Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Radulescu/Schwartzenberg[v=]

Pagina 11 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Radulescu/Schwartzenberg[v=]

Mesaj Scris de Admin 25.03.06 20:28

Rezumarea primului mesaj :

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Th?id=OIP.Mfbc0370860f4fc422e6945d1bdaf68afo1&w=130&h=150&c=7&rs=1&qlt=90&o=4&pid=1HELIADE  RADULESCU-
Politeţea este adunarea la un loc a gustului celui bun a fiecărui veac.
=====
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Images?q=tbn:ANd9GcRzB7npv0ek_MJ_ddeNbqF1-u3jpmWZnFRj0aZvGCA1t3yJdR3xCA08KRUMihaela 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Images?q=tbn:ANd9GcRE0kq-7xznSrOS_qp14OodJixN50RKamAHM1MFexqI59V_qUP7xKZ2UtQDomnica 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Images?q=tbn:ANd9GcReUhIuqRhTw5LNw6Osph1qApU42b203ZtgPsshY3YxmqWY6-RCZ59ylvkDem 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Images?q=tbn:ANd9GcQt8VpuSZ-g1M5FotQuFVPgz1aMMpAZCZBN7TytA7BUZfexHlKRkC2CDZ62Irina 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Images?q=tbn:ANd9GcSBtIrlLazNuMWQkc39Rxyt_wxfYtyuQjqEAgBfy5RgufApniV7810V7UcDan 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Images?q=tbn:ANd9GcRUrDIY02K5QSYk_dfzOTeSHZqFQr0CHjtTIiUdpBAFjVukfUjP-VqeTRH1George 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Images?q=tbn:ANd9GcROIWkUqeodFXF95Nbu09WC_X-ZAUVKCmU7qfJvQhEIWqelA9nlq3_JSLMSperanta 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Images?q=tbn:ANd9GcQW6_9MK0mF9kjLUbrhny6npD2DtprWIsc5tNTvoQW5c4FK4hK60COAm1oMElan
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 24-11-1IRINA


Ultima editare efectuata de catre Admin in 10.09.15 9:40, editata de 146 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Re: Radulescu/Schwartzenberg[v=]

Mesaj Scris de Admin 31.10.07 18:36

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Main
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu, o eroina ca la carte

Mesaj Scris de Admin 30.10.07 17:34

Mihaela Radulescu, o eroina ca la carte E maritata cu un om bogat, este mama unui copil minunat, are o emisiune de mare succes ("Duminica in familie" - Antena 1), e foarte frumoasa, are bani, are casa cu gradina, masina... Pe scurt, are toate motivele sa fie fericita. Si, cind te-ai cuibarit asa, in starea asta de bine, ai toate motivele sa nu te legi la cap cu probleme care nu sint ale tale. Cel putin, asa ar gindi un om obisnuit. Din fericire, Mihaela nu este un om obisnuit. Si are o detenta extraordinara cind e vorba sa sara in sprijinul unei cauze bune. A sarit sa-i ajute pe nefericitii ramasi pe drumuri in urma inundatiilor, organizind un teledon cu efecte remarcabile. Tot ea a strins bani pentru ajutorarea indonezienilor loviti de tsunami. A induiosat-o soarta micutului nevazator, Eduard Leanca, si s-a zbatut, frizind im ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu vrea talk-show, indiferent de post

Mesaj Scris de Admin 26.10.07 11:11

Mihaela Radulescu vrea talk-show, indiferent de post
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty MIHAELA RADULESCU, ofertata sa pozeze nud in America

Mesaj Scris de Admin 07.10.07 13:45

MIHAELA RADULESCU, ofertata sa pozeze nud in America
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Ucisa intr-un film de groaza

Mesaj Scris de Admin 27.09.07 16:59

Ucisa intr-un film de groaza Productia americana "Fall Down Dead" (Se credea un Picasso) va avea premiera in aceasta seara la Hollywood Multiplex. Romגnii vor avea astfel ocazia sa vada doua vedete autohtone, pe Monica Birladeanu (Dean) si pe Mihaela Radulescu, prestind alaturi de actori straini precum Udo Kier, Dominique Swain sau David Carradine. Pentru aparitia in productia Hollywoodiana, vedeta Antenei 1, Mihaela Radulescu, s-a deplasat in Carolina de Nord pentru cinci zile. Filmarile propriu zise au durat doar doua nopti. Mihaela Radulescu a primit de la Radu Nicolau oferta de a aparea intr-o productie straina, acesta fiind singurul romגn care lucreaza la New Film International, companie de productie americana de film. "Cind a venit vorba de acest film si gindindu-se la posibilele modalilitati de promovare, Radu ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu si-a cumparat masina ecologica

Mesaj Scris de Admin 18.09.07 17:19

Mihaela Radulescu si-a cumparat masina ecologica Prezentatoarea emisiunii "Duminica in familie", Mihaela Radulescu, a devenit, de ieri, proprietara unei masini ecologice. Militanta convinsa pentru protejarea mediului inconjurator, Mihaela si-a pus in aplicare convingerile. Astfel, vedeta TV va putea fi vazuta in trafic doar la volanul unei masini ecologice, Toyota Hybrid Prius, de culoare albastra. In strainatate, aceeasi masina, tot de culoare albastra, este condusa de staruri precum Julia Roberts, Cameron Diaz si Leonardo di Caprio. Trebuie precizat ca Mihaela Radulescu si-a achizitionat bijuteria in schimbul unei sume accesibile, respectiv 26.450 de euro. "Nu am sa-i pun nume, nu imi place sa-mi alint obiectele, dar va avea tot respectul si consideratia din partea mea. Am comandat masina din catalog, culoarea este o surpriza chiar si ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty "Cand joc, ma bucur mai mult ca spectatorii!"

Mesaj Scris de Admin 15.09.07 16:41

"Cand joc, ma bucur mai mult ca spectatorii!"

Ultimul proiect la care lucra regretatul Dem Radulescu, dar pe care n-a reusit sa-l duca la sfarsit, este un scenariu de film de comedie, intitulat "Scoala de hoti". Pentru distributie, isi dorea sa-i stranga pe toti marii actori de comedie din tara, pentru a dovedi ca se poate face film de o calitate deosebita. Profesionalismului sau, actorul Dumitru Furdui i-a dedicat o mare atentie in cartea "Teatrul in comunism" (aparuta in 1999 in limba romana in Franta): "In tot Parisul, in toata Franta nu exista actor mai mare ca Bibanu'!".
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 T
Dupa ce a absolvit Institutul de Arta Teatrala si Cinematografie (1954, prima promotie), Dem Radulescu a locuit mai multi ani intr-o cabina a Teatrului National din Bucuresti, asemenea colegilor lui Gheorghe Cozorici si Constantin Rautchi. Perioada de actor a fost urmata la scurt timp de profesorat, ajungand ca astazi, alaturi de Sanda Manu, sa fie cel mai vechi profesor din Academie. Radulescu a instituit o traditie a scolii, fiind profesorul care le promitea studentilor ca nu-i va forma ca "Radulesti", ci le va contura personalitatea. De altfel, Bibanu' a fost un mare iubitor de copii, iar nasterea fiicei sale, Irina (12 ani), i-a schimbat viata. A fost casatorit cu actrita Teatrului Mic, Adriana Schiopu. Pasiunea pentru copii l-a determinat pe Dem Radulescu sa-i vada si pe actori drept "copiii de duminica ai societatii".
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 T
In lucrarea intitulata "Actorul - intre adevar si fictiune", de Doina Dragnea si Andrei Baleanu, se precizeaza ca singurul artist cu care poate fi asemuit Dem Radulescu este Geo Saizescu. Deoarece ambii "sunt extraordinar de profunzi si seriosi". Pentru Bibanu': "Universul teatral este ireal, dar atitudinea mea, ca interpret, fata de aceasta irealitate, trebuie sa fie aceeasi ca fata de realitate". Intr-un interviu pe care i-l dadea lui George Arion, in 1987, Dem Radulescu marturisea: "Eu, cand joc, ma bucur mai mult decat spectatorii".
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Raduleasca, proprietara de masina ecologicaMihaela Radulescu

Mesaj Scris de Admin 15.09.07 10:42

Raduleasca, proprietara de masina ecologica
Mihaela Radulescu va deveni, de saptamana viitoare, posesoarea unei masini [...]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty MIHAELA RADULESCU STRANGE BANI PENTRU PENSIE

Mesaj Scris de Admin 16.08.07 14:10

MIHAELA RADULESCU STRANGE BANI PENTRU PENSIE Vedeta Antenei 1 ii...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu: "Nu ma pot gandi la un barbat doar c

Mesaj Scris de Admin 15.08.07 14:20

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Bulb Mihaela Radulescu: "Nu ma pot gandi la un barbat doar ca sa-l ademenesc in asternut"
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Combina muzicală a lui Dem Rădulescu, chestiune de siguranţă

Mesaj Scris de Admin 04.08.07 21:58

Combina muzicală a lui Dem Rădulescu, chestiune de siguranţă naţională

Un raport al Securităţii legat de un turneu al Teatrului „Lucia Sturdza Bulandra” în Ungaria şi Berlinul Occidental po..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu face party cu Ayan in Israel

Mesaj Scris de Admin 04.08.07 21:51

Mihaela Radulescu face party cu Ayan in Israel

Vedeta Antenei 1, Mihaela Radulescu, a plecat in Israel, unde va serba ziua de nastere a fiului sau, Ayan, dar si faptul ca astazi Mihaela i..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Prima noapte de dragoste

Mesaj Scris de Admin 04.08.07 19:53

Prima noapte de dragoste Mihaela Radulescu, a marturisit ca prima sa experienta sexuala, care a avut loc la varsta de 17 ani, nu a fost atat de spectaculoasa cum se astepta.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Răduleasca are profil de infractor

Mesaj Scris de Admin 25.07.07 7:24

Răduleasca are profil de infractor
Potrivit reprezentanţilor Poliţiei de Frontieră, profilul Mihaelei Rădulescu, vedeta postului de televiziune Antena 1, coincide cu cel al unui traficant de droguri. Prezentă la aniversarea celor 143 de ani de la înfiinţarea Poliţiei de Frontieră, eveniment care s-a desfăşurat ieri la Casa de Cultură a Ministerului de Interne, Mihaela Rădulescu a declarat că s-a obişnuit să fie percheziţionată „la sânge“ de fiecare dată când merge în altă ţară.

Chiar dacă Mihaela Rădulescu este cea mai cunoscută vedetă a postului de televiziune Antena 1, şi apariţia sa, în oricare locaţie din ţară, iscă o „baie“ de mulţime, de autografe şi bliţuri, prezenţa acesteia în punctele de frontieră declanşează „codul roşu“. Asemeni unui infractor de mare calibru, moderatoarea se bucură de un tratament „special“ la ieşirea sau intrarea în ţară. Invitată la aniversarea celor 143 de ani de la înfiinţarea Poliţiei de Frontieră, Mihaela Rădulescu a povestit ziariştiilor prezenţi despre „umilinţa pe care o îndură“ în momentul în care trece graniţa ţării. „Am sesizat că poliţiştii de frontieră din ţările în care mă duc mă controlează de fiecare dată când trec graniţa, fapt pentru care i-am întrebat de ce îmi aplică numai mie acest tratament“. Răspunsul venit din partea vameş ilor de fronieră străini a bulversat- o pe Mihaela atât de mult, încât aceasta a rămas fără cuvinte. „Vameşii de frontieră s-au scuzat şi mi-au spus că profilul meu coincide perfect cu cel al unui traficant de droguri. Acest fapt îi obligă, conform regulamentului, să îmi aplice un control mai amănun- ţit“, a adăugat aceasta. Reprezentanţ ii Poliţiei de Frontieră, prezenţi la Casa de Cultură a Ministerului de Interne, au încercat o „reconciliere“ cu vedeta Antenei 1, „mituind- o“ cu o uniformă specifică oamenilor legii de la frontieră. Deoarece „echipamentul“ primit de Mihaela poate deschide orice uşă din punctele de trecere a frontierei, antenista a declarat că va îmbrăca frumoasa uniformă în momentul în care va părăsi ţara. Chiar dacă vestimentaţia nu aparţine unui creator de modă celebru şi este produsă în serie mare, Mihaela speră să eclipseze „profilul ei de traficant de droguri“ cu ajutorul ţinutei respective. Pentru că Mihaela Rădulescu a declarat că nu ştie ce va face totuşi cu uniforma primită cadu, ziariştii prezenţi la eveniment i-au sugerat „colegei de breaslă“ să participe la una dintre ediţiile emisiunii „Surprize, surprize“. Nu ştim dacă Răduleasca va da curs acestei propuneri, însă în toamnă, la următoarea licitaţie prezentată de aceasta, cu siguranţă pe lista produselor scoase la „vânzare“ în scopuri caritabile se va afla şi celebra uniformă de vameş. Dacă în sală printre licitatori se va afla şi omul de afaceri Ion Ţiriac, Mihaela Rădulescu va îmbrăca şi dezbrăca ţinuta, pentru a smulge din contul milionarului, în scopuri caritabile, cât mai mulţi bani. Aşa cum a procedat în urmă cu câteva săptămâni, la ultima licitaţie pe care a prezentat-o.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Vacanta in SUA si in Israel

Mesaj Scris de Admin 21.07.07 11:32

Vacanta in SUA si in Israel

http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=183219


Vedeta Antenei 1, Mihaela Radulescu, se afla in aceste zile in America, unde, pe langa faptul ca isi petrece vacanta alaturi de sotul sau, Elan Schwartzenberg, va da si niste probe pentru un film de actiune american. Dupa ce se va intoarce din Statele Unite, Mihaela va pleca impreuna cu Elan si fiul lor, Ayan, in Israel, la bunicii baietelului.
Libertatea: Cum iti petreci vacanta?
Mihaela Radulescu: Acum sunt in SUA, in vacanta, la Los Angeles. Treaba pe care o am aici cu filmul ne-a facut sa ne gandim si la un concediu in America, asa ca am plecat cu sotul meu. Doar in Israel il voi lua si pe Ayan, pentru ca bunicii de-acolo abia-l asteapta.

Pentru ce film dai probe?
Nici eu nu stiu mai mult in momentul acesta, ci doar ca aceeasi echipa de productie cu care am lucrat la primul film american m-a propus pentru un nou rol. E un film de actiune, un thriller, si voi juca, daca iau proba, rolul unei spioane.

Ce mai face Ayan?
E foarte incantat de gradinita in limba ebraica la care merge. Are deja prieteni si chiar o fetita pe care o prefera altora.

Ai debutat ca scriitoare. Cum a fost primita cartea ta, 'Despre lucruri simple'?
Deja e cea mai bine vanduta carte de la editura Polirom. Nu pot fi decat magulita. Pana la sfarsitul anului voi reveni cu o carte noua, de data asta de fictiune.
Casting pentru un nou film

Mihaela Radulescu a jucat in cateva scene din primul lungmetraj semnat de Tudor Giurgiu, 'Legaturi bolnavicioase', in filmul '15', regizat de Sergiu Nicolaescu, dar si in pelicula americana 'Fall Down Dead'. Zilele acestea ea va sustine un casting pentru cel de-al patrulea film din cariera sa cinematografica.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu si Monica Barladeanu, impreuna pe pl...

Mesaj Scris de Admin 16.07.07 19:59

Mihaela Radulescu si Monica Barladeanu, impreuna pe pl...
Mihaela Radulescu va juca in premiera, alaturi de Monica Barladeanu, pe marile ecarane ale lumii.
Fall Down Dead este fimul ce o va aduce alaturi de romanca ce a cucerit Hollywood-ul, pe indragita Mihaela Radulescu.

Monica Barladeanu si Mihaela Radulescu sunt protagonistele unui thriller plin de suspans, in care un criminal in serie pandeste si ucide femei in modul cel mai crud si ingenios.

Filmul va avea premiera in Romania pe data de 27 iulie si va putea fi vizionat la cinematografele Hollywood Multiplex, Movieplex si Cityplex.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Rădulescu regizează primul său lungmetraj

Mesaj Scris de Admin 11.07.07 19:59

Mihaela Rădulescu regizează primul său lungmetraj

Pentru Mihaela Rădulescu maternitatea a fost benefică şi pe plan profesional, nu numai sentimental, căci în lungile nopţi în care îl veghea pe fiul său, Ayan, a învăţat să scrie un scenariu de film.

Studentă în anul al II-lea la Facultatea de Film, secţia Regie, Mihaela Rădulescu spune că şi-a dorit să devină regizor de când avea 20 de ani, numai că nu îşi permitea pe vremea aceea să urmeze cursurile necesare. „Nici în televiziune nu am avut şcoală, dar totuşi a face regie de film este altceva, nu poţi să te pregăteşti suficient dacă nu ai nişte cunoştinţe de bază“, a spus moderatoarea tv.

„În cele câteva ore pe noapte, în care dormea copilul, şi în care mă simţeam liniştită, scriam... Şi am ajuns să scriu primul meu scenariu de lungmetraj, de 85 de pagini, care are la bază povestea neîmplinită de dragoste dintre o ţigancă şi un român. Am depus acest scenariu de film la concursul CNC din noiembrie şi am fost respinsă cu nota 6,33, o notă destul de bună totuşi“, a mai spus Mihaela, mândră de noul său aparat de filmat, care funcţionează pe peliculă, este vechi din anul 1950, marca Christen, şi a fost adus special pentru ea din Israel, de către socrul său.

Rădulescu mai spune că abia aşteaptă să tragă primele cadre cu acest aparat, cu toate că nu se consideră un regizor-cameraman, ci mai degrabă unul care aduce doar stările necesare unei scene perfecte.

Mihaela se declară împăcată cu sine, stare pe care nu o avea în trecut, când simţea permanent nevoia să demonstreze lumii ceva.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Răduleasca, dezbrăcată de Ţiriac

Mesaj Scris de Admin 05.07.07 11:42

Răduleasca, dezbrăcată de Ţiriac

Mihaela Rădulescu, ambasadoarea United Wey România şi totodată prezentatoarea licitaţiei desfăşurate în cadrul Galei Charty Dinner, a acceptat să fie dezbrăcată, în scopuri caritabile, de omul de afaceri Ion Ţiriac. La acest „incident“ au asistat: Adrian Cioroianu, Luminiţa Anghel, Bogdan Fraedrich, Ionuţ Lupescu, alături de soţie, Marie-Rose Mociorniţa, Dan Adamescu, Oana Cuzino, Dana Deac, actorul Adrian Păduraru şi Gabi Szabo, marţi seară, la Palatul Parlamentului, cu ocazia concertului caritabil susţinut de tenorul Jose Carreras.

Celebrul tenor Jose Carreras a susţinut, marţi seară, un concert caritabil, în cadrul Galei Charity Dinner, eveniment desfăşurat la Palatul Parlamentului în faţa a peste 300 de invitaţi. Nici caracterul umanitar al acestei gale,(toţi banii strânşi vin în sprijinul Fundaţiei United Way România), şi nici prezenţa tenorului Jose Carreras nu au fost motive suficient de întemeiate pentru politicienii clasei politice, mari absenţi ai acestui eveniment. Printre invitaţii care au binevoit să susţină această acţiune caritabilă puteau fi recunoscuţi: omul de afaceri Ion Ţiriac, ministrul de Externe al României Adrian Cioroianu, Luminiţa Anghel şi Bogdan Fraedrich, organizatorii evenimentului, dar şi Ionuţ Lupescu, alături de soţie, Marie-Rose Mociorniţa, Dan Adamescu, Oana Cuzino, Dana Deac, actorul Adrian Păduraru şi fosta atletă Gabi Szabo, aceştia ocupând mesele a căror locuri costau 500 de euro/ menu. Cel mai aşteptat moment al serii a fost concertul extraordinar susţinut de Jose Carreras. Tenorul a amuţit auditoriul în timp ce interpreta „Fenestra che lucive“, „Roso-Pel teu amor“ sau „Musica proibita“, arii celebe la sfârşitul cărora publicul a aplaudat frenetic. Acompaniat de Orchestra Filarmonicii George Enescu, dirijată de David Gimenez, nepotul tenorului, Carreras a interpretat, în stilul inconfundabil, câteva arii alături de invitata sa, soprana Alexandra Coman. Publicul select a respectat cu sfinţenie regulile stricte impuse de tenor în timpul concertului. Acestea au fost aduse la cunoştinţa invitaţiilor de prezentatoarea şi totodată organizatoarea evenimentului, solista Luminiţa Anghel. La finalul acestuia, atât tenorul, cât şi Alexandra Coman, soprana alături de care a concertat Carreras, au revenit pe scenă la cererea publicului ce nu mai contenea din aplauze. „A fost un concert extraordinar care m-a emoţionat. Chiar dacă îl mai ascultasem pe Jose Carreras şi în decembrie 2004, când a concertat la Bucureşti, am avut aceleaşi emoţii. Este un eveniment emoţionant, care ne arată că suntem pe drumul cel bun. O gală care ţine de normalitate“, a declarat Adrian Cioroianu la sfârşitul concertului susţinut de logodnica sa, soprana Alexandra Coman.

Caritate cu stomacul plin
Evenimentul a fost însă gândit, aşa cum era şi firesc, în scopul de a-i destinde pe invitaţi şi de a-i determina „să-şi deschidă punga“. Muzica de înaltă clasă şi cina festivă (meniul a fost alcătuit din File de vită „Don Carlos“, servit cu cartofi gratinaţi, ciuperci sote, Terina de Foie Gras cu jeleu de vin de Porto şi pere caramelizate) au fost urmate de licitaţia în urma căreia se dorea a fi strânse cât mai multe fonduri. Şi cine putea strânge aceste fonduri decât o prezentatoare experimentată ca Mihaela Rădulescu, cunoscută pentru harul de a cere şi a primi sume enorme în schimbul lucrurilor licitate. Stiloul donat de Jose Carreras, a intrat în posesia omului de afaceri Ion Ţiriac, contra sumei de 3.000 de euro, iar Laura Chuş de la Chanel a devenit proprietara tabloului semnat Ion Pancea, donat de Mihaela Rădulescu, contra sumei de 4000 de euro. Deoarece Ion Ţiriac, reprezentantul Mercedes în România, nu putea să accepte oferta celor de la Maseratti - de a vizita una din fabricile lor -, excursia a fost licitată şi adjudecată de Mihaela Rădulescu, contra sumei de 2.000 euro. Lupta cea mare s-a desfăşurat între licitatorii care au dorit să intre în posesia sticlei de şampanie, donate de Amalia şi Ilie Năstase, licoare ce a ajuns în braţele Flaviei Anastasiu în schimbul a 3.000 de euro. Tabloul graficianului Marcel Chirnoagă a fost adjudecat de Ion Ţiriac cu 2.000 euro, iar oferta de a locui un weekend chiar în apartamentul ocupat de Carreras la Hotelul Marriott a fost licitată de Bogdan Fraedrich, pentru 2.000 euro. „Cred că Luminiţa şi Bogdan au nevoie de o pauză după o aşa organizare“, a declarat Mihaela Rădulescu, prezentatoarea care a reuşit să mai obţină 2000 euro contra unui weekend la Viena, de care va beneficia reprezentantul firmei Maseratti.

Ţiriac a dezbrăcat-o pe Răduleasca în scopuri caritabile
Ultimul produs licitat, tricoul donat de Cristi Chivu cu număr şi semnătură proprii, a făcut deliciul publicului şi a presei prezente în sală. Licitaţia a început de la 500 de euro. Licitatorii cei mai înfocaţi fiind Ion Ţiriac, Ionuţ Lupescu şi Gabi Szabo, personalităţi ale lumii sportive. „Haideţi oameni buni că-i în scopuri caritabile. Dacă aş pune tricoul ăsta pe E-bay, aş obţine 10.000 de euro pe el, credeţi-mă“, spunea Mihaela în încercarea de a obţine un preţ mai bun. În momentul în care Ionuţ Lupescu a oferit pentru acest tricou suma de 6.000 de euro, se părea că licitaţia a luat final. Însă, imediat după ce Mihaela sa îmbrăcat cu acesta şi a coborât de pe scenă, aşezându-se strategic lângă Ion Ţiriac, lucrurile au luat o altă turnură. „Dacă oferă cineva 7.000 de euro, îl dau jos imediat. Soţul meu e la Moscova şi oricum el ştie de ce sunt în stare în scopuri caritabile“, a adăugat Răduleasca. Într-un final, Ion Ţiriac a oferit 7.000 de euro pe tricou, dar a şi dezbrăcat-o pe Mihaela de acesta, în văzul tuturor. Mai mult, el a returnat tricoul, declarând public că cei 7.000 de euro rămân donaţi, iar articolul a fost licitat pentru a doua oară şi a ajuns în posesia Mariei Chervenschi, contra sumei de 2.000 de euro. Chiar dacă gurile rele vor spune că Răduleasca şi Andreea Marin îşi calcă veşnic pe urme, repetând şi împărţind acelaşi bărbat (Ion Ţiriac), putem spune că nu contează cine pe cine îmbracă, sau dezbracă, dacă este în beneficiul persoanelor defavorizate. Mai ales că în urma licitaţiei au fost strânşi 23.500 de euro, sumă de bani ce va merge alături de cea colectată pentru fiecare menu către Fundaţia United Wey România.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Rădulescu, cucerită de un puşti de 12 ani

Mesaj Scris de Admin 26.06.07 11:46

Mihaela Rădulescu, cucerită de un puşti de 12 ani

Proconsul a filmat recent la Veneţia un nou videoclip intitulat "Pentru tine". Pe parcursul videoclipului Mihaela Rădulescu interpretează rolul unei femei frumoase care e cucerită de un puşti de 12 ani, potrivit Roton.
În primul single de pe viitorul album al formaţiei lui Bodo îi vom descoperi pe rand şi pe cei de la Proconsul interacţionand cu personajele principale.
Noul material discografic va ieşi pe piaţă în toamnă şi va cuprinde 11 melodii noi - balade, dar şi piese mai ritmate.
Cel mai recent material lansat de Proconsul este "Balade pentru tine" şi cuprinde 11 hit-uri mai vechi ale trupei în varianta live.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu a facut bani in cazinouri

Mesaj Scris de Admin 24.06.07 19:21

Mihaela Radulescu a facut bani in cazinouri

Pana sa devina vedeta, Mihaela Radulescu a practicat diverse job-uri care sa-i aduca o sursa de venit. Printre altele, ea a lucrat ca sofer de taxi, a fost special guest editor la o revista pentru femei, moderator radio, prezentatoare a zeci de spectacole de divertisment, chiar si in Germania, SUA sau Israel, regizor si operator a doua filme documentare, in Irak si Afganistan. De asemenea, a fost angajata ca instructor de gimnastica aerobica si fitness (cu atestat), si a prestat chiar si intr-un bar de noapte, din cadrul unui hotel cunoscut, ca prezentatoare, sau a fost dansatoare in trupa Brandusei Novac. Mai putin cunoscut este faptul ca vedeta Antenei 1 a castigat ceva bani si ca MC in diverse cazinouri. Pentru a prezenta vreun eveniment, Mihaela percepea suma de 500 de dolari. Ea si-a facut insa cu brio meseria in cazinouri precum Palace sau Sofitel. Dupa multe incercari de a practica o meserie care sa-i asigure un venit, mai ales ca la acea vreme avea nevoie de bani sa achite chiria la garsoniera in care locuia, Mihaela si-a facut debutul in televiziune in 1994. In prezent, prezentatoarea este si studenta la Facultatea de Arte, sectia regie film.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu, in noul videoclip Proconsul

Mesaj Scris de Admin 23.06.07 19:47

Mihaela Radulescu, in noul videoclip Proconsul

Noul clip Proconsul a fost filmat la Venetia, unul din cele mai romantice orase din lume, transformat pentru doua zile intr-un urias platou de filmare.
Echipa de filmare si trupa Proconsul au inlocuit Bucurestiul cu Venetia si masinile cu gondolele. Alaturi de Bodo si compania, invitat special in clipul piesei "Pentru tine" este vedeta Antenei 1 Mihaela Radulescu, ea fiind din start foarte incantata de ideea de a filma alaturi de Proconsul.

Mihaela Radulescu interpreteaza rolul unei femei frumoase care e cucerita de un pusti de 12 ani. Pe parcursul clipului regizat de Dragos Buliga ii vom descoperi pe rand si pe cei de la Proconsul interactionand cu personajele principale.

Acest clip anunta lansarea unui nou album Proconsul care va avea loc in toamna si pe care veti gasi 11 piese nou-noute, balade dar si melodii mai ritmate.

Duminica, toata trupa Proconsul e invitata la Duminica in familie pentru a depana impreuna cu Mihaela Radulescu amintiri de la filmari si pentru a fi difuzat in premiera un making of al clipului.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu lucreaza la cel de-al doilea copil

Mesaj Scris de Admin 17.06.07 18:13

Mihaela Radulescu lucreaza la cel de-al doilea copil

Copilul iti schimba viata fundamental. Si ti-o schimba, in mod categoric, in bine. Indiferent care a fost conturul vietii tale pana in acel punct. E o fiinta noua, cu care te trezesti, dintr-o data, in brate, dar care nu vine de nicaieri, ci vine chiar din tine si din cel cu care imparti bucuria asta. Maternitatea iti da prilejul sa te gandesti la ce inseamna o viata noua, marturisea Mihaela Radulescu, referindu-se la bucuria pe care i-a adus-o nasterea baietelului sau, acum in varsta de trei ani. Vedeta a destainuit, recent, ca-si doreste in viitorul apropiat, si cel de-al doilea copil, mai precis o surioara pentru Ayan. Cum a avut doua sarcini extrauterine, acest lucru este greu de realizat, pe cale naturala. Prezentatoarea nu s-a descurajat si s-a interesat la mai multe clinici de specialitate, pentru a beneficia de cele mai bune tratamente, dupa ce a obtinut aprobarea sotului sau pentru a ramane din nou insarcinata. Prezentatoarea vrea o fetita, pentru a avea pereche. Altfel, printre planurile de viitor ale Mihaelei, se afla si construirea unei case, pe terenul cumparat pe litoralul romanesc. Pana atunci, vedeta va pleca impreuna cu familia sa intr-o vacanta in Israel, la socrii sai.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu prefera vacantele pe litoralul romanesc

Mesaj Scris de Admin 14.06.07 19:11

Mihaela Radulescu prefera vacantele pe litoralul romanesc

Unii imbina utilul cu placutul si petrec concediul in campul muncii. Altii abia asteapta sa sune clopotelul si sa-si ia zborul peste mari si..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu: Am facut avort in luna a patra

Mesaj Scris de Admin 13.06.07 17:11

Mihaela Radulescu: Am facut avort in luna a patra.........

Prezentatoarea “Duminicii in familie” a fost intotdeauna o fire deschisa, care spune ce gandeste si nu pare sa-i fie teama de co..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Mihaela Radulescu - cel mai mare succes la Bookfest

Mesaj Scris de Admin 11.06.07 6:46

Mihaela Radulescu - cel mai mare succes la Bookfest Prezenta simbata, la Tirgul de carte Bookfest, vedeta Antenei 1, Mihaela Radulescu, s-a intilnit cu cititorii la standul editurii Polirom. Pentru citeva ore, tirgul de carte a fost blocat, de parca ar fi sosit cel mai mare star hollywoodian, astfel incit, celelalte lansari programate in acelasi interval de timp, au fost aminate pentru mai tirziu. Indragita amfitrioana a "Duminicii in familie" a adunat in jurul ei oameni de toate virstele, care, aflind ca va fi la tirg, i-au adus flori si daruri, cerindu-i in schimb doar un autograf pe cartea sa. Tineri, virstnici, copii au stat ore in sir la rind din dorinta de a se afla, macar pentru o clipa, in apropierea Mihaelei, considerata cea mai iubita prezentatoare de televiziune. Ca de obicei, vedeta a suportat cu zimbetul pe buze asaltul adm ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 11 Empty Re: Radulescu/Schwartzenberg[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum