate. Nu a reuşit să păstreze decât câteva pe care l-e ascuns de mine. Mi se pare o aiureală să ţii în casă ceva care nu poate fi folosit, care nu este util sub nicio formă”, ne-a spus cântăreaţa.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferentz se teme de maritis

Mesaj Scris de Admin 08.12.07 17:39

Anamaria Ferentz se teme de maritis
Cintareata Anamaria Ferentz este angajata de luni bune intr-o relatie stabila. Desi iubitul ei si-a facut curaj si a cerut-o de nevasta, blonda se teme de un nou mariaj. Avind la activ o casatorie esuata (cu omul de afaceri Marcel Toader, precum si experiente traumatizante cauzate de comportamentul agresiv al fostului sot, Ana a ajuns sa fie foarte suspicioasa. "Daca te frigi o data, sufli si in iaurt dupa aceea. Normal ca sint sceptica si reticenta la orice. Dupa un asa soc, e foarte greu sa mai accepti un angajament pe termen lung. Eu si iubitul meu sintem impreuna de mult mai mult timp decit a durat casnicia mea (n.r. trei luni). M-a cerut, intr-adevar, in casatorie, dar nu i-am dat inca raspunsul" - a declarat Ferentz pentru “7 Plus”. Spre deosebire de perioada in care se afisa peste t ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferentz a donat o pereche de cercei primiţi de la T

Mesaj Scris de Admin 03.12.07 11:38

Anamaria Ferentz a donat o pereche de cercei primiţi de la Teo
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferentz si-a luat masina in leasing

Mesaj Scris de Admin 06.11.07 11:52

Ana Maria Ferentz si-a luat masina in leasing De citeva zile, cintareata Ana Maria Ferentz conduce o masina sport, model unic in România. Blonda a vazut exemplarul la reprezentanta si i-a rugat sa-i pastreze masina. "Mi-am cumparat un Seat Ibiza FR. Este prima masina de acest gen din România, pentru ca este un model nou. Are 150 CP si este o masina sport. Stiam ca a aparut modelul in strainatate si ca urma sa fie adus si in România. Am fost la reprezentanta si i-am rugat sa mi-o opreasca pentru ca, dupa comanda, mai trece o perioada pina ti-o livreaza, iar eu am vrut masina imediat" - a declarat Ferentz pentru 7 Plus. Bolidul vedetei ajunge la pretul de 25.000 de euro, insa Ana nu a dispus de intreaga suma si a optat pentru leasing. Se pare ca in urma negocierilor purtate la fata locului, solista a reusit sa obtina un discount onorab ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferentz sufera de rinichi

Mesaj Scris de Admin 04.11.07 10:57

Anamaria Ferentz sufera de rinichi
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferentz îşi face de cap prin cluburi

Mesaj Scris de Admin 22.10.07 16:40

Ana Maria Ferentz îşi face de cap prin cluburi
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferent isi vinde rujul pe internet

Mesaj Scris de Admin 07.10.07 15:41

Ana Maria Ferent isi vinde rujul pe internet
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferentz isi doreste o emisiune pentru copii

Mesaj Scris de Admin 17.09.07 18:33

Ana Maria Ferentz isi doreste o emisiune pentru copii

S-a terminat vacanta si televiziunile s-au pus pe treaba serios cu noi grile de programe si emisiuni de divertisment. Multe din vedetele de pe la noi au inceput deja sa modereze emisiuni de divertisment. Unele au ramas, insa, cu buza umflata. Printre acestea se numara si Ana Maria Ferentz. Nu pentru ca nu ar fi primit propuneri, ci pentru ca nu a fost multumita de ele. Cintareata a marturisit ca remuneratia nu era suficienta pentru efortul depus si timpul pierdut. Iar daca partea financiara o multumea, profilul emisiunii nu era pe gus ...

Ferentz[v=] - Pagina 3 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Pentru astazi, cantareata Anamaria Fer

Mesaj Scris de Admin 06.09.07 18:59

Pentru astazi, cantareata Anamaria Ferentz

Cantareata Anamaria Ferentz este astazi candidata propusa de noi la titlul de “Sex Bomb Gardianul”. S-a nascut la Bacau si a cop..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Hacker-ul mărturiseşte: Nu am nimic personal cu Aamaria

Mesaj Scris de Admin 20.08.07 7:17

Hacker-ul mărturiseşte: „Nu am nimic personal cu Anamaria!...“
După cum vă înştiinţam în urmă cu câteva zile, am primit pe e-mail o veste destul de... importantă pentru Anamaria Ferenţ. Ni se specifica în mesajul primit că solista este însărcinată şi că vrea să împărtăşească această bucurie doar cu noi. Întrucât ni s-a părut suspectă toată această treabă (cu atât mai mult cu cât avem noi motivele noastre să ne îndoim că Ferenţ va face vreodată publică o astfel de veste!), am contactat-o pe cântăreaţă. Aproape instantaneu am dedus că a fost victima unei glume proaste realizate de un hacker. Ei bine, după publicarea articolului, am primit pe adresa de e-mail un mesaj din partea celui care i-a „spart“ contul.

„Domnule Dan de la ATAC, în primul rând îmi cer sincere scuze faţă de domnişoara Anamaria, dacă într-adevăr s-a speriat atât de mult de ceea ce s-a întâmplat cu adresa ei de mail. Intenţia mea nu era de a-i creea Anamariei probleme, era aceea de a testa cât de multă atenţie acordaţi asupra informaţiilor primite. Oricum, felicitări pentru faptul că aţi cerut acea confirmare chiar şi sub pretextul felicitărilor. Totul a fost făcut din amuzament şi fără scopul de a răni pe cineva. Eleeta spre exemplu vine de la 31337 - 1337 (eleet - leet), cuvânt folosit uzual pe Internet şi folosit la această mică ţeapă doar pentru a da de înţeles cunoscătorilor asupra înţelesului ascuns al acelui nume. Cine ştie despre ce e vorba va înţelege imediat“. Astfel începea e-mail-ul primit pe adresa stop_frauda@yahoo. com. Ni se dădea de înţeles anume că cel care a reuşit să-i afle parola contului de e-mail al lui Ferenţ nu a vrut altceva decât să se distreze. Această formă de „distracţie“ este cât se poate de „costisitoare“, în cazul unui eventual proces, şi este pedepsită crunt de legislaţia europeană. Din păcate, nu suntem convinşi că cei ce au răspândit vestea despre o posibilă sarcină a solistei voiau doar să se distreze sau să verifice aptitudinile noastre de ziarişti.

„Nu adresa ei de mail a fost spartă“
Continuarea e-mail-ului este următoarea: „În altă ordine de idei, ţin să precizez următoarele: 1) Nu am trimis mail decât către o singură adresă şi anume a dumneavoastră. Ceea ce s-a scris, cum că am trimis la toate ziarele acel mesaj, este o mică mare minciună. 2) Nu am nimic personal cu Anamaria şi chiar îmi place cum se prezintă ca artistă. Nu sunt un fan, dar din punctul meu de vedere, este o persoană OK şi în niciun caz nu îi doresc răul. În cazul publicării acelui mesaj se oferea oricum o dezminţire după aflarea adevărului şi totul revenea la normal. 3) Nu adresa ei de mail a fost spartă. Cu PC-ul are anumite probleme. 4) Nu a primit mailurile de la dumneavoastră din simplul motiv că am băgat adresa de mail pe care o aveţi în lista ei de „Spam“ şi automat a fost blocată comunicarea între dumneavoastră şi ea prin intermediul căsuţei poştale electronice. 5) Pe viitor totuşi ar fi mult mai indicat să nu denaturaţi adevărul ca în cazul mailurilor trimise la toate ziarele. Probabil după tot ce v-am spus eu acum nu veţi face acea dezmin- ţire jurnalistică, dar e un simplu sfat din partea unui cititor de ziar. Vroiam să vă trimit nişte informaţii interesante şi unice ca ştiri în lumea mondenă, dar datorită acestei denaturări prefer să renunţ la idee până voi vedea schimbări în cazul revistei la care lucraţi. Dovada că sunt cine pretind că sunt: Anamaria a trimis un e-mail către dumneavoastră prin care anunţă că se semnează la sfârşitul mesajelor într-un anumit fel. A primit un mail de la dumneavoastră cu o serie de întrebări destul de ciudate.

O zi bună. Fallen Stars“. În continuare există un „link“ către un site pe care apar, zice-se, melodii ce încă nu sunt pe piaţă, interpretate de artişti destul de cunoscuţi de la noi. Am accesat adresa cu pricina şi v-o punem şi dumneavoastră la dispoziţie, pentru a vedea cum „Stele Căzătoare“ recomandă celor ce accesează anumite link-uri să împrăştie vestea. Oricum s-ar numi această atitudine a hackerului, ceea ce face el se numeşte „piratare“. Încă o infracţiune pedepsită destul de sever. Iată adresa: „http://romaniainedit.3xforum.ro/post/145364/1/ Melodii_nelansate_furate_Impact_Bordo_Cream/“.

Andreea Bălan, următoarea „pe listă“
După ce am văzut mesajul trimis de „amuzat“ de pe adresa fallen.stars_romania@yahoo.com, am mai găsit unul, din partea Andreei Bălan. Era un „reply“ la un mesaj care suna astfel: „Se poate să îmi dai un ID de messenger? Am primit o informaţie foarte picantă despre tine şi aş dori să discutăm mai amănunţit. Nu ştiu dacă ar trebui făcută publică“. Acest e-mail era trimis de pe adresa noastră de e-mail către Andreea, iar ea a răspuns acestei „înştiinţări“ cu un alt mesaj în care era trecut numărul ei de telefon. Ne cerea să o contactăm. Am sunat-o pe solistă pentru a o asigura că nu avem niciun amestec în toată această poveste şi am anunţat-o despre ceea ce se petrece cu adresa noastră de e-mail. După aceea am contactat autorităţile şi le-am relatat cele întâmplate. Suntem convinşi că adresa noastră de e-mail a fost „spartă“, nu adresele vedetelor, şi suntem dispuşi să dăm de urma acestor teribilişti, cu atât mai mult cu cât ni s-a adus la cunoştinţă că mai multe persoane publice au adresa de mail piratată şi toate datele prezente pe pagina lor de Yahoo! puse la dispoziţia „curioşilor“. Până când vi-i vom prezenta pe cei responsabili cu violarea intimităţii noastre şi a celorlalte persoane, îi înştiinţăm pe cei care au primit mesaje de pe adresa stop_frauda@yahoo. com să nu le ia în seamă şi să nu răspundă la ele.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferenţ, victima hackerilor!

Mesaj Scris de Admin 17.08.07 9:02


Anamaria Ferenţ, victima hackerilor!
Cine crede că persoanele publice nu cad victime „piraţilor“ de pe Internet se înşală amarnic. Fostei soliste de la Demmo i s-a întâmplat să „înştiinţeze“, fără voia sa, o anumită parte a presei scrise cum că este însărcinată de trei săptămâni. Când i-am adus la cunoştinţă, nu i-a venit să creadă.

„Bună Dan. Vroiam să te anunţ că sunt însărcinată (deja am trei săptămâni) şi vreau să împărtăşesc asta cu toată lumea. Dacă va fi băieţel îl va chema Andreius iar dacă va fi fetiţă o va chema Eleeta. Sunt foarte fericită şi vă voi ţine la curent (doar pe voi) cu toate noutăţile ce vor apărea în timp“. Astfel era formulat mail-ul trimis de pe adresa solistei către adresa unuia dintre redactorii noştri. Va să zică, pe lângă faptul că alesese numele copiilor, „bucuria“ era împărtăşită doar cu noi, lucru ce ne-a dat de gândit.

Am contactat-o telefonic pe Anamaria şi, în primă instanţă, am felicitat-o formal. Nu prea ne venea nouă să credem că o asemenea veste este împărtăşită atât de repede cu presa... Când a auzit despre ce este vorba, Anamaria a râs cu poftă, ulterior, îngrijorându-se. Adevărul e că are suficiente motive. În cazul în care persoana cu pricina este un „hacker“ (iar solista nu are niciun dubiu în privinţa aceasta!), faptul că „împricinatul“ a atentat la intimitatea sa şi că a scornit veşti neadevărate despre viaţa personală a lui Ferenţ constituie o încălcare flagrantă a legislaţiei internaţ ionale, referitoare la frauda pe Internet. Anamaria ne-a mărturisit că nu este prima dată când i se întâmplă aşa ceva. Cu aproape un an şi jumătate în urmă nu a mai putut accesa adresa sa de e-mail, întrucât îi fusese spartă parola.

„Cineva a reuşit să îmi spargă contul!“
„Nu am cum să fiu însărcinată! Nu sunt căsătorită şi nici nu intenţionez să fac acest pas în viitorul apropiat, aşa că astfel de lucruri îmi discreditează numele. Cineva s-a jucat cu mine, asta e clar!“, ne-a declarat cântăreaţa. Ceea ce pe noi ne-a surprins ulterior a fost faptul că, deşi am încercat să îi trimitem e-mailul înapoi, pentru a o convinge că nu este vreo scorneală a unor ziarişti, nu am reuşit nici după trei încercări consecutive. Acest aspect a determinat-o pe Anamaria să ne declare că începe să pună la îndoială vorbele noastre. Într-un final, am ajuns la un compromis: i-am comunicat parola adresei de mail pe care am primit „vestea“ şi am lăsat-o să se convingă. Martor al întregii „operaţiuni“ a fost fratele ei, care a suplinit nepriceperea solistei la calculatoare. „Vă mulţumesc că mi-aţi adus la cunoştinţă acest lucru. E clar că cineva a reuşit să-mi afle parola şi să trimită mesaje de pe contul meu, iar acest lucru îmi displace profund“, ne-a mai declarat artista.

Ni s-a semnalat de curând că există un individ care sparge conturile de e-mail ale vedetelor şi împrăştie informaţ iile confidenţiale tuturor „doritorilor“. Sfatul nostru este să fiţi precauţi.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferentz acuza cantaretele de prostitutie

Mesaj Scris de Admin 06.08.07 19:32

Anamaria Ferentz acuza cantaretele de prostitutie

Anamaria Ferentz, cantareata si fosta vedeta Playboy, crede ca domeniul muzical nu mai este respectat din cauza acelor domnisoare din show-b..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferentz nu mai doreste sa pozeze goala

Mesaj Scris de Admin 21.06.07 18:16

Ana Maria Ferentz nu mai doreste sa pozeze goala

Ana Maria Ferentz, una din vedetele-iepurasi Playboy, a aratat tot ce are ea mai bun in pictorialul nud pe care l-a realizat in revista pent ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria: „Todomondo n-au piesă potrivită pentru E

Mesaj Scris de Admin 08.05.07 20:17

Anamaria: „Todomondo n-au piesă potrivită pentru Eurovision“Anamaria Ferenţ a revenit pe scena muzicală. A filmat un videoclip, se pregăteşte de lansarea oficială a albumului său, se pregăteşte de o eventuală promovare internaţională (nu ea neapărat, ci casa de discuri) şi, în rest, cântă. A început cântările cu aproape o lună mai devreme decât era preconizat. A întreţinut atmosfera şi la acţiunea întreprinsă de PSD în Parcul Izvor, de 1 Mai, a mai cântat şi în alte locuri şi... a început să câştige bani din asta. Am contactat-o pentru a-i adresa câteva întrebări despre ceea ce se petrece pe piaţa muzicală din România.

„Artiştii sunt foarte uşor de fraierit“
Am aflat următoarele: din punctul ei de vedere, „artiştii sunt foarte uşor de fraierit. Artiştii sunt boemi, de felul lor. Ei cât au bani în buzunar, sunt fericiţi. Când nu mai au, plâng după ce a fost. Nu se gândesc la ziua de mâine. Sunt nenumărate exemple de cântăreţi care acţionează astfel, dar nu vreau să intru în detalii. Probabil că din această cauză sunt destul de mulţi cei care, în clipa în care au atins o maturitate financiară de pe urma concertelor (singurul mod în care artiştii pot câştiga bani, de altfel), se apucă de afaceri. Vor să aibă viitorul asigurat, iar mie mi se pare firesc acest lucru. Să nu vă închipuiţi că un solist, sau o solistă, sau o trupă câştigă bani în urma vânzărilor CD-urilor. Mai ales în ultima vreme, de când cu pirateria asta pe Internet, este extrem de greu să mai ai pretenţii în urma vânzărilor. Din acest motiv, nu mai investesc nici casele de discuri. Nu li se întoarce investiţia... În fine...“, ne-a spus Ferenţ.

Se coafează în tandem cu Mihaela Rădulescu

Anamaria a primit critici pozitive în urma apariţiilor sale, ce au avut ca scop să promoveze noul său look, „mult mai feminin şi mai matur decât înainte“. Îşi face părul la salonul frecventat de Mihaela Rădulescu, are stilist personal şi este convinsă că „orice om normal la cap vrea o astfel de maturizare“.

Tocmai pentru că promovează un nou look şi o diversitate de stiluri muzicale, am îndrăznit să o întrebăm de ce nu a concurat la Eurovision: „Este treaba casei de discuri, nu a mea. În primul rând că eu m-am concentrat în mod special asupra albumului, nu am încercat să fac o piesă specială pentru acest concurs. Oricum, din punctul meu de vedere, s-a dovedit că publicul nostru nu ştie să voteze, nici în domeniul politic, nici în alte domenii. Sinceră să fiu, piesa cu care concurăm anul acesta nu este potrivită pentru Eurovision. Artiştii care ne-au reprezentat în anii precedenţi, cum ar fi Luminiţa Anghel sau Trăistariu, au avut piese bune, ce le-au adus o recunoaştere internaţională. Sunt foarte sceptică în privinţa acestei piese. Să nu credeţi că am ceva cu trupa respectivă. Îmi sunt simpatici, dar piesa lasă de dorit. Sunt curioasă dacă vor reuşi ceva“, ne-a mai spus solista.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Anamaria Ferenţ, obsedată de kilogramele în plus

Mesaj Scris de Admin 25.04.07 16:43

Anamaria Ferenţ, obsedată de kilogramele în plus Face ce face Anamaria şi dă cu stângul în dreptul la aproape fiecare apariţie televizată. Luni seară, invitată la emisiunea „TeoViziunea“, moderată de Teo Trandafir, fosta componentă a trupei Demmo a lăsat să se înţeleagă că are anumite fixuri în ceea ce priveşte dieta sa.

Vegetariană convinsă, de mai bine de opt luni, aceasta a declarat că zilnic consumă salate cu ton. Nimic ieşit din comun, o să spuneţi dumneavoastră, însă grija cea mare a solistei în acest moment este fix legată de conţinutul caloric al deliciosului peşte. Cât ulei conţine conserva, nu care cumva să depăşească procentul de 1%... Cu alte cuvinte... „ton în apă“.

Ceea ce ne pune pe noi pe gânduri, este grija faţă de aportul caloric al alimentelor, având în vedere că în această primăvară, Anamaria a fost refuzată ca donator onorific de sânge, deoarece era sub greutatea acceptată. Nu mai punem la socoteală faptul că şi tensiunea ei era mult prea scăzută pentru a putea dona sânge. Astfel, atenţia acordată de fosta doamna Toader alimentelor cu conţinut caloric scăzut ne determină să afirmăm că solista are grave probleme de nutriţie.

Afirmaţia ne-a fost întărită în momentul în care Anamaria s-a ridicat de pe canapeaua studioului şi a început să cânte şi să danseze, afişând o „paranteză“ de toată frumuseţea. Dar ce mai contează ce se vede, dacă solista se declară foarte mulţumită de felul cum arată, lăudându-se non-stop cu corpul ei pe care îl mângâia în permanenţă?

Având în vedere că gafele marca „Ferenţ“ se repetă la fiecare apariţie televizată (în urmă cu ceva vreme, a avut „tăria“ să povestească amănunte din culisele căsniciei ei mult prea scurte, istorioară soldată cu un bocet în direct, apreciat de femeile divorţate), o sfătuim să fie mai precaută în declaraţii sau să-şi angajeze un consilier de imagine. Sau să mănânce. Este „în trend“ să ai pulpane mai... consistente. Cu alte cuvinte, „It’s a booty call“ (cunoscătorii au idee).
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Ana Maria Ferent il vrea si pe Edad, dar si pe englez

Mesaj Scris de Admin 20.04.07 7:59

Ana Maria Ferent il vrea si pe Edad, dar si pe englez In ultima vreme, Ana Maria Ferent nu prea a mai vrut sa fie in centrul atentiei. Solista isi pregateste un nou disc si nu mai scoate o vorba despre barbatii din viata ei. De un an, blonda este impreuna cu un om de afaceri de origine israeliana, care este foarte bogat. Edad e amorezat de Ana Maria, a cerut-o de sotie, a invitat-o in tara sa, dar si in alte orase celebre ale lumii si doreste sa imbatrineasca linga ea. Insa, toate aceste atentii nu prea o impresioneaza pe Ana Maria, care nutreste niscai sentimente pentru israelian, dar nu si l-ar dori de barbat. De altfel, vedetei ii e frica de o noua casatorie dupa divortul traumatizant prin care a trecut cu Marcel Toader. Jack, un englez ce investeste in constructii, in România, o cam place pe cintareata. Ii face curte, o invita in oras si ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ferentz[v=] - Pagina 3 Empty Re: Ferentz[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum