Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Savuica[V=]

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Savuica[V=]

Mesaj Scris de Admin 13.09.06 12:37

Rezumarea primului mesaj :

Savuica[V=] - Pagina 4 Th?&id=OIP.M5fb51dd43069284e39f2ffc16ea5cbceo0&w=300&h=300&c=0&pid=1Dana


Ultima editare efectuata de catre Admin in 16.08.15 10:45, editata de 38 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Savuica, fascinata de Indonezia

Mesaj Scris de Admin 29.07.07 10:48

Dana Savuica, fascinata de Indonezia Prezentatoarea emisiunii "Jurnal intim" a petrecut cateva zile de vis in Indonezia, impreuna cu fiica ei, Julie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Savuica se racoreste punindu-si pe cap un prosop plin c

Mesaj Scris de Admin 25.07.07 7:08

Dana Savuica se racoreste punindu-si pe cap un prosop plin cu gheata Pentru fostul manechin de succes Dana Savuica, canicula din ultimele zile nu mai e o problema. Frumoasa blonda a gasit o metoda inedita ca sa scape de caldura sufocanta. Asa se face ca ori de cite ori termometrul o ia razna, Dana da fuga la frigider, scoate de acolo cuburi de gheata din belsug pe care le introduce intr-un prosop apoi isi infasoara parul. Se pare ca procedeul Danei e de mare succes, deoarece in ultima perioada tot mai multi prieteni i-au calcat pe urme. Intotdeauna in perioada verii vedeta consuma din belsug salate “cu de toate” si bea mai mult de trei litri de apa plata in care stoarce cite 2-3 lamii. Ca sa-si protejeze tenul de portelan ea foloseste foarte des masti cu castraveti si piersici, iar pentru pastrarea trupului apeleaza de citeva ori pe luna la masaje profesion ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Săvuică vrea să-i facă soţului cadou o... femeie

Mesaj Scris de Admin 03.07.07 18:08

Dana Săvuică vrea să-i facă soţului cadou o... femeie

Dana Săvuică a declarat într-un cerc de prieteni că vrea ca de ziua lui Răzvan, soţul ei, să-i facă acestuia o surpriză pe care acesta să nu o poată uita prea uşor. Care? Dana se gandeşte, nici mai mult nici mai puţin, să-i facă cadou soţului care va împlini o frumoasă varstă pe 14 iulie, o partidă de amor cu încă o femeie. Vedeta le-a spus prietenilor că vrea să aducă din străinătate o bunăciune de gagică, că de aici, "dacă aş aduce o femeie, toată chestia şi-ar pierde farmecul", potrivit revistei Şoc. Problema este următoarea - dacă se învaţă domnul Răzvan la savarine?
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Savuica ia lectii de la "antrenorul starurilor&quo

Mesaj Scris de Admin 23.06.07 16:27

Savuica[V=] - Pagina 4 Bulb Dana Savuica ia lectii de la "antrenorul starurilor"
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Sotul Danei Savuica primeste mesaje de dragoste

Mesaj Scris de Admin 08.05.07 12:24

Sotul Danei Savuica primeste mesaje de dragoste Se poate spune despre Dana Savuica ca este mereu in tendintele modei. De fiecare data, blonda reuseste sa se imbrace conform stilistilor si recunoaste ca da zeci de mii de euro pe toalete. Moderatoarea emisiunii "Jurnal intim", de la Antena 1, este casatorita de mai multi ani cu Razvan, cu care are o fetita. Vedeta a avut mereu succes la domni, dar nu le-a dat prea multa atentie, preferind sa-i fie fidela jumatatii sale. De ceva vreme, insa, barbatul sau primeste tot felul de SMS-uri de la o admiratoare, care ii tot spune ca il iubeste. Se semneaza Andreea si l-a innebunit cu epistolele ei patetice. La inceput, pe Dana nu au deranjat-o deloc mesajele, i se pareau inofensive, dar acum e din ce in ce mai suparata. Prieteni de-ai celor doi sustin ca moderatoarea TV i-ar fi trimis un mesaj ri ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Săvuică nu renunţă la sex în post

Mesaj Scris de Admin 23.03.07 11:15

Dana Săvuică nu renunţă la sex în post

Prezentatoarea emisiunii "Jurnal intim" de la Euforia TV are o relaţie foarte apropiată cu soţul său, cu care este căsătorită de aproximativ 15 ani. După sfaturile pe care le dă în propria emisiune, Dana pare o adevărată maestră în ceea ce priveşte arta sexului, ea fiind foarte deschisă la minte şi foarte receptivă atunci cand vine vorba despre acest subiect considrat de mulţi tabu. Mai mult decat atat, Dana a afirmat public că nu poate renunţa la sex, chiar dacă este vorba despre perioada postului. Asta după ce a recunoscut că nu refuză niciodată în pat jocurile erotice.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Savuica si-a notat in jurnal o partida de bowling

Mesaj Scris de Admin 09.03.07 18:19

Dana Savuica si-a notat in jurnal o partida de bowling

Miercuri seara, in ajunul Zilei Internationale a Femeii, in cadrul evenimentului „Lady’s Strike“, doamnele si domnisoarele din show-bizz-ul romanesc au putut sarbatori, in avans, ziua de 8 Martie, destinata special reprezentantelor sexului frumos de pe intreg mapamondul. Fetele au format doua echipe care au concurat pe pista de bowling, demonstrand barbatilor de pe margine ca si ele pot darama popicele la fel de bine cum stapanesc arta machiajului sau cea a vestimentatiei. Conceptul a fost gandit pe ideea ca femeia are nevoie sa iasa sa se distreze, impreuna cu prietenele ei, sa-si descarce energiile si sa se transpuna intr-o forta care loveste totul in cale.

Simona Patruleasa s-a batut cu Cristina Cioran
Intr-o isterie generala, in care toata lumea tipa, sarea in sus de bucurie atunci cand marca, s-au distrat teribil DJ Wanda, Cristina Cioran, Simona Patruleasa, Florentina, „profesoara“ de fitness de la Prima TV, Eugenia Serban si Dana Savuica. Fetele au fost invitate sa se „lanseze“ intr-o partida de bowling, cu echipe individuale create din prietenii lor. S-au distrat de minune si au aratat ca sunt femei puternice, a caror atitudine in viata este de a domina si de a cuceri.

Dana Savuica a demonstrat ca nu poate numai sa pastreze un „Jurnal Intim“, dar si sa faca fata cu brio pe pista de bowling, chiar daca a fost pentru prima data in „lupta“ cu popicele. In echipa cu sora ei, Gabi, cumnatul Mihai si ajutata si de o prietena, Dana a dat doua strike-uri, si s-a clasat pe locul 2, fruntasa fiind Cristina Cioran, si echipa ei.

In ziua in care orice femeie ar fi trebuit sa fie tratata ca o printesa, Dana Savuica a muncit. „Mi-am sarbatorit ziua de 8 Martie prin munca. Sunt foarte ocupata cu filmarile pentru emisiune, am avut si o sedinta foto pentru coperta unei reviste. Abia seara am reusit sa scap de munca si am iesit cu sotul meu la cina“, a spus prezentatoarea emisiunii „Jurnal Intim“, de la Euforia TV.

Pe 14 martie, la unul dintre mall-urile din capitala, are loc prezentarea celor mai noi colectii primavara-vara 2007. Un fashion show plin de culoare, cu invitati pe masura: Rita Muresan, Eugenia Enciu care semneaza creatiile ce vor fi expuse pe podium, si Dana Savuica, care se ocupa de accesorii. „Sunt in febra pregatirilor. Lansez o noua colectie de accesorii, de care sunt foarte mandra si voi urca pe podium alaturi de prietena mea Eugenia“, a spus fostul manechin.


Ultima editare efectuata de catre Admin in 27.06.11 15:36, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Săvuică a pozat goală pentru avantajele profesionale

Mesaj Scris de Admin 13.02.07 16:34

Dana Săvuică a pozat goală pentru avantajele profesionale
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Elena Gheorghe a trimis-o pe Savuica in Laponia

Mesaj Scris de Admin 07.02.07 9:54

Elena Gheorghe a trimis-o pe Savuica in Laponia

07.02.2007 Dana Savuica s-a intors, zilele trecute, din Finlanda, unde a participat alaturi de reprezentantul Romaniei la finala care a desemnat cel mai bun barman de pe continent. Moderatoarea TV spune ca experienta sa in Laponia a fost inedita. Impreuna cu intreaga echipa, fostul manechin a participat la „sesiunea“ de desene in zapada si spera ca „picturile“ care s-au intins pe o suprafata de 10.000 de metri patrati sa intre in Cartea Recordurilor. Altfel, in ciuda temperaturilor scazute carora a trebuit sa le faca fata, Dana s-a aratat incantata de plimbarea facuta cu sania trasa de husky. Trebuie precizat ca Savuica a ajuns in Finlanda in urma refuzului vedetei care a castigat faza nationala alaturi de barmanul clasat pe locul 6, din 22 de tari, la ultima etapa. Elena Gheorghe i-a cedat locul intrucat ea nu a putut face deplasarea, fiind ocupata cu filmarea unui videoclip
http://www.gardianul.ro/2007/02/07/monden-c6/elena_gheorghe_a_trimis_o_pe_savuica_in_laponia-s89753.html


Ultima editare efectuata de catre in 09.03.07 18:25, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Savuica, show erotic intr-un club

Mesaj Scris de Admin 27.01.07 11:25

Dana Savuica, show erotic intr-un club

27.01.2007 Desi prezentatoarea s-a dat in spectacol, ajungand pana la a-si pune gheata intre sani, Cupa Finlandia a fost castigata de Elena Gheorghe si de barmanul cu care a facut echipa.

Cei prezenti in clubul Gaia pentru a se delecta si a-si sustine favoritii la Cupa Finlandia au avut ocazia de a o cunoaste pe Dana Savuica, actuala moderatoare a „Jurnalului intim“, de la Euforia, intr-o alta postura decat cea de femeie serioasa si „devreme acasa“. Nu putini au fost cei care si-au pus intrebarea daca blonda care vorbea „fara perdea“ a consumat ceva mai mult alcool sau daca pur si simplu aceasta doar a vrut sa se distreze si sa iasa astfel in evidenta. Mai precis, probabil din dorinta de a castiga competitia cu barmanul cu care a facut echipa, fostul model, imbracat in rochia cu paiete facuta cadou de socrii sai, le-a oferit invitatilor un adevarat show erotic, aceasta ajungand pana la a-si pune gheata intre sani si a vorbi pe mese despre sex. „Barmanul meu e virgin“, a incercat Savuica sa puncteze. Cu toate acestea, intrecerea a avut alt invingator. „Fata popii“ cea cuminte, Elena Gheorghe, a reusit sa-i aduca victoria si in acelasi timp calificarea la finala din Finlanda „colegului“ sau de concurs, Costin Gache, fara a se da in spectacol, cum a facut prezentatoarea, ci doar cantand si dansand, cum stie sa o faca si cum de altfel s-a si impus pe piata muzicala de la noi. Artista a fost sustinuta de prietenul sau.

Cristina Rus a luat «lingura de lemn»
Cea de-a treia vedeta intrata in concurs, clasata pe ultima pozitie, a fost Cristina Rus. Cantareata a incercat sa cucereasca publicul prin a demonstra ca este experta in prepararea unui cocteil. In rest, venita singura, fara iubit, artista a stat retrasa, preferand compania dansatoarei sale, cu care s-a intretinut cea mai mare a timpului cat a stat in respectivul local.

Iubitul Luminitei Anghel, printre organizatori
Intrecerea care a reusit sa-i delecteze pe cei prezenti l-a avut printre organizatori si pe Bogdan Fraedrich, impresarul, dar in acelasi timp si iubitul Luminitei Anghel. De asemenea, artista clasata pe locul 3 la editia din 2005 a concursului Eurovision a fost si ea prezenta, evitand insa sa dea pronosticuri sau sa dezvaluie care erau favoritii sai.
Noris Cristian
http://www.gardianul.ro/2007/01/27/monden-c6/dana_savuica_show_erotic_intr_un_club-s89367.html


Ultima editare efectuata de catre in 09.03.07 18:24, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Savuica, imbracata de socri intr-o rochie cu paiete

Mesaj Scris de Admin 25.01.07 13:11

Dana Savuica, imbracata de socri intr-o rochie cu paiete

25.01.2007 Desi nu a dat o petrecere, amånånd acest moment pentru astazi, fostul fotomodel, iar acum moderatoarea unei emisiuni despre sex, Dana Savuica, a primit de ziua ei o multime de cadouri de la familie.

Socrii sai si cumnata au „imbracat-o“ intr-o rochie aurie, cu paiete, pe care o va purta astazi, in clubul Gaia, unde-si va cinsti prietenii si va si participa, in calitate de invitata, alaturi de alte doua blonde, Cristina Rus si Elena (Mandinga) in acelasi timp, la Cupa „Filnlandia“, in cadrul careia se va desemna cel mai tare barman. De la parinti, Dana a primit de asemenea un obiect vestimentar, un sal de casmir, negru, dar si o oglinda marocana. Altfel, prezentatoarea de la Euforia a „Jurnalului intim“ s-a declarat multumita de realizarile pe care le-a avut in 2006: „Am reusit sa imi lansez un business nou pe langa cel cu agentia de modele, si anume propria mea linie de pantofi si genti, produsa sub numele Etiquette by Dana Savuica. In acelasi an a venit si oferta din partea Euforia TV, am organizat un eveniment social in Indonezia, tara unde tatal meu a fost ambasador. Propunerea canalului Euforia TV de a modera o emisiune pe un subiect care are la baza relatiile intime si referirea la teme „tabu“ despre sex, sexualitate, a venit intr-un moment in care si eu cautam sa ies din normalitate, dornica sa experimentez ceva nou“.

Se documenteaza din cartile de profil
Dana Savuica a marturisit ca pentru emisiunea sa s-a documentat foarte mult: „Am inceput sa citesc multe carti de profil cum ar fi „Cartea despre Sex“ de Osho, sau „Totul despre Inteligenta Sexuala“ de Kim Catrall, carti din care imi culeg multe idei, citate“.

Sotul mi-a atras atentia sa am grija ce vorbesc
Moderatoarea de la Euforia nu a ascuns faptul ca a avut discutii cu sotul sau despre emisiunea despre sex pe care o prezinta: „La inceput, mi-a atras atentia sa am grija ce vorbesc, mai ales despre viata noastra intima. Dar acum si-a dat seama ca nu avea de ce sa-si faca griji. Cum as fi putut eu sa le cer invitatilor sa fie sinceri, atata vreme cat eu nu faceam acelasi lucru?“.
http://www.gardianul.ro/2007/01/25/monden-c6/dana_savuica_imbracata_de_socri_intr_o_rochie_cu_paiete-s89253.html


Ultima editare efectuata de catre in 09.03.07 18:24, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Savuica:Pentru ca ne-a lasat cu scopul de a

Mesaj Scris de Admin 08.01.07 21:04

Dana Savuica s-a nascut in Romania, dar a copilarit in Indonezia si apoi in Sri Lanka, unde tatal sau a fost numit ambasador. In prezent, Dana prezinta emisiunea „Jurnal Intim“ , care isi doreste sa descopere nivelul de autocunoastere al fiecarui individ in parte si reuseste sa aduca in fata oameni cu pareri diferite legate de sex si importanta sa pentru fiecare dintre ei. De multe ori, invitatii ei incearca de la inceputul emisiunii sa traga o linie intre „a face sex“ si „a face dragoste“. Ea este convinsa ca tot ceea ce a lasat Dumnezeu pe Pamant are nevoie de energie sexuala pentru a genera viata.

Care este cea mai frumoasa amintire a ta?

Cea mai frumoasa amintire a mea este legata de nasterea copilului meu. In momentul in care i-am simtit trupul cald pentru prima oara lipit de al meu, a fost o experienta divina de care ma bucur si acum. Si nu a fost un impediment nici in cariera mea, nici in relatia mea intima cu sotul. Imi luam fiica peste tot, am invatat-o sa fie cocheta, sa combine hainele, culorile. Copilul trebuie sa fie cel mai bun prieten al tau. Numai prin el iti poti retrai tineretea, copilaria. Trebuie sa te distrezi alaturi de el, sa te implici in viata lui si activitatile lui.

Care sunt hobby-urile tale?
Imi place sa citesc, sa ascult muzica, sa fac plimbari lungi prin parc. Iubesc natura. Cateodata mai pictez si cant la pian.

Ce inseamna extravaganta pentru tine?

Extravaganta este un cuvant usor elitist, in sensul ca iti trebuie multa concentrare ca sa-ti doresti sa fii extravagant, iar lumea pe care doresti sa o impresionezi este foarte mica, atat la propriu, cat si la figurat.

Ce definitie dai tu stilului?
Un om cu stil este acea persoana care reuseste sa se impuna in societate fara prea mult efort financiar, care se face remarcat prin conduita, educatie si cultura. Stilul este acea stare la care aspira oricine, dar care se regaseste doar in cativa. Cu stil te nasti sau te poti autoeduca, dar presupune sa uiti de ego-ul tau pe care l-ai putea hrani cu avutie si ambitie si sa traiesti doar cu iluzia ca il ai.

Da-ne un exemplu de kitsch.
Kitsch, un neologism care a aparut automat o data cu aparitia parvenitilor. Parvenitii, acele persoane proaspat imbogatite, dar superficial hranite spiritual.

Persoanele cu case mari, masini si mai mari, ceasuri de firma cat mai mari si mai stralucitoare, Vuittoane mari, cele mai multe imitatii jenante si ieftine, persoane care au acces la putere dar sunt ovationate numai de lingai, de paraziti. Acesti paraziti sunt chintesenta kitsch-ului.

Esti o persoana optimista? Cum te ajuta asta in viata de zi cu zi?
Sunt o persoana optimista pentru ca stiu ca am o baza solida. Nu mi-e frica sa vorbesc, nu mi-e frica sa „piss against the wind“ cum zice englezul pentru ca stiu ca oricand o pot lua de la capat, fara sa imi fie rusine de trecutul meu sau de originile mele.

Imi place viata si asta imi da mult optimism si puterea sa infrunt „mizeria omeneasca“.

Iti impui reguli? Ai principii clare dupa care te ghidezi in viata?

Regulile trasate de societate le aleg cu mare grija intrucat ele iti pot distruge demnitatea si te fac „sclavul“ lor. Principiile dupa care imi ghidez viata sunt simple. Dar sunt foarte greu de inteles in societatea de azi.

Ai facut vreodata compromisuri? Consideri ca sunt necesare cateodata? Ce inseamna compromis?

O mama e in stare sa omoare ca sa-si protejeze pruncul. O femeie se preacurveste ca sa supravietuiasca.
Un barbat moare tanar, in mine, cu plamanii plini de carbune, ca sa-si intretina familia. O batranica prefera sa traiasca intr-un azil decat sa fie o povara pentru copii. Un copil cerseste pentru fratii lui de-acasa. Viata e plina de compromisuri. Depinde de tine pana unde vrei sa ajungi.

In ce consta eleganta unui om, fie el barbat sau femeie? Ce inseamna eleganta pentru tine?
Eleganta pentru mine inseamna sa fii un adevarat gentleman sau lady. Consider ca eu sunt o persoana eleganta cand nu raspund provocarilor de orice gen pe care unii mi le arunca. Este mai elegant sa-i arati acelei persoane ca nu te cobori la nivelul ei decat sa incerci sa o educi si pe ea in spiritul „elegantei“.

Cât de important este sexul pentru tine?

Energia sexuala este sursa iubirii. Planeta traieste, si noi o data cu ea, pentru ca aceasta energie sexuala propaga dragoste si nasterea unei fiinte noi!

Sa facem sex este un lucru natural, frumos, care hraneste trupul si spiritul. Oamenii care vorbesc liber despre sex sunt, dupa parerea mea, niste oameni fericiti, lipsiti total de inhibitii, oameni care traiesc intr-o alta lume, cea creata de Natura si nu de Omenire. Omenirea incearca sa iti inoculeze gândul ca sexul este ceva murdar. Eu cred ca a face dragoste are la baza sexul si atunci de ce sa ne ferim de acest fenomen care ne aduce atâta bucurie? Religia este cea care nu ne lasa, printre altele, sa vorbim deschis despre sex. Sexul, dupa parerea unora, este calea directa spre Iad. Si atunci, inseamna ca Dumnezeu, care ne-a lasat pe Pamânt, femeie si barbat, in ideea de a procrea si de a propaga viata, este un pervers, intrucât plantele, animalele si tot ce este viu pe Pamânt are nevoie de energie sexuala ca sa genereze viata!

Care este subiectul principal al emisiunii „Jurnal Intim“?

Am atins o gramada de subiecte despre sex si am constatat la fiecare individ o libertate mai mica sau mai mare de a vorbi despre ele. Atât femeile, cât si barbatii incearca sa arate ca sunt moderni, vorbesc de multe ori „din carti“, dar le e frica sa arate ca vorbesc de fapt despre experientele lor sexuale. „Eu nu folosesc jucarii erotice“, spune o femeie, „eu n-am nevoie de un vibrator in pat, consider ca sunt destul de stapân pe masculinitatea mea si sa-mi satisfac femeia fara artificii erotice“, spune un barbat. Un altul e mai sincer si spune ca daca femeia isi refuza barbatul la pat, acesta e „inceputul sfârsitului“.

Ce ai bagat de seama, in primul rând, la invitatii tai?
Am observat ca oamenii maturi vorbesc din experienta iar cei tineri vorbesc cu mult tupeu despre sex. Dar la fiecare am simtit barierele educatiei primite de la parinti, de la scoala, acel „Asa Da, asa Nu“ , regula numarul 1 a societatii care „te pune la zid“ daca cumva nu respecti legile impuse de omenire.

Pe cine ti-ai dori ca invitat?
Daciana Sârbu, o persoana pe care o admir si o respect, a declarat raspicat ca ea nu ar poza niciodata goala! Sper ca motivul ei sa fie doar ca este politician. Mi-ar placea sa stiu ce se ascunde in spatele femeii Daciana Sarbu. Sa o am invitata la „Jurnal Intim“. Oare ar accepta sau ar fi imoral, la fel ca faptul daca ai poza gol?

Ce incerci sa schimbi in conceptiile din Romania prin aceasta emisiune?
Sexul ca si sport, este iar unul din subiectele atacate in Jurnal Intim. Este unul dintre fenomenele care si-a gasit locul intr-o societate in care sexul nu prea mai are legatura cu Natura, cu Viata, ci doar cu lista de cuceriri ! Am simtit in emisiunea mea ca noi nu suntem pregatiti nici acum sa vorbim deschis despre sex, sa intelegem sexul. Nu avem curaj sa vorbim despre el.

De unde provine aceasta stânjeneala?
Tocmai de aceea eu am acceptat sa prezint aceasta emisiune, care nu este una obisnuita, usoara, cu invitati, jocuri, cântece si voie buna. Vreau sa ma distantez de o lume care traieste in ignoranta totala, dar care este intr-atât de poleita si de stralucitoare , cu falduri intregi de materiale care ascund trupul, dar si spiritul.

Se pune aceasta intrebare importanta: De ce ne e frica sa vorbim despre sex? Iar la Jurnal Intim, incet-incet, ajungem si la raspunsuri. Dar numai cu oameni curajosi!

Ai simtul umorului?
Da, am simtul umorului. Si este de multe ori o portita de iesire chiar din cazuri extreme. Este un atu pe care ar trebui multi dintre noi sa ni-l insusim. Daca nu am fi atat de constipati, viata ar fi mult mai frumoasa.

Pana acum ti s-au implinit visele? Mai ai ceva de facut?
Nu chiar toate. Dar am reusit sa-mi dau seama ca unele dintre ele nu merita efortul. Sunt foarte multumita cu ceea ce am facut pana acum, cu toate deciziile luate in viata, nu m-am lasat „dusa de val“ ca sa fiu acel cineva care apare pe copertele revistelor sau pe listele de Best-Dressed, in schimb consider ca am fost si sunt o revolutionara pentru ca de multe ori eu urmez cai pe care multi n-ar indrazni sa le calce. Visez inca la un alt viitor pentru copilul meu, preferabil in tara sa.


„Cu cat ai mai multe amante, cu atat ai un complex mai mare legat de barbatia ta.“
http://www.gardianul.ro/2007/01/08/media_cultura-


Ultima editare efectuata de catre Admin in 08.10.09 10:22, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Dana Savuica face terapie sexuala.

Mesaj Scris de Admin 10.11.06 6:37

Dana Savuica face terapie sexuala.

Dupa ce si-a probat veleitatile in materie de designer, Dana Savuica isi exerseaza sarmul pe sticla. Si nu intr-o emisiune despre stil, haine au shopping, cum ne-am fi asteptat de la o portavoce a trendurilor, ci intr-una de consiliere sexuala. Nu stim care sint ratiunile pentru care Dana Savuica ia locul Danei Dumitrescu, fosta sotie de fotbalist si fosta "vedeta" tv. Cert este ca, in a doua editie a "Jurnalului Intim" (vineri, ora 23.00, pe Euforia Tv), doamna Savuica va discuta cu telespectatorii aflati in dificultate, chestiuni le ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 09.03.07 18:23, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty JURNALUL DANEI SAVUICA

Mesaj Scris de Admin 07.11.06 12:05

JURNALUL DANEI SAVUICA
Din 10 noiembrie, Dana Savuica revine pe micul


Ultima editare efectuata de catre Admin in 08.10.09 10:22, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Lansarea cartii Tarei Moss, "la pachet" cu pantofi

Mesaj Scris de Admin 23.10.06 8:37


Lansarea cartii Tarei Moss, "la pachet" cu pantofii Danei Savuica
La City Mall, a avut loc o lansare neobisnuita, a cartii "Fetis", a carei autoare este top-modelul canadian Tara Moss (foto) si prezentarea noii colectii de pantofi "Etiquette by Dana Savuica".
Tara Moss este supranumita "stralucitoarea Agatha Christie a Australiei", iar romanele sale circula in sase tari si au fost traduse in patru limbi. Este castigatoarea "Scarlet Stiletto... Savuica[V=] - Pagina 4 Citeste


Ultima editare efectuata de catre in 09.03.07 18:23, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Claudia Schiffer a Romaniei

Mesaj Scris de Admin 15.10.06 21:22

Dana Savuica a gasit-o pe Claudia Schiffer a Romaniei

Concursul „Cool Model“ a avut loc pe data de 9 decembrie si a constat intr-un show de muzica si moda. Dana Savuica a venit cu ideea organizarii acestui spectacol, alaturi de agentia pe care o conduce, „Etiquette Models“. Caravana „Cool Model“ a inceput in mai si s-a desfasurat pe o perioada de 6 luni, timp in care printre fetele pe care Dana le-a vizionat in cele 14 orase strabatute intentiona sa o gaseasca pe Claudia Schiffer a Romaniei. Pana la urma, ea a ales 25 de fete pentru concurs, care au fost asistate de un juriu alcatuit din delegati ai celor mai mari agentii internationale de moda de la Paris, Barcelona, Londra sau Grecia.
Britney, Pink si Beyonce
Atmosfera a fost intretinuta de Blondy, Andreea Balan si HI-Q. Fetele aflate in concurs au dat proba de sport, tinuta trendy-casual si proba glamour. Aceasta din urma a constat intr-o prezentare de moda cu o colectie realizata special pentru concurs de catre Dorin Negrau, care s-a inspirit din reclama Pepsi cu divele rock Britney, Pink si Beyonce. Stilistii au realizat astfel, in timp de numai zece minute, o transformare totala a fetelor, de la un look natural la unul sofisticat.

Claudia Schiffer a Romaniei


Ultima editare efectuata de catre Admin in 08.10.09 10:21, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Albu si Savuica prefera colectiile puternic accesorizate

Mesaj Scris de Admin 15.09.06 13:16

Albu si Savuica prefera colectiile puternic accesorizate
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Savuica[V=]

Mesaj Scris de Admin 13.09.06 12:37

Savuica[V=] - Pagina 4 Th?&id=OIP.M5fb51dd43069284e39f2ffc16ea5cbceo0&w=300&h=300&c=0&pid=1Dana


Ultima editare efectuata de catre Admin in 16.08.15 10:45, editata de 38 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Savuica[V=] - Pagina 4 Empty Re: Savuica[V=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum