Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Manole[v=]

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Manole[v=]

Mesaj Scris de Admin 24.08.06 11:00

Rezumarea primului mesaj :

Manole[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcQ2eQkMhE6HiCpJJDCsJ-N70IRdkPGRghytEvp9k1E5e20NzF33Kes7U2grMadalina
Manole[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcSkA9pJxzi7WBOqHHch2belUpxMjaAvMV5nldpXRW7OIkN_zGT6gC8K8wZhMarius
Manole[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcSsJwRHE52JvyZrEVNwHOgAUx_ObawO8jZDIOl9KdASzrARUh2Ixsr2mgNina
Manole[v=] - Pagina 5 Images?q=tbn:ANd9GcTUQ7PMx-yn5bTkS6e7eM7-nW4JyOILlRTdZ48Uc_B3_077phbMBe4ok46MOfelia


Ultima editare efectuata de catre Admin in 26.03.15 9:26, editata de 41 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole:Imi doresc enorm sa devin mama.

Mesaj Scris de Admin 12.08.08 20:38

Madalina Manole"Imi doresc enorm sa devin mama. Un copil mi-ar desavarsi viata". Pe sub arcadele toamnei, Madalina Manole pare mai frumoasa ca niciodata: subtire, zvelta, inconjurata de aura parului ei bogat. N-ai zice ca au trecut mai mult de doua decenii de la debut, de la ziua in care s-a urcat,...

Citeste tot articolul
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Mădălina Manole, fata cu suflet de foc

Mesaj Scris de Admin 11.07.08 17:21

Mădălina Manole, fata cu suflet de foc

Luni, 14 iulie ● Ediţie de Colecţie cu CD
Artista care a început să cînte cu chitara la 15 ani este astăzi una dintre cele mai aparte figuri ale muzicii româneşti. Aflaţi povestea de viaţă a fetei dragi din Ediţia de Colecţie pe care i-o dedicăm luni, 14 iulie. Şi, bineînţeles, ascultaţi-i cele mai frumoase cîntece!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole isi pune prietenii sa-i urmareasca iubitul

Mesaj Scris de Admin 02.05.08 10:30

Madalina Manole isi pune prietenii sa-i urmareasca iubitul
http://www.7plus.ro/?arhiva=02/05/2008&id=5183
Nu s-a mai auzit nimic in ultima vreme despre Madalina Manole. Cintareata ne tot ameninta cu un disc care nu mai apare, iar in viata personala se tot lauda ca se marita si acest lucru nu se mai intimpla. Actualul ei iubit, Mircea, fost clapar la Talisman si care lucreaza acum ca sunetist la PRO TV, a cerut-o in casatorie, dar vedeta a tot aminat. Ii e frica, probabil, de o responsabilitate, asa ca gaseste tot felul de tertipuri ca sa nu-i accepte propunerea. Insa, domnisoara Manole este foarte geloasa, asa ca s-a gindit sa-si monitorizeze iubitul si cind nu este cu ea si astfel si-a pus prietenii, dar si pe cei care se intilnesc cu amorezul, sa-i spuna orice miscare face. Ii umbla si in telefonul mobil ca sa vada ea cine-l suna si mai ales daca exista vreo domnisoara pe care ea sa n-o cunoasca. Daca va continua asa, sigur il va pierde, ii recomandam sa aiba grija cum se comporta, ca ramine singura si batrina.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Eniko Georgescu, o tragediana ipocrita

Mesaj Scris de Admin 28.03.08 12:12

Eniko Georgescu, o tragediana ipocrita
http://www.7plus.ro/?arhiva=28/03/2008&id=4011
Cu putin timp inainte de regretabilul sfirsit al compozitorului Serban Georgescu, sotia sa, Eniko, se vaicarea prin presa ca vrea sa divorteze fiindca nu se mai intelege deloc cu partenerul ei de viata si nu mai poate accepta gindul ca Madalina Manole (sotia anterioara a muzicianului) il hartuieste si il obsedeaza necontenit. La un an de la disparitia lui Serban Georgescu, "vaduva indurerata" a dat un spectacol de mare (si prefacut) dramatism in fata camerelor de luat vederi care au insotit-o - absolut intimplator?! - la mormintul defunctului. Abuzind de calitatea sa de fosta doamna Georgescu, Eniko si-a continuat aparitiile pe micul ecran, ca proaspata absolventa a Facultatii de Actorie, facindu-si reclama in contul gloriei muzicianului. Se pare ca, atit timp cit a trait, Serban Georgescu i-a fost mult mai putin util decit acum, dupa moartea sa. Nu se stie cum ii ies alte roluri actritei debutante, dar cel al ipocritei in vine ca turnat!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole se marita in iulie

Mesaj Scris de Admin 01.03.08 18:45

Madalina Manole se marita in iulie
http://www.7plus.ro/?arhiva=29/02/2008&id=2985
Printre vedetele care anunta ciclic ca se marita, se numara si Madalina Manole. Solista are de ceva vreme o relatie cu Mircea, fost clapar la Talisman, actualmente sunetist la PRO TV. Cei doi si-au aminat nunta stabilita pentru anul trecut. Insa, anul acesta, solista este hotarita sa-si puna pirostriile si promite ca, in vara, va fi petrecere mare. Prieteni de-ai celor doi amorezi sustin ca s-au hotarit pentru luna iulie. Nunta va avea loc la Palatul Snagov, dar nu vor sa vorbeasca prea mult despre acest lucru si nu recunosc nimic. Nu stim cine vor fi nasi, dar e posibil sa fie prieteni de familie ai amorezilor. Mireasa va imbraca o creatie a unui designer autohton, iar petrecerea va fi in spiritul traditiei românesti. Solista isi doreste foarte mult un copil si apeleaza la tot felul de metode ca sa ramina insarcinata.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Mădălina Manole şi-a făcut vilă de 200.000 la Otopeni

Mesaj Scris de Admin 11.02.08 17:03

Mădălina Manole şi-a făcut vilă de 200.000 la Otopeni
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Mădălinei Manole i s-a făcut rău la saună

Mesaj Scris de Admin 22.12.07 11:57

Mădălinei Manole i s-a făcut rău la saună

Mădălina Manole se află în continuare într-un con de umbră din punct de vedere profesional dar nici nu vrea să iasă în evidenţă cu lucruri legate de viaţa sa personală. Aşa se face că, aflată de curând într-un salon de înfrumuseţare din Capitală, Mădălina a trecut printr-un moment mai dificil. După ce şi-a terminat şedinţa de masaj la care obişnuieşte să meargă săptămânal, cântăreaţa a intrat la saună, unde după ce a stat aproximativ 10 minute i s-a făcut rău şi a leşinat. Curios este faptul că nu a vrut să primească ajutor din partea medicului, refuzând să fie chemată salvarea. Astfel, a preferat să stea la salon până şi-a revenit complet, doar ca să nu se afle reprezentanţii mass-media că i s-a făcut rău.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Mădălina Manole se mărită în mai

Mesaj Scris de Admin 21.12.07 11:20

Mădălina Manole se mărită în mai
O altă vedetă autohtonă îşi pune pirostriile anul viitor. 2008 va fi unul bogat în nunţi fastuoase şi botezuri. Mădălina Manole, fosta soţie a compozitorului Şerban Georgescu, este de doi ani împreună cu Mircea, sunetist la PRO TV. Au anunţat de mai multe ori că se căsătoresc, dar acest lucru nu s-a întâmplat, iar prietenii lor au început să facă pariuri pe această temă. Vedeta şi-a dat seama că el este alesul şi a acceptat cererea în căsătorie. Acest lucru s-a întâmplat de două ori, iar anul viitor, în mai, vor face nunta. Cântăreaţa îşi doreşte foarte mult şi un copil, a încercat tot felul de metode, dar nu a rămas însărcinată. În clipa în care se va întâmpla minunea, va fi bucuroasă că va avea un urmaş. Îşi doreşte o fetiţă, iar în cazul în care va fi băieţel, şi va fi la fel de fericită. A ezitat mult până să se decidă dacă îl vrea pe Mircea de bărbat, dar până la urmă inima a decis. Petrecerea ar putea avea loc la Palatul Snagov, deja au fost acolo şi au antamat primele discuţii. Mădălina s-a gândit şi la Hotel Intercontinental ca loc de petrecere, mai ales că îi place mult acest loc. Rochia de mireasă va fi comandată unui cunoscut designer din România. Vrea să fie cât mai simplă şi elegantă. Mircea a susţinut-o pe vedetă în demersurile sale artistice şi scot acum un disc împreună. Vedeta s-a apucat şi singură de compus, având gata un material muzical pe care îl va definitiva până la sfârşitul acestui an. În ceea ce priveşte nunta, nu au ales încă naşii, dar au în vizor prieteni de familie care le-au fost alături permanent. Vor să-şi ia o casă în afara Bucureştiului ca să poată merge acolo la sfârşit de săptămînă. În prezent, locuiesc împreună într-un apartament dintr-un cartier bucureştean. Nunta va fi una care va respecta tradiţiile, dar vor exista şi câteva surprize inedite pentru invitaţi.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Mădălina e o cântăreaţă frustrată

Mesaj Scris de Admin 09.11.07 9:29

Mădălina e o cântăreaţă frustrată

http://www.click.ro/Vedete/madalina-e-o-cantareata-frustrata

Întrebarea “Măruţă” care i-a fost adresată Mădălinei Manole în emisiunea “Happy Hour” de la Pro TV a născut scântei în lumea muzicală. “Nu aş cânta niciodată cu Carmen Şerban!”, a răspuns Mădălina, iar solista din Banat nu a rămas deloc datoare.
Deşi abordează stiluri diferite, Mădălina Manole (40 de ani) şi Carmen Şerban (36 de ani) se intersectează, vrând-nevrând, în timpul spectacolelor de pe Litoral. E de notorietate faptul că nu sunt prietene, însă de fiecare dată au evitat cu eleganţă disputele televizate şi atacurile prin presă.
Până zilele trecute însă, când, invitată la emisiunea “Happy Hour” de la Pro TV, Mădălina Manole nu şi-a mai ascuns antipatia. Ce-i drept, capul răutăţilor a fost moderatorul Cătălin Măruţă, care i-a adresat “fetei cu părul de foc” o întrebare cu iz de scandal: “Ai accepta vreodată să cânţi alături de Carmen Şerban?”.
Mădălina a răspuns ferm: “Foarte bună întrebare, iar răspunsul este acela pe care tu îl cunoşti deja”. “Adică nu! În viaţa ta nu ai cânta alături de Carmen Şerban!”, a completat Măruţă. “Niciodată!”, a punctat Mădălina, cu zâmbetul pe buze.
Mai degrabă amuzată decât deranjată de ironiile colegei de breaslă, Carmen Şerban a contraatacat: “Ea s-a referit la faptul că nu ar face niciodată un duet cu mine. Nici nu are cum, pentru că e o cântăreaţă frustrată de insuccesul ei. Rampa ei de lansare a fost regretatul Şerban Georgescu”, a declarat pentru Click! Carmen Şerban.
Solista de muzică populară ne-a povestit şi un episod petrecut în vară pe Litoral. “Eu şi băieţii de la 3rei Sud-Est eram cap de afiş la spectacole. Mădălina, foto stânga, apărea şi ea, undeva în colţul posterului. Ne-am întâlnit într-o seară, eu am salutat-o, iar ea a întors capul. Asta spune multe”, a mai adăugat Carmen.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole si-a aminat inca o data nunta

Mesaj Scris de Admin 08.11.07 17:51

Madalina Manole si-a aminat inca o data nunta

De cind este impreuna cu Mircea, fostul clapar de la Talisman, Madalina Manole are impresia ca a gasit barbatul ideal. Solista a anuntat de mai multe ori ca se marita, dar de fiecare data a tot aminat. Mai nou, trebuia sa fie mare nunta in noiembrie, insa, din nou, cei doi au gasit o modalitate de a se eschiva. Pina la urma, se pare ca evenimentul va avea loc la inceputul anului viitor si doresc sa faca cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi. Daca ne gindim ca o perioada vedeta ne-a tot amenintat ca e insarcinata, asta ne du ...

Manole[v=] - Pagina 5 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole : "E din ce in ce mai greu sa-ti faci l

Mesaj Scris de Admin 06.10.07 16:11

Madalina Manole : "E din ce in ce mai greu sa-ti faci loc printre lighioane"
http://www.revistaflacara.ro/index.php?an=2006&luna=aprilie&nr=4&articol=Madalina_Manole__E_din_ce_in_ce_mai_greu_sa-ti_faci_loc_printre_emlighioaneem.xml
Raspunzand fanilor, Madalina Manole se intoarce cu muzici si ritmuri pop cu accente rock, ca "o solista mai matura vocal". In rest, admirabil de tanara, de proaspata si de plina de viata, Madalina se redescopera pe sine cu o noua filosofie, al carei slogan este: "Sa fac din trecerea timpului un aliat". Ea revine in forta cu cea mai recenta si mai importanta investitie a sa: chitara cu ajutorul careia a interpretat cantecele celui de-al noualea CD al sau, care va iesi in curand pe piata.


- Exista fan cluburi Madalina si o asociatie culturala care va poarta numele, iar pe site-ul dv. se vorbeste ca ati facut mai multe opere de caritate. Spuneti-ne cate ceva despre fiecare dintre aceste lucruri.
- In 1991 s-a infiintat primul fan club la Roman, ca urmare a dorintei fanilor mei, apoi, daca imi aduc bine aminte, al doilea la Bucuresti si, intr-un final, in foarte multe alte orase. Imi face o mare bucurie sa ma intalnesc o data pe an cu ei aici, in Bucuresti, unde avem si un sediu, ca sa-i cunosc, sa le aflu parerile, sa iau pulsul carierei artistice pe care incepeam s-o construiesc cu fiecare melodie care ajungea pe buzele lor.
Fanii primesc mereu informatii despre mine de pe site-ul meu www.madalina.ro. In 1997 s-a infiintat Asociatia Madalina Manole, prin care de multe ori am ajutat case de batrani sau orfelinate cu donatii (haine sau bani), dar, bineinteles, am si cantat de multe ori in concerte organizate in scopuri caritabile. Asociatia se ocupa cu promovarea si lansarea materialelor mele muzicale si isi propune sa sprijine tinerii talentati care vor sa reuseasca in muzica.
- Ati fost controlor de trafic la aeroportul Otopeni. V-ati aflat vreodata printr-o situatie limita? Cum comentati catastrofele aviatice ale anului 2005 - a crescut riscul zborului cu avionul? Ati pastrat legaturi cu fostii colegi? Aveti nostalgii fata de acea perioada?
- Este o meserie frumoasa si dificila. Siguranta zborului cu avionul depinde in mare masura de toate departamentele dirijarii traficului. Catastrofele aeriene provocate de neatentia celor de la dirijarea traficului au fost foarte rare de-a lungul timpului, problemele tehnice ale aparatelor de zbor si conditiile meteo sunt cauza celor mai multe dintre accidentele aviatice. Oricum, zborul cu avionul este o necesitate si de multe ori e mai sigur decat alte variante de transport.
Eu am fost patru ani controlor de trafic auxiliar, dupa ce absolvisem o scoala speciala la Baneasa. Pastrez o amintire draga acelei perioade din viata mea si atunci cand m-am decis sa renunt la meseria asta pentru a ma ocupa in totalitate de muzica nu mi-a fost usor deloc. Mi-am revazut colegii in cateva ocazii, iar cu cativa vorbesc si azi, cand trec prin aeroport.
- Ati marturisit ca scriitoarea dv. preferata este George Sand. Credeti ca in Romania de azi o femeie are nevoie de disimulare ca sa razbata?
- Celebra scriitoare franceza, atat de comentata si criticata in decursul secolului al XIX-lea, ramane favorita mea poate si pentru ca ma regasesc, intr-o anumita masura, in diferite perioade ale vietii ei. Eu cred in puterea femeii care in numele iubirii poate sa "mute stelele", cred si in frumusetea unica de pe chipul femeii care se simte iubita, dar mai ales cred in inteligenta, profunzimea, seriozitatea si dorinta femeilor de a dovedi ca sunt capabile.
Romancele au toate aceste calitati si, in plus, au farmecul unei frumuseti aparte. Daca e nevoie de disimulare sau nu, este o optiune a fiecarei femei oriunde in lume. Fiecare decide pentru sine ce arme sa foloseasca, daca se lupta cinstit urmand o cale dreapta sau triseaza alegand promiscuitatea.
- Ce femei admirati?
- Am admirat-o mult pe Lady Diana, pentru forta de a ramane ea insasi, o admir pe Celine Dion pentru seriozitatea si puterea de a transforma toate visele ei in realitate si pe Julia Roberts pentru naturaletea si imensul ei talent actoricesc.
- V-ati lansat cu muzica folk inainte de 1989, in plin comunism, si ati avut succes, impreuna cu alti solisti de exceptie. A fost comunismul un catalizator pentru muzica buna?
- Comunismul a fost un "catalizator" al cautarii si goanei noastre disperate in gasirea unei cai libere catre mesajul profund din orice domeniu, dar mai ales al celui din arta. Cu cat era mai stransa cureaua, cu cat eram mai "inghesuiti", cu atat ne doream mai tare sa "respiram".
Am ramas cu nostalgia perioadei mele de adolescenta, cand luam chitara cu mine si plecam prin tara sa le cantam oamenilor. Cenaclul Serbarile Scanteii Tineretului a fost prima scena pe care am urcat alaturi de multe nume sonore ale artei din Romania. Primele mele compozitii de muzica folk erau pe versuri de Eminescu, Goga si Radu Stanca. Sunt multi artisti care au avut varful de cariera in acea perioada.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Marius Manole în Yuichi

Mesaj Scris de Admin 29.09.07 9:40

Marius Manole în Yuichi
http://www.azi.ro/daca.htm
Tânărul actor al Naţionalului bucureştean, Marius Manole a jucat în deschiderea stagiunii Naţionalului bucureştean, în spectacolul "Iubiri interzise", iar mâine seară îl puteţi vedea în spectacolul "În rolul victimei", care deschide stagiunea Teatrului Metropolis.

La ora actuală, Marius Manole este curtat de foarte mulţi regizori şi, deşi, este angajatul Naţionalului bucureştean joacă pe multe scene din Capitală, mai ales în teatrul underground. La începutul acestei stagiuni, la Naţionalul bucureştean, el interpretează rolul Yuichi în premiera Iubiri interzise, de Yukio Mishima, în regia lui Issey Takizawa. În această montare coupé, el joacă în piesa Seijo, o scriere de tinereţe a lui Mishima, care radiografiază societatea niponă imediat după cel de al doilea război mondial. Şi o face apelând la o poveste clasică din teatrul NO, dar pe care o readaptează într-un limbaj modern, conectat la realităţile de atunci ale Japoniei. Într-o familie din clasa aristocrată, războiul răstoarnă ierarhiile, familia se dezbină, iar copiii ajung să se urască şi să se iubească în acelaşi timp. Dispărând autoritatea paternă şi normalitatea socială, totul e posibil. Fratele cel mic Yuichi este furios, revoltat, disperat şi toată neînţelegerea lumii o revarsă asupra surorii, Fumiko, interpretată de Carmen Ungureanu. Marius Manole încearcă să facă faţă acestui rol dificil, cu multe accente tragice. Yuichi trece de la o stare la alta, de la patimă la ură, de la violenţă la blândeţe şi nu poate recunoaşte că, în fapt, deşi o umileşte şi o jigneşte profund pe sora sa, este singura fiinţă pentru care are sentimente de iubire. Numai că, tot haosul, pe care îl aduc efectele dezastruoase ale celui de al doilea război mondial, creează un personaj monstruos. Într-un acces de nebunie, el o omoară pe sora sa. Nu întotdeauna Marius Manole reuşeşte să fie la înălţimea acestui personaj atât de complex. Mâine seară, Marius Manole va juca în deschiderea stagiunii 2007-2008 a Teatrului Metropolis, în premiera În rolul victimei, de fraţii Vladimir şi Oleg Presniakov, în regia lui Felix Alexa. Alături de Marius Manole se află o echipă foarte bună, în frunte cu Răzvan Vasilescu, Dana Dogaru, Dan Aştilean, şi mai tinerii Vlad Logigan, Elias Ferkin, Xing Elena Ling, Gabi Costin, Iulia Colan.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole ne tot ameninta cu un copil care nu mai apar

Mesaj Scris de Admin 27.07.07 8:33

Madalina Manole ne tot ameninta cu un copil care nu mai apare Se pare ca Madalina Manole nu poate avea deloc copii. Vedeta incearca de ceva vreme, fara succes, sa ramina insarcinata. Logodnica eterna a muzicii românesti ne tot ameninta ca se va marita cu actualul ei iubit, Mircea, fost clapar la Talisman, actualmente sunetist la PRO TV, dar nu se intimpla nimic. Pina acum cei doi au incercat sa arate ca doi indragostiti care nu pot trai unul fara altul. De ce nu s-a intimplat acest lucru? Simplu, Madalina e prea egoista ca sa-si asume responsabilitatea unei relatii oficiale. A incercat sa ramina gravida si a mintit, la un moment dat, ca ar fi. A mers la Clinica Sabyc, folosind tot felul de tratamente si chiar fertilizare in vitro, insa tot degeaba. Doctorita ei, Silvia Minicer, a dat-o de gol si a afirmat ca vedeta nu este insarcinata. Si-a schimbat ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Mădălina Manole se ia de gât cu Nicola şi Beni

Mesaj Scris de Admin 14.07.07 8:22

Mădălina Manole se ia de gât cu Nicola şi Beni
Mădălina Manole, sau „Fata cu părul de foc“, l-a acuzat, în direct, pe Cătălin Măruţă că favorizează anumiţi artişti care fac playback în timpul emisiunii „Plaja lui Măruţă“. Invitată, vineri dimineaţă, în emisiunea lui Măruţă de la TVR 2, solista i-a reproşat moderatorului că, în urmă cu câteva zile, Nicola şi Benone Sinulescu au făcut playback în emisiunea sa, însă pe ecran se menţiona că este o cântare live. Contactată telefonic, Nicola s-a arătat surprinsă de atitudinea Mădălinei, catalogând-o drept o „răutate gratuită de care nu o credeam în stare“.

Aflată într-un con de umbră de câţiva ani, Mădălina Manole a reuşit să se facă remarcată, ieri dimineaţă, în cadrul emisiunii „Plaja lui Măruţă“, după ce a provocat un scandal. Solista l-a învinuit, în direct, pe Cătălin că aplică tratament diferenţiat invitaţiilor săi. „În urmă cu două zile, invitaţii tăi făceau playback, iar pe ecran tu ai pus plăcuţa cu live. Indiferent cât de mare sau mic e numele solistului, trebuie să pui ştampila corect pe ecran. Dacă acesta face playback, telespectatorii trebuie să ştie“, a declarat Mădălina Manole, stând comod pe canapeaua lui Măruţă. „A fost o zi nefastă, nu a fost vremea bună. Nu am avut calculatoare şi nu am putut primi nici SMS-uri“, a încercat să se scuze Măruţă, uimit de fermitatea „fetei cu părul de foc“. Discuţiile în contradictoriu au continuat, Mădălina acuzându-l pe teverist că a abandonat campania antiplayback începută de acesta în urmă cu doi ani. „Nea Beni le-a spus celor prezenţi aici, pe plajă, că nu o să cânte live, şi nu cred că cineva se poate îndoi de vocea sa. Vrei să fac emisiunea singur...“, a adăugat Măruţă băgat în corzi de o telespectatoare (pe care o bănuim a fi o bună prietenă a Mădălinei), cât şi de cântăreaţa „de foc“. Declaraţiile lui Măruţă au lăsat să se înţeleagă că prezenţa soliştilor în emisiunea sa este condiţionată de acest controversat mod de a cânta pe plajă. Însă atât Benone Sinulescu, cât şi Nicola sunt nume grele ale muzicii româneşti care au demonstrat că pot cânta live.

Contactată telefonic, Nicola s-a arătat foarte surprinsă de acuzaţiile Mădălinei: „Eu nu cred că are rost să vorbesc de cântatul meu live. Eram plecată cu copiii şi nu am văzut emisiunea, dar mi-a povestit cineva. Mi se pare o răutate gratuită din partea Mădălinei. Ce ar fi să mă apuc să vorbesc de rău, într-o emisiune, un coleg de-al meu? Nu mă interesează părerea ei despre mine şi, dacă vrea să exprime păreri, să zică de cei care sunt la început, nu de mine. Cred că eu am demonstrat ce pot“, a declarat Nicola. „Eu nu sunt nici prietenă nici nimic cu ea. În urmă cu o lună, m-a sunat ca să facă intrarea cuiva care dorea să cânt la un eveniment. Mi s-a părut nefiresc de amabilă, fiindcă eu nu am treabă cu ea, iar acum uite ce declară. Poate are ceva cu Măruţă, sau mai ştii... Am observat că unii sunt de părere că publicitatea negativă e tot publicitate. Mă rog, asta nu e treaba mea“, a adăugat telefonic Nicola. În ceea ce priveşte prestaţia pe care a avut-o pe scena Festivalului de la Callatis, Nicola a mărturisit: „În momentul în care m-am lăsat jos, cu capul plecat în faţa publicului şi aşteptam să reîncep să cânt, am simţit cum mi s-a făcut pielea de găină când am auzit aplauzele. Pentru asta cânt, nu pentru altceva“, a spus Nicola
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole minte ca este insarcinata, dar adevarul este

Mesaj Scris de Admin 17.05.07 10:44

Madalina Manole minte ca este insarcinata, dar adevarul este cu totul altul Despre Madalina Manole nu se mai stie mai nimic din punct de vedere muzical, decit faptul ca ne tot ameninta ca se marita cu Mircea, fostul clapar de la Talisman. Intre timp, vedeta a gasit o alta gaselnita sa fie in atentia presei, daca tot nu mai face nimic pe plan profesional. Ne tot spune ca este insarcinata si ca a facut tot felul de tratamente si ca incercat chiar fertilizare in vitro pentru a aduce pe lume un copil. Se stie ca fostul ei sot, regretatul Serban Georgescu, a declarat ca unul din motivele pentru care s-au despartit este si acela ca vedeta nu putea avea copii. Din dragoste pentru ea, compozitorul i-a propus sa infieze un copil, dar asta n-a fost de ajuns pentru domnisoara ce ajunsese cunoscuta peste noapte. Voia tot mai mult sa devina un star si atunci nu i-a pasat de ce ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Mădălina Manole va deveni mamă

Mesaj Scris de Admin 08.05.07 16:09

Mădălina Manole va deveni mamă
După mai multe încercări şi dezamăgiri, Mădălina Manole a reuşit, la varsta de 40 de ani, să rămană însărcinată. Deşi a ştiut de foarte multă vreme ca nu poate să conceapă, cantăreaţă nu a renunţat să încerce, şi după mai multe tratamente de fertilizare in vitro, Mădălina şi-a împlinit visul. După ce casnicia cu Serban Georgescu s-a încheiat la tribunal, Madalina şi-a promis să nu se mai recăsătorească. Convingeri care se vor schimba cu siguranţă o dată cu aflarea fericitei veşti. Solista va grăbi probabil nunta cu Mircea Petru, fost clăpar la Talisman, actualmente sunetist la PRO TV. Căsătoria celor doi a fost amanată de mai multe ori din cauza faptului că i-au dorit pe Andriana Bahmuţeanu şi Silviu Prigoană ca naşi, iar aceştia au trecut printr-o perioadă mai "zbuciumată". Certurile soţilor s-au dovedit a fi doar un proiect mediatic pentru ca "publicaţiile pe care le deţinem să aibe vanzări mai mari", a declarat Silviu Prigoană. Apoi, nunta planificată în primăvară a fost contramandată din cauza decesului Şerban Georgescu, fostul soţ al Mădălinei timp de 15 ani. Deşi aceasta nu a participat la înmormantarea compozitorului care a lansat-o, apropiaţii au spus că "fata cu părul de foc" a fost foarte marcată de acest eveniment nefericit. La aflarea veştilor, Eniko Bartas, vaduva lui Georgescu, a spus ironic: "Nu pot decat să fiu beată de fericire. Aş conduce-o chiar eu la altar să fiu sigură că se mărită". În continuare, Mădălina anunţă că va lansa un CD într-un nou stil, la care lucrează de nu mai stim caţi ani.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole prea egoista sa se marite

Mesaj Scris de Admin 05.05.07 7:42

Madalina Manole prea egoista sa se marite Atunci cind Madalina Manole a aparut in peisajul muzical romגnesc, toata lumea a stiut ca este creatia lui Serban Georgescu. S-au cunoscut in urma cu peste 20 de ani, iar solista era o domnisoara dornica sa devina vedeta. Regretatul compozitor era pe atunci impreuna cu Carmen Radulescu, dar farmecul Madalinei l-a dat gata. S-a despartit de fosta iubita si a inceput sa se ocupe de noua cucerire. S-au indragostit, au fost casatoriti, dar, dupa o vreme, s-au despartit. Serban nu a vrut sa comenteze motivele separarii. Din cavalerism si buna crestere nu a spus de ce au ajuns intr-o asemenea situatie. Principalul motiv era acela ca solista nu putea avea copii, iar muzicianul i-a propus sa infieze unul. Insa, vedeta nici n-a vrut sa auda despre o asemenea idee. Cum sa se ocupe ea si de altcineva ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty MADALINA MANOLE VREA COPIL DIN EPRUBETA

Mesaj Scris de Admin 25.04.07 16:27

MADALINA MANOLE VREA COPIL DIN EPRUBETA
http://www.ziarulcn.com/print_version/aid/48115
Cantareata Madalina Manole a amanat oficierea casatoriei cu logodnicul ei Mircea Petru. Cu toate ca nunta programata in aceasta primavara nu va mai avea loc, cantareata vrea sa devina mama si apeleaza la fertilizare in vitro.
Madalina Manole este una dintre vedetele autohtone care isi programase sa imbrace rochia de mireasa in aceasta primavara. Cantareata urma sa-i spuna "Da" logodnicului ei, Mircea, despre care spunea ca a convins-o sa-si revizuiasca cele doua convingeri postdivort: "Unu: sa nu mai plang niciodata dupa un barbat, doi: n-o sa ma mai recasatoresc niciodata", dupa cum declara chiar interpreta.
SACRIFICII
Surse din anturajul cantaretei sustin ca Madalina a amanat oficierea casatoriei pe termen nelimitat, dar se gandeste din ce in ce mai serios sa devina mama. Din nefericire, anumite probleme de sanatate fac sa i se implineasca cu greu si acest vis, astfel ca Madalina incearca sa ramana insarcinata, apeland la inseminarea in vitro.
FIDELA NASILOR
La sfarsitul anului trecut, Madalina Manole declara ca se va casatori in cel mai scurt timp cu logodnicul ei, Mircea Petru. Fericitul cuplu ii alesese nasi pe Silviu Prigoana si Adriana Bahmuteanu si spunea ca a hotarat sa faca nunta de Sarbatori, in America. Din cauza certurilor si divortului din decembrie dintre sotii Prigoana, nunta Madalinei a fost amanata cu cateva luni. Interpreta a ramas ferma in hotararea ei si a declarat ca nu are de gand sa-si caute alti nasi si ca ii asteapta pe Silviu si Adriana sa se impace.
PLANURI
Reconcilierea rapida a nasilor a dat din nou startul pregatirilor pentru nunta. De aceasta data, Madalina Manole a anuntat ca se va casatori in primavara pe meleaguri romanesti si ca a ales impreuna cu logodnicul ei localul unde va avea loc petrecerea.
NECONSOLATA
Dar cum un necaz nu vine niciodata singur, in martie a murit fostul sot al cantaretei, compozitorul Serban Georgescu. Decesul barbatului alaturi de care traise 15 ani i-a provocat Madalinei durere si depresie. La inmormantarea compozitorului, prietenii apropiati ai cantaretei au declarat ca Madalina Manole refuza sa comunice sau sa se lase consolata chiar si de logodnicul ei, Mircea.
SECRETE DE FAMILIE
Lipsa mostenitorilor pare sa fi fost si unul din motivele divortului dintre Madalina Manole si Serban Georgescu . Regretatul compozitor a marturisit intr-un interviu ca se obisnuise cu ideea ca Madalina nu-i va darui un copil: "Stiam de acum 20 de ani ca nu vom avea copii. Mama mea a fost doctor ginecolog. A vazut o ecografie si mi-a spus: "Fata asta nu o sa aiba copii"", declara Serban Georgescu.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Actorul Marius Manole a urcat baut pe scena

Mesaj Scris de Admin 13.04.07 8:02

Actorul Marius Manole a urcat baut pe scena Marius Manole, actor al Teatrului National Bucuresti, a urcat baut pe scena, miercuri seara, in spectacolul de inaugurare a pavilionului multifunctional montat in centrul orasului Sibiu si a declarat ca a fost cel mai prost spectacol in care a jucat vreodata. Zeci de spectatori prezenti in gradenele pavilionului multifunctional l-au vazut pe tinarul actor cum a intrat cu o cutie de bere in mina pe scena, a desfacut-o, a baut, iar apoi a rigiit, desi acest lucru nu facea parte din scenariu. "Am fost total surprinsa. Improvizatiile lui nu au fost deloc artistice si au depasit limita bunului simt. Am observat ca actorul era baut, dar aveam de ales intre a nu face nimic si a face acest spectacol, cu efortul colectiv al tuturor colegilor", a declarat dupa incheiarea reprezentatiei Anca Bradu, r ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty MACINATA DE SENTIMENTUL DE VINOVATIE

Mesaj Scris de Admin 08.03.07 17:03

MACINATA DE SENTIMENTUL DE VINOVATIE Absenta Madalinei Manole de la...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Madalina Manole n-a venit la inmormintarea fostului sot.

Mesaj Scris de Admin 07.03.07 8:16

Madalina Manole n-a venit la inmormintarea fostului sot.

Peste muzica româneasca s-a asternut doliul dupa anuntul mortii lui Serban Georgescu. Compozitorul a fost inmormintat ieri, la ora 14.00 la cimitirul Bellu. Poate pentru ca a plecat prea devreme, pamintul n-a vrut sa-l primeasca: dimensionarea cavoului a fost gresit executata, sicriul fiind mai mare decit marginea gropii. Procesiunea funerara a intirziat cu o ora, timp in care groapa betonata a fost largita cu o dalta iar vaduva compozitorului, devastata, a facut o criza de nervi si de durere. La ora 14.00, aleea din fata capelei er ...

Manole[v=] - Pagina 5 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty MADALINA SFASIATA DE DURERE

Mesaj Scris de Admin 06.03.07 19:03

MADALINA SFASIATA DE DURERE
Compozitorul Serban Georgescu (foto medalion) a incetat din viata duminica seara, in urma unui stop cardiorespirator. Muzicologul, in varsta de 55 de ani, era casatorit civil cu actrita Eniko Bartos si aveau impreuna o fetita de un an si jumatate. In aceasta toamna intentionau sa faca si religioasa.

Compozitorul Serban Georgescu era fostul sot al interpretei Madalina Manole, de care a divortat in 2002, dupa o casnicie de 15 ani. Consacrarea lui pe scena muzicala romaneasca a fost strans legata de ascensiunea carierei muzicale a fostei sale sotii. In timpul mariajului lor, Serban Georgescu a semnat toate melodiile care au adus-o pe "Fata cu parul de foc" in atentia publicului: "Fata draga", "Te-am vazut, mi-ai placut", "Vreau sa te uit", "Nu esti chiar un inger" sau "Sa nu ma minti".



PRIMA DRAGOSTE



Succesul colaborarii lor muzicale a fost si unul din motivele pentru care Madalina Manole a fost acuzata de multe ori de colegii de breasla ca s-a casatorit din interes cu Serban Georgescu. Cantareata s-a aparat chiar si dupa divortul lor, declarand ca relatia s-a bazat de la inceput pe un sentiment profund de dragoste. In urma cu cateva luni, Madalina Manole marturisea intr-un interviu ca nu implinise inca 20 de ani atunci cand s-a indragostit si a
acceptat sa fie sotia compozitorului, de 37 de ani, fara sa tina cont de nemultumirea parintilor. Cantareata facea aceste declaratii la scurt timp dupa ce anuntase ca vrea sa se casatoreasca cu noul ei iubit, Mircea Petru. Nunta Madalinei Manole ar fi trebuit sa aiba loc anul trecut pe 22 decembrie, dar s-a amanat pentru acest an.



HOHOTE DE PLANS


Contactata telefonic dupa anuntul decesului, Madalina Manole, prima sotie a compozitorului Serban Georgescu, abia a reusit sa ne spuna printre hohote de plans ca nu se simte in stare sa vorbeasca despre cele intamplate. Din nefericire, in ultima vreme relatiile dintre cantareata si fostul ei sot nu au fost dintre cele mai bune. Neintelegerile, ajunse si in presa, au pornit de la divortul celor doi, care a scos la iveala amanunte mai putin placute din timpul mariajului, care a durat 15 ani.



PACATE VECHI


De altfel, detaliile despre casatoria cu Serban Georgescu, pe care Madalina Manole le-a dat in presa, i-au provocat acestuia si multe nemultumiri. Intr-un interviu publicat de Ziarul in luna noiembrie a anului trecut, compozitorul ne declara ca actuala lui sotie, actrita Eniko Bartos era deranjata la inceputul casniciei lor de declaratiile Madalinei. "Sotia mea este o femeie inteleapta care a cautat sa rezolve problemele. A suferit la inceput, apoi a inceput sa priveasca totul cu detasare", ne povestea Serban Georgescu.



UN TATA FERICIT


La doi ani si jumatate dupa ce a divortat de Madalina Manole, Serban Georgescu a intemeiat o noua familie impreuna cu actrita Eniko Bartos care i-a daruit si copilul pe care si l-a dorit dintotdeauna. Plin de mandrie, compozitorul ne povestea anul trecut despre micuta Alessia Ana Maria: "Minunea noastra de fetita seamana picatura rupta cu mama mea si as vrea sa o fac tot medic". Pentru ca relatia lor a fost oficializata numai de ofiterul starii civile, in aceasta toamna Serban Georgescu voia sa o duca pe mama copilului sau in fata altarului.



O NUNTA SI O MOSTENIRE


Planurile de viitor ale compozitorului au fost cofirmate de apropiatii acestuia care, din nefericire, in loc sa vina la nunta lui au venit la inmormantare. Se pare ca acest an urma sa fie unul foarte bun pentru Serban Georgescu: compozitorul castigase un proces de retrocedare prin care urma sa primeasca o mostenire importanta de la tatal sau. Apropiatii ne-au declarat ca muzicologul nu dadea semne de oboseala, era foarte activ, compunea muzica si colabora la mai multe emisiuni. Muzicianul era si realizatorul emisiunii Romanticii, de la Radio Romania Actualitati.



I-AM SPUS SA-SI FACA ANALIZELE


Compozitorul Horia Moculescu , un apropiat al lui Serban Georgescu, ne-a declarat ca
si-a facut griji pentru starea de sanatate a prietenului si colegului sau: "I-am spus sa-si faca toate analizele, el fiind baiat de medic, pentru ca in ultima vreme parea cam palid. Nu i-am spus cu cinism, ci cu grija. Stiu ca era supraponderal, dar in ultima vreme chiar slabise foarte mult. Imi pare rau ca se scrie despre el acum cand este prea tarziu".
ZIARUL
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty N-a mai apucat sa-si faca fetita vedeta.

Mesaj Scris de Admin 06.03.07 8:10

N-a mai apucat sa-si faca fetita vedeta.

Duminica seara, in jurul orei opt seara, s-a stins din viata in urma unui stop cardio-respirator compozitorul si realizatorul de radio Serban Georgescu. Vestea mortii subite, la virsta de 55 de ani, a unuia dintre cei mai prolifici compozitori ai zilelor noastre a luat prin surprindere intreaga suflare artistica si opinia publica din România. Nedrept asimilat cu "fostul sot al Madalinei Manole" (conform stirilor de pe agentii sau postate pe site-urile televiziunilor), lui Serban Georgescu i se ignora postum valoarea de artist si profe ...



continuare


Ultima editare efectuata de catre Admin in 21.06.11 8:37, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Serban Georgescu va fi inmormantat astazi la Cimitirul Bellu

Mesaj Scris de Admin 05.03.07 18:48

Serban Georgescu va fi inmormantat astazi la Cimitirul Bellu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Serban Georgescu nu crede in maritisul Madalinei.

Mesaj Scris de Admin 04.01.07 13:09

Serban Georgescu nu crede in maritisul Madalinei.

Compozitorul Serban Georgescu, fostul sot al Madalinei Manole, este in momentul de fata casatorit cu o actrita, Eniko, si au impreuna o fetita. In ceea ce priveste casatoria Madalinei, compozitorul este sceptic, cunoscind-o foarte bine pe solista. Gurile rele spun ca noul iubit este doar un paravan pentru Madalina care, asa cum spune ex-consortul sau, este controlata de parinti chiar si la virsta de 40 de ani! Se pare ca Madalina continua sa-l regrete pe Serban, il suna des, ii sicaneaza pe el si pe sotia lui, dar acesta este ferm pe ...continuare


Ultima editare efectuata de catre in 05.03.07 18:53, editata de 1 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Manole[v=] - Pagina 5 Empty Re: Manole[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum