Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Maruta[v=]

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Maruta[v=]

Mesaj Scris de Admin 07.12.06 7:48

Rezumarea primului mesaj :

Maruta[v=] - Pagina 7 Images?q=tbn:ANd9GcRCqP1gwIk8g0TwUwjPkfhlE7rNHpHk587DKkpglzYq7vSmmLQUKRLNQkAFCatalin
Maruta[v=] - Pagina 7 Images?q=tbn:ANd9GcRXsM6VrxMlO-ocY0RV8VNmuHas67MZrugEulYAADDdVzWqestn34B1qt4Andra


Ultima editare efectuata de catre Admin in 18.08.15 8:32, editata de 36 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra doarme 15 ore

Mesaj Scris de Admin 22.03.07 19:23

Andra doarme 15 ore
http://www.atac-online.ro/monden_27/
De multe ori, oboseala îndeamnă artiştii să îşi închidă telefoanele şi să-şi antifoneze camera pentru a se putea bucura de câteva ore de somn. Din pricina orelor istovitoare de studio, plus concerte, plus emisiuni tv unde este invitată constant, Andra s-a bucurat ieri de câteva ore bune de somn. Vreo 15 ore... Când am sunat-o, tocmai se trezise. Era ora 16.21. Ne-a mărturisit că doarme de multă vreme, pentru că trebuie să-şi încarce bateriile. Unde mai pui că nici vremea nu îţi lăsa foarte multe alternative. Am discutat, iniţial, despre Eurovision şi ne-a spus că nu vrea să comenteze episodul cu pricina. Şi ei, ca şi celorlalţi compozitori ce au studiat piesa cu care solista a concurat alături de trupa Simplu, i s-a părut că seamănă.

Surpriză: şi Moga a fost de aceeaşi părere! Mai mult de atât nu a vrut să comenteze pe subiect, pentru că „nu vreau, pur şi simplu, şi nici nu ar fi frumos!“. Din vorbă în vorbă, am mai aflat că vrea să se căsătorească, la un moment dat, cu Măruţă, doar că nu consideră că este cazul să-şi facă planuri de măritiş, pentru moment. „Cel mai important lucru e că ne iubim!“, ne-a spus cântăreaţa. Pe plan profesional, Andra îşi pregăteşte viitorul album încet şi sigur, dat fiind că a trecut abia o lună şi un pic de la albumul ei de folclor, scos alături de fratele ei. Nouă ne-a plăcut concepţia Andrei: „Nu cred că e necesar să scot mai mult de un album pe an, că se satură lumea repede de tine. Cel puţin eu scot un album pe an. Aşa e cel mai bine“.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Irina Loghin s-a împăcat cu Măruţă

Mesaj Scris de Admin 12.03.07 10:04

Irina Loghin s-a împăcat cu Măruţă
Cătălin Măruţă a reuşit să le starnească artiştilor foarte multe sentimente negative la adresa sa, el fiind destul de incisiv faţă de o parte dintre cantăreţii din Romania. Deşi Irina Loghin nu se află pe lista celor pe care Cătălin îi atacă în mod constant, de fiecare dată cand are prilejul, cei doi au avut o mică divergenţă în toamna anului trecut, cand moderatorul i-a acuzat pe ea şi pe Fuego că vand postere la concerte contra sumei de 1 leu. Astfel, o discuţie în contradictoriu dintre Măruţă şi fratele Irinei Loghin, în direct, era gata-gata să-l aducă pe moderatorul "Tonomatului DP 2" în sala de judecată. Dar, în scurt timp, apele s-au liniştit, iar fratele-impresar şi-a dat seama că un proces nu i-ar aduce nici un fel de beneficiu de imagine artistei. Ca dovadă că nu are nimic împotriva lui Măruţă, Irina Loghin şi Fuego au fost vineri invitaţi la Tonomat. Oricum, cei doi sunt conştienţi că au nevoie de cat mai multă promovare şi era practic imposibil să refuze invitaţia de a mai apărea încă o dată pe "sticlă".
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Doamne fereste! Nu m-a batut niciodata gandul sa cant!

Mesaj Scris de Admin 11.03.07 16:38

„Doamne fereste! Nu m-a batut niciodata gandul sa cant!”
http://www.formula-as.ro/reviste_757__500__catalin-maruta-.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Maruta a cerut-o pe Andra de sotie.

Mesaj Scris de Admin 09.03.07 7:56

Maruta a cerut-o pe Andra de sotie.

La ora actuala, Catalin Maruta si Andra formeaza cel mai simpatic cuplu din show-biz. Daca s-a vehiculat cu ceva vreme in urma ca prezentatorul de emisiuni TV i-ar fi dat inelul de logodna iubitei sale, acum se vorbeste ca ar fi cerut-o deja de sotie de la parinti. Se pare ca acest lucru s-a intimplat la sfirsitul saptaminii trecute, cind cel care ne prezinta "Tonomatul DP2", in fiecare dimineata, si-a luat inima in dinti si a hotarit ca o vrea de soata pe cintareata. Cei doi se iubesc, locuiesc impreuna si se considera o pereche feri ...

Maruta[v=] - Pagina 7 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra nu a vrut să cânte manele

Mesaj Scris de Admin 06.03.07 8:58

Andra nu a vrut să cânte manele
Una dintre cele mai valoroase voci ale momentului, Andra, ar fi trebuit să devină cântăreaţă de manele. La începutul carierei sale, vedeta a fost sfătuită de Laurenţiu Duţă să facă acest lucru pentru a câştiga mulţi bani.

Andra nu a vrut să dea muzica pop pe manele. Înainte de a debuta pe prima scenă a muzicii, Andra i-a cerut sfatul şi lui Laurenţiu Duţă, din trupa 3rei Sud-Est. Neştiind în ce direcţie să apuce, vedeta l-a întrebat pe compozitor care ar fi variantele cele mai potrivite, iar acesta a îndrumat-o către o carieră de manelistă. "Mi-a propus să mă apuc de cântat manele. Mi-a explicat că în câteva luni o să strâng o groază de bani, apoi o să revin şi o să cânt ce vreau eu", a relatat Andra discuţia pe care a avut-o în urmă cu câţiva ani buni cu componentul 3rei Sud-Est. Cântăreaţa a refuzat atât cariera de manelistă, cât şi oferta de a face parte dintr-o trupă de fete. "Eram conştientă că, dacă mă apuc de manele, lumea o să mă perceapă mereu aşa şi mi-ar fi fost imposibil să revin la alt gen de muzică mai târziu. Plus că am vrut să mă lansez solo", a precizat Andra.

Compozitorul nu ţine minte să o fi sfătuit pe Andra să aleagă o carieră de manelistă: "A venit cu tatăl ei la mine, cu un disc pe care avea jumătate muzică pop-dance, jumătate populară. Iar eu i-am propus să continue pe dance, dar probabil nu îşi mai aduce aminte, că a trecut mult timp de atunci. Nu văd de ce aş fi îndrumat-o spre manele, când eu sunt producător specializat pe dance. Oricum eu eram foarte ocupat atunci, iar ea s-a dus să lucreze cu Costi Ioniţă".
Maruta[v=] - Pagina 7 230-112100-foto3
Laurenţiu va fi tată peste 5 luni


Dacă pe plan profesional se poate considera realizat, componentul trupei 3rei Sud-Est are acum motive să se simtă împlinit şi în viaţa de familie. Soţia sa, Ianula, e însărcinată în patru luni, însă deocamdată medicii nu au confirmat sexul copilului. Laurenţiu şi soţia sa nu au preferinţe în această privinţă, însă părinţii lui îşi doresc foarte mult un nepot.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra - eşec la primul sărut

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 17:53

Andra - eşec la primul sărut




Invitată la emisiunea ProFM´sCool, Andra a făcut mai multe dezvăluiri în ceea ce priveşte poveştile de dragoste din adolescenţa sa. Referitor la primul sărut, aceasta s-a rezumat la a spune, foarte hotărat, că "nu a fost deloc reuşit".
Ulterior, Andra a povestit că a avut un prieten de care a fost foarte mulţumită, numai că acesta a plăcut-o mai mult pe o prietenă de-ale sale. "Am plecat în turneu şi cand m-am întors, buna mea prietenă era cu el! Dar încă mai vorbesc cu ea. Nu ne-a stricat un băiat prietenia. La urma urmei, ea a avut grijă de el cat am fost eu plecată. Ar trebui să îi fiu recunoscătoare, nu?", a spus Andra razand, amintindu-şi cu plăcere de întamplările din adolescenţă.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Cu fratii lor pe scena

Mesaj Scris de Admin 04.03.07 10:52

Cu fratii lor pe scena




Multe din vedetele autohtone care au ceva de spus in lumea muzicii au inceput sa-si incurajeze fratii sau surorile sa-si incerce, la randul lor, norocul pe scena. In majoritatea cazurilor, talentul nu lipseste, asa ca s-au apucat la modul cel mai serios de cantat, urmand cu sfintenie sfaturile pe care le primesc din partea rudelor deja consacrate. Andra, Monica Anghel sau Carmen Trandafir sunt doar cateva dintre cantaretele care au decis sa faca duete cu fratii lor.
Andra si fratele ei, Sandel, au lansat impreuna primul album de muzica populara din cariera solistei, “De la frate la sora”, pe care se afla 14 melodii inspirate din zona Banatului. Materialul, compus in intregime de Sandel, contine atat duete cantate de Andra si fratele sau, cat si piese interpretate numai de acesta din urma. “Ma bucur ca am avut ocazia sa interpretez, alaturi de fratele meu Sandel, piese din zona in care m-am nascut”, spune Andra.
Monica Anghel isi incurajeaza fratele mai mic sa-si incerce norocul in lumea muzicala. “Nu e Pavarotti, dar nici un netalentat. Are un timbru cald, catifelat”, ne-a declarat Monica in urma cu ceva timp. Vedeta a realizat impreuna cu fratele sau si un duet, pe care il va include pe noul sau material discografic.
Anca Badiu, fosta componenta a trupei Class, are un nou proiect muzical, iar in primul sau videoclip solo apar cei trei membri ai formatiei cu care se va afisa pe la concerte. Unul dintre acestia e chiar fratele ei, Mircea. Anca si Mircea canta impreuna de cand erau in scoala primara.
Andreea Antonescu si fratele sau, Razvan, au fost la un moment dat la concurenta in muzica. Andreea canta in André, iar fratele sau in Giglio. “Tatal meu a vrut ca noi sa cantam si l-a impulsionat si pe fratele meu sa faca acest lucru. Ne-am gandit sa facem un duet, dar deocamdata aceasta varianta nu s-a concretizat”, ne-a spus Andreea.
Carmen Trandafir canta de mica, dar colaborarea muzicala cu fratele sau, Razvan, a inceput-o acum vreo 7 ani, cand Razvan canta in trupa No Comment. Primavara aceasta cantareata isi va lansa un album pe care a inclus atat piese interpretate de ea, cat si duete cu Razvan.
http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=categorie&cid=9


Ultima editare efectuata de catre Admin in 16.03.11 17:57, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Maruta si Andra - Mos Craciun si Craciunita.

Mesaj Scris de Admin 01.03.07 16:29

Maruta si Andra - Mos Craciun si Craciunita.

Luni seara, la hotelul Phoenicia, Catalin Maruta a fost amfitrionul unui eveniment al carui scop caritabil a adunat vedete dornice sa ajute copii nefericiti. Monica Anghel, Aura Urziceanu, Andra, Zina Dumitescu, avocata Paula Iacob, impreuna cu un public numeros, au contribuit la stringerea sumei de 261,5 milioane lei, prin licitarea unor tinute semnate Botezatu, dar si prin donatii. Cum fiecare a incercat sa contribuie cu ceva la scopul declarat initial - oferind jucarii sau hainute - Catalin Maruta si-a asumat o sarcina destul de di ...continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra vrea şapte copii - Măruţă aprobă

Mesaj Scris de Admin 01.03.07 16:25

Andra vrea şapte copii - Măruţă aprobă
Andra şi Cătălin Măruţă formează cel mai îndrăgit cuplu din show-biz-ul romanesc, barfele şi răutăţile la adresa lor fiind aproape inexistente. Relaţia dintre cei doi este din ce în ce mai solidă, iar Andra nu s-a sfiit să afirme faptul că şi-ar dori să aibă împreună cu iubitul său şapte copii.

Andra şi Cătălin au devenit foarte apropiaţi în ultimul timp, mai ales de cand s-au mutat împreună, din luna septembrie a anului trecut. Cei doi nu se gandesc încă serios la căsătorie, deşi sunt aproape siguri că la un moment dat vor face şi aces pas. Numai că, momentan, căsătoria nu reprezintă o prioritate pentru ei şi consideră că pot avea o relaţie şi fără actele aferente.
Referitor la copii, mai în glumă, mai în serios, cantăreaţa a spus că îşi doreşte să devină mamă şi că ar vrea să aibă şapte copii, care să devină muzicieni şi care să o acompanieze în concerte. De asemenea, ea a adăugat că Măruţă este de acord cu această decizie a ei. Totuşi, Andra nu ar vrea să nască prea curand, dar, dacă s-ar întampla să rămană însărcinată înainte de căsătorie, ea a afirmat că ar păstra copilul. Dintre mamele din show-biz-ul autohton, Andra o admiră foarte mult pe Narcisa Suciu şi chiar a spus că aceasta, cu sigurantă, va reprezenta un model pentru ea atunci cand va deveni mamă.
Cat despre logodna cu Măruţă, despre care s-a scris în presă recent, Andra a spus că povestea nu este decat pe jumătate adevărată. Într-adevăr, ei au fost acum cateva luni la Veneţia, iar Ctălin i-a cumpărat de acolo un inel pe care ea şi l-a dorit. Dar care nu are neapărat semnificaţia de inel de logodnă.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra, în duet cu fratele

Mesaj Scris de Admin 03.02.07 11:40

Andra, în duet cu frateleAndra şi fratele ei, Săndel Mihai, vor apărea duminică, de la ora 17.30, la emisiunea Dănutz SRL unde vor prezenta, în premieră, albumul de muzică folclorică "De la frate la soră", realizat împreună cu Mediapro Music. Andra va cânta piese din zona Banatului şi va vorbi despre colaborarea cu Săndel şi trecutul presărat cu muzică populară. Materialul realizat de cei doi conţine 14 piese, printre care "Lucru mare-i omenia", "Drumul vieţii ne desparte", "Cântecele mele" sau "Nu ducem grija zilei de mâine". Melodiile, compuse de Săndel, sunt inspirate din regiunea în care au copilărit.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Petrecere-surpriză pentru Cătălin Măruţă

Mesaj Scris de Admin 30.01.07 16:01

Fericit că a scăpat de emoţiile prezentării primei seri a selecţiei pentru finala naţională a Eurovisionului, Cătălin Măruţă, care a împlinit sâmbătă, 27 ianuarie, 29 de ani, s-a îndreptat spre un local bucureştean unde avea întâlnire cu un prieten vechi. Pica bine puţină relaxare după stresul unui concurs transmis în direct. Când a ajuns la locul în care trebuia să-l aştepte amicul nerăbdător să poarte o discuţie care "nu suferea amânare", după cum îi motivase acesta, Cătălin a dat peste o petrecere-surpriză în toată regula! Prietenii apropiaţi, iubita lui, Andra, sora şi părinţii acesteia îl aşteptau "înarmaţi" cu confetti, echipaţi cu nişte coifuri multicolore, cu daruri şi cu… multe flori! Au întregit grupul, ceva mai târziu, Miki (ex-K-pital) cu logodnicul ei, Răzvan, Viorel de la 3 Sud-Est şi Marius Moga. Gluma serii a fost tortul pe care fuseseră inversate cifrele din ciocolată şi apărea scris în loc de 29… 92 de ani! Petrecerea a durat până în zorii zilei şi, pentru că ştie el că bărbaţii trebuie să fie cavaleri, Cătălin a dăruit fiecărei invitate, la plecare, câte un buchet de flori dintre cele primite de el…
Petrecere-surpriză pentru Cătălin Măruţă


Ultima editare efectuata de catre in 04.03.07 10:49, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty 3-rei Sud-Est si Catalin Maruta se vor numara printre amfitr

Mesaj Scris de Admin 25.01.07 11:50

3-rei Sud-Est si Catalin Maruta se vor numara printre amfitrionii Eurovisionului.

Show-ul va fi prezentat de baietii de la 3-rei Sud-Est si Catalin Maruta, ce se va afla in Camera Verde. Vor fi ascultate piese cunoscute din istoria Eurovisionului, interpretate de solisti români. Studioul 3 al TVR va intra, chipurile, "in legatura directa cu Helsinki", de unde Monique Ghiurkonen (actrita Raluca Rusu) si Kosmin Prelipcionen (actorul Emanuel Pirvu) vor prezenta, parodic, "stiri de ultima ora". Dan Teodorescu de la "Taxi" va fi textierul show-ului. Concurentii au inceput sa-si faca toalete la cei mai in voga creatori.continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra si Smiley - peripetii la Eurovision.

Mesaj Scris de Admin 25.01.07 11:46

Andra si Smiley - peripetii la Eurovision.

Chiar daca se afla in plina sesiune, Andra isi face timp pentru a veni la repetitii si a sta de vorba cu Smiley, care-i va fi partener in concurs. Nu au lipsit peripetiile care i-au amuzat copios pe cei din echipa. Smiley a inceput sa danseze si, la un moment dat, i s-a desfacut haina in spate, pina aproape de guler. Facind haz de situatie, cintaretul a zis ca e mai bine sa-si rupa haina in doua, iar o parte sa ramina la Andra. Pina la urma, cineva i-a reparat haina. Insa, Smiley a cerut o alta, cu un numar mai mare. Cintareata are ma ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 01.03.07 16:26, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra, stresată de facultate

Mesaj Scris de Admin 24.01.07 12:54

Andra, stresată de facultate
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra,vedeta fără fiţe

Mesaj Scris de Admin 20.01.07 8:43

Andra intră în categoria vedetelor care au ajuns la acest statut prin talent, muncă, inteligenţă, tenacitate şi, nu în ultimul rând, datorită felului ei de a fi: deschisă, spontană, sinceră, lipsită de orice artificiu. Lucru rar pentru un tânăr VIP al showbizului autohton actual, dar absolut normal pentru un om cu valoarea ei, Andra este modestă. În această perioadă, este aproape imposibil să o scoţi din ritmul ei de muncă, mai ales după reuşita la preselecţia pentru semifinala din 3 februarie pentru Eurovision cu piesa "Dracula, my love", compusă de Marius Moga şi interpretată alături de Simplu. Într-un moment în care unii sunt disperaţi să apară cu orice preţ în reviste şi ziare, pe Andra o convingi greu să renunţe la programul pe care şi l-a impus, pentru un interviu. "Sunt zilnic la studio, la sala de sport, la canto…", declară ea zâmbind, dar dând senzaţia că viaţa ei este contracronometru. În dorinţa de a fi mereu la înălţimea aşteptărilor celor care o apreciază şi o iubesc, tânăra solistă este dispusă ca, la numai 20 de ani, să renunţe la timpul liber, la tihna unei şuete cu prietenii, la distracţiile specifice vârstei. Pentru ea, discoteca este studioul de înregistrări, iar relaxarea sunt vocalizele… Printre toate acestea, îşi face timp şi pentru şcoală, pentru că este studentă în anul II la Universitatea Spiru Haret, secţia pedagogie muzicală: "Ajung la cursuri şi de multe ori învăţ în maşină în drum spre concerte sau acasă, seara, când nu sunt extrem de obosită după o zi de alergătură", povesteşte talentata solistă.
Secretul succesului Andrei este că n-a avut timp de răsfăţ şi nu este compatibilă cu ideea de fiţe. S-a născut şi a crescut la Câmpia Turzii, alături de două surori şi un frate. Frate care astăzi calcă pe urmele Andrei şi se va lansa, alături de ea, într-o carieră muzicală. Cei doi vor scoate în curând un album de muzică populară, intitulat, cum altfel mai nimerit, decât "De la frate la soră"?! Andra speră ca anul 2007 să fie "cel puţin la fel de bun ca 2006, să am piese care să devină hituri, să îmi dea Dumnezeu sănătate mie şi familiei mele, să particip la concursuri şi… bineînţeles, să iau premii!". În ciuda declaraţiei sale care ar lăsa loc pentru ca unii să o catalogheze ca fiind extrem de ambiţioasă - ceea ce până la urmă este o calitate! - Andra are altă explicaţie pentru dorinţa ei exprimată sincer: "Cel mai mult mă interesează premiile venite de la public, pe bază de voturi. Contează premiile în măsura în care îmi dau putere să merg mai departe…", declară ea. Publicul o iubeşte şi, lucru mai ciudat pentru "jungla" showbizului, chiar colegii de breaslă, cei obiectivi şi feriţi de veninul invidiei, îi recunosc talentul şi înzestrarea cu o voce de excepţie. Ştefan Bănică junior este doar unul dintre cei exigenţi şi critici care şi-au exprimat public bucuria de a constata că tânăra generaţie are o asemenea solistă… De aceea, el a şi invitat-o pentru a cânta în duet cu ea la unul dintre spectacolele sale de Crăciun.Vorbăreaţă, sinceră, plină de energie, veşnic zâmbitoare, foarte serioasă în munca ei, Andra a avut norocul să-şi găsească o pereche pe măsură. Deşi există ideea preconcepută că se atrag contrariile, în cazul ei, acest lucru nu este valabil: Cătălin Măruţă, iubitul ei, este la fel de serios, la fel de exigent cu el însuşi şi cu cei din jur, la fel de perfecţionist şi de intransigent faţă de impostura în muzică. Ce a atras-o la el? Andra mărturiseşte: "Fiecare este dragostea vieţii cuiva! El este a mea… Îmi plăcea de mult timp de el, mă uitam la emisiunea lui, apoi… s-a întâmplat! Ne-am apropiat. Este atent cu mine, comunicăm foarte bine, de multe ori ne înţelegem doar din priviri…".
Cei doi se potrivesc până şi la redusa dorinţă de mediatizare a iubirii lor. Nu-i auzi cu declaraţii pompoase, nu-i surprinzi că se drăgălesc teatral, aşa, ca din întâmplare, în faţa jurnaliştilor, nu se logodesc o dată la trei luni pentru reclamă, nu fac din Sf. Valentin sau din vacanţele lor motive de apariţii prin toate publicaţiile posibile.
Andra munceşte în aceste zile pe brânci pentru semifinala Eurovision (semifinalele sunt programatepentru zilele de 27 ianuarie şi 3 februarie). Fanii ei speră din tot sufletul că ea va ajunge în finala din 10 februarie…
Andra,vedeta fără fiţe
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra, favorizată la Eurovision de relaţia cu Măruţă?

Mesaj Scris de Admin 17.01.07 9:44

Andra, favorizată la Eurovision de relaţia cu Măruţă?
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Andra merge pe doua fronturi sa ajunga la Eurovision

Mesaj Scris de Admin 16.01.07 13:20

Andra merge pe doua fronturi sa ajunga la Eurovision

16.01.2007 Aseara s-au incheiat inscrierile pentru preselectia melodiilor la finala concursului care va desemna artistul care va participa la concursul Eurovision din Finlanda. Desi in cursa au intrat si cateva nume consacrate, precum trupa 3rei Sud-Est, Nico sau Delia, zarurile par aruncate, nu putini fiind cei care o vad pe Andra deja castigatoare, mai ales ca iubita lui Catalin Maruta, implicat in organizarea evenimentului, intra in competitie cu doua melodii, la una dintre piese urmand a canta alaturi de Smiley. Printre cei care si-au depus plicurile la „poarta“ TVR se afla si Ionut Ungureanu, cel care a castigat trofeul la sectiunea Interpretare Mamaia din 2005 si trupa Heaven. Delia Matache va participa si ea, impreuna cu iubitul ei, Matteo. Horia Brenciu pare sa insiste pe veleitatile sale muzicale. El si-a infiintat propria orchestra si s-a inscris in marea cursa pentru finala din 10 februarie.

Nico, Delia si 3rei Sud-Est se bat cu „morile de vant“ la preselectia pentru Eurovision, date fiind zvonurile care circula privind stabilirea castigatoarei dinainte de inceperea concursului

Aseara s-au incheiat inscrierile pentru preselectia celor 24 de melodii care vor intra in cele doua semifinale ale fazei nationale ce va desemna artistul care va participa la concursul Eurovision din Finlanda, editia 2007. Desi in cursa au intrat si cateva nume consacrate, precum trupa 3rei Sud-Est, Nico sau Delia, zarurile par aruncate, nu putini fiind cei care o vad pe Andra deja castigatoare, mai ales ca iubita lui Catalin Maruta, implicat in organizarea evenimentului, intra in competitie cu doua melodii.

Este adevarat ca Andra se numara printre cele mai bune voci feminine de la noi, si nimeni nu contesta asta. Dar la fel de adevarat este faptul ca artista care s-a inscris cu doua melodii la preselectia pentru Eurovision este si cea mai „piloasa“, data fiind relatia sa cu Catalin Maruta. Poate de aici au aparut si temerile multor concurenti pe marginea corectitudinii in care se va desfasura concursul. Nu putini sunt cei care cred ca artista are deja biletele pentru Finlanda (locul care va gazdui marea finala) in buzunar. Andra pare, la randu-i, sa-si fi pregatit intrarea triumfala. Desi incurajata probabil de apropiati care i-ar fi sugerat ca este suficient si doar sa participe, solista si-a dorit totusi sa se prezinte onorabil. Asa se explica poate faptul ca aceasta a inceput sa bata cu ceva timp inainte pe la usile mai multor compozitori pentru a-i face piesa castigatoare. Si cum pentru un astfel de scop nu trebuie sa scoata bani din buzunar pentru melodie, Andra nu a avut ce pierde, mai ales ca ar fi avut doar de castigat in cazul in care ar fi avut de facut o selectie a pieselor ce i se ofereau. Doar ca lucrurile nu au mers asa cum ar fi dorit, artista izbindu-se, surprinzator sau nu, de refuzul catorva compozitori de marca. Ea va intra insa in competitie cu doua melodii, ceea ce ii sporeste si mai mult sansele de a reprezenta Romania la Eurovision. Intr-una din ele, Andra va canta alaturi de Smiley.

Cota scazuta la spectacole

Andra nu se numara printre artistele cel mai bine platite de la noi. Ea are un tarif de 600-700 de euro la un concert, asa explicandu-se probabil faptul ca aparitiile sale la show-uri sunt mai rare decat ale altor vedete. Andra se axeaza mai mult pe cantarile de la nunti, acolo unde porneste de la 1.500 de euro. Ea „presteaza“ toata noaptea, iar pe langa suma respectiva in buzunar ii mai intra alti bani de la nuntasii cu chef de dedicatii.

200 de participanti

Inscrierile pentru Eurovision Romania s-au terminat ieri, in jurul orei 21.00, si, daca anul trecut participantii au fost in numar de 125, anul acesta numarul lor a crescut la aproximativ 200. Pentru a evita eventualele suspiciuni legate de desfasurarea concursului, artistii si-au depus materialele intr-un plic, unde se afla piesa sau piesele cu care participa si numele compozitorilor de text si muzica. Juriul nu va fi astfel tentat sa selecteze o anumita piesa pe alte criterii decat pe cele de calitate a melodiei participante la concurs. Un juriu format din reprezentanti ai presei, posturilor de radio, ai Uniunii Compozitorilor din Romania, dar si ai caselor de discuri si ai postului TVR vor alege, la preselectia din 17 ianuarie, 24 de melodii care vor merge mai departe in semifinala. Si la aceasta editie, organizatorii competitiei au alocat doua zile pentru semifinale, 27 ianuarie si 3 februarie, la fiecare dintre ele urmand sa concureze cate 12 piese. La etapa finala din 10 februarie, cand vom afla care va fi artistul roman care va merge la Helsinki in luna mai, vor concura 12 piese, cate sase din fiecare semifinala. Ele vor fi alese 50 % pe baza votului unui juriu de specialitate si 50% pe baza televotingului. Toate cele trei etape ale concursului vor fi transmise in direct pe TVR 1.

Delia va cånta cu iubitul sau

Printre cei care si-au depus plicurile la “poarta” TVR se afla Ionut Ungureanu, cel care a castigat trofeul la sectiunea Interpretare Mamaia din 2005, Gina Pop, o artista mai putin cunoscuta publicului larg, si trupa de fete Heaven. Desi nu a revenit cu vreun material nou anul trecut, Delia Matache va participa si ea, impreuna cu iubitul ei, Matteo, cu care a colaborat la noul ei album. Cel mai probabil ei vor intra in concurs cu piesa “Listen Up”.

Horia Brenciu vrea la Helsinki

Cunoscut mai degraba ca prezentator de emisiuni de divertisment, Horia Brenciu pare sa insiste pe veleitatile sale muzicale, in ciuda faptului ca nu prea este luat in seama de vreun post radio sau TV. El si-a infiintat propria orchestra, numita HBO (Horia Brenciu Orchestra), si s-a inscris, si el, in marea cursa pentru finala din 10 februarie.

Traistariu, in juriu

Mihai Traistariu nu a dorit sa participe anul acesta la concurs, intrucat este de parere ca ar fi monoton ca o tara sa-si trimita, doi ani la rand, acelasi reprezentant. Artistul, care va fi “decorat” zilele acestea in cadrul unei ceremonii la Hamburg drept cea mai buna voce din istoria Eurovision, marturiseste ca va participa la anul din nou, iar pentru asta pregateste o melodie cu totul speciala si un show mai complex, cu care spera nu doar sa ia finala romaneasca, ci sa devina primul roman care a castigat concursul Eurovision. Chiar daca nu s-a inscris in competitie, surse neoficiale ne-au declarat ca este posibil ca Mihai sa fie ales sa faca parte din juriu la preselectii. Cantaretul va sustine un recital, luna aceasta, la finala Eurovision din Malta.

3rei Sud-Est se lauda cu o piesa tare

O alta trupa care spera sa ajunga pe scena cea mare din Helsinki este 3 Sud-Est. Cei trei baieti s-au inscris si ei pe liste, surse apropiate lor declarandu-ne ca sunt foarte increzatori in fortele lor, mai mult chiar, constantenii se lauda ca au una dintre cele mai tari piese si ca sunt putini cei care le pot face fata. Nico este una dintre vocile redutabile ale concursului, artista inscriindu-se cu doua piese, cu influente orientale, care se pliaza perfect pe specificul Eurovision. Desi ar fi avut sanse sa ajunga in finala, Andreea Banica a preferat sa nu se inscrie in competitie.
http://www.gardianul.ro/2007/01/16/mass_media-c45/andra_merge_pe_doua_fronturi_sa_ajunga_la_eurovision-s88941.html


Ultima editare efectuata de catre in 01.03.07 16:25, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Catalin Maruta are dimensiuni model

Mesaj Scris de Admin 15.12.06 8:21

Catalin Maruta are dimensiuni model - (14-12-2006)
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Dialogurile lui Maruta

Mesaj Scris de Admin 09.12.06 8:20

Dialogurile lui Maruta Calitatile profesionale ale domnului Catalin Maruta nu ma intereseaza in mod special. (Alin Ionescu)
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Maruta[v=]

Mesaj Scris de Admin 07.12.06 7:48

Maruta[v=] - Pagina 7 Images?q=tbn:ANd9GcRCqP1gwIk8g0TwUwjPkfhlE7rNHpHk587DKkpglzYq7vSmmLQUKRLNQkAFCatalin
Maruta[v=] - Pagina 7 Images?q=tbn:ANd9GcRXsM6VrxMlO-ocY0RV8VNmuHas67MZrugEulYAADDdVzWqestn34B1qt4Andra


Ultima editare efectuata de catre Admin in 18.08.15 8:32, editata de 36 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Maruta[v=] - Pagina 7 Empty Re: Maruta[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum