Evreii din Romania - forum de istorie si actualitate
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE2
Scris de Admin 26.08.17 22:37

» TEXT ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE1
Scris de Admin 26.08.17 22:36

» Comunitatea evreiască din Botoșani (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» Comunitatea evreiască din Botoșani (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:30

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (1)
Scris de Admin 26.08.17 22:19

» ITINERARIU SEFARD DIN IMPERIUL OTOMAN IN TARILE ROMANE (2)
Scris de Admin 26.08.17 22:18

» DESPRE ANTISEMITISMUL MAREȘALULUI ION ANTONESCU
Scris de Admin 04.08.17 23:54

» Romanizarea Romaniei 1940-44 legi antisemite, CNRomanizare
Scris de Admin 04.08.17 21:13

» ROMÂNIA LUI ANTONESCU ȘI LOGICA VIOLENȚEI(3): VIOLENŢA MILIT
Scris de Admin 05.03.17 11:01

» Anunțuri Administrative
Scris de Admin 25.02.17 20:07


Popescu[V=]

Pagina 14 din 18 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Urmatorul

In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Popescu[V=]

Mesaj Scris de Admin 12.06.06 15:18

Rezumarea primului mesaj :

Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcTGgNVMWAg6gVPUyXrviJV0gGus3NNd5ov9t6YSnnmk08r78-UJ8jltmn6wAdela
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcQiS6uidQZuyylvrDQdtrtxCkWOK8lJ7kU749cKhzy-lrE3A5gyN_AkrepEGica
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcSIgou4lEtBObQqtthbFcswEso7IJBvzJSkhiBrq2B6IyTiaT8ynQTClRYStela
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcTN9GSs1nv78a5LFNVGj_yG2lzQtz6PjMTeYbulb0jrzD6XXfmBI3C2InIDumitru
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcRXp07MOPc6UGeZYIsr6eIM1tKCdPMExZOW_b18u8pcaYfeoj5HEdRBrgcNicolae
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcQMHg5IRm5cGVnK_FutlOmlDdpzOFRLzHA3t7vqA0FiiZSxxNeBCQdvjHh9Andreea
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcTrtfZwPxna5OIX_uX87a7G9VFeIQZQzch68Myezku1tVFqD6UotuCAsZcoAna
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcTNsjWGue7bLDD5lrUqFD43TX1-s58f8btjuQswXyqBTOKL8GnFYM786tgGabriela
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcTt1Qc4BcyIcNbYp_nduMwpx2xECQzfIufx94hg8XNg1lHqAJxoH2YibXk1Razvan
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcQVPvWAeFLY4qxyZum5QrthWZOzNHC7E1Be6yJv2Hkcswl_Xv3vi--Du8EPetru
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcTEhsrVvhEAfPxhgufeyzdxxYgzXbTeymcMvoC3feoymMi2cf6IRHdSAAALaurentiu
Popescu[V=] - Pagina 14 Images?q=tbn:ANd9GcR8R7Vy6cZuIaZm4a9LrX8oNBvovNXNRI68RTO4PcxDGw4HhpLLCjPafW01Voicu
Popescu[V=] - Pagina 14 Alexandru-candiano-popescu-588x1024Alexandru Candiano
Popescu[V=] - Pagina 14 Th?&id=OIP.M96651b2f5c17d5cf258bbbc8b5c4c2dao0&w=300&h=300&c=0&pid=1CRISTIAN


Ultima editare efectuata de catre Admin in 18.08.15 8:35, editata de 32 ori
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos


Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Umor la cote maxime cu Stela Popescu

Mesaj Scris de Admin 23.02.08 14:53

Umor la cote maxime cu Stela Popescu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu pleaca la Paris, sa-si cumpere rochie pentru n

Mesaj Scris de Admin 11.02.08 18:31

Adela Popescu pleaca la Paris, sa-si cumpere rochie pentru nunta lui Chivu
Zilele acestea, Adela Popescu se pregateste sa plece la Paris pentru a-si lua o rochie pe care sa o imbrace la nunta Adelinei Elisei si a lui Cristi Chivu. Ingenua de la Acasa TV vrea ca toaleta ei sa arate foarte bine, asa ca, insotita de iubitul ei, Marius Kalmar, va colinda magazinele de lux, ca sa poata avea rochia pe care si-a visat-o. Acesta i-a promis ca ii va darui acea rochie, dorind ca domnisoara Popescu sa fie frumoasa la eveniment, mai ales ca nu ar fi exclus ca, in acest an, sa urmeze si nunta lor. Adela va avea o perioada de pauza cu filmarile la Acasa TV si, pina duminica, atunci cind prezinta o emisiune la postul sus-amintit, va fi alaturi de barbatul din viata sa, astfel incit sa aiba timp si de distractie dar si sa vina incarcata cu daruri.


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu a colaborat, pentru Răspunsul meu

Mesaj Scris de Admin 07.02.08 8:39

Adela Popescu a colaborat, pentru «Răspunsul meu», cu Laurenţiu Duţă Editat de Acasă Music şi MediaPro Music sub numele “Răspunsul meu”, cel de-al treilea album din cariera Adelei Popescu este cel mai matur produs discografic al vedetei din punct de vedere al abordării muzicale.
Materialul conţine nouă piese pop şi pop-slow, plus o melodie ce duce foarte mult în zona muzicii de club, “Amore, Amore”, în total 10 cântece ce poartă demnăturile de celor mai buni tineri compozitori ai momentului: Cornel Ilie, Laurenţiu Duţă şi Ionuţ Radu. “Tu eşti răspunsul meu” şi “O 9 zi în al 9-lea cer” sunt două piese foarte optimiste, nu doar din punc de vedere al versurilor, ci şi al orchestraţiei, deoarece Cornel Ilie, compozitorul lor, a reuşit să obţină un sunet curat al instrumentelor, care să pună în valoare cât mai bine vocea artistei. “Revedere” este melodia cu care Laurenţiu Duţă a participat la realizarea acestui album, o melodie ce reuşeşte să inducă o stare de libertate, datorită aranjamentului muzical estival.
Surpriza albumului “Răspunsul meu” este melodia “Amore, Amore”, compusă de Ionuţ Radu, ce o transformă pe Adela într-o voce foarte potrivită pentru piese din curentul actual al muzicii de club, cu refren ce te cucereşte şi îţi rămâne în minte de la prima ascultare.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu, geloasă pe Nicoleta Luciu

Mesaj Scris de Admin 01.02.08 11:47

Adela Popescu, geloasă pe Nicoleta Luciu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu uită să se prezinte la examene

Mesaj Scris de Admin 24.01.08 16:25

Adela Popescu uită să se prezinte la examene
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu pregateste un nou album

Mesaj Scris de Admin 21.01.08 16:33

Adela Popescu pregateste un nou album
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Demisie - C.T. Popescu nu mai e director la Gândul

Mesaj Scris de Admin 14.01.08 13:51

Demisie - C.T. Popescu nu mai e director la Gândul
Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a anunţat că renunţă la funcţia de director al cotidianului "Gândul". C.T. Popescu a avut o întâlnire cuboss-ul Adrian Sârbu în care au convenit că primul va da în cursul zilei de astăzi un comunicat în care să explice...
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty NOSTALGIA TV: Emilia Popescu

Mesaj Scris de Admin 13.01.08 11:39

NOSTALGIA TV: Emilia Popescu
Cunoscuta actrita ii da replica lui Florin Piersic, reintors pe scena teatrului dupa 20 de ani, in piesa „Straini in noapte”, regizata de Radu Beligan.

Artistii au sustinut reprezentatii cu piesa in diferite orase ale tarii, premiera avand loc la Opera Romana, in data de 28 septembrie 2007.
Emilia Popescu s-a nascut in data de 2 martie 1966, iar in 1988 a absolvit Institutul de Arta Teatrala si Cinematografica I.L. Caragiale din Bucuresti, la [...]
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu il duce pe Kalmar sa-l prezinte parintilor

Mesaj Scris de Admin 12.01.08 21:02

Adela Popescu il duce pe Kalmar sa-l prezinte parintilor
De cind este impreuna cu Marius Kalmar, vedeta Acasa TV, Adela Popescu, este foarte fericita. Blonda traieste de ceva vreme o frumoasa poveste de dragoste cu iubitul sau, care este om de afaceri si cel mai bun prieten al lui Cristi Chivu. Cei doi indragostiti au petrecut Revelionul la New York, iar imediat dupa ce s-au intors, ingenua i-a promis ca-l va prezenta parintilor sai. Asa ca, zis si facut: zilele acestea, el isi va insoti iubita la Pitesti, ca sa-i cunoasca pe viitorii sai socri. Acestia sint incintati de noua relatie din viata fiicei lor, mai ales ca si-au dat seama ca este fericita si sint convinsi ca, in sfirsit, Adela a gasit barbatul potrivit pentru ea. Il vor astepta cu preparate traditionale românesti, dar si cu multe surprize. Dupa cum evolueaza lucrurile intre ei, est ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty STELA POPESCU a împlinit 72 de ani

Mesaj Scris de Admin 22.12.07 11:44

STELA POPESCU a împlinit 72 de ani
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu va juca intr-o noua telenovela la Acasa TV

Mesaj Scris de Admin 11.12.07 13:17

Adela Popescu va juca intr-o noua telenovela la Acasa TV
Pentru ingenua din Pitesti, Adela Popescu, debutul in telenovela "Numai iubirea", la Acasa TV, a fost de bun augur. Blonda a ajuns cunoscuta peste noapte, iar povestea de dragoste cu Dan Bordeianu a constituit deliciul presei si opiniei publice. O perioada actrita nu a jucat in nicio telenovela, dar acum directoarea Ruxandra Ion si regizorul Iura Luncasiu o vor intr-un viitor film al lor. Filmarile vor incepe imediat dupa "Inima de tigan", iar vedeta va detine tot un rol principal. In ceea ce-l priveste pe Dan Bordeianu, bosii de la MediaPRO nu se grabesc sa-l distribuie in vreun serial. Adela este o rasfatata a lor, daca ne gindim ca a avut o lansare de CD de zile mari si se numara printre cele mai promovate vedete ale trustului. Poate ca personajul din noul film nu va mai semana deloc cu ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Re: Popescu[V=]

Mesaj Scris de Admin 08.12.07 16:30

Popescu[V=] - Pagina 14 Main
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Stela Popescu, asaltata de cersetori in India

Mesaj Scris de Admin 07.12.07 20:30

Stela Popescu, asaltata de cersetori in India
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Gică Popescu, pilot de elicopter

Mesaj Scris de Admin 03.12.07 11:43

Gică Popescu intenţionează să ia exemplul lui Ion Ţiriac şi să-şi achiziţioneze avion, dar, până atunci, închiriază câte unul de la marele tenisman, ori de câte ori are nevoie. Singurul român care a purtat vreodată banderola de căpitan al Barcelonei face deja cursuri pentru dobândirea brevetului de pilot de elicopter. Cursurile durează şase luni, deci probabil că nu va mai dura mult până-l vom vedea mândru de noua achiziţie.

Gică Popescu, pilot de elicopter
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu s-a nascut in timpul unei pene de curent

Mesaj Scris de Admin 30.11.07 16:39

Adela Popescu s-a nascut in timpul unei pene de curent
Vedeta telenovelelor de la Acasa TV, Adela Popescu, se va afla maine, 1 decembrie, de la ora 17.30, in studioul emisiunii "Povestiri adevarate", alaturi de mama ei.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Damele cetepiste

Mesaj Scris de Admin 23.11.07 18:02

Damele cetepiste



Desi nu pare, se aude ca CTP este si a ramas un mare crai. Dupa 4 buc. neveste (cica pe unele exersa ucigatoarele sale serve, ba chiar si câte un revers, ca sa aiba succes la tenis si sa puncteze decisiv in casnicie), presa l-a tot cuplat cu una, cu alta. Spre exemplu, paparazzi de la Spy (foto 1) l-au prins la tenis cu o blonda planturoasa si-au zis ca e nevasta-sa, cei de la Star (foto 3) l-au gasit luând masa cu Ioana Lupea, ceea ce ne spune ca nu intotdeauna CTP a fost in relatii rele cu Evenimentul Zilei, iar zilele trecute Atac sustinea ca doamna din foto 2, editor stiri externe la TVR, pe nume Ioana Dumitrescu, e noua stapâna a inimii neinduratorului sef de oaste gândirista. Remarcam ca in respectivele fotografii nu se disting urme ale vreunui abuz fizic. Revenind, se pare ca Serinela Spatarelu a avut parte de 3 ani de fericire cu seful ei, asa dupa cum puteti citi si in epistola din pagina alaturata. Ce i-o fi facut, Doamne, vraji? Lasând gluma la o parte, exista si o poveste trista in toata aceasta increngatura: istoria nefericita a Alinei Ungureanu. Vom relata tragedia intr-unul dintre numerele viitoare ale cotidianului nostru.


Scrisoarea de amor a nefericitei Serinela SRL catre C.T. Popescu

2 octombrie 2005, la trei ani …

Draga Cri,
Din nou ma gândesc la tine fara sa vreau nimic. Ma bucur doar ca te gasesc când te caut, nu pun ceva la indoiala. Ceea ce simt acum când sunt cu tine nu ma asteptam sa-mi fie dat asa de curând. Pot uita de tot ce s-a intâmplat si de tot ce ma asteapta. E o mare liniste, dar in acelasi timp imi simt fiecare parte din mine. Sfânt si animal impreuna. Nu mai simt insa secundele. Sigur, ai tu grija, de fiecare data, sa ma trezesti inainte de-a-mi fi ajuns.
Ma gândeam care ar fi exprimarea corecta pentru cei trei ani, pe care vad ca-i tot numar, desi nu gasesc nici un rost in asta. „Suntem impreuna” ar fi inexact, sâcâitor pentru logica ta, prea banal pentru infumurarile mele. As zice, si eu sunt de acord cu mine, trei ani de când ti-am dat ce-i mai bun si ti-am spus ce-i mai rau.
Incerc sa inteleg lucrurile care se intâmpla si-ti simt privirea, curios daca chiar o sa-mi iasa. Uneori mi se pare ca vad in ochii tai ceea ce vreau sa vad. Alteori esti mai pustiu decât toamna cea mai trista pe care am trait-o. Atunci incerc sa inteleg ce se intâmpla legând lucrurile intre ele. Iti dau dreptate ca poti deveni mai egoist, desi nu am experienta trecerii timpului dupa o anumita vârsta. Te cred pe cuvânt, chiar daca uneori te contrazici, pentru ca eu cred ca viata, relatiile, clipele trebuie traite cu demnitate. Accepti ceea ce ti se intâmpla pentru ca iti asumi propriile decizii. Si schimbi deciziile atunci când nu mai exista indoiala ca ele au fost gresite.
Trei ani in care am fost de multe ori singura, desi te-am prins in coada ochiului aproape in fiecare zi. Nu stiu daca as fi vrut mai mult. Uneori da, dar si atunci incercam sa inteleg de ce. Sa te inteleg pe tine, dar mai ales sa ma inteleg pe mine. Nu incerc sa am mai mult, pentru ca simt ca am totul. Nu cer mai mult. Cel mai corect mi se pare sa dai tot si sa primesti pe masura, fara sa ceri nimic. Uneori nu se intâmpla asa, dar chiar si atunci cred ca pretuiesti felul in care sunt. E atât de diferit de competitia din relatiile de peste tot si de când lumea. De lipsa de respect si de suvoaiele de vorbe proaste care napadesc si sugruma oamenii impreuna. Nu este asa cum am visat, dar este asa cum ma bucura sa traiesc. Iar tu, cu greselile pe care le faci, cu ezitarile pe care le ai, i-ai surprinde, daca te-ar cunoaste, pâna si pe cei care iti aduna numai calitatile. Cine va cunoaste zâmbind, domnule…
Aproape ca nu vreau sa simti mai mult pentru mine. Poate ca atunci ai incepe sa ascunzi unele dintre bunele si relele pe care acum le lasi libere ochilor mei. Cred ca pentru tine este mai mult un parteneriat. Apreciezi omul, ai incredere in el, inca te mai surprinde, pare ca nu are nimic de pierdut, iar energia lui iti da brânci spre lucrurile care iti plac. Dar nu te cauti in privirea mea decât pentru a gasi aprobarea faptelor tale. Chiar daca sufletul meu crede ca este prea putin, eu ma simt onorata.
Nu-mi propun nimic mai departe. Ar putea fi ultima zi, ba chiar ultima clipa in care sa ma gândesc la tine cu un fior in plus. Daca va fi sa fie curând, inseamna ca asa trebuia sa se intâmple. Daca va fi sa mosnegim impreuna in vreun fel sau altul, asta va tine prea putin de tine sau de mine. Desi cautarile noastre au ritmicitatea valurilor, ceea ce ne aduce impreuna sunt si acum conjuncturi, impulsuri, intâmplari. Orice este premeditat, orice este planuit, chiar si de pe o ora pe alta, devine o povara si de cele mai multe ori esueaza. E greu de inteles cum astfel de manifestari pot totusi ascunde o impletitura puternica, pe care stiu ca nici macar vointa mea sau a ta nu o vor putea dezlega.
...continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Irinel Popescu, initiator de scoala in transplantul din Roma

Mesaj Scris de Admin 22.11.07 16:10

Irinel Popescu, initiator de scoala in transplantul din Romania
Interviu acordat de General (r) Prof. univ. dr. Vasile CANDEA, Presedintele Academiei Popescu[V=] - Pagina 14 Detalii_arrow
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu a filmat la morga

Mesaj Scris de Admin 21.11.07 16:53

Adela Popescu a filmat la morga
Dupa o luna si jumatate de la primul "Motor!", cel mai recent film al regizorului Stere Gulea, "Week-end cu mama" a intrat in post-productie.
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Cristian Tudor Popescu se spala pe miini

Mesaj Scris de Admin 13.11.07 12:54

Cristian Tudor Popescu se spala pe miini In urma unui colocviu mai mult sau mai putin amical cu Adrian Sirbu (actionarul majoritar al ziarului "Gindul") si Cristian Tudor Popescu (directorul aceleiasi publicatii), Bogdan Chirieac, senior editor de politica externa, si-a dat demisia. Deontologul de la "Gindul" a fost acuzat ca are o afacere cu statul si, profitind de pozitia sa privilegiata pe meterezele ziarului, a scris un articol demolator la adresa unei companii concurente. Dupa ce Cristian Tudor Popescu a declarat pe la diverse posturi de televiziune ca habar n-avea de afacerile colegului sau, Chirieac, acesta din urma a luat hotarirea de a parasi echipa, pentru "a pune capat astfel atacurilor absurde la adresa Domniei Voastre (Cristian Tudor Popescu) si a ziarului pe care il conduceti" - dupa cum scrie "inculpatul" in demisi ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Re: Popescu[V=]

Mesaj Scris de Admin 10.11.07 16:04

Gabriela Popescu ne spune povestea unei mame, la granita dintre suris si lacrima De fapt, "petele negre" despre care vorbea autoarea israeliana, prezenta la premiera, sint o transcriere plina de intelegere si compasiune a trairilor unei bune prietene, al carei copil s-a nascut cu sindromul Down. Cunoscind in profunzime ce se petrece in sufletul femeii care stie ca pruncul sau va fi altfel decit ceilalti, Nava Semel compune o partitura dramatica de mare dificultate si tot atit de riscanta. Gabriela Popescu, o actrita cu infinite posibilitati de expresie, reuseste sa aduca in fata spectatorilor o viata intreaga, cu toate stralucirile si prabusirile ei, intr-un exercitiu de virtuozitate care a impresionat publicul pina la lacrimi. Singurii "parteneri" pe a caror prezenta isi sprijina performanta sint un cearsaf si o punga cu apa, in care pluteste un pestisor auriu (excel ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Mitică Popescu, o vedetă naţională care circulă cu metroul

Mesaj Scris de Admin 13.10.07 14:33

Mitică Popescu, o vedetă naţională care circulă cu metroul
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty "Astazi e ziua ta" Gică Popescu

Mesaj Scris de Admin 09.10.07 10:14

"Astazi e ziua ta" Gică Popescu
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu în rol de drogată

Mesaj Scris de Admin 04.10.07 9:45

Adela Popescu în rol de drogată



În urmă cu două luni, MediaPro Pictures împreună cu regizorul Stere Gulea anunţau organizarea unui casting la nivel naţional pentru rolul principal din "Week-end cu mama". Regizorul schiţa pe atunci şi un portret-robot al candidatei ideale: o adolescentă nonconformistă, hotărâtă, fără pudori de limbaj, capabilă să-şi asume riscuri şi care a intrat în contact cu medii cât mai diverse.
Cerinţele regizorului erau întru totul justificate de rol - Cristina, o tânără care la doar 18 ani are o experienţă de viaţă deloc de invidiat: părăsită de mamă când avea doi ani, a fost crescută de rude, a abandonat şcoala la o vârstă fragedă şi a intrat într-un anturaj dubios. Acum, e dependentă de droguri şi şi-a lăsat fiica de patru ani în grija unei fundaţii, conştientă fiind că nu-i poate oferi mare lucru. După un casting "fulgerător", în rolul Cristinei a fost distribuită vedeta postului Acasă, Adela Popescu. "Eram cu familia mea când m-au sunat şi mi-au spus că am luat proba. Fără să exagerez, m-am bucurat la fel de mult - dacă nu mai mult - ca atunci când am aflat că am intrat la actorie", mărturiseşte Adela. Rolul Cristinei din "Week-end cu mama" a presupus şi o schimbare de look - Adela e acum roşcată, tunsă scurt, are un cercel în buză şi altul în nas şi se fardează puternic. Prima zi de filmare a Adelei s-a desfăşurat în parcul Cişmigiu şi partener de filmare i-a fost Tudor Aaron Istodor, fiul Maiei Morgenstern, cunoscut publicului din serialul "Băieţi buni". Filmările se vor încheia la jumătatea lunii noiembrie, însă lansarea în cinematografe nu va avea loc mai devreme de primăvara anului viitor
http://www.azi.ro/tele.htm
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Adela Popescu si Dan Bordeianu se vor cununa civil

Mesaj Scris de Admin 01.10.07 17:46

Adela Popescu si Dan Bordeianu se vor cununa civil

De cind s-au impacat, Adela Popescu si Dan Bordeianu se comporta ca doi veritabili indragostiti. Actorul a incercat mult pina ce a convins-o pe ingenua blonda sa-l ierte si sa se intoarca la el. S-au certat anul trecut, in momentul in care Adela a prins pe telefonul iubitului sau un mesaj de la o domnisoara. Atunci, catranita nevoie mare, Adeluta si-a luat bagajele si a plecat in miez de noapte de la locuinta lui Bordeianu. Cind s-a dezmeticit, actorul si-a dat seama ca a pierdut femeia vietii lui si a incercat cu disperare s-o adu ...

Popescu[V=] - Pagina 14 Spmn

continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Gica Popescu a ramas fara permis de conducere

Mesaj Scris de Admin 29.09.07 16:12

Gica Popescu a ramas fara permis de conducere Fostul international Gheorghe Popescu a ramas fara permis de conducere pentru 30 de zile, dupa ce a fost oprit, joi, de o patrula de politie, deoarece circula pe contrasens, a declarat, ieri, purtatorul de cuvint al Politiei Capitalei, Christian Ciocan. Gheorghe Popescu se indrepta cu masina sa Range Rover spre Bucuresti, cind pe aleea din dreptul hypermarketului Selgros Baneasa a intrat pe contrasens. Acesta a fost oprit de un echipaj de politie, care l-a sanctionat cu 12 puncte de amenda si i-a retinut permisul pentru o perioada de 30 de zile. Popescu nu avea permisul de conducere la el, iar politistii au mentionat acest lucru in procesul verbal. De asemenea, fostul fotbalist a primit si o amenda de 936 de lei, iar in cazul in care o va achita in termen de 48 de ore, va plati ju ...


continuare
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 135929
Data de inscriere : 15/12/2005

https://talusa1946.forumgratuit.ro

Sus In jos

Popescu[V=] - Pagina 14 Empty Re: Popescu[V=]

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 18 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum