Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Papadopol/Ginghina[V=]

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Papadopol/Ginghina[V=]

Mesaj Scris de Admin 25.02.06 19:29

Rezumarea primului mesaj :

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Images?q=tbn:ANd9GcR30dFgqzeUmi0SUHe1gjv1OmKlNwp4hWQ_tdYUovhuJgdLhIZ0muNKFgIoana Ginghina
Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Images?q=tbn:ANd9GcTS0as3DcGfscisfEtIFw7nMwNEGUq3DL7Zae0oIIgyAhTDMLrGFn4TQQAlexandru Papadopol


Ultima editare efectuata de catre Admin in 27.12.14 11:31, editata de 38 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Cuplul Papi - Ginghină şi-au încărcat bateriile în Grecia

Mesaj Scris de Admin 08.08.07 16:30

Cuplul Papi - Ginghină şi-au încărcat bateriile în Grecia

Alexandru Papadopol şi Ioana Ginghină şi-au petrecut prima vacanţă ca soţ şi soţie pe malul Mării Egee.
Cei doi au vrut să se odihnească, dar şi să viziteze cateva monumente istorice.
"Din cele trei săptămani de vacanţă, două le-am petrecut în Tolo, o superbă staţiune din peninsula Peloponez, iar o săptămană am stat la Salonic, de unde ne-am făcut şi cateva cumpărături. De vizitat, am vizitat unul dintre cele mai frumoase oraşe ale lumii, din păcate mult prea puţin mediatizat, Nafplio, celebrul teatru antic Epidavros şi oraşul Argos", povesteşte Alexandru pentru revista Acasă Magazin.
Teama de avioane a lui Papi le-a adus beneficii amandurora, ei putand, astfel, profita din plin de mirificele peisaje elene de la bordul maşinii proprii.
Traseul ales a fost malul Mării Egee, din nordul, pană în sudul Greciei. În cele doua săptămani petrecute în Tolo, Ioana şi Alexandru au facut plajă, au închiriat şalupe pentru a ajunge în mijlocul mării unde puteau înota în linişte, departe de alţi turişti şi au făcut scurte escapade turistice în jurul staţiunii.
"Vacanţa asta a fost atat de lungă, pentru că nu mai fusesem plecat de trei ani şi atat eu, cat şi Ioana meritam cu prisosinţă un concediu de care să ne aducem aminte toată viaţa", mărturiseşte actorul.
Întorşi la Bucureşti, pe cei doi îndrăgostiţi îi aşteptau cuminţi munca şi proiectele, în special pe Alexandru, care a început deja filmările la o nouă comedie romantică, "Războiul sexelor", unde o are ca parteneră pe actriţa Diana Dumitrescu.
Grecia cu peisajele şi istoria ei a rămas doar o amintire plăcută a primului lor concediu împreună.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Alexandru Papadopol livreaza pizza personal

Mesaj Scris de Admin 16.06.07 19:56

Alexandru Papadopol livreaza pizza personal
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Cum a ajuns Alexandru Papadopol un actor de duzina

Mesaj Scris de Admin 08.06.07 8:00

Cum a ajuns Alexandru Papadopol un actor de duzina Sa fii, inca, student la Teatru si sa pasesti tantos pe covorul rosu, la Cannes, nu e de colea. Mai ales cind, in anul urmator, recidivezi, defilind din nou prin fata blitzurilor, pe acelasi covor rosu! Alexandru Papadopol a facut senzatie in 2001, cind Cristi Puiu i-a incredintat un rol principal in filmul sau de debut, "Marfa si banii". Nimeni nu si-ar fi inchipuit ca interpretul personajului Ovidiu este student in primul an! Si, cu atit mai putin, ca numitul Papadopol a devenit student la actorie abia la a patra incercare dupa ce, intre timp, facuse Dreptul! La abia un an dupa "Marfa si banii", Papadopol a primit un nou rol principal, Luci, in "Occident" , filmul de debut al lui Cristian Mungiu, selectionat si anul acesta la Festivalul de film de la Cannes. "Marfa si banii" a luat Premi ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Ioana Ginghina, avort provocat

Mesaj Scris de Admin 12.04.07 6:53

Ioana Ginghina, avort provocat Nu a fost sa fie. Ioana Ginghina, vedeta postului de televiziune Acasa, a fost nevoita sa renunte la sarcina. Planurile si bucuria de a fi mama s-au naruit pe neasteptate. Durerea i-a devastat atit pe Ioana si pe Alexandru Papadopol, cit si pe rudele lor. Vestea ca actrita Ioana Ginghina a trebuit sa renunte la sarcina dupa cinci luni in care a purtat in pintece rodul iubirii dintre ea si sotul ei, actorul Alexandru Papadopol, a fost o nenorocire la care nimeni nu se astepta. Nimic nu anunta o problema in evolutia sarcinii. Pina la ultima ecografie 3D. Atunci au primit ingrozitoarea veste: fatul sufera de malformatii. Pentru citeva clipe, nici Ioana, nici Alexandru Papadopol nu au avut taria sa rosteasca vreun cuvint. Cerul se prabusise peste ei... Medicul a sfatuit-o pe Ioana sa renunte l ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Papadopol se plangea ca Ioana Ginghina este nimfomana

Mesaj Scris de Admin 09.04.07 12:01

Papadopol se plangea ca Ioana Ginghina este nimfomana Inainte de a se casatori, Papi le spunea colegilor din prima telenovela, Numai iubirea, ca actuala sa sotie il urmarea pentru o partida de sex, in orice loc
Actrita de telenovele Ioana Ginghina are calitatea de a nu ascunde ceea ce simte. Ea insasi isi facea public prostul sau obicei, acela de a se simti atrasa de partenerii sai din filme. Dar iata ca acest hobby i-a adus si un sot pe masura, Alexandru Papadopol, si el coleg de platou cu artista. Inainte de a-si oficializa relatia, tinuta mult timp in secret, idila dintre cei doi nu a parut asa de serioasa. Papi avea o prietena, de ceva timp, la care nu se incumeta sa renunte prea usor. Asa ca ei s-au rezumat initial la scurte sau mai lungi partide de sex. Mai mult, spun fosti colegi ai acestora, Papi era destul de speriat la inceput de reactiile actualei sale sotii. In pauzele de la filmari, el se descarca povestind cum Ginghina, pe care o banuia ca ar fi nimfomana, il urmareste peste tot, gata sa aiba relatii intime in orice loc. Oficial, Ioana si Papi formeaza un cuplu din luna octombrie, dupa ce actrita s-a despartit de Cove, co-prezentatorul Andreei Marin, de la Surprize, surprize. Totul s-a întamplat atat de repede, ne-am dat seama ca ne întelegem atat de bine, încat nu trebuie sa ne despartim niciodata. Astfel, cununia civila a fost o decizie fireasca, rapida si bineînteles surprinzatoare pentru toata lumea, inclusiv pentru familiile noastre, care au aflat la scurt timp dupa aceea.
Ne-am dorit sa se întample asa, pentru ca am vrut sa fie un moment numai al nostru, marturisea Papadopol la scurt timp de la cununia civila, care a avut loc la sfarsitul lunii decembrie, anul trecut, si la care au participat, in calitate de martori, doar Dana Nalbaru si sotul sau, Dragos Bucur.
Parinti, in luna august
Ioana si Alexandru Papadopol vor deveni parinti, in luna august. Momentan, actrita se simte foarte bine, nu are greturi, motiv pentru care nu a renuntat sa faca sport. Cei doi nu au aflat inca sexul copilului, dar au intocmit deja o lista cu nume, pentru… botez. Ginghina, in varsta de 30 de ani, a mai fost casatorita, tot cu un fost coleg. Ea si-a început cariera de mica, în orasul natal, Sibiu, la festivalul Lucian Blaga, cand i-a fost acordat premiul I pentru un colaj de poezii.
A pozat nud in Grecia
Ioana Ginghina a pozat nud, in urma cu cativa ani, pentru Playboy. Pentru realizarea pictorialului a fost ales un décor din insulele grecesti, mai precis locatia Halkidiki. Intr-o pauza foto, actrita s-a aruncat in apa Marii Egee, direct de pe vapor, dandu-le ceva emotii insotitorilor.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Cove si-a gasit iubita in America.

Mesaj Scris de Admin 30.03.07 9:31

Cove si-a gasit iubita in America.

De cind s-a certat cu Ioana Ginghina, o vreme Cove a fost singur si neconsolat, nu a mai avut incredere in nimeni. Deseori, iesea in oras insotit de prieteni, se mai uita lung dupa cite o domnisoara, a avut o aventura cu un manechin, dar cam atit. Insa, de ceva vreme, dragostea i-a batut din nou la usa, tocmai din America. A suferit mult dupa despartirea de Ioana Ginghina si ii poarta inca pica lui Papadopol. Cu toate acestea, actorul s-a amorezat lulea de o creatoare de moda, Isabelle, cu care corespondeaza prin e-mail, SMS-uri, dar ...



continuare


Ultima editare efectuata de catre Admin in 12.07.11 16:42, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Ioana il face pe Papadopol tatic

Mesaj Scris de Admin 06.03.07 18:37

Ioana il face pe Papadopol tatic
Alexandru Papadopol a dat iar lovitura. Dupa ce si-a lasat colegii de la Acasa cu gura cascata, anuntandu-i ca s-a casatorit cu Ioana Ginghina, una din cele mai sexy femei din Romania, Papi recidiveaza. Vedeta Playboy si starul din telenovele au anuntat aseara, la ”Povestirile de noapte” de la Acasa TV, ca Ioana e insarcinata.
Cei doi s-au casatorit la sfarsitul anului trecut si au recunoscut public acest lucru abia o luna mai tarziu. Ioana se afla la a doua casatorie, dupa cea cu actorul Daniel Tudorica.
http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=174291
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Papi chiulea ca să joace fotbal

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 17:51

Papi chiulea ca să joace fotbal




Alexandru Papadopol se pregăteşte intens pentru ziua de 8 martie, cand are de gand să îşi răsfeţe cu flori şi cadouri cea mai importantă femeie din viaţa lui - mama.
Referitor la relaţia cu mama sa, Papi povesteşte într-un interviu pentru Acasă Magazin: "Mă duceam să joc fotbal, iar pe mama o minţeam că mă duc la cercul de fizică şi îi spuneam că sunt şi cel mai bun. Mare i-a fost mirarea atunci cand s-a dus la şcoală şi m-a găsit corigent la fizică, iar profesoara i-a spus că nici măcar pe la ore nu treceam, dar să mai fiu şi olimpic!"
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty ALEXANDRU PAPADOPOL: Andi este un rol spectaculosFrate vitre

Mesaj Scris de Admin 21.02.07 16:52

ALEXANDRU PAPADOPOL: Andi este un rol spectaculos





Frate vitreg al lui Dan, Andi incerca orice pentru moseni afacerile si averea familiei care l-a adoptat



Cum a fost in prima zi de filmare? Ai avut emotii?
Da, dar intotdeauna am emotii. Uite, ca un facut, si cand am jucat in lungmetrajul “Lacrimi de iubire” am avut emotii in prima zi de filmare. Cred ca orice actor trebuie sa aiba emotii, chiar daca a facut zeci de roluri in seriale sau filme. Emotia este constructiva si te ajuta. Sigur, emotiile nu trebuie sa se transforme in trac, sa-ti paralizeze simturile, sa nu mai poti vorbi.
Cum ti-ai construit personajul?
M-am gandit mult la John Malkovich - el stie sa joace foarte bine oameni rai, chiar diabolici. Am revazut de curand un film cu el, “Ripley’s Game”, in care este genial! Nu vreau sa se inteleaga ca-l imit, as risca sa fiu penibil daca as face asta. Incerc doar sa transmit un anumit gen de energie pe care o degaja el.
Cum este personajul tau? Vor exista schimbari radicale in comportamentul sau?
Cum va evolua pana la final nu stiu, pentru ca nu s-au scris inca episoadele, dar deocamdata are, ca orice personaj, evolutii si involutii ce decurg din personalitatea lui complexa. Omul nu o tine numai in machiavelacuri, se mai si indragosteste, sufera etc. Este totusi un om, probabil cel mai spectaculos personaj, si imi place enorm!
Ai avut scene care sa necesite cascadorii?
Doar in “Pacatele Evei”. In “Daria, iubirea mea” conduc masini, dar asta nu este o cascadorie, fiindca nu conduc periculos. Atunci cand a fost intr-adevar periculos, adica cu depasiri sau urmariri de masini, au venit oameni care se pricep mai bine la aceste lucruri. Pana acum n-am avut scene care sa-mi creeze dificultati.
Care a fost cel mai mare numar de scene pe care le-ai filmat intr-o zi?
Am filmat intr-o zi treizeci si ceva de scene. Am venit pe platou la 7 dimineata si am mai plecat la 5 dimineata a doua zi. Desi am filmat scene grele, cu batai, nu am simtit deloc oboseala, pentru ca mi-au placut foarte mult. Lucrez bine cu toti colegii, ma inteleg cu absolut toata lumea si asa si trebuie, pentru ca stam impreuna 12-16 ore pe zi. Este o onoare pentru mine sa lucrez cu actori mari precum Adrian Pintea sau Bebe Cotimanis, imi plac mult scenele cu Elvira Deatcu. Cu majoritatea partenerilor ma cunosc de la celelalte proiecte, asa ca totul decurge foarte bine!
Imi spui o replica de-a personajului tau?
Dan, fratele meu, ma tot intreaba: “Mai, Andi, tu ai ceva cu mine?”, iar eu ii raspund nonsalant: “Nu, chiar imi esti simpatic!”.
Iti amintesti o intamplare amuzanta?
Cand am fost in “Caravana iubirii”, intr-unul dintre orase o fata m-a intrebat: “Tu esti? Chiar tu esti?”. Am intrebat-o si eu: “Dar tu esti?”, iar ea mi-a zis “Da”. I-am raspuns: “Atunci sunt si eu”.
Pastrezi legatura cu fanii?
Imi place foarte mult cand sunt in caravana. Intalnirile cu fanii sunt o gura serioasa de oxigen. Nu poate fi ceva mai frumos decat sa simti ca oamenii te iubesc! Ma cunosc cu toti fanii de pe forum, ei ne insotesc in majoritatea caravanelor, iar eu, slava Domnului, am fost in toate caravanele de pana acum. Mai intru pe site, mai scriu pe forum, in masura in care am timp.
Ce reactii au oamenii atunci cand te intalnesc? Ti se intampla sa fii identificat cu personajul pe care-l joci?
Oamenii nu ma confunda cu personajul, avand in vedere ca am interpretat mai multe roluri pana acum. Daca acesta ar fi fost primul personaj pe care-l faceam, probabil ca ar fi existat astfel de situatii. Dar nu sunt si ma bucur foarte mult, deoarece asta inseamna ca oamenii il cunosc pe actorul Alexandru Papadopol si inteleg ca face niste personaje cum ar fi Dan Bratu, din “Numai iubirea”, gemenii Robert si Mihnea, din “Pacatele Evei”, iar acum Andi, in “Daria, iubirea mea”.
Ai un rol pe care ti-l doresti foarte mult?
Pana acum Dumnezeu a fost generos cu mine si mi-a dat roluri multe si pline de substanta, asa ca ma las pe mana Lui in continuare.
Ai o iubita? Iti reproseaza ca nu ai mai mult timp pentru ea?
Ca tot omul, dar asta face parte din viata mea personala. Ca si reprosurile... In principiu, nu mi se reproseaza nimic. Obisnuiesc sa ma inconjur de oameni care imi inteleg meseria.
Ce o sa faci de Sarbatori?
Astept cu bucurie Sarbatorile, pentru ca reprezinta o perioada mai linistita, dar mi se face dor de munca foarte repede. Pe 2 ianuarie sunt deja disperat si vreau sa inceapa filmarile! (rade) Inainte de vacanta imi iau toate scenariile, le analizez, le subliniez, le invat, iar dupa ce se termina toata nebunia cu Revelionul astept sa treaca timpul mai repede. Nu sunt facut pentru Sarbatori si vacante! (rade)
Ai un mesaj pentru cititori?
Uitati-va la “Daria, iubirea mea”! Pentru noi, acest lucru este cel mai important. O sa vedeti actori buni si o poveste din care s-ar putea sa aveti multe de invatat!
http://www.acasamagazin.ro/acasa/articol-cat/Telenovele_Romanesti/38/ALEXANDRU_PAPADOPOL_Andi_este_un_rol_spectaculos.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Ioana Ginghina, doamna PapadopolA prins buchetul la nunta re

Mesaj Scris de Admin 21.02.07 16:23

Ioana Ginghina, doamna Papadopol





A prins buchetul la nunta regizorului iura luncasu. A ras atunci cand cei prezenti i-au spus ca o sa se marite. Iata ca pana la sfarsitul anului s-a casatorit cu Alexandru Papadopol!

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 RTEmagicC_GhinghinaPap1.jpgCum a inceput relatia voastra?
Nu prea stim exact in ce zi am format un cuplu. Am uitat chiar si data in care ne-am mutat impreuna. (rade) Tin minte ca pe 21 septembrie, de ziua mea, am fost una dintre coprezentatoarele concursului Miss Playboy, iar Alexandru a stat toata ziua cu mine. Dupa acea zi, usor-usor, s-a infiripat ceva intre noi, iar pe la mijlocul lui octombrie a inceput relatia noastra. In luna noiembrie ne-am mutat impreuna.

Care a fost prima ta impresie despre el?
Occident - in care joaca el - este filmul meu romanesc preferat. Chiar daca l-am vazut de nu stiu cate ori, tot ma face sa rad. Il stiam pe Alexandru de acolo, il admiram, iar in momentul in care l-am cunoscut, la Numai iubirea, am fost incantata ca o sa joc cu el. In acea perioada eram si vecini: el statea in Drumul Taberei, iar eu locuiam in Militari, asa ca de foarte multe ori ma ducea sau ma lua de acasa, pentru ca eu nu aveam masina, atunci. Ne-am inteles foarte bine la Numai iubirea, ne-am imprietenit, dar atat, pentru ca atunci fiecare aveam pe altcineva. Ne-am petrecut multe pauze de filmare stand de vorba pe pontonul de la Buftea. Ne placea compania celuilalt. Dupa aceea, am lucrat in proiecte diferite si nu prea ne-am mai vazut. Vara trecuta trebuia sa fiu implicata intr-un alt proiect, dar am ales sa o interpretez pe Cecilia, in Daria, iubirea mea. Alexandru imi spune tot timpul lucrul acesta: „Vezi, trebuia sa fii aici ca sa ramanem impreuna!“.

Si cum v-ati hotarat sa va casatoriti?
El ma cerea mereu de nevasta pe la filmari, iar eu acceptam de fiecare data. (rade) Imi doream acest lucru, dar nu ma gandeam ca Alex poate fi atat de spontan: intr-una din zilele in care filmam amandoi, mi-a pus in brate certificatele de analize, pe care esti obligat sa le faci atunci cand vrei sa te casatoresti, si mi-a zis: „Poate iti faci si tu timp sa depui aceste acte, pentru ca eu maine am filmare si nu pot sa ma duc.“ Eu l-am intrebat despre ce acte vorbeste, iar el mi-a explicat ca sunt pentru casatorie. (rade) I-am spus atunci: „Sa stii ca eu chiar ma duc sa le depun!“. Aceasta a fost inedita lui cerere in casatorie. Mi-a placut mult!

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 RTEmagicC_GhinghinaPap2.jpgCum a fost cununia civila?
I-am avut ca martori pe Dana Nalbaru si Dragos Bucur. Alexandru mi-a luat un buchet frumos de orhidee. Singurul lucru de care ne pare rau este acela ca nu ne-am anuntat parintii. Ne-a fost teama, dar nu ca ar fi avut ceva impotriva noastra, ci pentru ca ne imaginam ca o sa ne spuna ca ne grabim, ca ar fi mai bine sa asteptam si sa vedem cum merge relatia... Ne-am dat, insa, seama ca am gresit, pentru ca parintii nostri s-au bucurat foarte mult si ne-au spus ca n-ar fi avut nimic impotriva. Intr-un fel, ei ne-au obligat sa le marturisim, cu intrebari de genul: „Dar cand va casatoriti, ce mai asteptati?“. Pana la urma le-am zis ca am facut deja pasul acesta. Au fost mahniti ca n-au fost alaturi de noi, dar bucuria foarte mare a compensat supararea lor. Parintii lui Alex au fost primii care au aflat, deoarece in seara de 24 decembrie am luat masa la ei. Am noroc ca ma plac! Este un sentiment reciproc! Ne intelegem foarte bine si mergem la ei aproape in fiecare weekend. De Craciun, am primit o multime de cadouri: de la parinti, bunica, frate, sotia acestuia... (rade) Fiecare a facut cadouri... tuturor. Pomul nici nu se mai vedea de pachete! A fost foarte frumos, m-am simtit minunat! Pe 25, am plecat la Sibiu, la ai mei.

Care a fost reactia parintilor tai?
Le-am dat pozele, le-au privit, s-au bucurat si ne-au felicitat. Mama intotdeauna a avut obiectii legate de prietenii mei, dar acum imi spune tot timpul: „Ioana, baiatul acesta este pe inima mea!“. Sora mea imi povesteste ca nu mai poate sa se uite cu ea la telenovela, pentru ca exclama mereu: „Ia uite ce baiat bun si-a luat fata mea!“, „Doamne, ce sot frumos are Ioana!“... Nu mai poate urmari nimeni telenovela daca e mama prin preajma, asa ca sora mea si cu tata s-au mutat la un alt televizor, in alta camera. (rade)

V-ati gandit la nunta?
Da, dar nu am stabilit nimic. Acum vrem sa implicam si parintii! Chiar vrem sa facem nunta anul acesta! Vreau o rochie lunga, nu alba, poate crem cu putin auriu, cu un buchet din crizanteme olandeze... Nu stim inca data sau alte detalii... Suntem amandoi intr-o stare in care ne place absolut totul! Este o perioada foarte frumoasa!

Cine a spus primul „Te iubesc“?
Nu mai stiu... ne spunem asta atat de des... Eu i-am facut chiar un grafic: „Cum a crescut iubirea“. Chiar azi i-am trimis un mesaj in care ii spuneam ca „graficul indica o crestere a sentimentelor“.

Cine gateste in familia voastra?
Avantajul, atunci cand barbatul tau are restaurant, este ca nu mai trebuie sa gatesti. Dar mie imi place sa gatesc. Ieri, de exemplu, sotul meu mi-a spus ca ar manca o varza à la Cluj. Asa ca am gatit varza si ciorba. Am fost incantata sa vad cu cata pofta mananca! Dar sa stiti ca il pun sa faca si sport! (rade)

Va doriti copii?
Ne dorim doi copii - o fata si un baiat - cat mai curand! Daca tot ne-a apucat graba, ne-am gandit sa le facem pe toate cat mai repede!
http://www.acasamagazin.ro/acasa/articol-cat/Telenovele_Romanesti/38/Ioana_Ginghina_doamna_Papadopol.html
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty "Papi" s-a insurat cu Ioana Ginghina

Mesaj Scris de Admin 15.01.07 8:24

"Papi" s-a insurat cu Ioana Ginghina

Vedetele "Acasa TV", Alexandru Papadopol si Ioana Ginghina, s-au casatorit la sfarsitul lunii decembrie, intr-un mare secret. La cununia civila au participat doar Dana Nalbaru si sotul ei, Dragos Bucur, pe post de martori.

Alexandru Papadopol s-a asezat la casa luiDesi se cunosc de aproape trei ani, pe cand jucau in telenovela "Numai iubirea", ...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Alexandru Papadopol, parasit de iubita.

Mesaj Scris de Admin 16.12.06 11:45

Alexandru Papadopol, parasit de iubita.

Desi s-a lansat intr-un film de succes ("Marfa si banii" de Cristi Puiu), Alexandru Papadopol joaca aproape in toate telenovelele postului Acasa. In ultima vreme, artistul s-a plafonat, iar prestatiile sale sint destul de amatoristice. Dar, se pare ca nu-i pasa, din moment ce accepta sa apara consecvent in asemenea ipostaze. Nici in viata personala nu-i merge prea bine, iubita l-a parasit, satula de aerele sale de vedeta si de faptul ca il vedea din ce in ce mai rar. S-a vorbit ca Papi s-ar fi indragostit de Ioana Ginghina, cu care a ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 17:52, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Alexandru Papadopol, cerut în căsătorie

Mesaj Scris de Admin 22.11.06 7:57

Alexandru Papadopol, cerut în căsătorie
Actorul Alexandru Papadopol, vedeta din telenovele precum "Numai iubirea" sau "Păcatele Evei", a fost cerut în căsătorie în timp ce discuta pe chat-ul site-ului Acasă. Aşa cum era de aşteptat, fanele lui Papi au intrat pe chat în număr mare şi l-au bombardat cu întrebări care mai de care mai trăsnite. Actorul a fost surprins în momentul în care a primit chiar şi două cereri în căsătorie.
"Nu mă aşteptam să fie atât de multe persoane dornice să vorbească cu mine. O premieră o reprezintă faptul că am fost cerut în căsătorie pe chat. Sunt fericit şi în acelaşi timp surprins că au intrat chiar şi fani din străinătate ai producţiilor în care joc. Au fost oameni care m-au întrebat lucruri pertinente despre actorie şi este evident că lumea s-a uitat la filmele pe care le-am făcut şi telenovelele în care joc. Sunt mândru de asta!", declară actorul. (M.F.)AZI
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty La Papi!

Mesaj Scris de Admin 10.10.06 8:30

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 1175_59151_mic
La Papi!
Desi a facut facultatea de Drept, printr-o intorsatura a destinului, Alexandru Papadopol alias Papi nu a mai dat licenta la drept, ci examenul de admitere la Teatru. Acum, din pricina telenovelei in care joaca, Papi nu mai are timp nici de cinema, nici de teatru si nici de afaceri. - Ce au in comun facultatea de drept pe care ai absolvit-o cu cariera de actor? - Absolut nimic. Oamenii sunt obisniti Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Detalii_arrow
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Ghinghina

Mesaj Scris de Admin 09.10.06 8:15

Ioana Ghinghina a fost parasita de Cove
Cei doi actori s-au despartit in urma cu cateva saptamani


Ultima editare efectuata de catre Admin in 04.03.10 13:53, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Ginghina

Mesaj Scris de Admin 16.09.06 11:20

Actrita Ioana Ginghina are idei originale


Ultima editare efectuata de catre Admin in 08.05.11 19:50, editata de 4 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Papadopol, pasionat de curse ilegale

Mesaj Scris de Admin 29.08.06 8:00

Papadopol, pasionat de curse ilegale
HOBBY. In noua telenovela in care este protagonist, "Daria, iubirea mea", actorul Alexandru Papadopol este un impatimit al masinilor preparate si al vitezei. Personajul pe care il interpreteaza, Andi, este un copil rasfatat, care traieste pe spatele parintilor si al carui hobby sunt curse ilegale, asa numitele "liniute". (U.V.)
http://www.averea.ro/wiev.php?id=3654&id_sectiune=9
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Papadopol/Ginghina[V=]

Mesaj Scris de Admin 25.02.06 19:29

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Images?q=tbn:ANd9GcR30dFgqzeUmi0SUHe1gjv1OmKlNwp4hWQ_tdYUovhuJgdLhIZ0muNKFgIoana Ginghina
Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Images?q=tbn:ANd9GcTS0as3DcGfscisfEtIFw7nMwNEGUq3DL7Zae0oIIgyAhTDMLrGFn4TQQAlexandru Papadopol


Ultima editare efectuata de catre Admin in 27.12.14 11:31, editata de 38 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Papadopol/Ginghina[V=] - Pagina 4 Empty Re: Papadopol/Ginghina[V=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum