Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Papadopol/Ginghina[V=]

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Papadopol/Ginghina[V=]

Mesaj Scris de Admin 25.02.06 19:29

Rezumarea primului mesaj :

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcR30dFgqzeUmi0SUHe1gjv1OmKlNwp4hWQ_tdYUovhuJgdLhIZ0muNKFgIoana Ginghina
Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Images?q=tbn:ANd9GcTS0as3DcGfscisfEtIFw7nMwNEGUq3DL7Zae0oIIgyAhTDMLrGFn4TQQAlexandru Papadopol


Ultima editare efectuata de catre Admin in 27.12.14 11:31, editata de 38 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghina revine in Regina

Mesaj Scris de Admin 10.11.08 17:27

Ioana Ginghina revine in Regina


Ioana Ginghina revine in telenovela "Regina", in episodul difuzat la Acasa TV marti, 11 noiembrie, de la orele 20.30, cu noi aventuri in satra.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Gingina a nascut o fetita

Mesaj Scris de Admin 12.08.08 18:13

Ioana Gingina a nascut o fetita


Astazi, 12 august, Ioana Ginghina si Alexandru Papadopol au devenit parinti pentru prima oara. ...
detalii
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Alexandru Papadopol si-a legat sireturile si a luat startul

Mesaj Scris de Admin 25.06.08 15:38

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Bulb Alexandru Papadopol si-a legat sireturile si a luat startul la Maratonul DHL
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Papi si Ioana Ginghina au facut un album cu ecografiile copi

Mesaj Scris de Admin 09.06.08 16:04

Papi si Ioana Ginghina au facut un album cu ecografiile copilului
http://www.7plus.ro/?arhiva=09/06/2008&id=6706
Chiar daca mai sint vreo doua luni pina la venirea pe lume a mult asteptatului copil al lui Alexandru Papadopol si al Ioanei Ginghina, mai precis, in jurul datei de 20 august, micuta, inca nenascuta, are deja un album plin cu fotografiile sale. Ca sa-i dezvolte pruncului gustul pentru muzica, cei doi asculta compozitii de Bach, Ioana "fentind" insa de cite ori are ocazia, vigilent a lui Papi si punindu-i micutei si alte piese apartinind secolului vitezei. Pentru ca sint traditionalisti, cei doi s-au hotarit ca numele copilului sa fie Ruxandra Ioana, dupa numele nasilor. I-au pregatit deja si camera si trusoul, toate in nuante de roz, hainutele fiind cumparate din Elvetia. Chiar daca s-a ingrasat cu numai 8 kilograme, Ioana spune ca practica inotul pentru a fi in forma dupa nasterea Ruxandrei.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghina pozeaza nud, gravida!

Mesaj Scris de Admin 23.04.08 19:19

Ioana Ginghina pozeaza nud, gravida!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Papadopol, aventură cu Iuliana Luciu

Mesaj Scris de Admin 18.04.08 11:04

Papadopol, aventură cu Iuliana Luciu În timp ce soţia lui este gravidă în luna a cincea, actorul Alexandru Papadopol are o idilă cu sora mai mică a Nicoletei Luciu, Iuliana, partenera lui din telenovela „Iubire de soră“, difuzată la postul Acasă TV. Deşi toată lumea credea că „Papi“ s-a liniştit odată ce s-a aşezat la casa lui, se pare că realitatea nu este nici pe departe aşa.

Îndrăgitul Alexandru Papadopol joacă de la începutul acestui an într-o nouă telenovelă alături de Iuliana Luciu şi Adriana Drăguţ, film în care actorul interpretează rolul unui bărbat prins într-un triunghi conjugal mai rar întâlnit: două surori sunt îndrăgostite de acelaşi bărbat. În timp ce Cristi, personajul interpretat de Papadopol, se pregăteşte de nuntă cu iubita lui, Mirela (Adriana Drăguţ), acesta este fermecat de sora mai mică a viitoarei soţii, Adela (Iuliana Luciu), cu care şi începe o relaţie amoroasă în casa în care locuiau toţi trei.

Viaţa bate telenovela

Chiar dacă acesta este un scenariu de telenovelă, nici viaţa reală a actorului nu este departe. Cunoscut ca un bărbat „cu trecere“ la puştoaice, „Papi“ s-a căsătorit civil, în secret, cu colega sa de breaslă Ioana Ghinghină, interpreta Zambilei din telenovela „Inimă de ţigan“, difuzată la Acasă TV, la sfârşitul lui 2006, la numai trei luni după ce au devenit un cuplu. Frumoasa pereche a fost pusă la grea încercare când, în primăvara anului trecut, însărcinată în luna a cincea, Ioana a fost nevoită să renunţe la sarcină din cauza unei malformaţii a fătului. Deşi i-a marcat profund pe amândoi, decizia luată părea să fi consolidat tânărul cuplu, mai ales că la numai câteva luni după acest eveniment, în octombrie 2007, cei doi s-au cununat şi religios. Toate par bune şi frumoase cu atât mai mult cu cât, la sfârşitul anului trecut, Ioana a aflat că este din nou însărcinată, iar de curând cei doi au aflat că vor avea o fetiţă.

Doamnele îl condamnă, domnii îl înţeleg

În vreme ce toată lumea crede că cei doi tineri actori sunt jumătăţile aceluiaş i întreg, gurile rele spun că nu este nici pe departe aşa. Se pare că „Papi“ are de ceva vreme o relaţie mai mult decât colegială cu Iuliana Luciu, amanta lui şi în telenovela „Iubire de soră“. Actorul şi-a atras repro- şuri din partea colegelor de pe platoul de filmare, care îl acuză pe bărbat că îşi înşală soţia tocmai acum când ar avea nevoie de mai multă atenţie din partea lui, mai ales că Ioana este gravidă în luna a cincea, în aceeaşi perioadă în care, anul trecut, a fost obligată să renunţe la sarcină. Prietenii lui apropiaţi spun însă că îl înţeleg pe Alexandru, care, într-un fel sau altul, trebuie să îşi satisfacă poftele sexuale. Mai ales că acesta le-a mărturisit că, de când a aflat că Ioana este gravidă, nu mai simte nicio dorinţă de a face dragoste cu soţia lui.

Iuliana Luciu, o cucerire uşoară

Alexandru Papadopol, un bărbat tânăr cu o mină inocentă şi o privire ingenuă, dar care ştie, în acelaşi timp, să inducă unei femei un sentiment de siguranţă, a avut întotdeuna lipici la puş- toaice. Motiv pentru care nici nu i-a fost greu să o cucerească pe sora mai mică a Nicoletei Luciu. Mai ales că Iuliana, care visează să devină cel puţin la fel de faimoasă ca sora ei mai mare, este tot timpul dispusă să cunoască oameni noi, mai ales dintre cei care ar putea-o ajuta să-şi clă- dească o carieră.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Papi, la 33 de ani [2008-04-05]

Mesaj Scris de Admin 05.04.08 18:43

Papi, la 33 de ani [2008-04-05]
Alexandru Papadopol, interpretul lui Alex din comedia romantică „Războiul sexelor“, difuzată de postul Acasă, împlineşte astăzi 33 de ani, pe care îi va serba alături de familie şi câţiva prieteni apropiaţi. [Citeste]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghină şi Alexandru Papadopol vor avea o fetiţă

Mesaj Scris de Admin 22.03.08 18:27

Ioana Ginghină şi Alexandru Papadopol vor avea o fetiţă
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Alexandru Papadopol şi Ioana Ginghină vor doi copii

Mesaj Scris de Admin 28.02.08 12:46

Alexandru Papadopol şi Ioana Ginghină vor doi copii
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana şi Alexandru Papadopol, la pas prin Viena

Mesaj Scris de Admin 24.02.08 10:38

Ioana şi Alexandru Papadopol, la pas prin Viena [2008-02-24]
Cuplul de actori din „Războiul sexelor“ şi „Inimă de ţigan“ - Acasă TV - şi-a petrecut vacanţa de iarnă în trei locuri - Sibiu, Bucovina şi Viena. [Citeste]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghină, sarcină toxică

Mesaj Scris de Admin 23.02.08 18:07

Ioana Ginghină, sarcină toxică
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Papi s-a înscris la master

Mesaj Scris de Admin 09.02.08 8:30

Papi s-a înscris la master
Actorul urmează un master de doi ani în programe audiovizuale şi regie de film. “Probabil că nu o să ajung regizor, dar, prin aceste cursuri, sunt obligat să aflu foarte multe informaţii tehnice despre filme, să urmăresc diferite producţii dintr-un punct de vedere diferit decât al celui aflat în faţa camerelor de luat vederi, aşa cum făceam până acum.
După mai multe seriale de televiziune şi două lungmetraje importante, cred că este necesar să privesc lucrurile şi din altă perspectivă decât aceea a actorului”, a mărturisit Papi. Alexandru Papadopol consideră că este extrem de dificil să fii regizor: îţi trebuie foarte multă imaginaţie, rigoare, un talent pe care nu foarte multă lume îl are. De asemenea, el este de părere că unele informaţii despre scenaristică şi minime cunoştinţe regizorale pot îmbunătăţi jocul actoricesc. Papi nu a putut ajunge la o parte din examenele primei sesiuni, pentru că a fost ocupat cu filmările la “Războiul sexelor”, de aceea el a preferat să-şi amâne câteva probe pentru vară, când va avea timpul necesar să le pregătească aşa cum se cuvine.

Mereu pe fugă

“Mi-aş fi dorit să fiu un cursant integralist, însă am fost foarte prins la filmări, motiv pentru care a trebuit să renunţ la unele dintre examene. Asta nu înseamnă că îmi neglijez studiile, mai ales că fac ceea ce îmi place şi acest master mă va ajuta foarte mult în carieră”, a mai spus Papi. Actorul este fericit şi mulţumit, deoarece soţia sa este însărcinată şi, peste câteva luni, va aduce pe lume copilul pe care ambii îl aşteaptă cu mare drag.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghină, însărcinată din nou

Mesaj Scris de Admin 30.01.08 18:24

Ioana Ginghină, însărcinată din nou [2008-01-30]
După un episod traumatizant, când a pierdut o sarcină, actriţa Ioana Ginghină este din nou gravidă, după cum mărturiseşte în numărul din februarie al revistei „Ce se întâmplă, Doctore“. [Citeste]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghina si Alexandru Papadopol isi doresc doi copii 2

Mesaj Scris de Admin 29.01.08 14:10

Ioana Ginghina si Alexandru Papadopol isi doresc doi copii

http://www.vedeta.ro/Ioana_Ginghina_si_Alexandru_Papadopol_isi_doresc_doi_copii-5837.html

Ioana Gighina, din telenovela "Inima de tigan" povesteste in interviul din revista Ce se intampla, Doctore?, ca ea si sotul ei isi doresc doi copii, un baiat si o fata. Dupa un episod traumatizant, cand a pierdut o sarcina, Ioana Ginghina este din nou insarcinata si priveste cu speranta inainte.

Actrita a aflat de sarcina pe 21 decembrie, in ultima zi de filmare la "Inima de tigan" si spune ca acum se afla intr-o faza de inceput: "Am mers la o singura ecografie, dar inca nu este atat de relevanta. Indiferent de analizele facute pana acum, la inceputul unei sarcini trebuie sa o iei de la capat cu toate. Eu am in continuare grija de mine, cum am facut si la prima sarcina, merg la controale regulate si sper sa fie bine de aceasta data."

La sfarsitul anului trecut, ea si Alexandru Papadopol s-au casatorit intr-o zi de 13 si se pare ca asta le-a adus noroc. Vorbind despre sarcina si cum se vede ca viitoare mamica, Ioana se descrie ca fiind o persoana cu multa rabdare si considera ca acest lucru o sa fie benefic pentru viitorul ei copil: "Nu stiu daca am tipat vreodata in viata mea. Eu planuiesc sa fiu o mama buna. Sper ca lucrurile sa mearga bine si, dupa nastere, sa-mi iau concediu. Dar nu ma vad stand doi ani acasa si nefacand nimic pe plan profesional."
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Papi şi Ioana Ginghină vor fi părinţi

Mesaj Scris de Admin 14.01.08 13:38

Papi şi Ioana Ginghină vor fi părinţi
Ioana Ginghină şi Alexandru Papadopol au anunţat în premieră, în urmă cu câteva zile, că vor deveni părinţi. Cei doi au aflat vestea cea bună pe 21 decembrie, apoi, fericiţi, au petrecut o vacanţă de vis.

Pentru cei doi actori, această veste a însemnat foarte mult şi, din clipa în care au aflat că Ioana e însărcinată, au început să-şi facă planuri pentru o familie cât mai mare, căci amândoi adoră copiii.
“Ne dorim de foarte mult timp un copil şi, când am aflat acum că în sfârşit va veni barza şi la noi, ne-am bucurat foarte tare. Ne iubim sincer şi un nou membru în familia noastră ne-ar întări şi mai mult sentimentele. Sperăm ca această sarcină să decurgă normal, iar peste câteva luni să avem şi noi un bebe pe care să îl creştem înconjurat de multă iubire”, a declarat Ioana.
Fericit că va fi tată, Alexandru Papadopol aşteaptă cu nerăbdare ziua în care i se va naşte prima odraslă. “Cred că momentul cel mai important din viaţa unor soţi care se iubesc este acela în care aduc pe lume, din dragostea ce-i uneşte, un copil. Asta e fericirea deplină în viziunea mea şi sunt mândru şi că eu am parte de aceste clipe minunate. Îmi doresc un copil sănătos, frumos şi să fim fericiţi împreună!” - a spus, la rândul său, Papi.
Această bucurie le-o împărtăşesc şi colegii de pe postul Acasă TV, care le urează toate cele bune şi o naştere uşoară. “Ioana şi Papi sunt un cuplu perfect. Am crezut în dragostea lor încă din primele clipe în care am aflat că se plac şi că nutresc aceleaşi sentimente. Le dorim o familie frumoasă şi copii la fel ca ei!” - a declarat Adela Popescu. Înainte de sărbători, actriţa din “Inimă de ţigan” a dezvăluit în cadrul unei emisiuni la care a fost invitată că încearcă să mănânce sănătos şi ia vitamine, pentru a pregăti o nouă sarcină. Iată că nu a trecut prea mult şi intenţia acesteia s-a dovedit de bun augur, mai ales că au aflat că vor fi părinţi cu câteva zile înainte de sărbători. Ioana a povestit că încearcă să nu facă excese culinare, însă nu e o mare fană a dietelor, ci a sportului.
Invitaţi, în weekend, în studioul poveştirilor, cei doi au arătat imagini din vacanţa de iarnă, despre care spun că a fost minunată, mai ales că ştiau că vor deveni, în doar câteva luni, părinţi.

După Crăciun, cei doi s-au hotărât să meargă în vacanţă la Viena

Ioana şi Alexandru Papadopol au petrecut Crăciunul atât la părinţii lui Papi, în Bucureşti, cât şi în Sibiu, la rudele Ioanei. După o scurtă vizită în Bucovina, cuplul a zburat spre Viena.
Astfel, Papi şi Ioana şi-au împlinit visul de a ajunge la renumita operă din Austria. “Am avut parte de o minunată vacanţă şi suntem extrem de fericiţi. Ne-am bucurat din plin de fiecare moment şi ne dorim ca toată viaţa să fie măcar la fel de frumoasă şi liniştită ca acum. Am intrat în noul an cu gânduri bune şi cu planuri măreţe. Le dorim şi celor care ne privesc la televizor, dar şi celor care ne urmăresc tot binele din lume şi să aibă parte fiecare în viaţă de această bucurie pe care o trăim noi acum”, au declarat cei doi proaspăt căsătoriţi.

Fericire deplină
Cred că momentul cel mai important din viaţa unor soţi care se iubesc este acela în care aduc pe lume, din dragostea ce-i uneşte, un copil. Asta e fericirea deplină în viziunea mea şi sunt mândru şi că eu am parte de aceste clipe minunate. Papi

Ne dorim de foarte mult timp un copil şi, când am aflat acum că în sfârşit va veni barza şi la noi, ne-am bucurat foarte tare. Ne iubim sincer şi un nou membru în familia noastră ne-ar întări şi mai mult sentimentele. Sperăm ca această sarcină să decurgă normal, iar peste câteva luni să avem şi noi un bebe pe care să îl creştem înconjurat de multă iubire. Ioana Ginghină



Grijulii cu sarcina

Actorii vor reveni, în aceste zile, pe platoul de filmare. Făcând parte din două producţii româneşti de succes, Ioana şi Papi sunt foarte ocupaţi.
Ei îşi petrec majoritatea timpului împreună cu colegii şi filmează episoade noi. “Eu şi Ioana facem parte, în prezent, din două proiecte foarte importante, care ne oferă şi satisfacţia profesională pe care ne-am dorit-o. Ne-am întors la lucru cu forţe proaspete şi poftă de muncă”, a adăugat Papi. Cu toate că sunt angrenaţi zilnic în diverse activităţi, Ioana şi Papi susţin că vor avea mai multă grijă de această sarcină, mai ales că, anul trecut, actriţa a avut parte de clipe groaznice, când a pierdut un copil.
“Voi face tot ce îmi stă în putinţă ca această sarcină să decurgă normal şi peste câteva luni să îmi ţin în braţe bebeluşul!” - a conchis Ioana.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghină şi numai iubirea

Mesaj Scris de Admin 03.01.08 10:08

Ioana Ginghină şi numai iubirea
http://www.click.ro/Lifestyle/profil/ioana-ginghina-si-numai-iubirea
Cunoscută atât din „Playboy“, cât şi din prima telenovelă românească, „Numai iubirea“, Ioana Ginghina este acum una dintre vedetele în vogă. Ea a fost aleasă de către cititorii Click ca fiind cea mai frumoasă mireasă a acestui sezon, obţinând 207 voturi.

Senzuala actriţă, Ioana Ginghină s-a născut pe 21.09.1977, în Copşa Mică, judeţul Sibiu. De mică visa să ajungă actriţă, iar cu ajutorul ambiţiei şi optimismului ei caracteristice a reuşit asta, viaţa şi cariera ei fiind legate de teatru, film şi televiziune.

Încă din copilărie a participat la festivalul Lucian Blaga, în oraşul natal - Sibiu, când i-a fost acordat premiul I pentru un colaj de poezii. Debutul scenic a venit odată cu rolul din "Boabe de rouă pe frunze de lotus în bătaia lunii", piesă jucată pentru Teatrul Naţional "I. L. Caragiale", Ioana făcând parte din ansamblul de dans care încheia piesa. Din acest moment, ascensiunea Ioanei a fost asigurată cu fiecare rol jucat si cu ajutorul perseverenţei sale.

În teatru, majoritatea rolurilor au fost în piese destinate copiilor: a jucat în "Generaţia de sacrificiu" regia Dinu Cernescu, "Pasărea albastră", a fost Bona si Kit -Kat în "Motanul încălţat" regia Boris Petroff, după care a fost Marchiză în "Hainele cele noi ale Regelui", apoi s-a transformat în Şoimul din "Pinochio", regia Cornel Todea, spectacol care a fost premiat ca "Cel mai bun spectacol pentru copii" al anului 2003.

În cinematografie, Ioana Ginghină s-a afirmat prin rolul Estrellei din "My name is Modesty" şi a Chechinei din "Frumoşi şi nebuni ai marilor oraşe".

De asemenea, ea a apărut şi la TV în reclame, apoi în diverse sitcom-uri: "În Familie", "La Bloc", "Lori, Dan şi tanti Mili" şi în ceea ce i-a adus şi popularitatea - telenovelele: Ildiko în telenovela "Numai iubirea", Cecilia în "Daria, iubirea mea", Zambila din proaspăta telenovelă "Inimă de ţigan".

Unul dintre cele mai grele examene din carieră a fost casting-ul pentru telenovela abia încheiată: "Apărusem în mai multe reclame şi eram oarecum pregătită. Cînd m-am trezit în faţa juriului, eram foarte sigură pe mine. La casting-uri mă consum imens. Am impresia că-mi pierd un an din viaţă încercînd să conving producătorii. Au fost 400 de candidate, însă eu am avut norocul de a fi selectată. Şi spun noroc, fiindcă nu eram singura talentată".

Însă, s-a obişnuit rapid cu rolul de actriţă de telenovele şi îi place la nebunie: "Jucam şi 20 de scene într-o zi, aşa că am intrat într-un ritm foarte alert: văd textul, îl învăţ pe loc, îl interpretez, după care mă duc să mă schimb, învăţ alt text şi tot aşa! După o astfel de zi, atunci când ajung acasă, sunt atât de agitată încât îmi dau seama ca aş fi capabilă să mai filmez încă 20 de scene. Sunt convinsă că asta se datorează faptului că îmi place foarte mult ceea ce fac. Nu simt oboseala. Dovadă este şi faptul că toată lumea îmi spune că arăt bine, deşi mă culc la cinci dimineaţa".

În afara carierei, Ioanei îi place să danseze, să citească, să murmure replicile lui Vivien Leigh din "Pe aripile vântului" şi să mângâie pisici. Visează să joace alături de Al Pacino, într-o peliculă regizată de Cristi Puiu: "Regizorul meu preferat e Oliver Stone, dar îmi doresc să fiu cooptată într-un film de-al lui Cristi Puiu. Dacă l-ar avea în distribuţie pe "Naşul" Vito Corleone, m-ar topi emoţiile". Printre sporturile preferate se numără goana după cumpărături, Tai-Bo, dar şi înotul. Îi place sa se imbrace cât mai ciudat, dar în tendinţe, evitând să semene cu toată lumea.

Sprintenă, la cei 1,66 m şi 50 kg este plină de energie, veselă şi optimistă. Cochetă din fire, adoră complimentele şi flirteaza din mirificii ochi căprui, câştigându-şi fanii şi admiratorii. A avut diverse relaţii, printre care se numără Dragoş, fiul fostului preşedinte Emil Constantinescu, Gabriel Coveseanu, cunoscut mai degraba sub numele de Cove.


Însă, cel care i-a căzut cu tronc a fost Alexandru Papadopol. Cei doi s-au cunoscut acum câţiva ani, când au filmat pentru «Numai iubirea», unde Papi juca rolul arhitectului Dan Bratu, iar Ioana era menajera ce vorbea stricat româneşte. Idila dintre cei doi a început abia la filmările pentru «Daria, iubirea mea". Căsătoria lor s-a desfăşurat în secret, într-un cadru restrâns, cu puţini invitaţi, fără să-şi anunţe măcar familiile: "Ne-am dorit să se întâmple aşa, pentru că am vrut să fie un moment numai al nostru“. Partea religioasă a venit în această tomană, cei doi, vizibil îndrăgostiţi şi absorbiţi unul de celălat, şi-au unit sufletele pe 13 octombrie. Ea, într-o frumoasă rochie a creatoarei Maria Hohan, păşind zâmbitoare la braţul cavalerului ei.

Dar cum e o familie cu doi actori? ”Nu e mai uşor doar pentru faptul că şi eu şi Papi avem aceeaşi meserie. Nu poţi să îl duci cu vorba pe celălalt. Avem orgolii mari, amândoi vrem să fim foarte buni, deşi nu sîntem în concurenţă unul cu altul”.

Ioana a trecut anul acesta printr-o încercare traumatizantă: a pierdut un copil despre care aflase că suferă de o malformaţie gravă, însă, acum a depăşit acest episod dificil, făcând loc speranţelor unui nou bebe. ”Sperăm ca, după nuntă, să mai avem un proiect la care să lucrăm: un bebe”.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Alexandru Papadopol si Ioana Ginghina - sarbatori la Viena

Mesaj Scris de Admin 19.12.07 19:01

Alexandru Papadopol si Ioana Ginghina - sarbatori la Viena
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Povestea dintre Ioana si Papi a avut un debut mai putin feri

Mesaj Scris de Admin 12.12.07 7:48

Povestea dintre Ioana si Papi a avut un debut mai putin fericit
Dupa ce s-au distrat copios cu Papi la emisiunea ProFM’sCOOL, DJ Escu si Bogdan Nicolai s-au gandit ca nu ar fi lipsit de interes sa o invite si pe Ioana Ginghina la un "pahar de vorba".
Sotia lui Papi s-a simtit atat de bine la emisiune incat a decis sa stea cu o ora mai mult decat era programat.

Asa cum era normal, de la discutiile despre viata de liceu, s-a trecut rapid la subiecte mai picante. "Nu puteam sa o lasam sa plece fara sa ne povesteasca despre Papi", a marturisit Bogdan Nicolai.

DJ-ii ProFM au fost mirati sa afle ca povestea de dragoste dintre Ioana si Papi a avut un debut mai putin fericit: "Prima data l-am vazut la un casting, cand am dat proba cu el. Nu puteam sa il sufar. Mi se parea ca se credea extrem de important", a povestit Ioana razand.

Insa masina lui Papi avea sa schimbe sentimentele Ioanei. Nu pentru ca ar fi impresionat-o in mod deosebit ci pentru ca acolo, in masina, s-au sarutat pentru prima oara: "El statea in Drumul Taberei iar eu in Militari. Cum nu aveam carnet, dupa filmari ma ducea acasa. In masina s-a produs prima scanteie", a povestit Ioana.

Nici unul dintre cei doi actori nu a fost cuceritorul in toata aceasta poveste. Ioana crede ca "lupta" s-a purtat cu forte egale. Vedetele Acasa TV, Ioana Ginghina si Alexandru Papadopol au mers impreuna spre altar pe data de 13 octombrie a acestui an, pentru a se cununa religios, dupa ce in urma cu aproape un an s-au casatorit in fata ofiterului starii civile.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Alexandru Papadopol, agresat de albine la meditatii

Mesaj Scris de Admin 21.11.07 17:17

Alexandru Papadopol, agresat de albine la meditatii
Alexandru Papadopol a fugit de la filmarile pentru "Razboiul sexelor" si a stat de vorba, timp de o ora, cu DJ Escu si Bogdan Nicolai despre viata de liceu.
Papi a dezvaluit la "ProFM’sCOOL" ca o amintire extrem de…puternica despre el, in postura de licean, este legata de un meditator: "Am facut meditatii la istorie. Profesorul meu statea intr-o vila mare si avea 9 pisici.

Pe terasa vilei crestea cactusi, pepeni, dovleci si castraveti. Cred ca era putin dus…", a povestit Papi razand. "Pe o alta terasa avea un stup de albine. Intr-o zi m-a chemat sa imi arate un fagure. Cand m-am apropiat, m-a intepat o albina! Mi s-a umflat capul atat de tare incat am crezut ca am orbit."

In ciuda reactiilor colegilor sai, care se uitau la el de parca era scos din Guinness Book, Papi nu s-a lasat pagubas si a continuat meditatiile cu ciudatul profesor!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghina se chinuie sa danseze

Mesaj Scris de Admin 19.11.07 18:25

Ioana Ginghina se chinuie sa danseze



Istoria se repeta pentru Ioana Ginghina. Dupa ce proaspata sotie a lui Papi a scapat ca prin minune de duelul cu Delia Matache, la „Dansez pentru tine”, iata ca „Ildiko” trebuie sa faca fata unui nou duel saptamâna aceasta. Chiar daca sansele cuplului Ioana Ginghina - Mihai Botezat erau mai mici ca cele ale „rivalei” Delia, Ioana a reusit sa emotioneze telespectatorii si sa-i faca sa o voteze. Daca va mai reusi inca o data, ramâne de vazut. La inceputul editiei au fost concurenti care au sustinut sus si tare ca show-ul cu pricina este presarat cu „mici” aranjamente si favoritisme. Sa fie oare calitatile de dansatoare ale Ioanei care au facut-o sa scape din duel? ...continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ginghina, asa se vine la nunta?Invitatii prezenti la nunta I

Mesaj Scris de Admin 17.10.07 17:22

Ginghina, asa se vine la nunta?
Invitatii prezenti la nunta Ioanei Ginghina cu Alexandru Papadopol, alias Papi, au [...]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Papadopol are probleme cu memoria

Mesaj Scris de Admin 10.10.07 18:19

Papadopol are probleme cu memoria Platoul de filmare al telenovelei „Razboiul sexelor" s-a mutat pentru jumatate de zi in magazinul Unirea din Capitala. S-a creat un adevarat haos pe culoarele magazinului. Cameramani, sunetisti, regizori, si multi oameni curiosi sa-si vada idolul din telenovele in carne si oase, au blocat accesul spre magazine. Filmarile s-au desfasurat greu din cauza cetatenilor care nu conteneau sa treaca prin cadru, dar si a actorului principal, Alexandru Papadopol, care isi cam uitase replicile. Probabil era coplesit de emotii, din pricina patimaselor fane telenoveliste, care il sorbeau din ochi in asa hal, de nu se putea concentra asupra filmarilor.


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ginghina si palaria ei penibila

Mesaj Scris de Admin 05.10.07 13:43

Ioana Ginghina si palaria ei penibila Multe dintre vedetele autohtone adora sa fie in centrul atentiei. La ultima editie a Premiilor VIP, ca de fiecare data - multe personalitati, dar si domnisoare dornice sa se mai scrie ceva despre ele. La Hotel Phoenicia, unde a avut loc evenimentul, i-am zarit pe Liana Stanciu cu sotul sau, Mita, de la "Bere gratis", Razvan Ciobanu, Irina Schrצtter, Tora Vasilescu, Ana Maria Prodan, Dana Nalbaru s.a. Cum Alexandru Papadopol a primit un premiu la Sectiunea Televiziune, normal ca impreuna cu el era si sotia sa, Ioana Ginghina. Numai ca sotia actorului a ales sa se imbrace neadecvat si, in acelasi timp, sa-si puna pe cap o palarie mare, pe care n-a dat-o jos toata seara, de parca ningea si viscolea in incinta hotelului. Noi intelegem ca unele vedete respecta tendintele modei, dar multe nu ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Alexandru Papadopol si Ioana Ghinghina se cununa pe 13 octom

Mesaj Scris de Admin 04.10.07 10:33

Alexandru Papadopol si Ioana Ghinghina se cununa pe 13 octombrie
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Ioana Ghinghina, petrecere-surpriza din partea sotului

Mesaj Scris de Admin 24.09.07 16:39

Ioana Ghinghina, petrecere-surpriza din partea sotului

24 Septembrie 2007
Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Ioana_ghinghina_1
De ziua ei, actrita Ioana Ghinghina, pe care o veti putea vedea din 1 octombrie in telenovela "Inima de tigan", a avut parte de o surpriza de proportii din partea sotului ei, Alexandru Papadopol.

Vineri seara, Ioana s-a vazut fata in fata cu colegii de la Acasa TV: Adela Popescu, Razvan Fodor, Victoria Raileanu sau Nicole Gheorghiu, la restaurantul la Papi, acolo unde sotul ei i-a organizat o petrecere-surpriza.

La implinirea varstei de 30 de ani, Ioana Ghinghina a primit tot felul de cadouri, printre care s-a numarat si o icoana.

Inainte de petrecere, Ioana a avut doua spectacole la Teatrul "Ion Creanga" din Capitala. Din cauza faptului ca cea de-a doua piesa a inceput cu 30 de minute mai devreme, fata de ora anuntata initial, Alexandru Papadopol s-a vazut nevoit sa inventeze tot felul de motive pentru a nu strica petrecerea pe care o pusese la cale.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 3 Empty Re: Papadopol/Ginghina[V=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum