Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Radulescu/Schwartzenberg[v=]

Pagina 12 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Radulescu/Schwartzenberg[v=]

Mesaj Scris de Admin 25.03.06 20:28

Rezumarea primului mesaj :

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Th?id=OIP.Mfbc0370860f4fc422e6945d1bdaf68afo1&w=130&h=150&c=7&rs=1&qlt=90&o=4&pid=1HELIADE  RADULESCU-
Politeţea este adunarea la un loc a gustului celui bun a fiecărui veac.
=====
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Images?q=tbn:ANd9GcRzB7npv0ek_MJ_ddeNbqF1-u3jpmWZnFRj0aZvGCA1t3yJdR3xCA08KRUMihaela 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Images?q=tbn:ANd9GcRE0kq-7xznSrOS_qp14OodJixN50RKamAHM1MFexqI59V_qUP7xKZ2UtQDomnica 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Images?q=tbn:ANd9GcReUhIuqRhTw5LNw6Osph1qApU42b203ZtgPsshY3YxmqWY6-RCZ59ylvkDem 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Images?q=tbn:ANd9GcQt8VpuSZ-g1M5FotQuFVPgz1aMMpAZCZBN7TytA7BUZfexHlKRkC2CDZ62Irina 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Images?q=tbn:ANd9GcSBtIrlLazNuMWQkc39Rxyt_wxfYtyuQjqEAgBfy5RgufApniV7810V7UcDan 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Images?q=tbn:ANd9GcRUrDIY02K5QSYk_dfzOTeSHZqFQr0CHjtTIiUdpBAFjVukfUjP-VqeTRH1George 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Images?q=tbn:ANd9GcROIWkUqeodFXF95Nbu09WC_X-ZAUVKCmU7qfJvQhEIWqelA9nlq3_JSLMSperanta 
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Images?q=tbn:ANd9GcQW6_9MK0mF9kjLUbrhny6npD2DtprWIsc5tNTvoQW5c4FK4hK60COAm1oMElan
Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 24-11-1IRINA


Ultima editare efectuata de catre Admin in 10.09.15 9:40, editata de 146 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Rădulescu se vinde bine

Mesaj Scris de Admin 10.06.07 7:10

Mihaela Rădulescu se vinde bine
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Rădulescu, cea mai elegantă!

Mesaj Scris de Admin 08.06.07 20:33

Mihaela Rădulescu, cea mai elegantă!
Vedeta de televiziune Mihaela Rădulescu a primit premiul pentru eleganţă la ediţia lunii mai a Premiilor VIP. Se pare că, pe langă faptul că este şi una dintre cele mai puternice susţinătoare ale cauzelor umanitare din Romania, frumoasa moderatoare a avut cea mai spectaculoasă lună. În plus, un participant de elită la recenta lansare de carte pe care a avut-o caştigătoarea, Constantin Bălăceanu Stonici, a fost cel care i-a acordat premiul Mihaelei Rădulescu şi totodată a şi recunoscut de ce "o iubeşte pe vedetă". Deşi nu a putut să stea pana la sfarşit şi a venit cu puţina întarziere de ora stabilită Mihaela a fost asaltată de presă şi de cei care erau în sală.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Rădulescu nu vrea servitori

Mesaj Scris de Admin 06.06.07 7:55

Mihaela Rădulescu nu vrea servitoriMihaela Rădulescu se declară a fi o gospodină. Pe lângă preparatele pe care adoră să le facă pentru soţul şi fiul său atunci când are timp, prezentatoarea se ocupă şi de alte treburi casnice. Ca, de exemplu, făcutul patului. Aceasta declară că primul lucru pe care îl face dimineaţa după ce se trezeşte este să-şi facă patul. Niciodată nu pleacă de acasă înainte de a face acest lucru, pentru că este foarte superstiţioasă şi are impresia că toată ziua îi va merge rău. Ba mai mult, şi dacă se află undeva în deplasare, într-un hotel sau la cineva apropiat, nu pleacă din cameră până nu este patul făcut.

„Soţul meu mereu mă tachinează pe tema asta şi îmi spune că măcar atunci când suntem în vacanţă să las menajera să-mi facă patul, dar eu prefer să mă ocup personal de asta“, a spus moderatoarea de la Antena 1. Singurul moment în care nu poate să-şi aranjeze camera înainte de a pleca de acasă este atunci când soţul ei încă doarme, iar ea e nevoită să plece la o oră prea matinală. În acest caz, o lasă pe menajera ei să se ocupe.

Mihaela se declară o persoană foarte comună pentru „funcţia“ ei. Ea spune că îi place să-şi sădească flori în grădina pe care o are la Izvorani sau să se ocupe personal de curăţenia casei. „Am fost obişnuită să fac totul cu mâna mea, de mică. Ar fi un snobism din partea mea să plătesc acum pe altcineva, pentru a-mi face lucruri pe care ştiu să le fac foarte bine şi singură“, a mai declarat Mihaela Rădulescu.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela, ajutată în materie de... oliţe!

Mesaj Scris de Admin 04.06.07 13:41

Mihaela, ajutată în materie de... oliţe!

Asemenea oricărei mămici, Mihaela Rădulescu a întâmpinat probleme, la un moment dat, în creşterea copilului. Acest lucru l-a recunoscut în timpul emisiunii „Duminica în familie“.

La loc de cinste printre invitaţii ediţiei s-a aflat Irina Petrea, celebra dădacă a postului Prima TV şi totodată fosta colegă de bancă a moderatoarei. „Irina m-a ajutat să obţin note mai mari la anumite materii care mie nu-mi plăceau. Copiam de la ea şi eram bine“, a mărturisit Mihaela în plină emisiune.

Prezentatoarea a mai recunoscut că, în anumite momente, prietenia care le leagă i-a fost de mare ajutor, mai ales când „Super Nanny“ devenise celebră corectând comportamentul puştilor obraznici: „I-am dat telefon Irinei într-o zi şi i-am spus ce probleme aveam eu la vremea respectivă, când fiul meu avea 2 ani. I-am cerut un sfat... Acum pot să mărturisesc victoria absolută a unei mame. Copilul meu face pipi şi ce mai trebuie, la oliţă, datorită Irinei Petrea“. Pe data de 8 iunie, amândouă se vor deplasa la Liceul „Petru Rareş“ din Piatra Neamţ unde vor sărbători 20 de ani de la terminarea şcolii. O zi mai târziu, pe 9 iunie, ambele vor avea lansare de carte. Mihaela Rădulescu va lansa „Despre lucrurile simple“, iar Irina Petrea lansează „Şi tu poţi fi super-nanny: Cum să-ţi creşti bine copilul“.

„Era fan Andreea Marin...“
Printre alţi invitaţi prezenţi în platou s-a aflat şi actorul Ioan Isaiu, care a povestit peripeţiile prin care a trecut ca să ajungă la „Duminica în familie“: „Am primit două amenzi de circulaţie, ambele astăzi, când veneam spre emisiune. Prima pentru depăşirea vitezei într-o localitate şi a doua la ieşirea din ea, atunci când am şi încercat să mă scot faţă de agent spunându-i că merg la Mihaela Rădulescu în emisiune. Când a auzit acesta unde merg, pe lângă amendă, mi-a luat şi două puncte. Ce să înţeleg?“. „Era fan Andreea Marin“, a răspuns prompt Mihaela Rădulescu. Date fiind calităţile sale actoriceşti, nu vă putem spune dacă Răduleasca a răspuns pe un ton ironic sau a căutat să întreţină „scandalul regizat de presă“, cel care o priveşte pe ea şi pe Andreea Marin...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Rădulescu, lansare cu morcovi şi grisine

Mesaj Scris de Admin 31.05.07 10:33

Mihaela Rădulescu, lansare cu morcovi şi grisine

Vedeta Antenei 1 a lansat, la „Casa Doina“, a doua carte din cariera sa de scriitor, intitulată „Despre lucrurile simple“. Locaţia aleasă a fost plină ochi cu personalităţi publice, oameni de afaceri, oameni politici, actori, compozitori muzicali, şi aşa mai departe. Veniturile obţinute în urma vânzărilor vor fi donate Fundaţiei United Way, cunoscută pe plan internaţional ca una dintre cele mai filantropice organizaţii mondiale.

Atât de mult s-a implicat prezentatoarea tv încât, la un moment dat, a făcut o declaraţie ce a lăsat audienţa, ce era numai ochi şi urechi la ea, cu gura căscată: „Decât să vă dau mâncare şi băutură la fiecare, pe săturate, ceea ce m-ar fi costat aproximativ 4.000 de euro, am ales să donez această sumă fundaţiei“. Lăudabil gest şi... foaaarte tare, frate! Am fost un pic amuzaţi să vedem cum vedete ca, Daciana Sârbu, Mihai Gâdea, Mircea Badea, Geo Saizescu, Virgil Ianţu, Monica Tatoiu, Maia Morgenstern, Cristina Ţopescu, Dana Deac, Silviu Prigoană, Adriana Bahmuţeanu, Andrei Gheorghe, Cristian Boureanu (alături de consoartă), Andreea Esca, Marius Moga, Iulia Vântur sau Elena Udrea au ronţăit cu pasiune morcovi şi grisine. Nu în fiecare zi se întâmplă una ca asta, iar scopul caritabil al lansării plus prestanţa Mihaelei Rădulescu nu a permis obiecţii sau strâmbături din nas.

Vedetele i-au ajutat pe copii
O mică precizare: nu am mai văzut de foarte multă vreme un asemenea aflux de vedete pe metru pătrat, ceea ce nu face decât să îi ateste, pentru a „n“-a oară, statutul ei de vedetă, în adevăratul sens al cuvântului. În cadrul lansării, „diva“ i-a rugat pe toţi cei prezenţi să contribuie cu niscaiva bănuţi, pe care ea îi va folosi tot în scopuri caritabile. Vă asigurăm că au fost o sumedenie de oameni cu dare de mână... De asemenea, cine voia să cumpere cartea, care costă 20 RON, după câte am observat, putea obţine un autograf din partea ei. Din fericire, am observat că au existat destul de mulţi invitaţi ce abia aşteptau să-i citească noua creaţie. Ca bârfă mondenă, am aflat de la Mihaela că fardurile ei preferate sunt cele de la Channel, în contextul în care toată lumea tăbărâse asupra ei pentru a-i afla „secretul tinereţii“... Putem spune că nu are gusturi rele deloc. Oricum, pe noi ne-a uns pe inimă faza cu morcovii şi grisinele. Felicitări!
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Despre lucrurile simple cu Mihaela Radulescu

Mesaj Scris de Admin 31.05.07 8:59

Despre lucrurile simple cu Mihaela Radulescu Cind o vedeta de televiziune se adreseaza direct telespectatorilor, masura in care gindurile exprimate de ea ajung la sufletul publicului e greu de apreciat. Daca nevoia de comunicare cu publicul se concretizeaza in paginile unei carti, lucrurile se schimba. E de presupus ca oamenii care vor sa afle mai multe despre o persoana publica vor merge sa cumpere cartea. De-a lungul vremii, am mai citit carti scrise de vedete, dar marturisesc ca mai toate sint alcatuite in asa fel incit, printre rinduri, sa razbata o imagine idilica a autorului. Cartea Mihaelei Radulescu, "Despre lucrurile simple", poarta amprenta cunoasterii de sine, a confruntarii cu propriul ego, intr-un mod captivant, prin sinceritatea cu care raporteaza succesele ei la locul si timpul de unde a plecat... Marti seara, ma indre ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Radulescu face vacanta in Los Angeles

Mesaj Scris de Admin 30.05.07 20:11

Mihaela Radulescu face vacanta in Los Angeles

Telespectatorii care s-au obisnuit sa o vada pe Mihaela Radulescu in fiecare duminica, la Antena 1, vor fi nevoiti sa se lipseasca de vedeta..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Radulescu, despre presedinte: Nu stiu nici un anima

Mesaj Scris de Admin 25.05.07 19:04

Mihaela Radulescu, despre presedinte: Nu stiu nici un animal care ar jigni o femeie in felul acesta

Gazda „Duminicii in familie“, Mihaela Radulescu, este cunoscuta pentru sinceritatea ei dezarmanta. Nu o data a avut curajul sa d ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Radulescu: „La Medeleni“ a stirn

Mesaj Scris de Admin 25.05.07 12:00

Mihaela Radulescu: „La Medeleni“ a stirnit in mine dragostea
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Marius Rizea îi este recunoscător lui Dem Rădulescu

Mesaj Scris de Admin 24.05.07 18:47

Marius Rizea îi este recunoscător lui Dem Rădulescu
Marius Rizea este unul dintre actorii care joacă în piesa "Sambătă, duminică, luni", o comedie a cărei premieră a avut loc pe 18 mai la Teatrul Naţional.
Regia spectacolului este semnata de Dinu Cernescu, iar din distributie fac parte Cecilia Barbora, Costel Constantin, Afrodita Androne, Gavril Patru, Irina Cojocar, Marius Rizea, Rodica Muresan, Cristian Cretu sau Liliana Hodorogea.

- Piesa în care joci a fost primită de public, cu aplauze şi hohote de ras, vă aşteptaţi la acest lucru?
- Da, însă în acest moment piesa este una simplă, însă părerea mea este că acest spectacol va arăta mult mai bine după vreo 10 reprezentaţii. Piesa poate fi văzută şi digerată şi acum, pentru că este o comedie simplă care te păstrează cu zambetul pe buze timp de două ore şi doăzeci de minute dar cred că o revenire după un anumit număr de spectacole va arăta cu totul altfel, în bine...
- Din celelalte piese în care joci, publicul a observat că eşti un maestru al improvizaţiilor...
- Îmi place să improvizez, dar în general asta am furat-o de la profesorul meu Dem Rădulescu, care era un maestru al improvizaţiei şi de multe ori ceea ce propunea şi la repetiţie şi în spectacole nu făcea altceva decat să îmbogăţească calitatea jocului, să aducă lucruri bune în spectacol. Eu respect schiţa pe care am construit-o împreună cu regizorul, dar îmi place să adaug lucruri noi şi bune la personaj, reacţii noi, dar să ştii că aceste lucruri se descoperă de multe ori în timp ce joci, în funcţie şi de jocul partenerilor. Asta-i cel mai important lucru, dacă ceea ce propui tu ca actor este cumpărat de spectator, pentru că dacă propui lucruri care nu coincid cu jocul şi situaţia pe care a construit-o regizorul atunci publicul te taxează imediat iar dacă aduci ceva nou care este şi bun, atunci reacţia este pe masură.
- Cat timp au durat repetiţiile la această piesă?
- Repetiţiile au durat foarte puţin, asta vroiam să punctez , o mare calitate a regizorului Dinu Cernescu cu care am lucrat pentru prima dată, este că a imprimat o atmosferă relaxantă la repetiţii, a fost deschis la propunerile actorilor, a lăsat mult să vină jocul din partea noastră, a actorilor, dar în primul rand a ştiut să colaboreze cu actorul, ce a vrut să facă a făcut şi a reuşit să ne convingă de ceea ce-şi dorea să facă dar am fost extrem de receptivi. Este cel mai bun lucru în realizarea unui spectacol cand se crează colaborarea între regizor şi actor.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Radulescu, vedeta Galei Premiilor Pantene 2007

Mesaj Scris de Admin 23.05.07 17:58

Mihaela Radulescu, vedeta Galei Premiilor Pantene 2007
Marti seara, Sala Mare a Teatrului National din Capitala a gazduit cea de-a 6-a editie a Galei Premiilor Pantene, un eveniment cunoscut si sub numele de "Oscarul Industriei de Frumusete din Romania". Asa cum era de asteptat, la eveniment au participat o serie de vedete din moda si televiziune.


Alaiul vedetelor mioritice a inceput sa soseasca la TNB inca de la ora 19.45. Rand pe rand, vedete precum: Andreea Esca (impreuna cu sotul), Laura Cosoi, Iulia Vantur, Maria Melescanu si Peter Imre, Oana Roman, Catinca Roman, Ovidiu Buta, Livia Dila, Amalia si Ilie Nastase, Andreea Raicu, Alexandru Papadopol si Ioana Ghinghina, Adela Popescu, Doina Levinta, Ileana Pescariu, Gabriela Cristea, Ilinca Vandici sau Mihai Gadea au trecut pe covorul rosu instalat la intrarea in teatru, spre deliciul fotoreporterilor prezenti la eveniment si spre confuzia tinerilor care se aduna deobicei pe scarile Nationalului. Odata intrate, vedetele au fost directionate spre panoul destinat pozelor, dupa care au patruns in sala.


In mod surprinzator, la Gala Pantene sala nu a fost plina asa cum era de asteptat, semn ca nu toate vedetele aflate pe lista nominalizatilor au dat curs invitatiei organizatorilor. Dupa un scurt moment muzical asigurat de un cvartet de coarde, pe scena a patruns gazda traditionala a Premiilor, vedeta Antenei 1 Mihaela Radulescu. Purtand o rochie superba marca Ingrid Vlasov, Mihaela Radulescu a deschis evenimentul cu o gluma: "Sunt onorata sa fiu si in acest an gazda voastra. Se pare ca vom imbatrani impreuna". Apoi, publicul prezent in sala a putut afla componenta juriului editiei din acest an. In premiera, castigatorii au fost desemnati de un juriu international din care au facut parte editori de la Vogue UK, fotografi de la Elle sau Harper’s Bazar si reprezentanti Pantene, partea romaneasca fiind reprezentata de Doina Levinta, Venera Arapu si Razvan Ciobanu.


Pe langa categoriile traditionale, Gala Pantene a decernat si un premiu pentru cea mai eleganta prezenta a serii, un trofeu bazat pe votul jurnalistilor prezenti la eveniment. La final, trofeul i-a revenit Amaliei Nastase, sotia celebrului tenisman Ilie Nastase (foto). Prezenta pe scena, Amalia a declarat: "vreau sa-i spun lui Ilie ca acele carti de credit nu au ars degeaba", starnind aplauzele intregii asistente. De altfel, a fost cam singura declaratie care a depasit sabloanele traditionale ale evenimentelor de acest gen. Un alt moment haios a fost oferit de Maria Melescanu si Peter Imre. In rest, majoritatea premiantilor s-au multumit sa lanseze multumiri… si atat! De-a lungul serii, au existat mai multe momente artistice de dans, sustinute de o echipa de actori printre care s-a numarat si Mirela Zeta (Mondenii). Fundalul sonor a cuprins mai multe piese, cantate acustic, din repertoriul trupei Metallica. Surpriza serii a fost Monica Barladeanu, care a venit special de la Cannes pentru a primi trofeul pentru "Stil feminin de vedeta".


In ciuda numelor sonore care au urcat pe scena Nationalului, tot Mihaela Radulescu a fost vedeta serii. Ea a fost atat gazda, cat si castigatoare, premiul care i-a fost decernat fiind pentru "Frumustea spiritului". "Acest premiu ma face sa ma simt asa de frumoasa incat abia astept sa ma intorc pe dos", a glumit vedeta Antenei 1. La final, ea a prezentat si un dans, alaturi de echipa de actori si inainte de a-si lua la revedere de la invitati a declarat: "am dansat pentru a va arata ca inca ma mai pot misca"…
Andrei Vulpescu

Lista castigatorili Premiilor Pantene 2007

Stil in devenire – Malvina Cervenschi
Excelenta in machiaj – Miki Puran
Excelenta in coafura – Geta Voinea
Modelul masculin al anului – Vali Cosa
Modelul feminin al anului – Diana Moldovan
Excelenta in fotografie – Gabriel Hennesey
Pantene New Look – Larisa Ioana Stan
Excelenta in stilism vestimentar – Laura Vargalui
Excelenta in jurnalism – Lioara Bratu
Cea mai eleganta prezenta a serii – Amalia Nastase
Stil masculin de vedeta – Cristian Chivu
Stil feminin de vedeta – Monica Barladeanu
Stil in cuplu – Andreea Liptak si Razvan Spiridon
Stil in coafura – Andreea Raicu
Frumusetea Spiritului – Mihaela Radulescu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Radulescu, in al doilea film american?Mihaela Radule

Mesaj Scris de Admin 21.05.07 18:33

Mihaela Radulescu, in al doilea film american?
Mihaela Radulescu a dezvaluit in revista PRO TV Magazin ca urmeaza sa plece in Los [...]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Omul zilei - Mihaela Rădulescu

Mesaj Scris de Admin 15.05.07 19:09

Omul zilei - Mihaela Rădulescu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Rădulescu debutează ca scriitoare

Mesaj Scris de Admin 06.05.07 6:00

Mihaela Rădulescu debutează ca scriitoare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Radulescu a esuat lamentabil in presa sportiva!

Mesaj Scris de Admin 29.04.07 18:15

Mihaela Radulescu a esuat lamentabil in presa sportiva!
http://www.umbraonline.ro/credeti-sau-nu18/18.htm
Inainte de a deveni vedeta, prezentatoarea si-a incercat norocul ca jurnalist la un ziar de sport, materialul pe care l-a propus pentru debut fiind un interviu cu Cornel Dinu

Fara indoiala, Mihaela Radulescu se numara printre putinele vedete de la noi care, pana la a-si gasi adevarata vocatie, si-au ncercat norocul in mai multe domenii. Ea nu ascunde faptul ca a lucrat ca sofer de taxi sau ca a fost pusa, la Revolutie, sa numere mortii din cladirea CC-ului, fiind la un pas de a fi impuscata, cand un glonte i-a trecut prin umerii falsi ai hainei. Are certificat de revolutionar, a fost special guest editor la o revista pentru femei, moderator radio, prezentatoare a zeci de spectacole de divertisment, chiar si in Germania, SUA sau Israel, regizor si operator a doua filme documentare in Irak si Afganistan. De asemenea, a fost angajata ca instructor de gimnastica aerobica si fitness (cu atestat), sau ca secretara a primului purtator de cuvant al Guvernului, referent la Biorul de Relatii Externe si Protocol din Senat, sefa de cabinet la Senatul Romaniei. Mihaela a inceput patru facultat i diferite, la care a renuntat, cu o singura exceptie. La ANEFS a fost trei ani, la Filologie doi ani, si unul la Psihologie. Facultatea care i-a starnit cel mai mult interesul este cea de Arte, sectia Regie-Film. Mai putin cunoscut este faptul ca la venirea sa in Capitala, vedeta a incercat o cariera in presa sportiva. Ea s-a prezentat pentru a se angaja la un cotidian de specialitate, doar ca nu a reusit sa treaca testul. Mihaela si-a ales ca subiect de debut un interviu, nereusit insa, cu Cornel Dinu, despre care se spune ca ar fi avut o relatie cu vedeta Antenei 1. Iar aventura sa printre barbatii cunoscatori de fotbal s-a terminat inainte de a incepe.

Un singur pictorial nud

Odata devenita vedeta, Mihaela Radulescu s-a implicat in mai multe acte de caritate. Desi a fost foarte solicitata, ea a acceptat sa realizeze un singur pictorial nud, cu conditia ca veniturile sa fie destinate Asociatiei Surzilor din Romania. Cea mai mare bucurie a prezentatoarei a fost insa nasterea fiului sau, Ayan. Pe cand era insarcinata, ea a continuat sa isi conduca motocicleta pana cand a fost prinsa de sotul sau, care i-a vandut-o. Vedeta detine nu doar permis auto, ci si unul pentru barca.

A lucrat si intr-un club de noapte

Mihaela nu si-a ascuns niciodata trecutul, tocmai pentru ca ea crede ca nu exista nimic ce ar putea-o compromite. Vedeta tv nu se teme sa recunoasca faptul ca a lucrat chiar si intr-un bar de noapte din cadrul unui hotel cunoscut, ca prezentatoare, sau ca a fost dansatoare in trupa Brandusei Novac. Dupa toate aceste incercari de a face o meserie care sa-i asigure un venit, mai ales ca la acea vreme avea nevoie de bani pentru a-si plati chiria la garsoniera in care locuia, Mihaela si-a facut debutul in televiziune in 1994.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Rădulescu, iubitoare de bijuterii

Mesaj Scris de Admin 20.04.07 9:00

Mihaela Rădulescu, iubitoare de bijuterii

Ca orice femeie, Mihaela Rădulescu este atrasă de bijuterii, în special de cele foarte scumpe. Ea a participat la deschiderea magazinului Oxette, alături de vedete precum Andreea Raicu, Ioana Băsescu, Cristina Spătar şi Oana Cuzino.
http://www.azi.ro/tele.htm
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Dinu Radulescu - 60

Mesaj Scris de Admin 17.04.07 17:48

Dinu Radulescu - 60
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Retrospectiva Dinu Radulescu

Mesaj Scris de Admin 17.04.07 17:47

Retrospectiva Dinu Radulescu
I. Airinei

“Ideea de a face o expozitie pe teme muzicale nu mi-a venit anul acesta; este o idee veche pentru ca sunt un vechi meloman, iubesc mai ales muzica simfonica dar ti orice alt gen de muzica de calitate. Am inceput sa lucrez, inspirat de acest subiect, inca de cand am terminat facultatea. Sunt adunate aici, intr-o expozitie pe care o putem numi “retrospectiva“, toate lucrarile avand ca tema generala universul muzical, pe care le-am realizat pana acum. Sunt lucrari din anii `80 pana in prezent. Intre muzica ti plastica au existat totdeauna legaturi foarte stranse. Muzicalitatea in opera sculpturala nu tine numai de subiect, nu tine numai de faptul ca reprezinti un compozitor sau un instrumentist sau un dirijor, de pilda. Tine de structura interna a operei de arta, de expresivitatea acesteia, de ritmul formelor, de efectul de armonie care exista ti in artele vizuale ti in muzica. Daca a existat o natura muzicala a lucrarilor mele, aceasta s-a manifestat ti in statuile ecvestre ti in nuduri, ti in portrete sau peisaje, nu doar in sculpturile avand ca tema explicita “muzica”. In compozitia oricarei lucrari exista un element muzical. Am fost preocupat si de modelul ecvestru, calul fiind o aparitie romantica, simbolul fortei, elegantei care predispune la visare. Un summum al armoniei, o intrupare a ei. In toate lucrarile mele am vrut sa vin cu acea traire armonica, integratoare, care apartine marilor ritmuri universale si care ne pot aduce atata frumusete.” (Dinu Radulescu)
“Dinu Radulescu, dincolo de insertiile specifice in modernitate, ramane ca structura un clasic, ca spirit un apolinic vag melancolic, in ciuda compozitiilor dinamice, framantate. Prin increderea in rigorile arhitecturilor volumetrice rationale, in valoarea cuvantului si impresiei sonore, dar mai ales prin dimensiunea morala ti taumaturgica a discursului sau rtistic recuperator. Hazardul, aventura ce par sa-i rasfete sculptura,postuleaza inerent, pe toate planurile, ordinea.” (Cornel Radu Constantinescu)
http://www.cronicaromana.ro/index.php?editie=1074&art=53484
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Radulescu o apara pe Andreea Marin

Mesaj Scris de Admin 17.04.07 16:17

Mihaela Radulescu o apara pe Andreea Marin

In ultima editie a „Duminicii in familie“, Mihaela Radulescu a sarit in apararea Andreei Marin, in timp ce Zana Surprizelor era ..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty "Au fost bărbăţi, în viaţa mea, după care am plans&quot

Mesaj Scris de Admin 13.04.07 11:47

"Au fost bărbăţi, în viaţa mea, după care am plans"
Mihaela Rădulescu este o femeie împlinită, din toate punctele de vedere. Pe plan profesional îi merge şnur, avand trei slujbe, iar pe plan personal, soţul ei, Elan Schwartzenberg şi fiul lor, Ayan, îi umplu în fiecare zi viaţa de bucurie. Deşi este extrem de ocupată, Mihaela are planuri îndrăzneţe pentru viitorul apropiat: vrea să regizeze primul ei film,"Zaraza", scris după un scenariu propriu.

Deşi are o relaţie de opt ani de zile cu soţul ei, vedeta a recunoscut public faptul că au existat, în viaţa sa, bărbăţi după care a plans şi chiar a suferit. Evident, fără să facă vreo nominalizare în acest sens. În acest fel, Mihaela a vrut încă o dată să se prezinte în faţa publicului ca o femeie care se confruntă cu aceleaşi probleme pe care le au, în general, femeile, aspectul fizic sau salariul fiind complet nesemnificative în astfel de momente. Vedeta Antenei 1 nu a avut nici o problemă în a recunoaşte că i s-a întamplat să fie înşelată sau chiar părăsită de bărbatul iubit, pentru femei care, din mai multe puncte de vedere, îi erau inferioare. "Mi s-a întamplat şi mie să fiu părăsită, să îmi înec ochii în lacrimi şi să mă gandesc: "Să mă lase pe mine pentru urata aia?" Bine, ulterior îmi dădeam seama că nu era aşa de urată", a spus Mihaela în emisiunea "Agentul VIP", de la Antena2.
Mihaela a mai declarat că atat ea, cat şi soţul ei, îşi doresc încă un copil, sau chiar doi. Avand în vedere că ea nu mai poate rămane însărcinată pe cale naturală şi nu doreşte să apeleze la inseminarea in vitro, cei doi se gandesc din ce în ce mai serios să adopte un copil.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Radulescu asculta sfaturile din popor

Mesaj Scris de Admin 05.04.07 18:09

Mihaela Radulescu asculta sfaturile din popor

Mihaela Radulescu a dus la implinire indemnul din popor care spune ca in viata, orice om trebuie sa scrie o carte, sa faca un copil si sa pl..
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela Rădulescu, debut literar

Mesaj Scris de Admin 03.04.07 18:32

Mihaela Rădulescu, debut literar
Primul volum al vedetei tv Mihaela Rădulescu, "Despre lucruri simple", o carte ce reuneşte texte publicate de prezentatoare în revista "Elle", se lansează la editura Polirom în luna aprilie. Mihaela Rădulescu publică texte de opinie în revista "Elle" din 2001, dar colaborează şi cu "Tabu", şi "The One". Prezentatoarea "Duminicii în familie" a scris şi un scenariu de film, ce spune povestea Zarazei, proiect care a fost însă respins la sesiunea din 2006 a concursului Centrului Naţional al Cinematografiei (CNC). Rădulescu este studentă la Regie la Universitatea Hyperion şi a avut apariţii în filmele "15" (regia Sergiu Nicolaescu), "Legături bolnăvicioase" (regia Tudor Giurgiu) şi în producţia hollywoodiană "Fall down dead" (regizată de Jon Keeyes).
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty "Dacă eşti vedetă, e obligatoriu să faci educaţie"

Mesaj Scris de Admin 02.04.07 17:40

"Dacă eşti vedetă, e obligatoriu să faci educaţie"

Mihaela Rădulescu este una dintre vedetele care nu spun niciodată nu cand vine vorba de acţiuni caritabile sau campanii sociale. Vedeta a ales să îşi folosească imaginea şi rolul de lider de opinie pentru a încerca să schimbe anumite mentalităţi, pe care ea le califică drept "nocive": "Dacă-ţi foloseşti notorietatea doar pentru tine, pentru salariul tău, devii, în cele din urmă, o nulitate. E obligatoriu, dacă ai acces la opinia publică, să faci, fie şi în fragmente mici, dar esenţiale, educaţie, e vital să te încăpăţanezi în a schimba obiceiuri proaste ori mentalităţi nocive", a spus Mihaela, citată de revista Acasă Magazin.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty „Cred ca celebritatea te deranjeaza doar când stai

Mesaj Scris de Admin 02.04.07 13:35

„Cred ca celebritatea te deranjeaza doar când stai prost cu nervii”
http://www.ultima-ora.ro/articles.php?action=toArticle&article_id=1115

Vedeta postului Antena 1, Mihaela Radulescu, face un exercitiu de sinceritate si povesteste, in noul numar al revistei Acasa Magazin, „reteta” prin care reuseste sa se mentina in top.

„Sunt din cale-afara de rea cu mine. Nu-mi iert greselile, ma supar rau pe mine, când le fac, si in permanenta sunt in cea mai apriga concurenta cu mine, nu cu altii”, a povestit Mihaela. Vedeta a mai marturisit ca nu priveste celebritatea ca pe o corvoada. „Nu ma simt sacrificata pe altarul celebritatii, ci privilegiata. Cred ca celebritatea te deranjeaza doar când stai prost cu nervii. Când ai echilibru, când esti puternic si hotarât, celebritatea iti vine fantastic in ajutor”, a declarat moderatoarea emisiunii „Duminica in familie”.
Cu 11 ani in spate de celebritate, Mihaela Radulescu nu pune sub nicio forma succesul ei pe seama norocului sau a intâmplarii: „Când stai sa-ti admiri succesul, medaliile, premiile, aplauzele, cifrele de audienta, nu mai ai timp sa progresezi. Or, eu cred cel mai mult in evolutie, nu in soarta sau oportunitati. Eu am curaj sa ma iau la trânta cu esecul, adica sa ma razbun pe el printr-o victorie exact acolo unde m-a invins el inainte”, mai spune Mihaela in interviul acordat revistei Acasa Magazin. Considerata una dintre vedetele care nu spun niciodata „nu” când vine vorba de actiuni caritabile sau campanii sociale, Mihaela Radulescu a ales sa isi foloseasca imaginea si rolul de lider de opinie pentru a incerca sa schimbe anumite mentalitati. „Daca-ti folosesti notorietatea doar pentru tine, pentru salariul tau, devii, in cele din urma, o nulitate. E obligatoriu, daca ai acces la opinia publica, sa faci, fie si in fragmente mici, dar esentiale, educatie, e vital sa te incapatânezi in a schimba obiceiuri proaste ori mentalitati nocive. Nu exista emisiune pe care o fac sau articol pe care-l scriu in care sa nu ma gândesc la un mesaj, la o idee care sa conteze, sa ramâna cu insistenta in mintea unora, sa produca o schimbare in bine”, a adaugat vedeta Antenei 1.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Mihaela aşteaptă aprobarea soţului pentru încă un copil

Mesaj Scris de Admin 27.03.07 16:37

Mihaela aşteaptă aprobarea soţului pentru încă un copil
Mihaela Rădulescu nu s-a sfiit niciodată să ofere detalii despre viaţa sa personală, fără însă să exagereze vreodată în acest sens. Naturaleţea o caracterizează cel mai bine şi, poate şi de aceea este considerată una dintre cele mai sincere şi transparente vedete din Romania. Iar publicul apreciză cel mai bine aceste lucruri.

Prezentatoarea emisiunii "Duminica în familie" reuşeşte, de opt ani de zile, de cand este căsătorită cu Elan Schwartzenberg, să se împartă perfect între viaţa de familie şi carieră. Mihaela reuşeşte perfect să îmbine viaţa de soţie cu cea de mamă şi cu cea de prezentatoare TV. Sau, mai bine spus, de vedetă.
Mihaela Rădulescu este şi se consideră o femeie împlinită, fiul său, Ayan, în varstă de doi ani şi opt luni, fiind cea mai mare bucurie a vieţii sale. Referitor la acest aspect, ea a afirmat recent, într-o emisiune televizată, că îşi mai doreşte încă un copil, preferabil o fetiţă, însă se confruntă cu un "impediment": soţul său nu este aşa de convins că vrea să devină, încă o dată, tată. Potrivit spuselor Mihaelei, pe Elan îl sperie puţin această idee, deoarece creşterea unui copil nu i se pare deloc o experienţă uşoară. Totuşi, aceasta nu ar fi problema principală: din cauza celor două sarcini extrauterine pe care le-a avut, Mihaela nu mai poate rămane însărcinată pe cale naturală, ci doar prin inseminare in vitro. Cu toate acestea, Mihaela este destul de hotărată în acest sens şi duce lupte de convingere cu soţul său pentru a deveni, din nou, părinţi. În aceste demersuri s-a implicat chiar şi mama lui Elan, care încearcă să-şi convingă fiul s-o facă încă o dată, bunică.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Radulescu/Schwartzenberg[v=] - Pagina 12 Empty Re: Radulescu/Schwartzenberg[v=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 15 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum