Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Banica[V=]

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Banica[V=]

Mesaj Scris de Admin 21.08.06 10:40

Rezumarea primului mesaj :

Banica[V=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcSXn1Q41En85_BDgFP1BA6FpafEo3Gr5GkVJs5mXfLa0d4sNt3w0kVyZ4DC Andreea
Banica[V=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcQU4a0yuxq7Gk3gYguNVDo4gImbJ_8Beunb0H7sFDpXmjCB5G4M7ADpuXj9Stefan  Jr.
Banica[V=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcSjcEZ3v5h0dq3SSW0o2zCkX3XcXi86hyywDuyOFVOh6SkC_ByxgelHIQStefan  Sr.


Ultima editare efectuata de catre Admin in 11.03.15 9:35, editata de 61 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Banica[V=] - Pagina 5 Empty Re: Banica[V=]

Mesaj Scris de Admin 26.12.08 18:26

Ştefan Bănică (senior) (n. 11 noiembrie 1933, Călăraşi - d. 26 mai 1995) a fost un actor complex de teatru şi film, de etnie rromă. S-a mai remarcat ca un bun cântăreţ.
A realizat un cuplu comic celebru alături de Stela Popescu în spectacole de revistă şi divertisment la televiziune.
Interpretarea pieselor muzicale, din care amintim "Îmi acordaţi un dans", "Cum am ajuns să te iubesc", "Gioconda se mărită", "Hei, coşar, coşar" şi "Astă seară mă fac praf", au rămas nemuritoare.
Fiul său, Ştefan Bănică junior i-a urmat cariera atât în actorie, dar mai ales în muzică.

Filmografie



  • Cel mai iubit dintre pământeni (1993)
  • Harababura (1990)
  • De ce trag clopotele, Mitică? (1982)
  • Singur printre prieteni (1979)
  • Nea Mărin miliardar (1978)
  • Cianura şi picatura de ploaie (1978)
  • Septembrie (1978)
  • Fair Play (1977)
  • Păcală (1974)
  • Proprietarii (1973)
  • Cîntecele mării (1970)
  • Vin cicliştii (1968)
  • Zile de vară (1968)
  • Împuşcături pe portativ (1967)
  • Tunelul (1967)
  • Golgota (1966)
  • Dincolo de barieră (1965)
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Bănică vrea să refacă Blondy

Mesaj Scris de Admin 18.11.08 16:59

Andreea Bănică vrea să refacă Blondy

Deşi nu pentru mult timp, Măruţă a reuşit să reunească trupa Blondy, luni seară, in timpul emisiunii "Happy Hour". Cele două au făcut un show, cum numai ele ştiu. Andreea Bănică a mărturisit că ea şi soţul ei, care-i este şi [...]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Bănică: "Da, sunt însărcinată"

Mesaj Scris de Admin 29.09.08 18:17

Andreea Bănică: "Da, sunt însărcinată"
Chiar dacă până acum era reţinută în comentarii, Andreea Bănică ne-a confirmat, ieri, că ea şi soţul ei aşteaptă un copil. “Da, sunt însărcinată, dar abia peste trei luni vom afla sexul bebeluşului”, a spus Andreea [...]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Stefan Banica Jr.:

Mesaj Scris de Admin 22.08.08 13:21

Stefan Banica Jr.:
“Fara dragoste, nimic nu e!”
Pentru Stefan Banica Jr., familia este cea mai importanta. Dragostea il motiveaza Banica[V=] - Pagina 5 Detalii_arrow
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Stefan Banica Jr. A Beautiful Life

Mesaj Scris de Admin 13.07.08 17:04

Stefan Banica Jr. A Beautiful Life


http://www.revistaflacara.ro/index.php?an=2008&luna=iulie&nr=7&articol=Stefan_Banica_Jr._A_Beautiful_Life.xml





Stefan Banica Jr., joci un rol important in filmul A Beautiful Life, regizat de americanul Alejandro Chomsky. Ce parere ti-a facut acest cineast de la Hollywood si cum e personajul tau?
– Am filmat in luna iunie a anului trecut. A Beautiful Life este un film realist-psihologic. E vorba despre drama a doi adolescenti, iar rolul meu este secundar. Sunt un baiat rau si una dintre scene, foarte interesanta si bine scrisa, dezvaluie caracterul duplicitar al personajului, care de fapt este un escroc. In acelasi film a jucat si sotia mea, tot intr-un rol secundar, iar pentru ea a fost o experienta inedita intalnirea cu actoria. Ma bucur ca am fost impreuna si ca am trait aceasta experienta alaturi de ea.

– Cum a fost comunicarea pe platouri cu actrita hollywoodiana Bai Ling?
– E o profesionista. Ne-am inteles foarte bine. Scena noastra s-a desfasurat intr-un spatiu foarte mic, am improvizat putin fiecare dintre noi, si culmea e ca de-abia dupa ce am filmat, a doua zi, mi-am dat seama ca o vazusem in Temnita rosie, alaturi de Richard Gere. Mai in gluma, mai in serios, i-am zis: „De acum poti sa spui ca ai jucat cu Gere si cu Banica... “ (rade).

– Care ar fi, comparativ cu industria americana, carentele filmelor autohtone?
– La Hollywood, e o lume in care teoretic toti vorbesc despre ce au facut, cu cine au jucat, dar cred ca, pana la urma, valoarea ta, sansa ta, box-office-ul tau sunt cele care decid daca ai loc sau nu in aceasta industrie cinematografica. Sunt multi actori, de toate genurile, care asteapta sa razbeasca si cred ca e foarte greu. In acelasi timp, sunt multi actori talentati care nu au avut sansa. E extrem de important sa te nimeresti la momentul potrivit, cu rolul potrivit si, mai ales, cu filmul potrivit. Carentele filmelor romanesti: vorbim in 90% din cazuri tot timpul despre trecut, despre trista experienta pe care am avut-o in comunism, aratand strainatatii cat suntem de nenorociti de soarta, de afectati... E o plaja foarte mica, e loc si de foarte multe alte genuri de cinema. Unele pelicule sunt meritorii, iar multe altele sunt facute din dorinta de a iesi afara si de a capata o recunoastere internationala, uitand de publicul tau de aici, care cred ca este satul de asa ceva, mai ales ca cei care au trait aceste lucruri nu doresc a se intoarce in acea perioada.

– Visezi la o noua colaborare intr-un film peste Ocean? Exista oferte in acest sens?
– Nu pot sa spun nimic concret, e posibil sa existe, cred ca totul se face treptat, am facut un rolisor, daca ma ajuta Dumnezeu, poate a doua colaborare, daca va exista, va fi un rolisor mai mare, si apoi cu Dumnezeu inainte! In orice caz, nu ma bazez pe lucrul acesta, nu stau sa astept asta, daca se va intampla bine, daca nu, slava Domnului!, am ce sa fac aici... E o experienta inedita, ai ocazia sa intalnesti alti oameni, alte mentalitati.

– Prin ce si-a cucerit publicul Dansez pentru tine, in opinia ta?
– Emisiunea Dansez pentru tine, cu cat inainteaza in timp, ne da senzatia ca poate deveni un punct esential in televiziunea de divertisment de dupa Revolutie. Timpul este singurul in masura sa sustina valoarea. Ce se intampla acolo nu are cum sa te lase indiferent. Dincolo de reflectoare si de spectacolul televiziunii, exista niste oameni cu probleme reale si exista posibilitatea ca destinele lor sa fie schimbate.Daca-i pui in balanta pe cei care clevetesc in fata acestui format si pe cei care prin aceasta emisie isi schimba viata in bine, lor si celor dragi, cu siguranta balanta se va inclina in favoarea celor care au luptat pentru ceva. E foarte usor sa darami sau sa fii neimplicat, si e foarte greu sa construiesti, sa lasi ceva in urma ta. Longevitatea depinde de format, pentru ca este un format care imbina spectacolul cu emotia – de tot ce este acolo, de prezentatori, de orchestra,de concurenti, de atmosfera care se creeaza si pe care noi in teatru o numim „viu“. asta este cel mai important lucru, faptul ca este emotie autentica, imprevizibila. Regulile se stiu, dar atata timp cat vor fi oameni noi, cazuri interesante, nu vad de ce nu ar merge inainte. Mi se pare, si nu sunt subiectiv cand spun, e o nota de real divertisment in peisajul tv romanesc, o emisiune bine facuta, bine inchegata, in care avem de-a face cu profesionisti si unde nu exista erori majore in gandirea unui show care dureaza patru ore si jumatate. Pentru noi e important sa pastram publicul alaturi de noi pe parcursul emisiunii, pentru ca de el depinde visul celor care lupta in ring, ei hotarasc cine pleaca si cine ramane in concurs.

– Pe perioada celor opt saptamani de concurs, la ce proiecte ai fost nevoit sa renunti?
– Evident ca joia nu puteam canta nicaieri, pentru ca aveam repetitie generala pentru emisiune, vineri era o zi dedicata emisiunii, iar in rest, printre pregatirile pentru editii s-au strecurat spectacolele de teatru sau concertele. Week-end-urile erau dedicate spectacolelor din tara. Am renuntat uneori la filmari, la propuneri de a aparea in alte show-uri, la anumite concerte, la a putea sta cu copiii mei. Sunt multe lucruri la care am renuntat, dar asta e situatia, nu le poti avea pe toate tot timpul.

– Ce presupuneau pregatirile dinaintea showului?
– Repetitiile dansurilor, decupajul regizoral, montajul filmuletelor de caz, pregatirea costumelor pentru fiecare gen muzical, pentru balet, pentru cantecele mele, repetitiile cu orchestra care au loc in Bucuresti. Fiecare membru al echipei stie foarte bine ce are de facut.

– Te vom vedea in curand in vreun nou film romanesc?
– Este posibil, insa voi vorbi despre asta la momentul potrivit. – Ce proiecte ai in derulare in acest an? – Urmeaza aceasta vara care este destul de plina cu filmari si concerte, urmeaza si o perioada rolul potrivit si, mai ales, cu filmul potrivit. de vacanta pentru familia mea. Apoi, din toamna vom vedea, sunt multe proiecte, dar nu-mi place sa vorbesc despre ele daca nu sunt clare, voi vorbi la timpul potrivit.

– Ce lucruri ai mai realizat in ultimul timp?
– Am lansat de curand al doilea videoclip de pe albumul Impreuna, se numeste Tu si eu, este un cantec de dragoste. Regia videoclipului e semnata de Tudor Giurgiu, si de fapt este un filmulet, o poveste despre doi oameni care se regasesc dupa foarte multi ani. Nu cant in clip, este un filmulet, iar piesa este doar coloana sonora a acestui film. A fost filmat la Sibiu, iar personajele sunt doi copii si o actrita de la Cluj, Angelica Nicoara.

– Stiu ca ai avut ceva probleme serioase cu paparazzi. Ce te deranjeaza cel mai mult la presa de scandal?
– Am mai spus si am sa mai spun, chiar dacaunii nu vor sa auda, imi asum rolul de persoana publica, cu toate implicatiile lui, dar in momentul in care anumite publicatii castiga bani in urma aparitiei pozei tale sau a numelui tau pe coperta trebuie macar sa informeze lumea corect. Daca nu, si se pare ca nu s-a inteles acest lucru, vor intra in instanta, singura cale normala si legala pe care o vad in asemenea situatii. Nu fac altceva decat sa-mi apar intimitatea, familia, munca mea si valorile in care cred.

– Cine ti-a sadit primul in idealurile tale ambitia de a fi artist total?
– Nu m-am gandit sa fiu un artist total. E ca si cand ti se da ocazia, se iveste sansa sa gusti dintr-o mancare, sa o descoperi, sa-ti placa, sa inveti sa o faci... Nu m-am gandit de la inceput sa fiu artist total si e foarte greu sa ajungi acolo, tind spre asta. Dar lucrurile se intrepatrund si, la un anumit moment, iti dai seama cat de mult te imbogatesc aceste experiente scenice, unice in felul lor si diferite. Acesta e cel mai mare castig. Iar uneori, daca gasesti un regizor destept, poti sa le pui pe toate la un loc intr-un context.

– Cum faci fata lacrimilor din suflet care apar in fata momentelor de viata de la Dansez pentru tine?
– Evident ca unele ma emotioneaza atat de tare incat uneori imi dau si mie lacrimile, nu consider un semn de slabiciune lucrul acesta, nu ma feresc sa spun asta. Dar, un moderator trebuie sa aiba grija de emisie, incotro se indreapta ea, ca altfel am ajunge sa plangem toti pe umarul celuilalt, insa emisiunea trebuie sa mearga mai departe. Lucrul acesta se intampla si cu juriul, si cu cei din public si cu cei din car, pentru ca e vorba de emotii, de situatii omenesti de viata in care se poate afla fiecare dintre noi.

– Care este vorba cea mai frumoasa pe care ai primit- o de la un spectator al tau?
– In momentul in care oamenii iti scriu sau iti spun ca prin ceea ce faci pe scena, prin muzica ta, prin faptul ca vin la spectacole, le mangai sufletele si pleaca fericiti, este cel mai mare compliment, cel mai mare premiu.

– Ce ai vrea sa se schimbe in viata ta de acum?
– As vrea sa stiu sa beneficiez la maximum de timpul meu liber si sa stiu sa trec cu maturitate peste toate micile „probleme“ inerente care mi se mai intampla. Dar, in primul rand, vreau sa fiu sanatos. Dupa ce am inceput experienta Dansez pentru tine, mi-a devenit foarte clar ca fara sanatate poti sa ai absolut orice, insa nu ai cum sa te bucuri de ceea ce ai.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Bănică se chinuie să rămână gravidă. D-ale VIP-urilo

Mesaj Scris de Admin 27.05.08 11:40

Andreea Bănică se chinuie să rămână gravidă. D-ale VIP-urilor
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Stefan Banica - Genul Fat-Frumos nu m-a atras niciodata

Mesaj Scris de Admin 21.05.08 20:55

Stefan Banica - "Genul Fat-Frumos nu m-a atras niciodata"


Prima oara mi-am dat seama de succesul urias al lui tata, cand eram in clasa intai. Aveam 6 ani, eram de-o varsta cu baiatul meu. Tata a venit la mine, la scoala, si m-a scos sa beau un suc. Cand am iesit impreuna pe poarta, mi-am dat seama ca toata scoala era in urma noastra. Absolut toata scoala: profesori, copii, toti! Se stransesera ca la urs. Am ramas perplex. Tata era un tip care iubea viata si asta se simtea cel mai tare la el. Era un bonviveur, dar stia sa-si ascunda necazurile, atunci cand apareau. De multe ori, viata lui n-a fost tocmai roz. I-a murit a doua nevasta, i-a murit mama si apoi fratele. In doar cativa ani, familia lui a fost decimata. A avut trei infarcte. ...

Citeste tot articolul
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Nuntă mare pentru Andreea Bănică [2008-05-07]

Mesaj Scris de Admin 11.05.08 19:37

„Nuntă mare“ pentru Andreea Bănică [2008-05-07]
Cu toate că nu au reuşit să se căsătorească în Israel, aşa cum şi-au dorit, cântăreaţa Andreea Bănică şi iubitul ei, Lucian Mitrea, şi-au făcut jurăminte pe pământul sfânt şi plănuiesc o nuntă ca în poveşti pe 28 iunie, în România. [Citeste]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Banica terorizeaza vanzatoarele

Mesaj Scris de Admin 08.05.08 20:32

Andreea Banica terorizeaza vanzatoarele
http://www.7plus.ro/?arhiva=08/05/2008&id=5428
Ca orice snob care se respecta, Andreea Banica isi face cumparaturile doar din Spania si Germania. Atunci cind vedeta se hotaraste sa-si petreaca la shopping nu o ora, doua, ci o zi intreaga, vinzatoarele sint disperate si incearca din rasputeri sa raspunda pretentiilor exagerate ale solistei, care considera ca nicio haina nu i se potriveste destul de bine. Dupa ce rascoleste tot magazinul, "diva" se intoarce la primele obiecte de imbracaminte probate. Desi declara sus si tare in toate publicatiile ca este un om normal, care nu pune pret pe eticheta, cintareata nu se uita la bani cind e vorba sa se mai inveleasca intr-o textila cu eticheta rasunatoare. Colac peste pupaza, Andreea Banica nu pleaca niciodata la cumparaturi fara sa fie insotita de ciinele ei din rasa Yorkshire, primit in dar de la iubitul sau, Lucian Mitrea.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Bănică merge de Paşte în Israel

Mesaj Scris de Admin 21.04.08 16:19

Andreea Bănică merge de Paşte în Israel
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Cu iubitul pe lună

Mesaj Scris de Admin 05.04.08 16:59

Cu iubitul pe lună

Banica[V=] - Pagina 5 Thumb100_c44e55e0b6ed03f4fcc1534553d67a6c
ÎNTREBĂRI INCOMODE ● Andreea Bănică fuge la nervi!
Nu crede în vrăjitoare, iar în ultimul timp a reuşit să nu mai dea aşa des în gropi. În gropile săpate de duşmani, se-nţelege! În plus, a găsit o metodă revoluţionară de a se îmbrăca dacă ar dispărea toate hainele din lume.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Ştefan Bănică jr. dă în judecată TVR MEDIA

Mesaj Scris de Admin 26.03.08 14:15

Ştefan Bănică jr. dă în judecată TVR MEDIA
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Banica, fotomodel in Italia

Mesaj Scris de Admin 19.03.08 14:36

Andreea Banica, fotomodel in Italia
http://www.ultima-ora.ro/articles.php?action=toArticle&article_id=3158

Cântareata Andreea Banica a devenit imaginea unei firme vestimentare din Italia. Astfel, apetisanta blonda a fost plecata la Roma pentru a realiza pictorialul respectiv. Se pare ca locuitorii din Peninsula au fost extrem de impresionati de calitatile fizice ale Andreei. Asa se face ca Andreea Banica a devenit vedeta in Italia si o concureaza serios pe Monica Columbeanu. Peste câteva saptamâni, artista va pleca din nou in Italia pentru ca pozele sale vor fi expuse in doua magazine din Roma si Bologna.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty O nouă blondă - BĂSESCU O ÎMPINGE ÎN FAŢĂ PE ANDREEA BĂNICĂ

Mesaj Scris de Admin 19.03.08 12:20

O nouă blondă - BĂSESCU O ÎMPINGE ÎN FAŢĂ PE ANDREEA BĂNICĂ De săptămâna trecută, de când cu botezul lui Maximus cel Mic Prigoană, sexoasa blondină Andreea Bănică, invitată şi reinvitată să cânte la festin, s-a cocoţat în vârful topului celor mai mediatizate vedete autohtone.

Până acum, constănţeanca cu sexappeal cât cuprinde nu era ocolită de gazetari, ceea ce nu se poate spune că-i displăcea. Ba, dimpotrivă, dacă ne amintim că, în urmă cu vreo doitrei ani, pe când dădea din coate, împreună cu ale ei ex-colege de la „Exotic“ ori „Sexxy“, să iasă în faţă, Andreiuşca făcea tot felul de declaraţii-şoc, doardoar va prinde vreo pagină întâi. În context, a iscat multe valuri declaraţia cum că a făcut sex în apa mării, ceea ce a umplut-o de fericire, că alge nu erau prin preajmă în ziua cu pricina. De atunci, s-a despărţit de Claudia, rămânând „Blondy“ doar cu Julia şi singură după ce a doua blondină, supărată că Lucian impresarul n-o bagă în seamă, şi-a luat seama şi i-a spus pa!

Financiar i-a mers bine

Oricum, povestea ei de dragoste cu Lucian a continuat, a declarat că se vor lua cât de curând, financiar i-a mers bine, de unde şi cele vreo patru-cinci case pe care le are din postura de apropietăreasă. În plus, recent, simpatica de ea, pe lângă muzică s-a gândit că nu i-ar strica să se apuce şi de altă activitate profitabilă (s-o fi gândit ea sau Lucian, nu importă, banu’ să iasă!). Şi uiteaş a, mai zilele trecute, încă domnişoara Bănică a semnat un contract cu o firmă de modă din Italia, ceea ce a făcut să se umfle conturile ei bancare cu vreo 30.000 de euroi. Să fie primiţi! La capitolul prezentare de modă, zic cârcotaş ii care-i stau alături numai din invidie, să mai audă ce şi cum şi să dea pe goarnă diverse zvonuri, blondina ar avea un hop de trecut, în sensul că Iri-Făt- Frumos de la brâu în jos nu vrea ca Monicăi sale să i se pună beţe-n roatele carierei de fotomodel. Şi asta să o facă exact o mioritică fiică a Evei. Nu de alta, dar, ca orice om de afaceri precaut, încă din noiembrie anul trecut Iri şi-a făcut bugetul şi nu i-ar conveni să mai sponsorizeze şi băgarea la apă a unei contracandidate mult mai bine dotate dinspre toate unghiurile de vedere masculină: fund, balcoane şi alte cele ingrediente sexy. Până aici, mai toate ar fi cu semnul plus pentru Andreea. Numai că, din punctul de vedere al logodnicului melofinanciar, lucrurile nu sunt tocmai roz. O fi păpuşa-Blondy sexy de sexy, dar la paranghelii, cu mulţi euroi de băgat la teşchereaua-card, e încrâncenare mare, răsar la noi vedetele cântătoare precum ciupercile după ploaie şi se duce de-a berbeleacul ratingul de nunţi, botezuri, cununii şi alte spectacole aducă- toare de profit. Iată însă că, la botezul cu pricina, Andreea a tras lozul cel mare. După ce şi-a făcut numărul, a plecat bine-mersi spre casă, să mai stea în intimitate cu Lucian, pe care diverşi gazetari curioşi l-au văzut cu prea multe alte dive prin preajmă, prin maşină, încercând fetiţele, cu abnegaţie şi devotament, să-i repare băiatului schimbătorul de viteze, cam nefolosit din cauză că Andreea e mai tot timpul pe drumuri. Numai că socoteala de-acasă nu s-a potrivit cu cea a lui Prigoană cel mare, care a dat alarma: invitatul nomber one, adicătelea însuşi prezidentul Traian Băsescu, sosit brusc la festin, tare ar vrea s-o asculte pe blondină cum dă din gură.

Un moment de tandreţe

Andreea s-a conformat: a revenit, a cântat, i-a dat un pupic lui Băsescu şi l-a convins să-şi scoată la dans soţia. Aşa se făcu că frumuş ica Andree se înălţă brusc pe catargul topului vedetelor mediatizate din greu în ultimele zile, graţie, of course, şi sprijinului total dezinteresat al preşedintelui invitat la botez. Căci momentul de tandreţe a fost consemnat de mai toate ziarele. La final, una rece şi încă una călduţă, surprinse de Andrada şi Laura Florincuţă, gemenele reportere de la „Interesul public“, aflate în exerciţiul funcţiunii la botez. Cea rece: lui Lucian logodnicul meloman nu I-a picat bine pupicul prezidenţial, de unde şi ameninţarea, printre dinţi, că Andreea şi-ar putea pune pofta-n cuiul măritişului. Cea călduţă: cui credeţi că i se scurgeau ochii în pahar, privind-o galeş, în direct, pe sexoasa şi bine dotata blondă? Citiţi şi vă cruciţ i, chiar senza- ţionalului Dan Diaconescu, scă- pat, pentru o seară, de misterioasa Elodie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Re: Banica[V=]

Mesaj Scris de Admin 09.03.08 17:04

Banica[V=] - Pagina 5 Main
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Re: Banica[V=]

Mesaj Scris de Admin 09.03.08 16:25

Banica[V=] - Pagina 5 Main
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Atractie fatală - ANDREEA BĂNICĂ FACE FURORI PRINTRE LESBIEN

Mesaj Scris de Admin 01.03.08 17:13

Atracție fatală - ANDREEA BĂNICĂ FACE FURORI PRINTRE LESBIENE

Fosta componentă a trupei Blondy, Andreea Bănică, încearcă să țină legătura cu fanii în toate modurile posibile. Pentu a fi cåt mai aproape de admiratorii săi, frumoasa blondă și-a creat un cont pe Hi 5, un site de prietenii online, pe care Andreea și-a expus poze și informații cu privire la viața și cariera sa. Spre surpriza ei, Andreea Bănică a putut observa că majoritatea celor care îi lasă mesaje sunt fete care pentru a-i atrage atenția blondei, postează și poze cu ele, în ipostaze extrem de sexy. Probabil domnișoarele știu că Andreea este extrem de atrasă de femeile frumoase, cu forme la fel de apetisante ca ale sale.

http://andreeabanica-official.hi5.com/

Când nu e la concerte, frumoasa blondă își face timp pentru a-și actualiza informațiile de pe contul său de Hi 5, unde este asaltată de numeroș i admiratori, dar mai ales de admiratoare. Deși se aștepta probabil să fie căutată de fanii înnebuniți după formele sale apetisante, să fie cerută în căsătorie sau pur și simplu invitată la o cafea, Andreea Bănică a fost surprinsă să vadă că printre prietenii săi online se numără în majoritate fete, la rândul lor deosebit de frumoase. Pe lângă faptul că sunt prezenți în număr foarte mic pe pagina de net a vedetei, admiratorii săi sunt și foarte rezervaț i în aprecieri față de frumoasa blondă. Și asta fie că Andreea cenzurează mesajele cu propuneri indecente, fie domnii care o admiră nu îndrăznesc să fie foarte avansați cu complimentele din cauza lui Lucian, managerul și iubitul vedetei. Nu același lucru se poate spune și despre admiratoarele care îi lasă mesaje online Andreei Bănică și care doresc cu tot dinadinsul să fie remarcate de fosta componentă a trupei Blondy. Și cum altfel decât să îi arate poze cu ele, în ipostaze sexy, însoțite de mesaje de apreciere și dragoste. „Ești foarte frumoasă, te iubesc“, îi spune o domnișoară care a ales să îi trimită Andreei și o poză cu ea, în care nu arată deloc rău. De altfel, majoritatea mesajelor sunt în aceeași notă, iar pozele trimise de admiratoarele Andreei sunt și ele foarte îndrăznețe. O domnișoară foarte bine făcută îi trimite vedetei „kisses“ de pe plajă. Fetele fie vor să îi dovedească Andreei că nici ele nu sunt mai prejos în ce privește forma fizică, fie au în minte un episod fierbinte petrecut între Andreea Bănică și Nicoleta Luciu într-o parcare de pe litoral. În urmă cu ceva vreme, paparazzi revistei „Ciao“ le-au surprins pe cele două bombe sexy în toiul unui spectacol erotic desfășurat înainte ca cele două să performeze vocal în cadrul unui concert susținut pe litoral. Fetele și-au făcut însă încălzirea mângâindu-se în zonele intime, arătându-și lenjeria și mimând actul sexual pe capota unei mașini de fițe. Andreea Bănică a negat la vremea respectivă că ar avea vreo relație cu bruneta care deține cei mai mari sâni din showbizz, susținând că tot spectacolul a fost „o glumă născută din plictiseală“. Glumă sau nu, se pare că prestația celor două vedete nu a fost uitată și le-a încurajat pe cele care o adoră pe Andreea Bănică să spere că poate vor intra în grațiile vedetei.
[citeste]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Ştefan Bănică Jr, certat de fani că nu a luat-o de soţie pe

Mesaj Scris de Admin 01.03.08 14:53

Ştefan Bănică Jr, certat de fani că nu a luat-o de soţie pe Oana Sârbu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Re: Banica[V=]

Mesaj Scris de Admin 29.02.08 11:48

Banica[V=] - Pagina 5 37376_homepic
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Bănică merge peste tot cu Lucian Mitrea. Ca să nu se

Mesaj Scris de Admin 27.02.08 17:45

Andreea Bănică merge peste tot cu Lucian Mitrea. Ca să nu se mai uite la altele
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Banica si Lucian Mitrea se casatoresc la Roma

Mesaj Scris de Admin 25.02.08 4:55

Andreea Banica si Lucian Mitrea se casatoresc la Roma
http://www.7plus.ro/?arhiva=19/02/2008&id=2379
In ultima vreme au aparut tot felul de informatii in presa despre nunta Andreei Banica cu iubitul ei, Lucian Mitrea, insa cei doi le-au negat permanent. Solista a decis, in sfirsit, sa se marite cu cel care ii este si impresar, dar si partener de viata, asa ca, anul acesta, va fi mare petrecere. Blonda a trecut peste toate speculatiile ce se refereau la faptul ca Lucian ar insela-o cu diverse domnisoare si ca ar fi fost prins intr-o pozitie indecenta alaturi de un top-model. Vedeta crede ca acestea sint pure inventii, iar ea are incredere in barbatul sau. Ca sa fie cit mai departe de ochii presei, dar si ai opiniei publice, Banica se gindeste sa se marite tocmai la Roma. Cum il vrea de nas pe Traian Basescu (dar au existat zvonuri si in ceea ce-l priveste pe Giovani Becali), e clar ca petrecerea va costa mult, mirii trebuind sa plateasca si camerele nasilor, dar si ale invitatilor. La cit cistiga solista din concerte si afaceri imobiliare, este cert ca isi poate permite.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Andreea Banica isi plateste dansatoarele cu 100 RON

Mesaj Scris de Admin 25.02.08 4:41

Andreea Banica isi plateste dansatoarele cu 100 RON
http://www.7plus.ro/?arhiva=18/02/2008&id=2332
Umbla vorba prin tirg ca una dintre cele mai sexy blonde din showbizul romגnesc, Andreea Banica, sustine cu tarie ca dansatoarele sale nu se ridica la nivelul asteptarilor ei si, drept urmare, nu merita sa fie platite cu mai mult de 100 RON de caciula. Mai mult decit atit, cei din anturajul Andreei afirma ca vedeta se poarta foarte urit cu fetele, si nu putine au fost cazurile cind i-a mai scapat printre dinti cite o injuratura birjareasca. Atunci cind apare la repetitii si iubitul Andreei, Lucian Mitrea, cintareata devine o adevarata fiara, dansatoarele neavind voie sa-l priveasca in ochi pe impresar sau sa schimbe vreo vorba cu el, daca blonda nu e de fata. Gurile rele spun ca fetele s-au saturat atit de tare de fitele Andreei, incit au inceput cautarile pentru un alt "loc de munca".
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Liceenii actul de identitate al lui Ştefan Bănică Jr

Mesaj Scris de Admin 24.02.08 12:10

“Liceenii” – actul de identitate al lui Ştefan Bănică Jr

http://www.jurnalulbtd.ro/categorie-Mondene-22-1416
În fiecare zi de 19 a fiecărei luni din an Pro Cinema va îmbrăca haine de sărbătoare. Iar pentru că această dată este specială pentru el, Pro Cinema îi va invita pe telespectatorii săi să o petreacă în compania unora dintre cei mai îndrăgiţI actori, prezenţI în filme eveniment. Liceenii, difuzat pe 19 februarie de la ora 14:30, film-simbol al generaţiei anilor ’80, dar care a reuşit să impună personaje cu care se identifică adolescenţii din toate timpurile, deschide seria peliculelor care punctează aniversarea lunară a zilei de naştere a Pro Cinema. Ştefan Bănică Jr, interpretul rolului lui Mihai şi Mona Segall, regizor secund la acest film, spun povestea din spatele poveştii de succes care a marcat generaţii la rînd de adolescenţi de toate vîrstele.
Ce a însemnat experienţa “Liceenii” pentru tine?
Filmul “Liceenii” mi-a adus mari satisfactii, mi-a dat un act de identitate, am devenit Stefan Banica Jr., nu mai eram doar fiul tatalui meu.Insa a fost o imagine atat de puternica incit m-a urmarit ani de zile si nu m-a ajutat in cinematografie ani buni pentru alte roluri. Este foarte greu sa depasesti un asemenea succes. Norocul meu a fost ca mi-am vazut in contiunuare de chemarea mea si am mers pe linia mea. Insa e greu ca dupa un film de debut ca acesta sa te mentii, pentru ca succesul isi cere tributul. Una peste alta, o sa-mi amintesc cu mare placere de “Liceenii” si n-am sa uit niciodata aportul lui Nicolae Corjos si faptul ca a avut curajul sa ma distribuie in acest film in ciuda ideilor preconcepute de atunci.
Care crezi că este secretul “Liceenilor”, avînd în vedere că filmul trezeşte şI astăzi aceleaşI emoţii ca acum 20 de ani?
Secretul a fost ca, intr-o perioada neagra din istoria Romaniei, poate in cei mai intunecosi ani din punctul de vedere al unui adolescent care abia deschidea ochii spre viata, in pleiada de pelicule despre comunisti, a aparut un film cu copii si despre copii, care vorbea despre un lucru atat de familiar: anii de liceu. Impactul a fost imens, iar succesul depaseste dupa parerea mea granitele unui film - a fost simbolul generatiei anilor ’80. Faptul ca are succes in continuare este pe de o parte pozitiv - pentru ca oamenii simt nevoia sa-l revada, dar pe de alta parte trist - pentru ca aceste filme nu au niste inlocuitori in timpul actual. Oamenii au in continuare nevoie de un Mihai si de o Dana, de un Nea Marin, sau de un Patraulea, care din pacate nu mai exista si de aceea sunt nostalgici si se uita in continuare.
Care e cea mai frumoasa amintire a ta de la filmările pentru “Liceenii”?
Cred ca cea mai frumoasa amintire legata de acest proiect este si prima. Imi amintesc ca eu eram in armata atunci cand Nicolae Corjos a chemat la probe pentru Liceenii tot Institutul de teatru. Dupa ce acestea s-au terminat a intrebat daca a mai ramas cineva si uite asa a aflat ca mai eram vreo 4-5 studenti in armata la Craiova. Am aflat ca trebuie sa plec din armata ca sa dau o proba la Buftea si chiar nu m-am gandit deloc la lucrul acesta. Pentru mine important era sa ajung acasa, la mama, sa manac o farfurie de mancare normala, m-am bucurat doar ca plec putin de acolo si ca ma intorc acasa. Nici nu m-am gandit la posibilitatea de a lua rolul, insa asa a fost sa fie. M-au mutat din armata de la Craiova la Bucuresti si asa am putut sa ajung la filmari zi de zi.
Dacă ar fi să întorci timpul şI să fii din nou licean, care ar fi primul lucru pe care l-ai face?
M-as bucura din plin de viata de licean, de viata fara responsabilitati, mi-as trai viata. Exista o poezie adolescentina cu care nu te intalnesti decat atunci. Mona Segall, asistent de regie şI regizor secund la filmul “Liceenii”, îşi aminteşte de atmosfera de pe platourile de filmare, dar şi de poznele pe care le făceau tinerii actori...
Ai lucrat ca asistent de regie şI regizor secund la filmul “Liceenii”. Ce amintiri ai legate de producerea acestei pelicule, care are şI astăzi acelaşi succes ca şi acum 21 de ani?
Imi amintesc ca toti cei din distributie, cei care erau elevii, se comportau ca o adevararta gasca dintr-o clasa de liceu. De fapt era, este meritul regizorului Nicolae Corjos, care a facut si castingul si a reusit sa recreeze atmosfera dintr-o clasa de liceu chiar si la filmare. Cand intrai in clasa intr-o pauza de filmare aveai impresia ca tocmai ai ajuns in mijlocul recreatiei intr-o clasa foarte unita din care ti-ai fi dorit sa faci parte.
Cum era Ştefan Bănică Jr. la 20 de ani, ca actor debutant?
Era la fel de indragostit de meseria lui si o facea deja cu foarte multa seriozitate si daruire. Era deja “sufletul petrecerii”, facea pe toata lumea sa se simta bine la filmare, spunea bancuri, dadea porecle, chiar organiza petreceri la care canta la pian.
Care este cea mai amuzantă, sau emoţionantă amintire pe care o ai de la filmările la “Liceenii”?
Daca era o pauza de filmare, toti baietii, in frunte cu Stefan, se duceau sa joace fotbal pe terenul liceului. Ma certam in fiecare zi cu ei din aceasta cauza. Era foarte greu sa ii mai iau de acolo si apoi erau transpirati si murdari, trebuia refacut machiajul si trebuia sa avem camasi de schimb - cate trei pe zi - si eu eram cea care raspundea de prezenta lor la cadru, pregatiti pentru filmare si cu textul repetat!
Dacă ar fi să poţI întoarce timpul înapoi şI să fii din nou liceană, care ar fi primul lucru pe care l-ai face (sau nu l-ai mai face)?
M-as apuca serios de dans si nu m-as mai apuca de fumat
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Iubirea dintre Andreea Bănică şi Lucian Mitrea scârţâie?

Mesaj Scris de Admin 23.02.08 18:08

Iubirea dintre Andreea Bănică şi Lucian Mitrea scârţâie?
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Iubitul Andreei Banica umbla cu pantalonii murdari

Mesaj Scris de Admin 01.02.08 14:14

Iubitul Andreei Banica umbla cu pantalonii murdari
Faptul ca nu trece o saptamina fara ca Lucian Mitrea sa-i puna coarne iubitei sale, Andreea Banica, nu mai e o surpriza pentru nimeni. Cintareata inghite in sec, ca doar are impresar valabil de pe urma caruia cistiga multi bani si-si vede in continuare de treburile ei, spunind tuturor ce barbat loial are ea. Surse din anturajul celor doi sustin ca, nu demult, Lucian a fost vazut in compania unei tinere domnisoare cu picioare lungi si minte scurta imbracat mai mult decit necorespunzator pentru un om de talia lui. Adica, mai precis, cu blugii nespalati si soiosi, si o camasa, de firma ce-i drept, dar cu gulerul cam slinos. Lucru care nu-l deranja deloc pe impresarul si iubitul Andreei Banica, el fiind mult prea preocupat de achizitia sa de-o noapte. Strins la punga cum il stim, n-ar fi exclus ca Lucian Mitrea, care uita sa-si plateasca si colaboratorii pentru munca depusa, sa nu aiba bani pentru citeva obiecte de imbracaminte mai acatarii.


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Banica[V=] - Pagina 5 Empty Re: Banica[V=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 11 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum