Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Maruta[v=]

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Maruta[v=]

Mesaj Scris de Admin 07.12.06 7:48

Rezumarea primului mesaj :

Maruta[v=] - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcRCqP1gwIk8g0TwUwjPkfhlE7rNHpHk587DKkpglzYq7vSmmLQUKRLNQkAFCatalin
Maruta[v=] - Pagina 6 Images?q=tbn:ANd9GcRXsM6VrxMlO-ocY0RV8VNmuHas67MZrugEulYAADDdVzWqestn34B1qt4Andra


Ultima editare efectuata de catre Admin in 18.08.15 8:32, editata de 36 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Maruta[v=] - Pagina 6 Empty TVR mizeaza pe Andra pentru Eurovision

Mesaj Scris de Admin 30.08.07 15:47

TVR mizeaza pe Andra pentru Eurovision Anul viitor, cantareata ar putea reprezenta Romania in concurs fara a trece prin preselectie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Catalin Maruta da petrecere la malul marii pentru Andra

Mesaj Scris de Admin 24.08.07 17:36

Catalin Maruta da petrecere la malul marii pentru Andra Pentru vedeta TVR2, Catalin Maruta, ziua de ieri a fost una speciala. Iubita sa, Andra, si-a serbat ziua de nastere, chiar in cadrul emisiunii sale, iar seara, amorezul i-a facut o surpriza de proportii. I-a organizat o petrecere romantica, pe malul marii, la Costinesti, unde i-a oferit tot felul de cadouri de suflet si i-a invitat familia si prietenii. Catalin este schimbat in bine de cind e cu Andra, o iubeste, iar ea raspunde la rindul ei cu aceleasi sentimente. Sint un cuplu potrivit, iar toata lumea asteapta cit de curind sa urmeze casatoria. De altfel, Andra a primit deja inelul de logodna, anul trecut, in cadrul unei cine si i-a raspuns pe loc da. In ceea ce priveste plecarea la PRO TV, Maruta nu a comentat nimic si isi vede mai departe de emisiune.


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra, la cota 21

Mesaj Scris de Admin 23.08.07 8:46

Andra, la cota 21


Astăzi, îndrăgita cantăreaţă, Andra, împlineşte 21 de ani. Deşi pentru alţii este o varstă fragedă, pentru frumoasa ardeleancă venită din Campia Turzii, este perioada potrivită pentru a-şi număra salba de premii şi a-şi pune dorinţa, cand suflă în lumanările de pe tort, să nu se oprească aici.
Andra îşi va sărbători ziua de naştere pe malul mării, împreună cu iubitul, Cătălin Măruţă şi familia ei.
Şi-a început cariera destul de timpuriu, iar primul spectacol l-a susţinut pe scena Casei de Cultură din Campia Turzii, la varsta de şapte ani, unde a cantat ca invitată de onoare la un concurs "Tip Top Minitop". În aceeaşi perioadă, Andra a cantat şi muzică populară, participand la diverse concursuri, în cadrul secţiei de interpretare, acumuland premii şi distincţii speciale.
Are o bogată discografie, pentru varsta ei, "Andra"- 2002, " Dragostea mea"- 2003, " Vreau sărutarea ta"- 2004 şi "Rămai cu mine"- 2005, precum şi unul de muzică populară, alături de fratele ei, Săndel Mihai, "De la frate la soră".
După ce de-a lungul anilor a primit zeci de premii pentru voce şi interpretare, Andra a avut recent parte şi de o altfel de distincţie, artista devenind cetăţean de onoare al oraşului ei natal, Campia Turzii, după cum ne informează MediaPro Music.
"Este foarte important ca lumea din oraşul de unde ai plecat să te iubească. De multe ori artiştii spun că este mai greu la tine în oraş, iar faptul că pimarul oraşlui meu natal a considerat ca merit acest premiu, mă onorează şi mă bucură peste măsură. Este o mandrie pentru mine că sunt din Campia Turzii şi cred că acest lucru s-a văzut de-a lungul vremii.", a declarat emoţionată Andra.
Această bucurie se adaugă celorlalte din viaţa artistei: nunta fratelui ei Săndel şi faptul că cel mai nou single al Andrei, realizat împreună cu "Alb Negru" pentru piesa "Fierbinte" a fost primit foarte bine de public.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra a devenit cetatean de onoare al orasului Campia Turzi

Mesaj Scris de Admin 22.08.07 12:30

Maruta[v=] - Pagina 6 Bulb Andra a devenit cetatean de onoare al orasului Campia Turzii
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Măruţă îi pregăteşte o surpriză cumnatului

Mesaj Scris de Admin 31.07.07 17:19

Măruţă îi pregăteşte o surpriză cumnatului

Fratele Andrei, Săndel, se pregăteşte de nuntă. Un motiv arhisuficient pentru ca solista să înceapă alergătura în vederea achiziţionării de vestimentaţie adecvată şi a unui cadou de cununie „ca de la soră“. Alergătura pentru „ţol festiv“ este pe sfârşite, în cazul solistei, însă Andra nu este tocmai mulţumită de ceea ce a cumpărat, aşa că, printre concerte, va încerca să-şi petreacă puţin timp prin magazinele de specialitate din Cluj. Asta deoarece acolo are de susţinut concerte, în această perioadă. Pentru că se declară a fi o perfecţionistă şi pentru că Săndel este o persoană foarte dragă inimii ei, Andra vrea ca totul să meargă „ca uns“. Mai mult ca sigur va avea grijă să nu „eclipseze“ mireasa, dar acest lucru este de la sine înţeles. Cadoul de cununie, după câte am aflat, va fi o surpriză din partea Andrei şi a lui Măruţă. Ba chiar una placută... Cel puţin aşa susţine proaspătul „proprietar“ de plajă... Foarte reticent în declaraţii, Cătălin nu a vrut să ne spună ce îi va cumpăra viitorului său cumnat şi nici ce costum va purta la nuntă. Despre o „vizită“ pe la starea civilă întreprinsă de el şi de Andra nici nu a încăput discuţie... Un lucru ştim sigur: nu se vor zgârci la „atenţii“ pentru miri.

„Nu mă pot pronunţa asupra carierei de cântăreaţă a Iuliei Vântur“
La un moment dat existau câteva zvonuri conform cărora între Cătălin Măruţă şi Marius Moga ar fi existat niscaiva discuţii mai aprinse cauzate de „parteneriatul“ celor doi în cadrul emisiunii „Faimoşii“, de pe TVR. Se „zvonea“ că Măruţă ar fi fost cât se poate de nemulţumit de modul în care Moga îi „lua vorbele din gură“, nelăsându-l să prezinte, sau de felul în care se adresa, atât lui cât şi participanţilor la show... Ei, bine, aceste „răutăţi“ au fost negate de Cătălin, însă modul în care a făcut-o („Eu spun că nu, dar oricum voi scrieţi ce vreţi, aşa că...“) lasă destul loc de interpretări. De la Andra am aflat că, în urmă cu câteva zile, cuplul Moga-Vântur (mai nou li se zice „Vânturoga“...) a vizitat Costineştiul, unde Măruţă semnează condica pentru emisiune. Cu această ocazie au petrecut timpul într-un mod cât se poate de agreabil, respectiv dându-se cu parapanta şi lenevind la soare. Cel care i-a însoţit pe cei doi a fost Măruţă. Menţionăm că aceste detalii le-am aflat de la Andra, întrucât Cătălin nu a fost dornic de conversaţii. Tot de la Andra am primit şi infirmări categorice despre cele de mai sus şi am aflat că iubita lui Moga este o persoană cât se poate de agreabilă, alături de care îi face plăcere să petreacă timpul. „Nu pot spune că o cunosc foarte bine, dar la o primă impresie pot spune că este destul de sociabilă şi de treabă. Eu mă cunosc cu ea de când am participat la „Dansez pentru tine“, şi mi-a plăcut de ea. Arată foarte bine şi cred că o să ajungă departe“, ne-a declarat solista. Despre o viitoare carieră în muzică a blondei de la Pro TV, Andra a fost destul de evazivă: „Nu mă pot pronunţa asupra carierei de cântăreaţă a Iuliei. Nu am ascultat-o niciodată cântând şi nu ştiu ce voce are. Am auzit că ar mai fi cântat, la un moment dat, însă eu nu ştiu dacă are voce. Pe de altă parte, dacă Marius are încredere în potenţialul ei, sunt convinsă că o să iasă treabă bună şi vor scoate un album bun, însă eu nu mă pronunţ“.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra evita fitele din Mamaia

Mesaj Scris de Admin 13.07.07 20:38

Andra evita fitele din Mamaia

Andra spune ca nu este adepta fitelor afisate cu nonsalanta de multe vedete de la noi si ramane fidela acestui principiu si in ceea ce prive..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Tatal Andrei a fost lautar in carciumi

Mesaj Scris de Admin 24.06.07 19:25

Tatal Andrei a fost lautar in carciumi

Este stiut ca Andra s-a ales mai nou si cu un disc de platina pentru vanzarile inregistrate la albumul de muzica populara intitulat Intre frati. Mai putin cunoscut este faptul ca Maruta nu prea pare incantat de aceasta izbanda. Acest lucru s-a vazut si pe sticla, unde prezentatorul nu a reusit sa-si tina in frau umorul sarcastic ori de cate ori iubita sa a venit in vizite de promovari, la Garsoniera, cu Sandel, fratele sau. Catalin se afla prins undeva la mijloc intr-o disputa sentimentala din care nu stie cum sa iasa fara a-si rani iubita. Pe deoparte sunt sentimentele pe care le are pentru Andra si binele in cariera pe care i-l doreste, iar de cealalta, se afla dragostea artistei pentru familia sa si dorinta acesteia de a-si ajuta rudele. Gurile sparte spun ca prezentatorul ar fi incercat sa-si consilieze iubita, explicandu-i ce si cat are de pierdut daca se dedica atat de mult muzicii populare. Se pare totusi ca nu este, asa cum spune o zicala romaneasca, maioul mai aproape de piele decat camasa, iar Andrei i se potrives te alta. Prin urmare, cum sangele apa nu se face, canta- reata a ales sa se dedice afacerilor familiale, care au un istoric de traditie in familia sa. Spunem asta pentru ca tatal vedetei, care acum o si impresariaza, a fost in tinerete un lautar de carciumi si de nunti foarte cunoscut in Campia Turzii si prin imprejurimile acesteia. Nu ne indoim deloc ca stie el cum se bea adalmasul si se bate palma pentru bani, dar cand vine vorba de marketing si de reclama, acestea se sparg in capul lui Maruta. Cert este ca din turneul de promovare a albumului, Andra s-a ales cu doi pasi inainte si unul inapoi, cum zice cantecul popular. Mai explicit, a facut bani, dar a stagnat in cariera muzicala, ultimul sau hit de piata ramanand piesa facuta de Moga pentru Eurovision, care nicidecum nu va fi cel al verii, avand in vedere scandalul de plagiat in care a fost implicat.

Disputa implica si prieteni comuni ai cuplului. Andra se plange ca nu se mai afla in atentia lui Moga pentru vreo piesa noua. Acesta nici nu-i mai raspunde la telefon... Probabil ca micutul Mozart vrea sa-i dea de inteles ca el nu se coboara sa compuna simfonii pentru o interpreta de muzica populara. Daca luam in calcul reprosurile pe care i le face cantareata iubitului sau, ca nu o mai invita in emisiunea pe care o prezinta, si ca, in ciuda faptului ca Moga o ignora, Catalin nu are nici un cuvant de spus si colaboreaza mai departe cu acesta in cealalta emisiune pe care o fac impreuna pe TVR 1, s-ar parea ca avem de-a face cu o alta zicala: Bate saua sa priceapa iapa.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra îşi caută stilist vestimentar

Mesaj Scris de Admin 18.06.07 16:55

Andra îşi caută stilist vestimentar
Andra, solista care mai nou cântă muzică populară alături de fratele ei Săndel, îşi caută un stilist care să o ajute să-şi aleagă un stil vestimentar. „Caut un stilist care să mă ajute să-mi definesc stilul vestimentar. Eu nu mai am timp să mă ocup şi de asta“, a declarat iubita lui Cătălin Măruţă. Având în vedere că portul popular, cel pe care îl poartă Andra când interpretează cântece populare, este neschimbat de sute de ani, stilistul interesat de ofertă, ar trebui să o sfătuiască pe aceasta, numai în cazul ţinutei purtate în concertele de muzică pop. Rămâne de văzut dacă cele două dansatoare ale Andrei, vor fi şi ele îmbrăcate la sugestia acestuia.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Maruta o vindeca pe Andra de dureri de spate

Mesaj Scris de Admin 12.06.07 17:21

Maruta o vindeca pe Andra de dureri de spate
Dupa mai multe concerte avute zilele trecute, Andra s-a imbolnavit, alegandu-se cu o durere de spate..
Citeste toata stirea
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra, Gabi Szabo si Andreea Banica s-au unit pentru o cauza

Mesaj Scris de Admin 09.06.07 17:40

Andra, Gabi Szabo si Andreea Banica s-au unit pentru o cauza nobila

Prin caracterul luxury si amploarea acestui eveniment, se doreste atragerea a cât mai multe personalitati importante, companii si nu n..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra: Moga este un neserios!

Mesaj Scris de Admin 09.06.07 12:55

Andra: Moga este un neserios!
http://www.e-click.ro/articole/andra-moga-este-un-neserios/24131

Compozitorul este preocupat mai degrabă de iubita lui, Iulia Vântur, decât de onorarea contractelor

De când s-a îndrăgostit lulea de Iulia Vântur, compozitorul Marius Moga a început să-şi cam neglijeze munca. După ce a încurcat mai multe soliste, a venit şi rândul Andrei să se plângă de neseriozitatea "micului Mozart".

Marius Moga şi-a făcut un obicei din a le duce cu zăhărelul pe cântăreţele dornice să aibă în repertoriu hituri semnate de el. Astfel, mai multe soliste autohtone, precum Claudia, alias Sexxy, sau Delia s-au văzut nevoite să-şi amâne lansarea albumelor din cauza "micului Mozart", care este extrem de ocupat şi la care lista de aşteptare se întocmeşte chiar şi cu un an înainte.

Nici măcar faptul că are o colaborare profesională cu Măruţă, la emisiunea "Faimoşii", nu l-a înduplecat pe Moga să-i definitiveze cele trei piese pe care cântăreaţa trebuie să le includă pe următorul ei album de muzică pop. Din cauza lui, Andra amână de câteva luni lansarea pe piaţă a materialului. Sătulă de atâta aşteptare, cântăreaţa a răbufnit: "Nu ştiu exact când voi lansa albumul. Ce să fac, dacă Moga nici măcar nu îmi răspunde la telefon?", a spus Andra, vizibil deranjată. Artiştii autohtoni plătesc chiar şi 2.000 de euro pentru un hit marca "Moga", el preferă să compună pentru cântăreţi străini.
Iulia Vântur debutează în muzică


Iulia şi Marius s-au cunoscut la ediţia din toamna trecută a emisiunii "Dansez pentru tine". Cei doi se înţeleg de minune, iar Marius îi va lansa Iuliei şi un album.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Radu Groza: „Pe Măruţă îl tratez ca pe un copil!

Mesaj Scris de Admin 08.06.07 11:11

Radu Groza: „Pe Măruţă îl tratez ca pe un copil!

Există câteva guri rele care susţin că între prezentatorul emisiunii „Garsoniera lui Măruţă“ de pe TVR 2 şi impresarul Radu Groza ar exista oarece divergenţe. Nu prea văd care ar putea fi motivul unor aşa-zise certuri, însă „teveristul“ a cam început să ia poziţie. Fetele de la Heaven au fost „luate în colimator“, în cadrul emisiunii lui Cătălin, întrucât i-au adus câteva afronturi la matinalul prezentat de Răzvan şi Dani pe Naţional TV.

Măruţă l-a avut prezent în platou pe Andrei Partoş, omul al cărui nume este asociat muzicii din România. Împreună au discutat despre playback, despre solişti de pe la noi, despre Beatles, despre Heaven, despre Premiile MTV... Discuţii destul de frecvente în emisiunea cu pricina, de altfel... Au fost prezentate câteva înregistrări în care erau fetele de la Heaven, aducându-i câteva critici lui Măruţă pentru că le-a tot taxat „într-o veselie“. Să o luăm cu începutul: trupa Heaven a fost prezentă la „Dimineaţa cu Răzvan şi Dani“, unde au început să vorbească despre Măruţă, că le-a tot „înţepat“ pentru MTV, că nu e normal, că nu cunoaşte situaţia, şi aşa mai departe. Cătălin, pe de altă parte, s-a simţit dator să recurgă la ceea ce el a intitulat „drept la replică“, atât din partea sa, cât şi din partea televiziunii în care activează. Astfel, alături de Partoş, a comentat episodul premiilor de la Sibiu, (a ţinut să menţioneze faptul că nu a urmărit decernarea, ci „a prins din zbor“, de la alte posturi de televiziune, şi de prin ziare) a nominalizat trupa Heaven la secţiunea „cele mai bune playbeciste“, inventată ad-hoc, a vorbit despre site-ul lor, premiat fără a se şti numărul concret de afişări, întrucât site-ul nu are secţiune de trafic, şi aşa mai departe. Părerea unanim împărtăşită de cei alături de care am purtat discuţii a fost una singură: mai mult ca sigur Măruţă are ceva de împărţit atât cu Radu Groza, cât şi cu o parte din artiştii impresariaţi de acesta.

A fost doar un „drept la replică“
L-am contactat pe Cătălin, pentru a-l „interoga“. Ne-a mărturisit că în nici un caz nu îl antipatizează pe impresar sau vreo trupă manageriată de acesta, ci pur şi simplu a hotărât, laolaltă cu cei din conducerea televiziunii, să ia atitudine faţă de modul în care fetele de la Heaven au hotărât să-l „vorbească de rău“ prin alte părţi. Mai ales că el le-a invitat în câteva rânduri la el, la emisiune, dar solistele nu au dorit să-şi facă simţită prezenţa pe platou. Părerea noastră este că refuzul fetelor a fost motivat de faptul că ar fi trebuit să presteze „live“, iar Măruţă ar fi început iarăşi cu miştouri. În acest context, l-am întrebat pe moderator dacă sonorizarea asigurată pe platou este potrivită pentru interpretări live. „Atâta timp cât au existat o sumedenie de artişti ce au interpretat live, cred că sonorizarea asigurată pe platou este bună, dar în cazul în care ar fi existat pretenţii din partea artiştilor, cu siguranţă echipa care asigură sunetul ar fi putut să le satisfacă“, ne-a mărturisit Cătălin. Tot el ne-a mai spus: „Există trupe ce au ales să facă playback din proprie iniţiativă, iar acest lucru a fost sesizat de telespectatori, care au reacţionat prompt. La fel de bine, există destui solişti ce au cântat live, de fiecare dată când au fost chemaţi. Asta înseamnă că avem destui artişti valoroşi, care chiar cântă“. Va să zică nu are nimic de împărţit cu Radu Groza sau cu artiştii manageriaţi de acesta... După propriile sale spuse, dacă un lucru nu poate fi pus la îndoială în ceea ce priveşte persoana impresarului, acela este tocmai acest „talent“ al său de a crea vedete.

Pe de altă parte, impresarul nu pare a-i da crezare lui Măruţă... Am reuşit să-i luăm un scurt interviu, pe care vi-l prezentăm în continuare:

ATAC: Care crezi că este motivul pentru care Măruţă „se leagă“ sistematic de unii dintre artiştii pe care îi impresariezi?
Radu Groza: Este posibil ca Măruţă să fie influenţat de unii dintre oamenii care nu-mi sunt prieteni. Şi prin Măruţă, ei încearcă să îmi aducă prejudicii. Nu sunt adeptul teoriei conspiraţiei, dar este singura scuză pe care i-o pot găsi lui Măruţă. Demersul acesta este însă fără rezultate, dat fiind faptul că atât Heaven, cât şi Anna Lesko se bucură de succes. Succesul este o noţiune demonstrabilă prin numărul de concerte pe care artistele le susţin, iar cel mai important element în traiectoria unui artist este reacţia publicului, nu comentatorii de pe margine care îşi pot avea propriile interese.

În ce relaţii eşti tu cu Măruţă?
Este o relaţie fără cap şi coadă. Zilele trecute, ne-am întâlnit şi mi-a propus să îngropăm securea războiului, asigurându-mă de respectul pe care mi-l poartă. A doua zi a apărut în emisiunea lui şi a lovit din nou, aducându-şi şi ajutoare. Am ajuns la concluzia că tratează lucrurile ca pe un joc de copii de până în 6 ani. Un fel de „Gata, piua, dar înainte de asta, mai trag eu o dată cu tunul“. Drept pentru care nu îl pot trata decât ca pe un copil care se joacă.

Fetele de la Heaven au procedat corect la Naţional TV?
Trupa Heaven a fost atacată în fiecare zi, de către Măruţă. Zi de zi. Fetele de la Heaven au fost de două ori la el în emisiune şi au cântat live. Cu toate astea, tot le-a atacat. Şi apropo de deontologia lui Măruţă: Corina a fost la el, de nenumărate ori, cântând live, dar, cu toate astea, a trecut-o pe lista celor care fac playback.

Ai fost vreodată prieten cu Măruţă?
Prietenii mei au o conduită morală.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra nu are timp să-şi ia rochie de nuntă

Mesaj Scris de Admin 06.06.07 7:54

Andra nu are timp să-şi ia rochie de nuntăSolista s-a decis să pună capăt „pauzei de apariţii tv“, pe care şi-a impus-o după scandalul iscat de piesa „Dracula my love“, la preselecţia pentru Eurovision. Dacă în ultimul timp, Andra s-a ocupat de viitorul său album pe care îl are în lucru sau a putut fi văzută numai pe scenă în timpul concertelor pe care le susţine, vineri, ea va putea fi văzută şi pe sticlă.

„Gheaţa“ va fi spartă, după cum era şi normal, la TVR, acolo unde a acceptat să treacă pragul „Garsonierei“ lui Cătălin Măruţă, iubitul ei. Nefiind vorba de lansarea unui album sau videoclip nou, am contactat-o telefonic, pentru a ne convinge dacă nu cumva este vorba despre o cerere în căsătorie în direct. „Într-adevăr, am făcut o pauză în ceea ce priveşte televiziunea în ultima vreme, dar, fiindcă aveam o înţelegere cu Cătălin, cum că prima emisiune în care voi apărea va fi a lui, am decis să merg vineri în „Garsonieră“, ne-a mărturisit Andra unele amănunte legate de decizia sa. Solista a reuşit să ne „gâdile“ curiozitatea vizavi de apariţia sa televizată, după ce şi-a continuat declaraţiile: „La început nu am vrut să merg, pentru că muncesc la album şi pregătesc şi un clip nou la al cărui scenariu încă se lucrează, însă, după ce am aflat de surpriza care se pune la cale, am acceptat.

Fiind o surpriză făcută special pentru telespectatori şi pentru fanii mei, nu aş vrea «să dau din cas㻓, a adăugat solista. În ceea ce priveşte scenariul nostru, legat de o eventuală cerere în căsătorie, Andra a ţinut să precizeze că, în momentul în care se vor decide să facă acest pas, vor face public lucrul acesta. „Acum suntem prea prinşi amândoi în diferite proiecte. O să vină vremea şi pentru asta, dar nu grăbim lucrurile. Relaţia trebuie să curgă firesc, iar când va veni acest moment vom anunţa. Cât despre inel, eu am primit unul de la Cătălin, când am fost plecaţi în Veneţia. Această vacanţă şi inelul dăruit au însemnat foarte mult pentru noi doi“, ne-a spus ea.

Îi cumpără bijuterii şi accesorii mamei
Între timp, în familia Andrei se fac pregătiri intense pentru nunta fratelui său. „Sunt atât de ocupată, încât nu am reuşit să-mi cumpăr ceva pentru eveniment. La început vorbisem cu surorile mele, să ne facem toate rochii la fel. Ar fi fost ceva deosebit să apărem toate îmbrăcate la fel, dar cum programul nu-mi permite, «proiectul» a căzut. Dar uite, la cumpărături tot trebuie să merg. Am trimis-o pe mama la Cluj să se ocupe de ultimele pregătiri şi i-am promis că-i cumpăr eu bijuteriile şi pantofii, accesoriile care îi mai lipseau din garderobă. Cu ocazia asta, îmi voi cumpăra şi eu ceva drăguţ“, a mai adăugat Andra. La această nuntă, Andra se va afla în centrul atenţiei când va cânta alături de Săndel, fratele ei, cântece din zona Banatului, aşa, ca „de la frate la soră“... Rămâne de văzut dacă nu cumva mesenii vor dori şi un mic „concert“ susţinut de Andra, în duet cu Măruţă. Vorba aceea: „Dacă-i bal, bal să fie!“.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Masculii din televiziune şi tenul lor sensibil

Mesaj Scris de Admin 01.06.07 13:33

Masculii din televiziune şi tenul lor sensibilV-aţi gândit vreodată câte „chinuri“ şi operaţiuni pur feminine trebuie să îndure prezentatorii tv, înainte de apariţia pe micile ecrane? Chiar dacă unii sunt catalogaţi „muchachos feroce“ de publicul feminin, moderatorii trebuie să se supună anumitor tratamente cosmetice, indiferent dacă ar putea fi consideraţi metrosexuali sau... nu. La urma-urmei, ce ar fi atât de rău în asta? Răzvan Fodor, de exemplu, fost solist, actualmente actor de telenovele, este un fan înrăit al saloanelor de înfrumuseţare. În fine...

Am contactat telefonic câţiva prezentatori, care ne-au povestit amănunte din cabina de machiaj şi „secrete“ de telegenie.

Dan Negru, prezentatorul emisiunii „Ziua judecăţii“ de pe Antena 1: „Mă, voi vorbiţi de metrosexuali? Eu nu am treabă cu ăştia!... La machiaj am mereu discuţii cu echipa mea. Mie nu-mi place când mă tencuiesc aştia pe faţă, pentru că ideea după care mă ghidez este că bărbatul trebuie să fie puţin mai frumos ca dracu’. Din acest motiv, nu merg la saloane de frumuseţe. Vara însă mai scap. Îi păcălesc. Mă mai întreabă vreunul dacă am trecut pe la machiaj, iar eu zic că da, am fost la cabina 8... De fapt, eu sunt bronzat. Dacă o să încărunţesc, nu o să-mi pun tempera în cap. O să stau cărunt. Am uitat eu cum îi zice... E „kinky“, aşa... În ceea ce priveşte solarul, m-am apucat de trei săptămâni. Îmi vopsesc gardul“, ne-a declarat Dan Negru, cel al cărui nume nu mai necesită bronz.

Dan Bittman, solistul trupei Holograf, a conversat cu noi în timp ce se afla în plin turneu de promovare: „Trebuie să mă las fardat prin natura meseriei mele, mai ales când am emisiune la TVR, dar de felul meu nu merg la solar, nu mă epilez, nu-mi fac tratament cosmetic. Cât despre părul meu, nicio şansă să mă vopsesc. Ăsta sunt eu, aşa mă cunoaşte lumea“. Scurt şi la obiect, cum s-ar zice...

Cătălin Măruţă ne-a mărturisit că fiecare prezentator este obligat să facă anumite operaţiuni pentru a-şi îngriji tenul. Mai darnic în declaraţii, Măruţă ne-a declarat următoarele: „După fiecare filmare, tenul trebuie curăţ at, manevră obligatorie dacă ieşi pe stradă, iar o dată pe lună, eu mă las pe mâna unei persoane specializate, care îmi curăţă tenul în profunzime şi îmi face şi un scurt masaj. Am emisiune în fiecare zi şi chiar e necesar. De vopsit, nu m-aş vopsi. Aş rămâne aşa, cărunt, sau m-aş tunde la zero. Sau mai ştii?... Uite, bărbaţii cărunţi au succes“.

Andrei Zaharescu, ştiristul care apare aproape zilnic pe ecrane, a ţinut să precizeze că şi pe tenul lui se aplică pudră şi fond de ten în cabina de machiaj, însă acest aspect nu l-a convins că e cazul să „bătătorească drumul“ către saloanele cosmetice. „Ca să fac aşa ceva, ar trebui să merg într-un loc special, pentru că la locul meu de muncă nu-ţi face nimeni tratamente. Jos pălăria pentru cei care au grijă de ei! Eu personal, nici de vopsit nu m-aş vopsi. De 11 ani, lumea mă ştie aşa, „decolorat“, şi nu aş schimba nimic în privinţa asta. Singurul lucru care-l fac pentru mine este că merg la sală de trei ori pe săptămână. Nu trag să fac muşchi. Fac efort susţinut timp de o oră şi jumătate, asta pentru că jogging-ul nu mă atrage“, ne-a spus Andrei.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra: Ne iubim si vrem sa ne casatorim!

Mesaj Scris de Admin 01.06.07 12:35

Andra: Ne iubim si vrem sa ne casatorim! De aproape doi ani, vedeta TVR, Catalin Maruta, si cintareata Andra formeaza un cuplu admirat si invidiat. Din vara trecuta, cei doi experimenteaza traiul sub acelasi acoperis si, din cite se pare, totul merge foarte bine. Se completeaza reciproc, iar gelozia nu si-a aratat coltii, deocamdata. Desi el are emisiune in timpul saptaminii, iar ea - numeroase concerte in weekend, cei doi se inteleg de minune si nu exista o rivalitate profesionala. Marea lor problema este timpul liber, de care nu prea au parte. "Viata alaturi de Catalin este foarte frumoasa. Nu avem mult timp liber, dar in momentele pe care le petrecem impreuna, facem tot ce ne dorim: ne plimbam, mergem la un film, ne intilnim cu prietenii, mincam sau gatim." - ne-a marturisit cintareata. Convietuirea in acelasi apartament pre ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Cătălin Măruţă schimbă garsoniera pentru plajă

Mesaj Scris de Admin 29.05.07 7:51

Cătălin Măruţă schimbă garsoniera pentru plajă Prezentatorul emisiunii „Garsoniera lui Măruţă“ şi totodată cooprezentator la „Faimoşii“, a anunţat că din 25 iunie renunţă la decorurile celebrei sale garsoniere, preferând să transmită emisiunea al cărei producător este, direct de pe plajă, de la mare.

Indiferent de câte grade Celsius arată mercurul termometrelor, cât e vara de lungă, Cătălin va fi prezent pe plajă, prezentând emisiunea estivală, protejat de celebra sa pălărie. Alături de invitaţii săi şi înconjurat de o mare de oameni aflaţi în concediu pe litoralul românesc, Măruţă va invita soliştii prezenţi în emisie să facă o demonstraţie de talent cântând o acappela, spaima tuturor de altfel, şi va organiza concursuri pentru publicul prezent.

Viorel Sipoş de la 3rei Sud-Est şi totodată prezentatorul emisiunii „Culmea distracţiei“, de la TVR2, a reuşit să-l determine pe Măruţă să povestească despre planurile sale de viitor, dar să-i şi smulgă unele declaraţii legate de Andra, iubita sa.

„Ţin minte că, după semifinalele de la Eurovision, mergeam spre casă. Eu auzisem zvonurile că piesa «Dracula my love» ar putea să fie retrasă din concurs. Andrei nu i-am spus nimic. Ea m-a întrebat în maşină dacă mi-a plăcut cum a cântat piesa şi mi-a zis: «Îţi promit că în finală o să cânt şi mai bine, ca să fii mândru de mine», iar eu ştiam că piesa ar putea să nu mai ajungă în finală. Era îngrozitor. Nu puteam să-i spun. Eu eram prezentator şi în presă apăruseră zvonuri că o s-o favorizez. Lumea nu înţelege că, dacă noi suntem împreună, nu înseamnă că am ajutat-o pe Andra. Ea era o voce şi un nume şi înainte de a fi cu mine. Cât despre Eurovision, o să meargă la anul sau
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra se pregateste de nunta

Mesaj Scris de Admin 16.05.07 17:05

Andra se pregateste de nunta

Multa lume se asteapta ca Andra si Catalin Maruta sa faca pasul cel mare, la altar. Chiar daca locuiesc impreuna si s-au logodit, cei doi nu..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra si Maruta raman in Bucuresti

Mesaj Scris de Admin 07.04.07 17:41

Andra si Maruta raman in Bucuresti
Cu toate ca ar fi vrut sa plece in provincie, Andra si Catalin Maruta sunt nevoiti sa ramana in Bucu..
Citeste toata stirea
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra isi ingrijeste mama in spital

Mesaj Scris de Admin 05.04.07 18:08

Andra isi ingrijeste mama in spital

In urma cu cateva zile, mama Andrei a fost internata de urgenta la spital, cu diagnosticul de fibrom uterin. Pentru ca afectiunea era deja a..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Măruţă, atras de tinerele mămici

Mesaj Scris de Admin 02.04.07 17:47

Măruţă, atras de tinerele mămici
Cătălin Măruţă şi-a premiat cele mai frumoase telespectatoare. Aşa cum s-a anunţat dinainte, în perioada 26 - 30 martie 2007, emisiunea. “Tonomatul DP2”, a organizat un concurs de Miss pentru telespectatoarele mămici cu copii mici.

Pe adresa de e-mail a emisiunii s-au primit peste 2.000 de poze ale telespectatoarelor şi ale copiilor lor, din care s-a realizat o selecţie a celor mai frumoase 20 de tinere mămici, câte cinci pentru fiecare ediţie din săptămână.
De luni până joi, ele au fost prezente în emisiune împreună cu micuţii lor şi au susţinut diverse probe, la sfârşitul fiecărei ediţii voturile telespectatorilor stabilind concurentele calificate în faza finală. Mihaela Tănase, din Bucureşti (locul 1), Medana Olimpia, din Cluj (locul II), şi Mioara Mateescu, din Bucureşti (locul III), sunt cele mai frumoase mămici dintre cele care urmăresc emisiunea lui Cătălin Măruţă. Câştigătoarele au fost stabilite la finalul ediţiei de vineri, ocazie cu care s-au acordat diplome şi pentru cea mai sexy mămică, cea mai iubitoare mămică, cea mai populară mămică, cea mai responsabilă mămică, cel mai năstruşnic copil, cel mai cuminte copil, cel mai haios copil, cea mai vorbăreaţă mămică, cea mai spontană mămică, cea mai bună voce şi cea mai bună poveste.
Clasamentul a fost stabilit exclusiv de telespectatori, prin voturile exprimate zilnic, prin SMS sau pe forumul emisiunii, deschis special pentru acest inedit eveniment.
“A fost unul dintre cele mai interesante concursuri pe care le-am organizat până acum. Am petrecut momente foarte frumoase alături de vedete, mămici, dar şi prichindei, care au fost minunaţi”, a declarat Cătălin Măruţă.

A fost unul dintre cele mai interesante concursuri pe care le-am organizat până acum. Am petrecut momente foarte frumoase alături de vedete, mămici, dar şi prichindei, care au fost minunaţi.
Cătălin Măruţă

Teste despre scutece şi biberoane

O mare parte din distracţia celor mici a putut fi urmărită în direct de telespectatori, care nu au ştiut, totuşi, că, timp de o săptămână, echipa “Tonomatului” a lucrat sub un adevărat asediu.

Poveşti de adormit copiii

Atât studioul 4, cât şi regia de emisie au fost asaltate de mămici, bunici, tătici, cu toţii veniţi să asiste la concursul în direct. Ca probe, în etapa de calificări, mămicile au interpretat cântece de leagăn, au spus câte o poveste de adormit copiii, au recunoscut câte o mamă celebră şi au răspuns la diverse întrebări fulger (de genul: la câte luni se schimbă biberonul, ce temperatură trebuie să aibă laptele etc.). În finala de vineri, probele s-au schimbat, iar mămicile s-au luat la întrecere care coase mai repede trei nasturi, care cântă mai frumos un cântec la alegere, care spune bancul cel mai bun şi care ştie răspunsul la diverse ghicitori. În plus, ele au răspuns la întrebarea: Ce aţi schimba în lume, ca să îi fie bine copilului? Mămicile s-au descurcat de minune, iar distracţia a fost la ea acasă.

Vacanţă de Paşte la Tg. Jiu

După finalizarea acestui concurs organizat în direct, Cătălin Măruţă se va pregăti pentru perioada sărbătorilor pascale, pe care le va petrece alături de iubita sa, Andra, şi familie, în oraşul său natal, la Târgu Jiu. Olteanul abia aşteaptă să revină acasă, să guste din preparatele tradiţionale.

Cei mici printre vedete

Pe parcursul întregii săptămâni de lucru, garsoniera lui Măruţă a devenit un imens spaţiu de joacă pentru prichindei, care nu s-au sinchisit de prezenţa adulţilor, chiar dacă aceştia au fost vedete renumite, precum: Nico, Nicola, Delia, Matteo, Cătălin Crişan, Maria Dragomiroiu, membrii trupei Voltaj şi Radu Ille. Dacă li s-a făcut foame, au fost hrăniţi în direct (din biberon sau de la sân), le-au fost schimbate scutecele, au râs, au plâns, au demontat decoruri sau, spre marea bucurie a lui Măruţă, au tras un pui de somn..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra a ratat biletul spre Thailanda

Mesaj Scris de Admin 30.03.07 17:33

Andra a ratat biletul spre Thailanda

Andra a fost pentru un an de zile, fara a pretinde vreun ban, imaginea unei agentii de fotomodele din Cluj, al carei director este Stefan Fl..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra face Paştele cu "socrii"

Mesaj Scris de Admin 28.03.07 10:18

Andra face Paştele cu "socrii" Pentru vedeta TVR, Cătălin Măruţă, Paştele ar putea fi momentul ideal pentru peţit. Iubita lui, Andra, şi părinţii acesteia îi vor vizita familia la Târgu Jiu, oraşul în care s-a născut. Gazda "Tonomatului DP2" ar putea profita de această reuniune pentru a-i cere mâna cântăreţei cu care locuieşte de aproape un an.

Relaţia dintre Andra şi Cătălin Măruţă a ajuns deja în acel punct în care majoritatea cuplurilor se prezintă în faţa ofiţerului Stării Civile. Cei doi împart acelaşi apartament din vara anului trecut şi nu se mai feresc câtuşi de puţin de privirile indiscrete ale curioşilor. Fiecare dintre ei a fost prezentat părinţilor celuilalt şi aceştia din urmă au legat o relaţie de amiciţie. Tocmai de aceea, cu toţii au decis să petreacă împreună cea mai mare sărbătoare din an. Andra şi Cătălin vor merge împreună la Câmpia Turzii, oraşul natal al cântăreţei. După ce va petrece câteva zile cu "socrii" lui, Măruţă îi va "îmbarca" pe aceştia cu destinaţia Târgu Jiu, unde vor petrece Paştele alături de părinţii lui. "Cătălin are liber de la TVR, iar eu am refuzat anul acesta toate cântările şi emisiunile la care am fost invitată. Vreau să petrecem o săptămână împreună, să ne liniştim", ne-a declarat Andra. În ceea ce priveşte o eventuală nuntă, aceasta nu va avea loc cu siguranţă anul acesta.
"În vară, se însoară fratele meu şi două nunţi într-o familie ar fi cam mult. O să mai aşteptăm noi puţin", a specificat ea. Potrivit apropiaţilor, cei doi îşi fac planuri pentru anul 2008.
Nu vrea carieră
Andra a primit numai în ultimul timp câteva oferte de a modera emisiuni de divertisment, venite în general din partea posturilor noi de televiziune. Chiar dacă majoritatea cântăreţilor se orientează către media, iar iubitul ei lucrează de ani de zile pentru televiziunea publică, artista le-a refuzat din start. Ea susţine că muzica îi este de ajuns.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Maruta, pus de Andra sa slabeasca

Mesaj Scris de Admin 27.03.07 18:01

Maruta, pus de Andra sa slabeasca

Cea mai populara figura de la TVR 2, Catalin Maruta, s-a logodit cu Andra acum cateva luni, cei doi locuind impreuna intr-un apartament cu p ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra a cantat pentru poliţişti

Mesaj Scris de Admin 26.03.07 16:37

Andra a cantat pentru poliţişti
Andra, Felicia Filip şi Marcel Pavel au fost invitaţii speciali ai celei de-a doua ediţii a "Galei Premiilor Poliţiei Romane", fiecare dintre ei susţinand cate un mini-recital. Dintre zecile de personalităţi prezente la eveniment, s-au remarcat Prinţul Paul de Romania şi Prinţesa Lia. Festivitatea, care a avut loc la Muzeul Naţional de Artă, a fost prezentată tot de către doi artişti, respectiv de Anca Ţurcaşiu şi Aurelian Temişan, care au întreţinut atmosfera vreme de mai bine de patru ore.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Andra l-a vrajit pe italianul Saro Salemi

Mesaj Scris de Admin 23.03.07 13:14

Andra l-a vrajit pe italianul Saro Salemi

Saro Salemi, italianul care a cucerit tarile Europei de Est, a sosit si in Romania zilele acestea pentru a pregati cele doua concerte in tar ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 6 Empty Re: Maruta[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum